Autor Wątek: wywóz królika do Anglii  (Przeczytany 61480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sunvill

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 14, 2007, 23:46:43 pm »
W chwili obecnaj jak sie przekracza granice samochodem to wcale nie sprawdzaja. Jak jechalam do Polski i z powrotem jakies 4 mce temu to sie az smialismy ze i psa by sie na upartego dalo przemycic ;)
Samolotem gorzej - tak jak wczesniej pisaliscie linie typu Ryanair, Wizz mowia kategoryczne nie zwierzakom - chyba, ze to pies przewodnik.

dolores

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 02, 2007, 14:21:29 pm »
No wlasnie, ja w grudniu bede moje futerko do Anglii przewozic( z Gdanska do Oxfordu mianowicie) samochodem. Z tym ze tez nie bardzo wiem co ze soba zabrac :( Wetka mi mowila, ze chipy, "kwarantanna" w kraju pochodzenia i paszport to przepisy dla psow, kotow i fretek. I ze my musimy miec tylko ksiazeczke zdrowia i zasw od powiatowego lekarza wet. Ale jak czytam, ze celnik moze sam sobie interpretowac to troche sie boje, czy te dwa dok wystarcza :( Najgorsze jest to, ze Wafelka beda wiezc nasi wspollokatorzy, bo my samolotem lecimy(bilety kupilismy juz dawno-zanim krolis trafil w moje rece). Jakbysmy to my osobiscie przewozili malego, to nie byloby problemu, ale jak ci znajomi dowiedza sie, ze na granicy moga byc jakies klopoty, to moga go w ogole nie chciec zabrac ;( I co ja mam zrobic ??

mandżeta

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 26, 2008, 01:19:04 am »
Uff...przeczytałam wszystkie Wasze wypowiedzi i stwierdzam jedno: JEDEN WIELKI HAOS  :oh:

Tak się sklada, że też planuję zabrać swojego futrzaka do Anglii. Będziemy jechać samochodem i promem. Dla chcącego nic trudnego i jak słyszę, że ludzie oddają swoje kroliki do adopcji czy schronisk, bo "wyjeżdzają" to mnie krew zalewa  :/  


Rodzaj transportu i wymogi:
*jeżeli chodzi o promy to jest obecnie  jest tylko jeden przewoznik ktory zezwala na transport zwierzat takich jak krolik Norfolkline
*jeśli bierzecie pod uwagę podróż Eurotunelem to trzeba dodatkowo za króla zapłacić. Opłata ta wynosi 30 funtów.
*samolotem nieoriętuję się ale wszystko zostało na ten temat napisane przez gerappa


Teraz sprawy dokumentów, a potrzebne Wam będzie:
*jeśli król wcześniej nie byl szczepiony oddajecie do Weta bobki swojego ulubienca do analizy czy może byc szczepiony na Myxo i pomor.
*Gdy wynik ujemny szczepicie
* Zakladacie mu książeczkę zdrowia i tam lekarz wet. wpisuje wam szczepienia i pieczątkuje.
*Na sam koniec zaświadczenie z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynaryjnego potwierdzające dobry stan zdrowia koszt około 30 pln plus UWAGA! Pozwolenie na odbycie podróży królika, które ważne jest przez 10 dni od daty wydania i dokladnie tyle czasu jest Wam dane na przekroczenie granicy i podróż !!


Pozdrawiam i mam nadzieję, że wszystko stalo sie jasne. Jak sama będę "PO" to napiszę co i jak  :heej

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 26, 2009, 18:40:42 pm »
Witam.
Planuje na poczaku marca wziąsc ze soba moja kochana króliczke Niusi do Anglii.Znalazlam juz przewoznika ale mam problem jesli chodzi o wymagania Wlk.Brytanii,Niemiec,Francjii itd.Obdzwonilam dzisiaj cala Warszwe i w koncu natrafiłam na Pania która wyjeła papiery i stwierdzila ze przewzony króliczek musi miec TYLKO potwierdzenie ze jest zaszczepiony i ze jest zdrowy bez zadnego chipowania itp. bo nie jest to wcale potrzebne.Pozdrawiam.

