Autor Wątek: DT u Hariell  (Przeczytany 257083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #680 dnia: Październik 18, 2013, 20:51:07 pm »
Będą i fotki. Dzisiaj pożyczyłam super aparat i jutro zrobimy sesję Lalitce ,która jako jedyna obecnie tymczasowiczka przebywa u nas. Niestety fotki będą raczej w kaftanie bezpieczeństwa bo Lalicia miała 2 dni temu sterylkę i jest niegrzeczna :lanie:.Dzisiaj próbowałam jej zdjąć na chwilkę piękne czerwone ubranko od Dr.Krawczyka ,ale jak szybko zdjęłam tak jeszcze szybciej zakładałam. Byłoby po szwach jak u Zgredzi ,ale już jestem mądrzejsza.
Królinka po zabiegu doszła do siebie rewelacyjnie :brawo: i już w drodze powrotnej się wybudzała i zaraz zaczęła skubać sianko i nad bobkami też długo nie myślała :P. Mam nadzieję ,że ktoś szybko ją zauważy i pokocha bo jest bardzo fajna. Jedynym jej grzeszkiem to jest rozgrzebywanie kuwety i zapominanie do czego służy ,ale to wina szalejących hormonków ;-).Ostatnio aż mi jej żal było tak namiętnie bidulka budowała gniazda. W końcu udało się ją tak odchudzić ,że nadawała się do zabiegu.
Mam do przekazania również wieści od naszej tymczasowiczki Pesteczki z DS. Jak sobie wymarzyła duże miasto tak się stało.Jest w Warszawie w bloku. Dostałam piękne zdjęcia i wygląda na to ,że nie robi mi wstydu i zachowuje się jak na prawdziwego hodowlańca przystało. Kuwetkowa,nieterytorialna i żarłoczna jak zawsze.... :P.Dzieli pokój z niewidomym psem Husky,szczurkami i jest kochana przez Lenę :przytul:.
Solvieg,Magda 24 serdeczne dzięki za przeniesienie wątku :przytul:

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #681 dnia: Październik 18, 2013, 20:55:33 pm »
wspaniałe wieści :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #682 dnia: Październik 18, 2013, 21:12:41 pm »
To chyba cieszysz się z takich dobrych wieści o Pesteczce? Ja ostatnio wydałam "uszate dziecko" w świat i wiem, jak cieszą takie wiadomości  :bunny:

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #683 dnia: Październik 18, 2013, 22:14:13 pm »
Anetkas,cieszę się cieszę...Pestka jak wiesz była u nas długo tak jak u Ciebie Julcia. Jak się z królikiem tyle przeszło to bardzo ciężko oddać.Sama wiesz.Nie wszystkie można zostawić. Kevinek został.... Grunt aby trafiały w odpowiedzialne ręce,aby DS zdawały sobie sprawę że ma się zwierzątko na dobre i na złe. Ostatnio Momuś choruje, 2 tygodnie temu walczyliśmy z Doktorem Krawczykiem o jego życie i nawet przez sekundę nie pomyślałam że go adoptowałam bo choruje. Przez to że jest specjalnej troski zżyliśmy się z nim jeszcze bardziej.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #684 dnia: Październik 18, 2013, 22:29:47 pm »
Co się dzieje z Momciem   :icon_cry?

Pozdrowienia i głaski dla uszaków :)
czekam na fotki Lalitki  :rotfl2:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #685 dnia: Październik 18, 2013, 22:51:47 pm »
No właśnie co Momciem ???
Zgadzam się, że takie rozstanie jest bardzo ciężkie, bardzo odczułam oddanie Julci... i bardzo czekałam na wieści z DS, na szczęście ma już wątek na forum i fajną Rodzinkę  :bunny:

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #686 dnia: Październik 22, 2013, 15:59:12 pm »
Miałam problem z komputerem i zamieszczeniem zdjęć ale udało się :doping:.
Jest i oto Lalitka :heart ,nasza tymczasowiczka kilka dni po sterylizacji i gotowa do adopcji. Wypatruje strasznie kochającego domku.






