Autor Wątek: DT u Hariell  (Przeczytany 257158 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 02, 2013, 21:23:28 pm »
Nie kuś!! :) Ale i Wy jak będziecie w Poznaniu to serdecznie zapraszam do nas! :)
WO AMIGO

Offline asiami

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 03, 2013, 13:32:04 pm »
króliki jak najbardziej przewidywalne! :P :P i nie drapią tak jak koty :D

Hehe, a jaj mam zupełnie przeciwne doświadczenie. Kulek, na przykład, kiedyś zupełnie ni z gruchy ni z pietruchy podbiegł i ugryzł mnie w łydkę. A żaden z moich kotów mnie jeszcze nigdy ani nie ugryzł ani nie podrapał.

Hariell, kociska masz faktycznie piękne. No i faktycznie kolosy - moje mieszczą się w przedziale 3-6kg. No ale też rasa inna ;) Cieszę się też bardzo, że zaadoptowałaś Zgredzię. Już na początku, jak tylko zobaczyłam jej zdjęcia u Was w domu to pomyślałam, że tam właśnie powinna zostać.
     
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14648.120.

Moje miśki: Eddy, Bubi, Okti (psy); Pieszczoch, Tygrys, Misia, Mała, Tosia (koty)
Reszta zwierzyńca: świnka Zdzicha, chomik Horton, papug Cody, gekon Ginger

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 03, 2013, 13:45:17 pm »
Dzięki Asiami za miłe słowa :*. Adopcja Zgredzi była najlepszą ostatnio decyzją jaką podjęliśmy. No kupiła nas od samego wyjścia z transporterka :heart. Prawdę mówiąc myślałam że będzie u nas 2-3 dni i ktoś na pewno zadzwoni. Ale jak pobyła 2 tygodnie i masę serca i czasu poświeciłam dla niej to stwierdziłam że tak chyba ma być że ktoś nad tym u góry czuwa i miała do nas po prostu trafić. Jakoś tak zawsze dzieje się ze zwierzętami które są u nas. Nic się chyba nie dzieje bez przyczyny. No i coś w tym jest, że pierwszy tymczasowicz z reguły zostaje z tego co czytam na forum. Ale obiecuję poprawie się,następni tymczasowicze będą na pewno oddani :pokoj:. Można dzwonić. Czekają trzy piękne wielkoludy na swój domek :bunny:.

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 03, 2013, 15:25:43 pm »

No i coś w tym jest, że pierwszy tymczasowicz z reguły zostaje z tego co czytam na forum. Ale obiecuję poprawie się,następni tymczasowicze będą na pewno oddani :pokoj:.

Hihi, tak właśnie było z naszą Klementyną :D Ale teraz już chcę być "lepszym" domem tymczasowym ;) choć serce rozdarte... ;)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 10, 2013, 20:14:42 pm »
Przepiękne masz króliczki  :DD tymczasowicze mają raj na ziemi u Ciebie ! Zgredzia malutka kłapciata baraninka jak fajnie że ją adoptowałaś  :DD

Wirtualny opiekun

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 10, 2013, 20:16:21 pm »
Trochę było cicho ostatnio u nas w wątku ,bo był u nas ciężki króliczy tydzień. Mieliśmy dwie kastracje u Bazylka i Yogiego. Pierwszy raz kastrowałam miniaturki i nie było tak wesoło. Napędziły mi oba niezłego stracha.Sytuacja wyrównała się dopiero wczoraj wieczorem. Sama kastracja poszła gładko ,ale potem... masakra. Noc i dzień spędziłam przy klatkach, aby sobie szwów nie gryzły i aby cokolwiek zjadły. Jest już lepiej ,bobki się w końcu pojawiły i trochę ziółek zjadły ,ale jakie smutasy. Siedzą na kurkę i życia w nich nie ma :icon_sad. Mam nadzieję, że codziennie będzie lepiej.
Hodowlańce z Zamościa czują już wiosnę bo lnieją na całego. Codziennie wymieniam im siano bo całe we włosach i boję się aby zatoru nie było. Wyglądają jak oskubane kurczaki :DD (szczególnie Alvin). Zgredzia za to w świetnej formie okupuje ziemię w doniczkach i sprawdza, gdzie by tu jeszcze zrobić siusiu oprócz kuwety :hmmm.

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 10, 2013, 20:20:38 pm »
 Ciociu Duszko, znalazłaś nas :DD.... dziękuję za miłe słowa :przytul:.