[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 6:42 pm ]
...i jeszcze dodam ze podobno jest łatwiej wwiesc kroliczka do Anglii,gorzej jest z Irlandią i Szkocją...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 26, 2009, 22:36:24 pm »
O Irlandii jest tutaj .Może Ci to w czymś pomoże. Pozdrawiam.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 28, 2009, 18:42:01 pm »
Irlandia ma całkeim inne wymogi co Anglia a mi własnie chodzi o Anglie.A pytalam tez o Niemcy,Francje itd bo mója  Niusia bedzie jechac samochodem i pewnie w Niemczech maja inne wymogi ale czy zwracac na to uwage jak królisia jedzie do Anglii i tam zostanie???Przeciez przez te inne tylko przejezdza.Błagam pomózcie bo w konsulacie mowia tak a w internecie tez co innego pisza.Nie chce jej meczyc microchipem bo to boli,poprostu tylko wezme zaszczepie na swierzo,odrobacze i niech wpisze mi weterynarz na drukach w jezyku polskim i angielskim ze jest wszystko ok.Ale czy tak moze byc???Pozdrawiam.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 28, 2009, 18:55:05 pm »
W linku, który Ci wkleiłam było opisane, gdzie szukać informacji. Zadzoniłaś do GIW?  :>
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 28, 2009, 20:57:06 pm »
Dzwonilam juz po calej Polsce a moj chłopak po całej Anglii i twierdza ze nic nie jest potrzebne.  :chory

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 28, 2009, 21:04:45 pm »
To czemu im nie wierzysz?

Może pomoże Ci to postanowienie :) albo zakładka dotycząca domowych kroliczków na stronach Defry:
Pet rabbits & rodents :)

Pozdrawiam i powodzenia  :bukiet

PS
Może nam napiszesz, jak się jechało, jak już dojedziecie na miejsce? Byłoby świetnie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 28, 2009, 22:14:21 pm »
Znalazłam certyfikat który napewno pomoze mi w wyjezdzie tylko czy lekarz i na granicy uznaja taki certyfikat??Oto on:

Powiatowy Lekarz Weterynarii w...........

The Poviat Veterinary Surgeon in ........

Adres

Miejscowość, data

ZAŚWIADCZENIE
CERTIFICATE

Powiatowy Lekarz Weterynarii w .............zaświadcza, że królik rasy ........, maści ............., urodzony w ........ roku, a będący własnością Pani ......zamieszkałej ................został zbadany dnia .................................... i nie wykazał zmian klinicznych żadnej choroby zakaźnej, na którą jest podatny.

- The Poviat Veterinary Surgeon in ……… hereby certifies that the rabbit, breed – ………., color – ………., born in ……….., whose owner is Ms. …………. residing at ………………….. was examined on the day of …………….. The pet has been found health and free from any clinical evidence of infectious disease.
Ponadto stwierdza się że:
- Additionally it is certified that:

1. Zwierzę nie było szczepione przeciwko myksomatozie królików oraz pochodzi z terenu na którym nie stwierdzono w ciągu ostatnich 6 – ciu miesięcy klinicznych i epidemiologicznych dowodów obecności wirusa myskomatozy królików.

- 1. The pet was not vaccinated against rabbit myxomatosis and the premises of its origin have been free from any clinical or epidemiological evidence of the rabbit myxomatosis for the period of 6 months prior to the date of exportation.

2. Zwierzę zostało zaszczepione dnia ............ przeciwko pomorowi królików (VHD), a w okresie ostatnich 90 –ciu dni na terenie, z którego pochodzi królik nie stwierdzono pomoru królików.

- 2. On ……………. the pet was vaccinated against rabbit viral hemorrhagic disease (VHD), and no case of rabbit calicivirus disease has been diagnosed on the premises of its origin during 90 days immediately preceding export.

Official round seal
of the POVIAT VETERINARY SURGEON IN ………….

Imię i nazwisko dr
Licence no………..


3. W ciągu 90 – ciu dni poprzedzających wydanie w/w zaświadczenia zwierzę przebywało w miejscu pochodzenia i nie miało kontaktu ze zwierzętami chorymi.

-3. Within 90 days preceding the issuance of this certificate the pet resided on the premises of its origin and had no contact with any infected animals.