Lalita jest u nas od lipca. Zabraliśmy ją z azylu ,bo akurat ona mogla opuścić w danej chwili azyl. Jest zupełnie zdrowa,jedynym jej problemem była duża nadwaga.
Zabraliśmy się za nią od razu ;-). Ziołka,siano,ziółka siano itd. i dużo liści brzózki,wierzby i gałązek.Udało się...ma teraz wagę normalną,ale jest sporym królikiem. Nie jest taka maleńka jak Momciu(to informacja dla potencjalnego DS).Nie mogła być prędzej wysterylizowana z powodu nadwagi. Tydzień temu doczekała się a moja radość jest ogromna, ponieważ w ostatnim czasie namiętnie wyrzucała wszystko z kuwety,budowała gniazda i strasznie widać się męczyła.
Jeśli chodzi o charakter to jest bezproblemowa. nieterytorialna, lubi głaskanie, akceptuje inne króliki. Mogą biegać wokół klatki i nie reaguje.Myślę ,że mogłaby być partnerka dla jakiegoś króliczka :bunny:. Mam nadzieję ,że szybko ją ktoś wypatrzy bo oprócz super charakteru jest śliczna. Ma piękne mądre spojrzenie.
A Momciu...no cóż. Niestety swój stan zdrowia zawdzięcza swojej poprzedniej właścicielce,czekoladzie i kanapkom :icon_sad. Ma bardzo chory układ pokarmowy i ogromne problemy z trawieniem.Oprócz tego ma nadal problemy z zapaleniem tchawicy. Często się zdarza że po nawet malutkiej ilości jedzenia ma ogromne wzdęcie,brak perystaltyki...ma bardzo powiększoną wątrobę niestety. Musi mieć specjalną dietę.Malutkie porcje i bardzo lekkostrawną. Ostatnio tak się zatkał że ledwo przeżył ,ale udało się dzięki DR.Krawczykowi. Siedząc z nim w nocy przy kroplówce tak sobie do niego gadałam ,że nie może odejść bo go wszyscy kochamy..... i chyba zrozumiał bo rano już brykał :hura:. Nie wiem ile jeszcze choroba pozwoli mu z nami być ,ale jedno jest pewne. Będziemy starali się aby miał wszystko co najlepsze i będziemy walczyli o niego do końca bo to cudowny uszak i nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło że żałuję jego adopcji.On czekał na nas. Jak na niego patrzę to często wydaje mi się ,że to nasz Cekin w innym futerku.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #687 dnia: Październik 22, 2013, 16:08:54 pm »
Momcio miał ogromne szczęśćie, ze trafił na Was :przytul
A Lalitka - cudo po prostu! Widać, że mądra, urody nie skomentuję, bo każdy widzi, jaka to piękność :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #688 dnia: Październik 22, 2013, 16:09:44 pm »
Biedny Momciu  :icon_sad
trzymajcie się  :przytul

A Lalitka no cóż...nie do poznania szczuplutka laleczka  :brawo:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #689 dnia: Październik 22, 2013, 17:00:32 pm »
Momcio miał ogromne szczęśćie, ze trafił na Was przytul
To fakt, szkoda ,że jego stan jest taki poważny  :( Mam nadzieję, że jeszcze się sobą nacieszycie  :przytul
A Lalitka to prawdziwa piękność  :DD
A jak tam koteczka,czy już zdrowa?
Głaski dla wszystkich zwierzaczków :bunny:

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #690 dnia: Październik 22, 2013, 18:07:34 pm »
Momus nie mógł trafić lepiej :) A Lalika wyglądaj jak by warkoczyki miała :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #691 dnia: Październik 22, 2013, 19:08:56 pm »

Poczytaj o tych preparatach oraz przedyskutuj z dr Krawczykiem . Może będą mogły pomóc królikowi .
http://www.kuchniapupila.pl/ptaki/zdrowie_7/witaminy_i_odzywki/sodiazor_syrop_na_nerki_i,p1107927840
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/przysmaki_witaminy_gryzoni/witaminy_mineraly/grau/61367

