Autor Wątek: klinika weterynaryjna Głogów  (Przeczytany 9778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maxik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • Max
klinika weterynaryjna Głogów
« dnia: Styczeń 19, 2013, 22:23:32 pm »
osobiście polecam klinikę weterynaryjną  "BASSET" - Głogów - doświadczeni lekarze, bogaty sklep dla zwierząt, lecznica, weterynarz 24 h/ dobę.
Do tego bardzo miła obsługa i nie drogo ;)  :bunny:  :krolik

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: klinika weterynaryjna Głogów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2013, 23:04:54 pm »
doświadczeni lekarze
A kto się tam niby zna na królikach? Który wet wie, jakie potrzeby żywieniowe mają zajęczaki? Któryś kiedykolwiek wpadł na pomysł skontrolować choćby trzonowce Twojego królika?
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline maxik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • Max
Odp: klinika weterynaryjna Głogów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2013, 23:30:45 pm »
Tak skontrolowali trzonowce, uszy, oczy, sierść, obcięli pazurki, przebadali stetoskopem, zważyli, wypytali o dietę i o warunki w jakich trzymamy uszaka. Mój chłopak zajmuje się psami, tylko i wyłącznie leczy je tam, gdyż w innych miejscach gdzie wyciągali kasę i nie dawali sobie rady z problemami, tu trafnie stawiali diagnozę. Nie ma takiego czegoś jak specjalizacja wyłącznie królików tylko chirurg, choroby ogólne itp. jak u ludzi. Każdy weterynarz musi pogłębiać swoją wiedzę z danego gatunku sam, a wszystkich uczą tego samego ogólnie . Przy okazji dzwoniąc do nowej soli wydaje mi się że naciągają na kasę, bo cena tutaj za szczepienia i inne zabiegi jest o 2/3 tańsze. A to że gdzieś jest drożej nie znaczy z góry że jest lepiej. Także moja opinia o lecznicy w Głogowie jest bardzo wysoka i ze swoimi uszakami będę udawać się tutaj. Jeśli ktoś uważa inaczej to jego sprawa. Moja opinia jest moja i poparta choćby na doświadczeniach psów mjego chłopaka i jego znajomych.   :krolik

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: klinika weterynaryjna Głogów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2013, 16:38:04 pm »
Pies, nie królik. A o specjalizacjach proponuję doczytać, bo bardzo się mylisz.

W Nowej Soli faktycznie drogo, ale właścicielem lecznicy nie jest polecany wet, więc cen nie ustala.

Nadal nie wiem, na jakiej podstawie polecasz tę lecznicę dla królików, bo z tego, co wiem, to żaden tamtejszy wet się do znajomości na królikach nie przyznaje.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline maxik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • Max
Odp: klinika weterynaryjna Głogów
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2013, 17:32:01 pm »
Każdy uważa co uważa... Moja opinia jest taka jak wyżej i na tym kończę temat .

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: klinika weterynaryjna Głogów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2013, 20:14:52 pm »
Wet, który jest specjalistą od psów nie znaczy że będzie się znał także na królikach... ja bym nie ryzykowała i nie wprowadzała innych w błąd.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline maxik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • Max
Odp: klinika weterynaryjna Głogów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2013, 21:36:54 pm »
Koleżanko Magdo a gdzie Ty widziałaś żeby w klinikach weterynaryjnych każdy weterynarz był osobno od koni,królików,ptaków,psów  rybek, gadów itp. a przecież we Wrocławiu macie świetną klinikę dla małych zwierząt przy wydziale medycyny weterynaryjnej, gdzie oprócz wszystkich małych zwierzątek leczą również konie, psy itp. a specjaliści to od chorób ogólnych , chirurdzy ,anestezjolodzy, specjaliści od wirusów, jest to jedna z najlepszych z klinik a nie ma tam nikt specjalności od konkretnego gatunku. Sami tam jeździliśmy jak nic nie było jeszcze konkretnego w Głogowie. Najlepiej się samemu przekonać jak jest a nie z góry zakładać że każdy weterynarz w małej miejscowości to rakarz ;)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: klinika weterynaryjna Głogów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2013, 23:29:37 pm »
Wśród lekarzy w Bassecie jest tylko specjalista chirurg i specjalista od psów i kotów. Nikt nie ma specjalizacji ze zwierząt egzotycznych (dawniej obejmowała króliki) ani futerkowych.

Nie chodzi o to, że to źli weci, ale nie sprawdzeni- bez doświadczenia. I opiekun bez doświadczenia zdając się na nich, może narazić swojego królika- często przyczyną śmierci królika jest błędne leczenie, nawet nie diagnoza.
Więc wypada przed polecaniem, mieć pojęcie, na ile się znają na zajęczakach.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline maxik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • Max
Odp: klinika weterynaryjna Głogów
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2013, 23:47:50 pm »
dużo się pozmieniało to w takim  razie dawno tam nie byłaś.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: klinika weterynaryjna Głogów
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2013, 09:35:06 am »
dużo się pozmieniało to w takim  razie dawno tam nie byłaś.

Albo Ty nie wiesz, o czym piszesz - bo to informacja z ich najnowszej strony (z nowym adresem przychodni - bo jak wiesz, do niedawna była na Wojska Polskiego)

http://www.basset.ese.pl/lekarze.htm

Nie wiem, jaki masz interes w takim upartym reklamowaniu, nie interesuje mnie to. Ale od prezeski Amicusa wiem, że ta klinika nawet sterylizacji i kastracji nie promuje (więc może stąd PW od Ciebie, że sterylizacją zmarnowałam swoim królikom życie i Ci ich szkoda :/). Dla mnie takie podejście, to kilkanaście lat do tyłu z wiedzą i postępem, więc nie polecam takich wetów.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline tusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Kobieta
Odp: klinika weterynaryjna Głogów
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2013, 13:13:23 pm »
Ja mogę się chyba w tej kwestii wypowiedzieć. Z Tusiem
  • jeździliśmy do bassetu. Wiedza jaką miałam na tamten czas (czyli praktycznie żadna) pozwalała mi sądzić że zapewniłam mu najlepszą możliwą opiekę. Personel sprawiał wrażenie kompetentnego i doświadczonego. Niestety, teraz mam świadomość, że może gdybym wtedy trafiła do Nowej Soli Tusiu nadal by żył. Jeśli chodzi o opiekę nad psami i kotami większość moich znajomych właśnie tam (do bassetu) udaje się ze swoimi pupilami i pewnie gdybym miała psa też bym tam z nim chodziła. Tu są specjalistami i nie ulega to najmniejszej wątpliwości. Jeśli jednak chodzi o opiekę nad królikiem nie mają wiedzy.. To, że obcinają mu pazury itp. nie znaczy, że w sytuacji zagrożenia życia królika dadzą radę. Ja wolę nie ryzykować- w końcu wizyty u weterynarza ze zwierzęciem o które się dba nie są częste- raptem kilka razy do roku i te kilka razy ta odległość nie jest problemem a jeśli chodzi o ceny różnice nie są jakieś powalające a zdrowie zwierzaków nie ma ceny.

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: klinika weterynaryjna Głogów
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2015, 15:01:03 pm »
namawiam osobę która adoptowała ode mnie kotkę na sterylizację jej królika, i namówiłam :) zapisała się do Przychodni Basset w Głogowie, do dr Magdaleny Zielony - podobno specjalista od egzotycznych. Znacie? Podpowiecie coś? Ja osobiście namawiałam ją na sterylizację we Wrocławiu ale Anka ma opory/problemy z transportem - więc niestety chyba mi się to nie uda :/
Podpowiecie coś?
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html