4. Królik przeznaczony do importu został poddany badaniu w dniu ............, przez weterynarza uznanego przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w ............. Zwierzę poddane badaniu nie wykazuje epidemiologicznych oraz klinicznych objawów chorób zakaźnych oraz nie miało kontaktu ze zwierzętami chorymi.

- 4. The rabbit presented for importation was inspected on the ……….. by an inspector designated for such purposes by The Poviat Veterinary Surgeon in ……... The inspected animal was found healthy and free from any clinical evidence of infectious disease and, as far as can be determined, exposure thereto.

5. Właściciel zwierzęcia, Pani ........... została poinformowana o obowiązku zgłoszenia Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w......... choroby bądź zgonu zwierzęcia w okresie między dniem, w którym zwierzę zostało poddane badaniu, a dniem wylotu.

- 5. The owner, Mrs. ………….., has been instructed to report any suspected illness or death affecting the animal between the date of the examination and the date of the shipment.

6 .Właściciel zwierzęcia, Pani ........., została poinformowana co do obowiązku zapoznania się z odpowiednimi warunkami - zgodnymi z International Air Transport Association (IATA) Live Animal Regulations oraz zgodnymi z Office International des Epizooties (OIE) - w jakich zwierzę powinno być transportowane. W trakcie transportu zwierzę nie może być poddane pod działanie czynników mających szkodliwy wpływ na stan jego zdrowia.

- 6 . The owner of the animal, Mrs. …………, has been informed to adhere to the regulations according to the International Air Transport Association (IATA) Live Animal Regulations, approved by the Office International des Epizooties (OIE). The animal is fit to be transported without suffering by reason of infirmity, illness or other causes during the expected journey.

Official round seal
of the POVIAT VETERINARY SURGEON IN ………….

Imię i nazwisko dr
Licence no………..


7. Powiatowy Lekarz Werterynarii w ........ poinformował właściciela zwierzęcia, Panią ..........., iż od momentu transportowanie zwierzęcia z miejsca pochodzenia (Polska) do miejsca docelowego (Kanada), wszelkie przenośne środki, służące do transportu zwierzęcia powinny być czyste oraz poddane dezynfekcji a nieskonsumowane jedzenie oraz podkład należy spalić.

-7.The Poviat Veterinary Surgeon in …… informed the owner of the animal, Mrs. ……….., that all conveyances used to transport the qualifying animal from the premises of origin (Poland) until arrival at the Canadian port of entry must have been cleaned and disinfected as designated under the health of animals act and that all litter and surplus feed must be disposed of by incineration.

Zaświadczenie wydaje się na prośbę Pani .......... - This certificate was issued on request of Ms. ………………

Official round seal
of the POVIAT VETERINARY SURGEON IN ………….

Imię i nazwisko dr
Licence no………..

P.S.Znalazłam to na stronie:www.kazior5.com

[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 10:41 pm ]
...i jakby ktos jechal przez niemcy:

Powiatowy Lekarz Weterynarii W. ..........

Der Kreis für Tierärzte in ........

Adres Adresse

Miejscowość, data Miejscowość, Daten

ZAŚWIADCZENIE Zaświadczenie
CERTIFICATE BESCHEINIGUNG

Powiatowy Lekarz Weterynarii w .............zaświadcza, że królik rasy ........, maści ............., urodzony w ........ Powiatowy Lekarz Weterynarii w ............. zaświadcza, że królik rasy ........, maści ............., urodzony w .. ...... roku, a będący własnością Pani ......zamieszkałej ................został zbadany dnia .................................... i nie wykazał zmian klinicznych żadnej choroby zakaźnej, na którą jest podatny. roku, ein będący własnością Pani ...... zamieszkałej ................ został zbadany dnia .................. .................. i nie wykazał zmian klinicznych żadnej choroby zakaźnej, na która jest podatny.