Mam także  królika z kłopotami wątrobowymi. :icon_sad

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #692 dnia: Październik 22, 2013, 21:37:51 pm »
Dori,bardzo Ci dziękuję za podpowiedzi :przytul:. Momuś jest dopiero diagnozowany i mam go obserwować i podawać espumisan. Doktor mówił że prawdopodobnie niedługo będzie trzeba leki podawać ,ale narazie jest stabilnie. Bobki ma zawsze normalne tylko problem jest w funkcjonowaniu żołądka. Podaję mu też herbatkę koperkową. Preparaty które mi poleciłaś- zapytam doktora czy mogę podać.
Izaf,Hariela biega i wywija znowu ,że aż boję się ,że drugą panewkę stawu biodrowego złamie :P. Narazie ok i nie kuleje.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #693 dnia: Październik 22, 2013, 21:43:30 pm »
Te preparaty są raczej  normalizujące,łagodzące . Jeśli dr każe podać leki , to oczywiście wyjścia nie ma. Życzymy Momusiowi duuuużo zdrówka.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #694 dnia: Październik 29, 2013, 14:33:01 pm »
co tam u was słychać ?
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #695 dnia: Październik 29, 2013, 15:35:17 pm »
Wszystko pod kontrolą ;-). Jak już pisałam w innych wątkach Lalita jest w Toruniu i będzie diagnozowana. Pewne rzeczy się pojawiły po sterylce ,ale póki co nie ma co pisać i gdybać :hmmm przed diagnozą doktora Krawczyka. Jest w dobrych rękach i pewnie wróci do nas jeśli dziewczyny się zgodzą :przytul:.Jak ja za nią tęsknię..... :heart Zabraliśmy do nas Velmę. Jest u nas kilka dni i chociaż nie jest w moim typie to jest świetna. Wesolutka,skoczna ciekawska,wszędzie pełno. Nie widzę aby była terytorialna i już daje sie głaskać bez strachu w oczkach. Wygląda jak maleńki zajączek :bunny:. Jeśli ktoś chciałby zaadoptować właśnie tego typu króliczka i mieć wesoło w domu to jak najbardziej Velmę. Długo czeka na domek i zawsze mi żal takich królików co po prostu nie mają szczęścia tak od razu do adopcji :icon_sad.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #696 dnia: Październik 29, 2013, 15:39:14 pm »
Trzymam kciuki za Lalitkę :) A Velmę chyba miałam okazję poznać w Toruniu w czerwcu, jeśli dobrze kojarzę :) Dobrze, że jest u Was :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #697 dnia: Październik 29, 2013, 17:53:23 pm »
Długo czeka na domek i zawsze mi żal takich królików co po prostu nie mają szczęścia tak od razu do adopcji
mam tak samo :(
Ale fajnie, że trafiła do was :) dawaj fotki :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #698 dnia: Październik 29, 2013, 19:55:41 pm »
Lalitko nie choruj :(
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell
« Odpowiedź #699 dnia: Czerwiec 07, 2014, 16:45:34 pm »
Niestety Lalita przegrała z chorobą :placze. Odeszła miesiąc temu jako mój adoptowany kochany króliczek :heart. Do tej pory jak o niej wspomnę to jest mi strasznie smutno i żal. Była chora na nieuleczalną bardzo rzadką wadę genetyczną jelit tzw: Colon olbrzymi i po długim leczeniu leki przestały działać :icon_sad. Nigdy nie zapomne mojej "dziewczynki z makijażem".

Jest u nas cały czas na DT Velma. Maleńka królinka ,która pokonała długa drogę ,aby się oswoić z człowiekiem. Zrobiła się bardzo fajna, a terytorializm i agresja poszły w niepamięć. Niestety czeka ponad rok( u nas 8 msc) i jakoś tak nikt jej nie pokochał :icon_frown. Nie ma bidulka szczęścia. Może ktoś szuka takiego przyjaciela?
<a  href="http://ifotos.pl/zobacz/DS


C02912J_eenqnns.JPG/">[/url]

<a  href="http://ifotos.pl/zobacz/DSC02906J_eenqnnq.JPG/">[/url]