Autor Wątek: wywóz królika do Anglii  (Przeczytany 61490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bonnie_blue

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 01, 2006, 10:04:36 am »
W Zakopcu na Krupowkach jest wilczur ktory zbiera na kieblase. Moze Gomez moglby zbierac na marchewke :D

gerappa

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 01, 2006, 18:39:19 pm »
dzis przyszla do nas pani z lecznicy weterynaryjnej i paczke dla Gomcia przyniosla! wczoraj zapomnieli nam dac! to taki prezent na "dzien dobry"!pileczka , paczka pokarmu , kupon na 50% ceny na zakupy w ich sklepie,i ksiazeczka o pielegnacji krolika z adresami stowarzyszen zajmujacych sie krolikami!  :jupi

tepe

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 01, 2006, 19:50:11 pm »
O proszę jak o Gomcia dbają ;)

mag

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 25, 2006, 19:20:31 pm »
czesc,
pierwszy raz pisze na tym forum, mam nadzieje, ze jednak ktos pomoze i mi. jestem w Irlandii juz ponad rok a moje kochane futerko zostalo w Polsce :(  Wybieram sie na swieta na 3 tygodnie i baaaaaardzo chcialabym przywiezc tu krolika. moje pytanie: czy wie ktos cokolwiek o mozliwosci przewiezienia krolika w tak krotkim czasie? wszystkie formalnosci (szczepienia itd..) jakie bylyby potrzebne zalatwiliby rodzice (u ktorych teraz jest zwierzatko) ale ja bede tam tylko 3 tyg., czy to ma jakies znaczenie? i czy przewozenie futrzaka na cargo nie jest dla niego niebezpieczne??!!
z gory dziekuje za odp.

gerappa

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 29, 2006, 20:42:58 pm »
napisz do Pets Helpline /BCMS/ maila / linka znajdziesz w googlach bo ja gdzies zgubilam :( oni Ci odpisz jakie warunki musi krolik spelniac wjezdzajac do Irlandii i podadza przepisy prawne na jakie sie powoluja wydajac swoja opinie.Wejdz na strone LOT przewoz zwierza i LOT Cargo przesylki zwierzat/ z tego co sprawdzalam to Lot ma najtaniej/.Mozesz tez zadzwonic do LOT Cargo Krakow i zapytac dokladnie / Pani ktora "odprawiala "gomeza opowiadala mi o rybkach ktore lecialy do Irlandii :lol / Moj Gomez sam lot znios dobrze/ musi miec poidlo z woda i takie "pieluchy" dla zwierzat na dnie transportera/ kupisz to w kazdym zoologu w UK albo nawet duzym supermarkecie.Klatke zabralismy ze soba bo tu kosztowala by ze 100 f.i NAJWAZNIEJSZE : czy wlasciciel mkieszkania zgodzi sie na twoje zwierze? my teraz jestesmy u rodziny i jest oki ale idziemy na swoje za pare tygodni i  juz zaczelismy poszukiwania i jest problem z wynajmem! :( koszt utrzymania nie jest duzy ok 5 f tygodniowa/ sciolka jedzenie woda marchewka/ szczepienia to wydatek ok 14-15 f.na priva wysle ci dokladnie jakie dokumenty my mielismy ze soba. ale czy anglia ma takie same wymagania jak irlandia to cholera wie!oni tu maja wszystko pomieszane!

Pani franeczka

  • Gość
czyli jak??
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 10, 2006, 23:41:48 pm »
czyli co dokladnie potrzebuje zeby zabrac franeczka do anglii, bede jechac za 3 miesiace samochodem wiec czy musz emiec chipa. bo tak na tym forum kazdy inaczej pisze. moze dostac konkretna odpowiedz co potrzebuje. chcialabym miec 100% pewnosc ze odpowiedz bedzie zgodna z prawda. bo gdyby sie okazalo ze musze mojego korliczka zostawic gdzies na granicy to bym chyba umarla z rozpaczy ;(

z gory dziekuje za pomoc.

pozdro

KRÓLICZKI TO ZAJEBISTE ZWIERZATKA :d:d:d:d

gerappa

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 13, 2006, 03:00:33 am »
przeczytaj sobie co mysmy z Gomezem mieli za papierki! bez problemu przekroczylismy granice!sprawdz tylko czy sie nie zmienily przepisy na stronie DEFRA bo ja przyjechalam prawie 3 mc temu!powodzenia!