- The Poviat Veterinary Surgeon in ……… hereby certifies that the rabbit, breed – ………., color – ………., born in ……….., whose owner is Ms. …………. - Der Kreis Tierarzt in ... ... ... bestätigt hiermit, dass das Kaninchen, Rasse - ... ... ...., Farbe - ... ... ...., Geboren in ... ... ... .., deren Eigentümer ist Frau ... ... ... .... residing at ………………….. wohnhaft in ... ... ... ... ... ... ... .. was examined on the day of …………….. wurde am Tag der ... ... ... ... ... .. The pet has been found health and free from any clinical evidence of infectious disease. Das Tier hat sich gezeigt, Gesundheit und frei von klinischen Anzeichen der infektiösen Krankheit.
Ponadto stwierdza się że: Ponadto stwierdza się że:
- Additionally it is certified that: - Außerdem wird bestätigt, dass:

1. 1. Zwierzę nie było szczepione przeciwko myksomatozie królików oraz pochodzi z terenu na którym nie stwierdzono w ciągu ostatnich 6 – ciu miesięcy klinicznych i epidemiologicznych dowodów obecności wirusa myskomatozy królików. Zwierzę nie Bylo szczepione przeciwko myksomatozie królików oraz pochodzi z terenu na którym nie stwierdzono w ciągu ostatních 6 - OGA miesięcy klinicznych i epidemiologicznych dowodów obecności wirusa myskomatozy królików.

- 1. - 1. The pet was not vaccinated against rabbit myxomatosis and the premises of its origin have been free from any clinical or epidemiological evidence of the rabbit myxomatosis for the period of 6 months prior to the date of exportation. Das Tier war nicht geimpft gegen Kaninchen Myxomatose aufweist und den Räumlichkeiten der seinen Ursprung wurden frei von klinischen oder epidemiologischen Beweis für die Kaninchen-Myxomatose aufweist für den Zeitraum von 6 Monaten vor dem Tag der Ausfuhr.

2. 2. Zwierzę zostało zaszczepione dnia ............ Zwierzę zostało zaszczepione dnia ............ przeciwko pomorowi królików (VHD), aw okresie ostatnich 90 –ciu dni na terenie, z którego pochodzi królik nie stwierdzono pomoru królików. przeciwko pomorowi królików (VHD), aw okresie ostatních 90-OGA dni na terenie, z którego pochodzi królik nie stwierdzono pomoru królików.

- 2. - 2. On ……………. Am ... ... ... ... .... the pet was vaccinated against rabbit viral hemorrhagic disease (VHD), and no case of rabbit calicivirus disease has been diagnosed on the premises of its origin during 90 days immediately preceding export. der PET-Kaninchen wurde geimpft gegen virale hämorrhagische Krankheit (VHD), und kein Fall von Kaninchen Calicivirus Krankheit diagnostiziert wurde auf dem Gelände der seinen Ursprung während 90 Tagen unmittelbar vor dem Export.

Official round seal Offizielle Runde Dichtung
of the POVIAT VETERINARY SURGEON IN …………. der Kreis TIERARZT IN ... ... ... ....

Imię i nazwisko dr Imię Nazwisko i dr
Licence no……….. Lizenz Nr. ... ... ... ..


3. 3. W ciągu 90 – ciu dni poprzedzających wydanie w/w zaświadczenia zwierzę przebywało w miejscu pochodzenia i nie miało kontaktu ze zwierzętami chorymi. W ciągu 90 - OGA dni poprzedzających wydanie w / w zaświadczenia zwierzę przebywało w miejscu pochodzenia i nie miało kontaktu ze zwierzętami chorymi.

-3. -3. Within 90 days preceding the issuance of this certificate the pet resided on the premises of its origin and had no contact with any infected animals. Innerhalb von 90 Tagen vor der Ausstellung dieser Bescheinigung die PET wohnte auf dem Gelände der seine Herkunft und hatte keinen Kontakt mit infizierten Tieren.

4. 4. Królik przeznaczony do importu został poddany badaniu w dniu ............, przez weterynarza uznanego przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w ............. Królik przeznaczony tun importu został poddany badaniu w dniu ............, przez weterynarza uznanego przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w ............. Zwierzę poddane badaniu nie wykazuje epidemiologicznych oraz klinicznych objawów chorób zakaźnych oraz nie miało kontaktu ze zwierzętami chorymi. Zwierzę poddane badaniu nie wykazuje epidemiologicznych oraz klinicznych objawów chorób zakaźnych oraz nie miało kontaktu ze zwierzętami chorymi.

