Autor Wątek: DT u Hariell  (Przeczytany 257100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #240 dnia: Marzec 10, 2013, 16:16:24 pm »
Dzięki Duszko za miłe słówka :przytul. Ledwie daję radę coś napisać tak jestem zabiegana między pracą zawodową a królisiami :icon_frown. Dobrze ,że nie mam małych dzieci bo by chyba były strasznie pokrzywdzone, ponieważ królików by było pewnie tyle samo :P. Pokazywałam Wam już mojego osobistego Bazylka,Tosię a dzisiaj przystojniaczek Yoguś. Yogi dziękuje wszystkim :bukiet, którzy trzymali za niego kciuki po niedawnej kastracji ,aby doszedł do siebie bo  było z nim kiepsko.



Uploaded with ImageShack.us

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #241 dnia: Marzec 10, 2013, 16:30:32 pm »
Śliczne baranisko  :DD , faktycznie dobrze że nie ma małych dzieci bo z nimi jest roboty ( miałam napisać dosadniej  :diabelek ) od groma a tak króliczki mają raj na ziemi   :DD

Wirtualny opiekun

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #242 dnia: Marzec 10, 2013, 16:55:34 pm »
Hariell Twoje opowiadania w 1 osobie króliczej są boskie!! Uwielbiam je!! :heart No a Kevinek i Alvinek na dom czekają już długo, także reklamować ich trzeba, a jak! :)
WO AMIGO

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 10, 2013, 16:58:09 pm »
Yoguś, cudownie piękny baranek :D

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 10, 2013, 16:58:59 pm »
Hariell, Ty to masz farta do cudaśnych baranków :D
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #245 dnia: Marzec 10, 2013, 17:00:15 pm »
Ach to ten Yoguś, dopiero do mnie dotarło!!! Kochany chłopaczek!! :* A jaki śliczny!!! :zakochany:
WO AMIGO

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #246 dnia: Marzec 10, 2013, 17:11:14 pm »
 :zakochany: oh Hariel, Alvin Kevin, Maja  :zakochany: yogi, zgredzia :zakochany: ehhhh... tego  powinni zabronic  :dookola:
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #247 dnia: Marzec 10, 2013, 17:55:41 pm »
Yogi jest u nas rok wraz z Kropeczką ,której jeszcze nie przedstawiałam i Frotką (swoimi siostrami). Pojechałam w zeszłym roku do Poznania z czystej ciekawości zobaczyć jak wygląda wystawa królików. Pomijając to, że to była moja ostatnia wystawa na którą pojechałam zaraz po kocich, to przywieżliśmy z niej 3 maluchy. Uważałam, że nie ma innej opcji niż je zabrać od faceta razem z tym koszmarnym kartonikiem. Zajechaliśmy praktycznie na sam koniec, bo błądziliśmy w Poznaniu i jeszcze coś nam zaczął samochód szwankować :icon_sad. Na pierwszy rzut oka powinni taką wystawę zamknąć i zabrać się za leczenie królików tam będących, aby nie zarażały pozostałych. Stały jak się dowiedziałam tak od dwóch dni z jakimś ziarnem w miskach i brudną wodą również w miskach smutny_krolik. Jeden belg miał ma uszach widoczny parch ,a kalifornijski kichał na metr. Były poprzedzielane  kratami i nie miały ani słomy ani siana. Nie było też przy nich właścicieli. Organizatora też nie widziałam. Króliczki w maleńkich klatkach jak małpki a wokół dużo ludzi,głośno i małe dzieci wkładające im paluszki słone,ciastka itp :crazy:. Wyszłam zdegustowana po kilkunastu minutach. Przy drzwiach wyjściowych stał starszy facet z kartonikiem a w nim 3 królisie totalnie wystraszone. Po rozmowie z panem okazało się ,że mu te 3 z miotu "nie zeszły". Jak spojrzałam na nie i spytałam co robi z królikami, których mu nikt nie kupił to powiedział, że królik jest królik. Jak podrosną to wnuczka ma kilka lat i są na rosół jak" przerosną". Jest taki delikatny. Załamałam się i spojrzałam i  męża :placze. Daliśmy mu kasę, bo nie mogłam ich tam zostawić.Ja wtedy jeszcze na uszy nie słyszałam o SPK. Całą drogę wiedziałam ,że zrobiłam dobrze. Chciałam je powoli komuś wydać ,ale po kilku dniach wiedziałam że to niemożliwe bo je wszyscy pokochaliśmy i zostały z nami. Na dzień dobry mały kokcydiozę,leki ,kroplówki. W międzyczasie po miesiącu Kropeczka urodziła jako 4 msc królik 8 cudnych maluchów bo była w ciąży i wszystkim znalazłam domy.Kropeczka ma ropnie leczymy ją do dzisiaj i ciągle się odnawiają ,ale nie żałuje decyzji i dziś zrobiłabym tak samo.....Wiem ,że dobro powróci kiedyś...chociaż może w innym życiu.