Pani franeczka

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 13, 2006, 12:13:33 pm »
sluchaj pani od gomeza. nie wiem czy przeczytalas to co ja napisalm ale .... ty swojego samolotem !!! przewozilas a ja nie chche samolotem tylko autem!!! to jest wielka roznica. po pierwsze4. po drugie piszesz tu o jakis chipach i innych duperelach ale kroliki tego nie potrzebuja wiec po jakiego to umieszczesz na forum. ktos jeszcze cie poslucha. zreszta te wszystkie papaiery ktore zabraliscie ze soba to bylo maksimum wszystkiego nie w zaleznosci jakie to zwierze. to wcale nie bylo potrzebne. mi chodzi o konkretne ksiazeczki i szczepeienia a nie o caly wachlarz roznego rodzaju szczepien i innych pierdół. dzwonilam dizs do powiatowego inspekroratu weterynarii  i mi powiedizlei ze nic nie potrzebuje na przewoz krolika samochodem.

tepe

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 13, 2006, 14:44:46 pm »
Pani Franeczko, czipy są konieczne przy przewożeniu zwierząt niezależnie od tego czy autem czy samolotem. Takie są przepisy unijne. Jeśli królik nie będzie miał paszportu i widocznego tatuażu lub czipu będziesz mieć kłopoty. Szczepienia i inne wymagania zależą od kraju unijnego do ktorego jedziesz. Ktokolwiek udzielał ci informacji w powiatowym inspektoracie wprowadził Cię w błąd.

Pani franeczka

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 13, 2006, 15:03:13 pm »
czipy sa obowiazkowe tylko dla psow kotow i fretek. jestem pewna ze dla krolikow napewno nie. poza tym istnieje wielka roznoza pomiedzy przewozem krolikow samolotem a autem. troche sie dowiadywlam na ten temat i myslisz sie. widz eze na tym forum nikt nie da mi odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie a szkoda bo myslam ze cos wiecie na temat krolikow skoro to taka stona i forum:/:/:/

tepe

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 13, 2006, 19:04:57 pm »
Regulation (EC) No. 998/2003 Parlamentu Europejskiego dotyczy nie tylko fretek ale i królików - sa wymienione w Aneksie I

gerappa

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 14, 2006, 12:18:20 pm »
Czy samolot czy auto i tak przekraczasz granice i masz te same formalnosc!!!nie ma dokladnych wytycznych na temat wwozu krolikow do UK!wszyscy ostrzegali mnie ze im wiecej papierkow miec bede tym lepiej!rowniez inspektorat weterynaryjny w Pulawach!i pomoglo! ja chcialam naprawde zabrac krolika ze soba i koszty i bieganie za formalnosciami nie mialo dla nas znaczenia!jak chcesz mozesz swojego schowac w samochodzie!to juz Twoja decyzja jak postapisz...ja grzecznie informuje co pomoglo mi w podrozy a Ty warczysz!

Pani franeczka

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 15, 2006, 00:06:59 am »
ojejny nie warcze na ciebie!!!!!! poprostu bardzo chce go zabrac ze soba ale nie moge od nikogo dostac zadnej konkretnej odpowiedzi:/:/ jedni mowi ze chip drudzy mowi ze nie. inspekrotrat powiatowy w toruniu powiedizial mi ze nic nie potrzebuje ( w to napewno nie wierze). znajomy weterynarz powiedzial mi ze potrzebuje krolik pol rocznej kawarantanny ( w to tez nie chce mi ise do konca wierzyc zreszta to kosztuje 500 zle a na to mnie nie stac :/ zreszta nie mam tyle czasu ) zostalo mi jedynie dowiedizec sie czegos od konsula ( w tym moja nadzieja). na chipa tez mnie nie stac a nie chce zeby na jakies granicy powiedizeli m ize krolik dalej nie mzoe jecha ci ze musi zostac u nich :(:(:(:(. jestem w kropce i nie wiem co mam dalej robic.

gerappa

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 15, 2006, 02:09:37 am »
to tak jak nam mowili!!!!zgodnie z przepisami NIC nie potrzeba ale wszyscy/ weci, inspektoraty, ambasada UK w Warszawie/ uprzedzali mnie ze to nierealne zeby zwierze ot tak przejechalo przez granice!dlatego my starlismy sie zabrac wszystko co tylko mozna z papierkow i zaswiadczen!czip to ok.50 zl/ fakt...boli wszczepienie/,zaswiadczenie z inspektoratu ok.25/ nie pamietam dokladnie/,a co do kwarantanny to na 100% krolikow n ie dotyczy!tylko miesozercow!no chyba ze Twoj lubi miesko??a gdzie ty jedziesz do jakiego miasta?i skad?aha! teraz mi kolega mowi ze faktycznie jak ja mialam tu przyjechac to dzwonili na lotnisko Heatrow i powiedzieli im ze krolik jak ma zalatwione wszelkie formalnosci ale oni stwierdza ze cos z nim jest nie tak to moga zwierze zatrzymac na 5 do 7 dni kwarantanny!tzn , nie cofaja do Polski ale zostawiaja na obserwacji!