- 4. - 4. The rabbit presented for importation was inspected on the ……….. Die Kaninchen, die zur Einfuhr kontrolliert wurde auf der ... ... ... .. by an inspector designated for such purposes by The Poviat Veterinary Surgeon in ……... durch einen Prüfer, die für diese Zwecke durch die Tierärzte im Kreis ... ... ... The inspected animal was found healthy and free from any clinical evidence of infectious disease and, as far as can be determined, exposure thereto. Die Inspektion wurde festgestellt, Tier gesund und frei von klinischen Anzeichen der infektiösen Krankheit und, soweit festgestellt werden kann, die Exposition ist.

5. 5. Właściciel zwierzęcia, Pani ........... Właściciel zwierzęcia, Pani ........... została poinformowana o obowiązku zgłoszenia Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w......... została poinformowana o obowiązku zgłoszenia Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii W. ........ choroby bądź zgonu zwierzęcia w okresie między dniem, w którym zwierzę zostało poddane badaniu, a dniem wylotu. choroby bądź zgonu zwierzęcia w okresie między dniem, w którym zwierzę zostało poddane badaniu, ein dniem wylotu.

- 5. - 5. The owner, Mrs. ………….., has been instructed to report any suspected illness or death affecting the animal between the date of the examination and the date of the shipment. Der Eigentümer, Frau ... ... ... ... .., wurde beauftragt, einen Bericht eines vermuteten Krankheit oder Tod der Tiere, die zwischen dem Datum der Prüfung und dem Zeitpunkt der Lieferung.

6 .Właściciel zwierzęcia, Pani ........., została poinformowana co do obowiązku zapoznania się z odpowiednimi warunkami - zgodnymi z International Air Transport Association (IATA) Live Animal Regulations oraz zgodnymi z Office International des Epizooties (OIE) - w jakich zwierzę powinno być transportowane. 6. Właściciel zwierzęcia, Pani ........., została poinformowana CO tun obowiązku zapoznania się z odpowiednimi warunkami - z zgodnymi International Air Transport Association (IATA) Live Animal Regulations oraz zgodnymi z Internationalen Tierseuchenamt (OIE) -- w jakich zwierzę powinno BYĆ transportowane. W trakcie transportu zwierzę nie może być poddane pod działanie czynników mających szkodliwy wpływ na stan jego zdrowia. W trakcie transportu zwierzę nie może BYĆ poddane pod działanie czynników mających szkodliwy wpływ Stan na jego Zdrowia.

- 6 . - 6. The owner of the animal, Mrs. …………, has been informed to adhere to the regulations according to the International Air Transport Association (IATA) Live Animal Regulations, approved by the Office International des Epizooties (OIE). Der Besitzer des Tieres, Frau ... ... ... ..., wurde über die Einhaltung der Vorschriften nach den International Air Transport Association (IATA) am lebenden Tier Verordnungen, die von der Internationalen Tierseuchenamt (OIE). The animal is fit to be transported without suffering by reason of infirmity, illness or other causes during the expected journey. Das Tier ist fit zu transportieren, ohne dass auf Grund der Behinderung, Krankheit oder aus anderen Gründen während der Reise erwartet.

Official round seal Offizielle Runde Dichtung
of the POVIAT VETERINARY SURGEON IN …………. der Kreis TIERARZT IN ... ... ... ....

Imię i nazwisko dr Imię Nazwisko i dr
Licence no……….. Lizenz Nr. ... ... ... ..


7. 7. Powiatowy Lekarz Werterynarii w ........ Powiatowy Lekarz Werterynarii w ........ poinformował właściciela zwierzęcia, Panią ..........., iż od momentu transportowanie zwierzęcia z miejsca pochodzenia (Polska) do miejsca docelowego (Kanada), wszelkie przenośne środki, służące do transportu zwierzęcia powinny być czyste oraz poddane dezynfekcji a nieskonsumowane jedzenie oraz podkład należy spalić. poinformował właściciela zwierzęcia, Pania ..........., iż od momentu transportowanie zwierzęcia z miejsca pochodzenia (Polska) do miejsca docelowego (Kanada), Wszelkie przenośne środki, służące tun transportu zwierzęcia powinny BYĆ Czyste oraz poddane dezynfekcji ein nieskonsumowane jedzenie oraz podkład należy spalić.