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 10, 2013, 20:27:29 pm »
Sama kastracja poszła gładko ,ale potem... masakra.
Oj to prawda, zabieg to jedno, ale potem maluszki muszą dojść do siebie, moja Klemi też ciężko zniosła zabieg. Potzrebny czas i dobra opieka, najważniejsze żeby zaczęły bobkować, sikać i no i jeść :) A życie w nie wróci :D

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 10, 2013, 21:25:39 pm »
Oj żeby szybko doszły biedactwa do zdrowia ale niestety trzeba czasu . Kochana Zgredziunia jak rozrabia  :D królasy gubiące sierść to naprawdę kłopotliwe jest bo raz że strach żeby się nie zatkały i dużo sprzątania ... Moja wetka radziła mi żeby od czasu do czasu podać do picia sok wyciśnięty we świeżego ananasa tak ze 2-3 ml , to ponoć pomaga przepchnąć sierść z przewodu pokarmowego  :)

Wirtualny opiekun

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 10, 2013, 22:21:49 pm »
Masz rację Duszyczko z tym ananasem.Też gdzieś to czytałam i słyszałam jeszcze że też jest bardzo dobry bo goi jamę ustną np po korektach zębów.U ludzi ciężko chorych też bardzo ładnie goi zapalenia jamy ustnej. Także widać super owoc o super właściwościach.

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 11, 2013, 16:04:19 pm »
Jak Bazylek i Yogi? Kicają już radośnie?

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 11, 2013, 21:42:00 pm »
Tak radośnie to nie kicają jeszcze ;-). Ale jest trochę lepiej. Coś przegryzą i bobki są a to najważniejsze. Yogulek widać zniósł żle narkozę. Jest jeszcze bardzo osowiałą kurką :icon_sad.Szkoda mi ich ,bo widać że cierpią. No ale trzeba nieraz trochę pocierpieć, aby być z pięknymi baraninkami w klatce :P.Nie było innej opcji :DD.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 11, 2013, 22:03:03 pm »
Nie wiedziałam, że ananas działa też na jamę ustną, warto wiedzieć! Dobrze, że kastraciki już lepiej - jednak każdy król inaczej znosi narkozę - ale dla pięknych baraninek warto chwilę pocierpieć :) Buziaki dla wszystkich króli na Twoim pięknym, leśnym obiekcie :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 11, 2013, 22:15:15 pm »
Joasiu super zdjęcie zrobiłaś swojemu królisiowi ;-) ,ale mój Alvinek też nie gorszy tylko bardziej zamazany :P.  Tak biedny woła o DS a tu cisza smutny_krolik.



Uploaded with ImageShack.us

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 11, 2013, 22:30:42 pm »
Alvinek rewelacyjny! I też śpiewa, kto wie, czy nie tę samą arię, co Trusia? ;-) No chyba że faktycznie śpiewa o DS  - wyśpiewa sobie na pewno :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 11, 2013, 22:52:31 pm »
Jakie cudne zdjęcie, Alvinek z rozdziawioną mordką  :brawo: Dooooomkuuuu, dooooomkuuuu gdzie jesteś?

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 12, 2013, 09:16:25 am »
Najważniejsze że bobkują a teraz z każdym dniem będzie lepiej , maluszek przeżył widać większy stres ale będzie dobrze ! Alvinek jakie ma piękne zdjęcie !

Wirtualny opiekun

Offline Kani

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 12, 2013, 10:19:40 am »
Nie mogę się napatrzeć na to zdjęcie Alvinka :D Co za cudak bielutki :bunny:

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 16, 2013, 16:45:44 pm »
Już u nas wszystko w porządku :jupi. Chłopaki Bazyl i Yogi doszli całkowicie do zdrówka :balet:.Teraz tylko karencja i....do panienek :onajego. Dzisiaj zdjęcie Pestki. Była niedawno chora(infekcja z katarem) i dostawała antybiotyk ale już jest ok. Nadal czeka na swój wymarzony domek. Jest fajna ,żywiołowa i ciekawska :bunny:.



Uploaded with ImageShack.us

 Nadal nie wykazuje terytorializmu ,ale niestety nie spodobał jej się żaden chłopak nawet braci swoich pogoniła :2guns:. Lubi biegać sama i nie toleruje jak na razie towarzystwa.

No i oczywiście nie mogę pominąć zdjęć naszej Zgredzi. Normalnie jest niesamowita.
Na pierwszym zdjęciu podczas szkolenia przez mojego męża wędką od kota :P. Szkolenie pt: stójka.



Uploaded with ImageShack.us

Potem należy się oczywiście nagroda od Pana :hura:.



Uploaded with ImageShack.us

No a po szkoleniu to już oczywiście spanko i ma już Pana ....gdzieś. No ile można męczyć dzieciaka :crazy:.



Uploaded with ImageShack.us

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: DT u Hariell(Zamościaki i Zgredzia)
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 16, 2013, 16:50:56 pm »
Zgredziaaaa  :heart Śliczna króliczkowa istotka :)
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new