gerappa

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 15, 2006, 02:09:45 am »
to tak jak nam mowili!!!!zgodnie z przepisami NIC nie potrzeba ale wszyscy/ weci, inspektoraty, ambasada UK w Warszawie/ uprzedzali mnie ze to nierealne zeby zwierze ot tak przejechalo przez granice!dlatego my starlismy sie zabrac wszystko co tylko mozna z papierkow i zaswiadczen!czip to ok.50 zl/ fakt...boli wszczepienie/,zaswiadczenie z inspektoratu ok.25/ nie pamietam dokladnie/,a co do kwarantanny to na 100% krolikow n ie dotyczy!tylko miesozercow!no chyba ze Twoj lubi miesko??a gdzie ty jedziesz do jakiego miasta?i skad?aha! teraz mi kolega mowi ze faktycznie jak ja mialam tu przyjechac to dzwonili na lotnisko Heatrow i powiedzieli im ze krolik jak ma zalatwione wszelkie formalnosci ale oni stwierdza ze cos z nim jest nie tak to moga zwierze zatrzymac na 5 do 7 dni kwarantanny!tzn , nie cofaja do Polski ale zostawiaja na obserwacji!

Pani franeczka

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 15, 2006, 14:08:35 pm »
no lwansiew szelkie formalnosci. ale jak by nie mogli okreslic tego dokladnie. skad moge wiedizec czy np. w francji celnik sie nie przypieprzy do czego czego nie ma. albo np. w niemczech. gdyby okreslili dokalnie co jest potrzebne to by problemu nie bylo a tak jest i to wielki.nie weim sama co ma zrobic bo chipa napewno mu nie wszczepie ( nie jest konieczny ) a francuski celnik powie ze jest konieczyni i co wetedy. zabiora mi go na 7 dni i co ja poczne. przeicz nie zostane na 7 dni w francji np. bo nie bede miec na to czasu ani hajsu. jebniee to wszystko jest strasznie. polska ma okreslone przepisy co do wwozu zwierzad na teren RP ale anglii nie ma. beznadzieje :/:/:/ jade do southampton to jest na poludniu anglii.

gerappa

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 16, 2006, 11:57:54 am »
kochanie!! daj sobie spokoj ze szukaniem przepisow!!! nie znajdziesz ich bo te pacany  nie opracowaly przepisow! ja juz z prawnikiem z ambasdy Uk gadalm ! poprostu oni nie opracowali przepisow dotyczacych innych zwierzat niz pies kot i fretka! tworza te przepisy zarowno w Anglii jak i ogolne dotyczace Uni Europejskiej!dlatego to wszystko zalezy od interpretacji urzednika na ktorego trafisz!! a my wlasnie znalezlismy domek!ja mam pokojik na poddaszu a Gomi dostal domek w ogrodku / murowany, ogrzewany za sasiadow ma papugi/ ! uff...mialam problem z wynajmem razem z krolikiem!to i tak tymczasowo bo z przyjaciolmi szukamy czego juz na stale!!teraz bede niedostepna na necie! zycze powodzenia w podrozy!!!cmok

kamila_k100

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 28, 2006, 14:06:38 pm »
Udalo sie!moj kroliczek Bax jest wreszcie ze mna.wracaLam do Anglii samochodem.Za 25 zl wykupilam w Powiatowym inspektoracie weterynaryjnym zaswiadczenie o zdrowiu kroliczka i to wszystko.ps:nikt nie pytal sie czy przewoze jakies zwierzatko wiec ja tez o tym nie wspominalam :>  Powodzenia pozostalym!!!

gerappa

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 01, 2007, 01:29:25 am »
szczesliwego nowego "angielskiego " roku! no to polskie krolikie rosniemy w sile!my mamy pokoj na poddaszu a krolik domek murowany w ogrodku / z ogrzewaniem/ i wlascicieli ktorych corka marzyla od 2 lat o kroliku! no co bede "sciemnial;"mam full wypas!jak pancia w pracy to mam towarzystwo i opieke!Gomcio

Tuptusia

  • Gość
wywóz królika do Anglii
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 04, 2007, 14:36:24 pm »
nei radziłabym ci. Królik może tego nei przeżyć te stworzenia mało lubią podróż :(