-7.The Poviat Veterinary Surgeon in …… informed the owner of the animal, Mrs. ……….., that all conveyances used to transport the qualifying animal from the premises of origin (Poland) until arrival at the Canadian port of entry must have been cleaned and disinfected as designated under the health of animals act and that all litter and surplus feed must be disposed of by incineration. 7. Kreis-Tierarzt in ... ... der Besitzer des Tieres, Frau ... ... ... .., dass alle Transportmittel für den Transport der Tiere aus qualifizierten den Räumlichkeiten der Herkunft (Polen) bis zum Eintreffen bei der kanadischen Port of Entry müssen gereinigt und desinfiziert werden, die im Rahmen der Gesundheit der Tiere handeln, und dass alle Streu-und Überschuss-Feed muss durch Verbrennung entsorgt.

Zaświadczenie wydaje się na prośbę Pani .......... - This certificate was issued on request of Ms. ……………… Zaświadczenie wydaje się na prośbę Pani .......... - Diese Bescheinigung ausgestellt wurde, auf Anfrage von Frau ... ... ... ... ... ...

Official round seal Offizielle Runde Dichtung
of the POVIAT VETERINARY SURGEON IN …………. der Kreis TIERARZT IN ... ... ... ....

Imię i nazwisko dr Imię Nazwisko i dr
Licence no……….. Lizenz Nr. ... ... ... ..


P.S. Postaram sie dzisiaj jeszcze inne jezyki unii europejskiej tu zapodac:)Ale juz mi lzej bo im wiecej papierków i pieczatek tym lepiej:)

nuka

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 01, 2009, 06:56:02 am »
Monika2415

zerknij na tą stronę, są opisane wymogi wszustkich krajów UE

http://www.bialobrzeska.waw.pl/?modul=niusy&id=100

ta lecznica wystawia paszporty dla zwierzaków więc muszą być na bieżąco.

A poniżej kolejna klinika wystawiająca paszporty. możesz potwierdzić informacje

http://www.lecznica-sowa.pl/page.php?id1=26

Powodzenia i cierpliwości w przebrnięciu przez te wszystkie papierowe formalności

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 01, 2009, 22:14:25 pm »
I znowu wiadomosci dotyczace wwozu zwierzat na teren unii europejskiej dotycza tylko psow kotow i fretek.Ja ja zaszczepie i dam powiatowemu lekarzowi weterynarii do wypelnienia i podpisu polsko-angielsko-niemiecko-francuskie zaswiadczenie bo wszedzie pisze ze króliczków nie obowiązuje kawarantanna.Artykuł ze strony DEFRA:

PETS: Pet rabbits and rodents

The following rules currently apply to the movement of pet rabbits and rodents.

Movement between European Union (EU) countries or into the EU from Andorra, Iceland, Liechtenstein, Monaco, Norway, San Marino, Switzerland and the Vatican are not subject to any requirement with regard to rabies. This means that currently there are no requirements for these animals when entering the UK from any of these countries. The EU may impose conditions on the movement of these animals at a later date. If conditions are imposed this website will be updated.

When imported into the UK from any non-EU country, other than those listed in the previous paragraph, pets must be licensed into quarantine for 6 months. This requirement may be reviewed by the EU at a later date. Commission Decision 2003/459/EC prohibits the import into the EU of prairie dogs originating in or travelling from the USA. It also prohibits the import of certain rodents and squirrels originating in or travelling from certain countries of the sub-Saharan region of Africa.

The maximum number of all types of pet animals (not only rabbits and rodents) each person may bring into the EU from most non-EU listed countries is 5. This rule does not apply to animals brought from Andorra, Iceland, Liechtenstein, Monaco, Norway, San Marino, Switzerland or the Vatican. For details of transporting more than 5 animals into the EU from countries except those named in the previous sentence contact Animal Health (formerly State Veterinary Service) International Animal Health Division on 01245 358383 or by e-mail: AHITChelmsford@animalhealth.gsi.gov.uk.

Animals covered by the Convention on International Trade in Endangered Species (CITES) remain subject to the provisions of Council Regulation 338/97 on the protection of species of wild fauna and flora.
Travelling to the UK with your pet

Pets from other EU countries and from Andorra, Iceland, Liechtenstein, Monaco, Norway, San Marino, Switzerland and the Vatican are able to enter the UK on any route at any point of entry, subject to the agreement and conditions of carriage of the transport company. Check in advance that the transport company is willing to transport your pet.