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #248 dnia: Marzec 10, 2013, 18:01:21 pm »
Kochana Hariell o ogromnym króliczym sercu  :przytul:

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #249 dnia: Marzec 10, 2013, 18:07:31 pm »
Anetkas zrobiłabyś tak samo. To jest odruch ,a potem dopiero się myśli co będzie dalej i jak to poukładać ,aby było dobrze. Każdy zakróliczony zrobiłby tak samo, tylko nie każdemu trafia się taka sytuacja jak mi.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #250 dnia: Marzec 10, 2013, 18:08:23 pm »
Hariell chylę czoła  :blaga: jesteś kobietą o wielkim i dobrym serduszku  :* historia przerażająca , dobrze dla tych maluszków które zaznały prawdziwej miłości u Ciebie - jestem pod dużym wrażeniem  :DD

Wirtualny opiekun

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #251 dnia: Marzec 10, 2013, 18:16:04 pm »
Gorsza jest historia naszej hodowlanej Tekli, kiedyś napiszę :placze. Dzisiaj jakoś tak nasunęło mi się napisać o tych króliczych pseudo wystawach i złych warunkach po czytaniu wątku toruńskiego. A dzisiaj tak sobie myślałam jak biegały, że z Alvina ,Kevina i Pestki to byłby już pewnie pasztet a tak dzięki SPK żyją :bunny:.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #252 dnia: Marzec 10, 2013, 20:58:18 pm »
Z ogromnym przejęciem usłyszałam o tej odrażającej wystawie i Twojej, Hariell, cudownej akcji. aż się włos na głowie jeży!
Serce masz ogromne i pojemne, bardzo to budujące - przeczytać o takim wspaniałym posunięciu :) Jakoś nabiera się odwagi, wiesz?
A dobro powróci do Ciebie- już powraca - w miłości uratowanych przez Ciebie uszaków :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 10, 2013, 21:43:28 pm »
I znów Poznań zasłynął w tym negatywnym blasku :( Szczerze mówiąc, nienawidzę tego miasta jeśli chodzi o podejście szarych ludzi do królików. Wiem, że tak jest wszędzie, ale Poznaniacy do tego wszystkiego mają pewną specyficzną cechę - nie oddadzą nic za darmo.
Hariell, ja również uważam, że dobro już teraz do nas wraca - ja mam tu kilku wspaniałych przyjaciół na których zawszę mogę liczyć w razie kryzysu króliczego. A Ty? Ty masz nas, choć na odległość, ale mimo wszystko całym sercem jestem z Tobą.. Ty wiesz dlaczego :*
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 10, 2013, 21:47:01 pm »
I znów Poznań zasłynął w tym negatywnym blasku  Szczerze mówiąc, nienawidzę tego miasta jeśli chodzi o podejście szarych ludzi do królików. Wiem, że tak jest wszędzie, ale Poznaniacy do tego wszystkiego mają pewną specyficzną cechę - nie oddadzą nic za darmo.
Niestety, święte słowa, Martuś... z tego względu (i wielu innych) nie utożsamiałam i nie utożsamiam z Poznaniem, z którego nie pochodzę, choć mieszkam tu już od 18 lat...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 10, 2013, 21:58:21 pm »
Dokładnie. Ja tu jestem dopiero od 8-9 lat, początkowo bardzo mi to przeszkadzało, a teraz po prostu przywykłam :(
WO AMIGO

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 11, 2013, 11:20:24 am »
No to Joac i Marta.... Jeśli nie jesteście do końca zadowolone z Poznania to może czas na zmiany :hmmm? U nas są kosmicznie tanie działki :wow,nigdzie tak tanio nie kupicie :P. Sprzedajcie to co macie i w puszczę :hura:. Starczy na domek i budowę filii azylu dla krolików :P. A plusy myślę warte przemyślenia. Dwa już mogę zdradzić :diabelek. Blisko na kawę do mnie i moich krolików i blisko do azylu toruńskiego na wolontariat :balet:. Polecam....Aha i zapomniałam o wielkim plusie...Dr.Krawczyk zawsze pod ręką :d.oping:

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 11, 2013, 11:23:01 am »
Hariell ze mną nie byłoby żadnego problemu - gorzej z moim mężem, a raczej jego pracą tutaj :) Ale jak kiedyś już będziemy "sławni i bogaci" :hahaha: to spodziewaj się nowych sąsiadów!! :P :P :P
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 11, 2013, 14:37:25 pm »
No to Joac i Marta.... Jeśli nie jesteście do końca zadowolone z Poznania to może czas na zmiany ? U nas są kosmicznie tanie działki ,nigdzie tak tanio nie kupicie . Sprzedajcie to co macie i w puszczę . Starczy na domek i budowę filii azylu dla krolików . A plusy myślę warte przemyślenia. Dwa już mogę zdradzić . Blisko na kawę do mnie i moich krolików i blisko do azylu toruńskiego na wolontariat . Polecam....Aha i zapomniałam o wielkim plusie...Dr.Krawczyk zawsze pod ręką :d.oping:
Harriell, Ty sobie nawet nie wyobrażasz, jak kusisz! Nigdy o niczym innym nie marzyłam jak o mieszkaniu w puszczy... Ech, tylko z tą robotą kłopot... A może działka letniskowa? To jest myśl! :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 11, 2013, 14:43:45 pm »
Ty to masz głowę Joac,widzisz coś wymysliłaś :hmmm. Na lato wszystkich pod pachę i do cioci Kasi :hura:. Blisko jezioro,lasy ,koniki :lajkonik:. No i zimą miałby Ci kto przypilnować dobytku :2guns:. Widzisz znowu same plusy :diabelek....