Page last modified: August 13, 2007

nuka

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 01, 2009, 22:26:52 pm »
Myślę, że powinnaś zadzwonić do tych lecznic. Podają psy, koty i fretki jako przykład zwierząt towarzyszących.
Jak wpiszesz w googlach"paszport dla królika" to jako pierwsza pojawi się lecznica z Warszawy

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 01, 2009, 22:49:54 pm »
Dzwonilam do Warszawy i tam mi powiedziano ze krolik nic nie potrzebuje tylko szczepienia zeby mial a ja chce miec takie zaswiadczenie bo moja królisia bedzie jechala ze znajomym a nie ze mna i nie chce sie martwic.Wiec w przyszlym tygodniu jade zaszczepic moją Niuniusie a 5 dni przed wyjazdem pojade do powiatowego weterynarza zeby mi wypelnil i postawil pieczatke na zaswiadczeniu.A jak myslicie - moze takie cos podpisac weterynarz ktory ma pozwolenie na wystawianie paszportow???

[ Dodano: Pon Mar 02, 2009 3:04 pm ]
Teraz dzwonilam do ambasady niemiec.Pani tam powiedziała ze juz teraz wszystkie zwierzeta moga wjezdzac bez kwarantanny tylko psy musza miec microchip.Ale sie ciesze :DD

[ Dodano: Nie Mar 15, 2009 4:21 pm ]
Króliczka dojechała  :jupi Nie było żadnych kłopotów podczas podrózy z wyjątkiem stresu jaki miała przez cała droge całe szczęscie nie jest zle bo juz sie zadomowila i znalazla swoje miejsce w pokoju.Normalnie je,pije,biega i skacze  :jupi Jesli chodzi o dokumenty to tak jak pisalam wczesniej to mialam pare dowodów na to ze królisia jest zdrowa:

- zaświadczenie od lekarza weterynarii ze w ciagu 90 dni na terenie na którym przebywał królik nie było pomoru króliczego i myxomatozy (mi podstemplowal to zwykly weterynarz bo w powiatowym inspektoracie weterynarii stwierdzili ze nie ma wymogów co do królików wiec nikt nie chciał mi podsteplowac dokumentów ale podstemplowal je weterynarz który jest upowazniony do wystawiania paszportów dla zwierząt - moje zaswiadczenie było przetłumaczone w 4 jezykach)

- książeczka zdrowia z aktualnymi szczepieniami i aktualnym zdjeciem
 
- karta rodowodowa z wpisanym numerem tatuażu (królikom nie wszczepia sie microchipu bo to podobno boli jak przypalenie papierosa i moj weterynarz mi odradzal)

- wazne jest tez wystyawic upowaznienie (przetlumaczone rowniez na inne jezyki)jesli królik np.tak jak moj nie jechal ze mna tylko ze znajomym

- dla spokoju wydrukowalam tez w 4 jezykach czesc rozporzadzenia 998/2003 dotyczacego sprawy wywozenia zwierzat w celu niehandlowym do krajów unii europejskiej gdzie na temat królików nie zadnych wymogow choc pisze ze moze to sie zmienic

- oraz zasady danego kraju przez które króliczek przejezdza bo np w niemczech nic  nie potrzeba rowniez tak samo w belgii i anglii (www.defra.gov.uk)ale podobno od stycznia 2009 wwozone wszystkie gatunki zwierzat do francji musza miec paszporty

...mi sie udało:)

P.S.
JESLI CHCIELIBYSCIE TAKIE ZASWIADCZENIE MOGE BEZ PROBLEMU WYSLAC NA MAILA WZOR KRóRY MOZNA WYPEłNIC I DAC WETERYNARZOWI DO PODBICIA PIECZATKI - monika2415@o2.pl

P.S.2
JESLI MACIE JAKIES PYTANIA CHETNIE ODPOWIEM - monika2415@o2.pl

POZDRAWIAM Monika & Niusia    :DD  
 :jupi  :jupi

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 15, 2009, 12:57:17 pm »
"(...)w odpowiedzi na Pani list informuję, iż szczegółowe przepisy weterynaryjne dotyczące przewozu zwierząt towarzyszących reguluja jedynie przewóz psów, kotów oraz fretek. Nie ma określonych oficjalnie przez strone brytyjską szczegółówych warunków dla królików, które towarzyszą właścicielowi w celach niehandlowych.
Jednak wskazane jest aby przed wyjazdem skontaktowała się Pani z Ambasadą UK w Polsce i zasięgnęła jeszcze tam opinii, gdyż to przedstawicielstwo UK ma obowiązek określic ew. warunki dla wwozu na swoje terytorium zwierząt dla których nie ma uregulowań w odpowiednich przepisach.(...)"
To jest odpowiedź, którą dostałam z WIW na pytanie jakich dokumentów potrzebuje królik, aby dostać się do UK. No to teraz będę dręczyć ambasadę.

A z ambasady podesłali mi tylko link do DEFRA
http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/index.htm

Tyle to ja sama znalazłam w guglach ;) No i napisali, że w razie dalszych pytań należy kontaktować się bezpośrednio z DEFRA. No czegóż mogłabym się spodziewać innego ;) A do kogo odeśle mnie DEFRA? DO królowej? ;) :diabelek

kasia88

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 28, 2010, 01:25:06 am »
a czy ktos z Was orientuje sie co jest potrzebne przy wywozeniu kroliczka z anglii do Polski? obecnie mieszkamy w Anglii , krolisia mam od 1,5 miesiaca ale oczywiscie chce go zabierac ze soba na urlop:)
pozdrawiam

Offline martoszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Kobieta
Odp: wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 18, 2012, 00:59:52 am »
ja mam pytanie czy te informacje są aktualne bo z tego co mnie doszły suchy jest zakaz przywożenia królików do Anglii ??
podwójna uszata miłość Sierotka + Doktorek http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=8393

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 18, 2012, 01:17:33 am »
ja mam pytanie czy te informacje są aktualne bo z tego co mnie doszły suchy jest zakaz przywożenia królików do Anglii ??

Znalazłam informacje na stronie internetowej Defra (przetłumaczyłam):

Inne zwierzęta

Obecnie nie ma wymagań co do wścieklizny lub tasiemieca przywozowe dla innych gatunków zwierząt domowych (gryzonie, króliki, ptaki, ryby ozdobne, bezkręgowce, płazy i gady), transportowanych do Wielkiej Brytanii z państw członkowskich UE i innych krajów europejskich (Andora, Szwajcaria, Chorwacja, Islandia, Liechtenstein, Monako, Norwegii, San Marino, Watykan).Te gatunki zwierząt domowych, mogą swobodnie przemieszczać się do Wielkiej Brytanii.

Pet króliki i gryzonie importowane do Wielkiej Brytanii z dowolnego kraju spoza UE, innych niż wymienione powyżej, muszą być licencjonowane do kwarantanny przez 4 miesiące w ramach wściekliźnie (przywóz psów, kotów i innych ssaków) Order 1974. Jednak kwarantanny nie będzie wymagana, jeśli zwierzę jest gryzoń lub lagomorph który posiada licencję do zoo lub badań pomieszczeń do badań naukowych.Strona ostatnio modyfikowana: 30 grudnia 2011
Możesz być także zainteresowany:

Warto też zapytać tutaj:

WWW: www.defra.gov.uk / zwierzęta
Email: pettravel@ahvla.gsi.gov.uk
Infolinia: +44 (0) 870 241 1710

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 22, 2012, 18:11:03 pm »
Pytałam na granicy Francuzko- Brytyjskiej przed wjazdem na prom i nie ma żadnych zmian w ostatnim czasie w podrózy królików i nic się nie zapowiada. Bez problemów. Psy, koty i fretki bez zmian - paszport i książeczka. Zrobiłam też fotkę z tablicy informacyjnej, dla niedowiarków, wrzucę ją pózniej :)

EDIT:

Wrzuciłam fotkę tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,10014.msg356417.html#msg356417

tak nawiasem- jak ktoś się wybiera do UK (bez królika oczywiście) to stanowczo odradzam autokarem ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 17:42:11 pm wysłana przez mysza »

Offline martoszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Kobieta
Odp: wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 26, 2012, 18:32:32 pm »
dziękuje
 ;)
podwójna uszata miłość Sierotka + Doktorek http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=8393