Autor Wątek: Zjadł folię - jak mu pomóc?  (Przeczytany 22852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Zjadł folię - jak mu pomóc?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2013, 23:45:46 pm »
hahaha, przekażę to ojcu, ciekawe czy go to pocieszy ;) Zapewne akcja z ładowarką do komórki też miała na celu zmuszenie go do nabycia jakiegoś bardziej nowoczesnego telefonu :D Tylko zastanawiam się co miał w takim razie na myśli dobierając się do kabla od lampki... może też z jakiegoś powodu mu się ona nie podoba :D

A tak a propos- próbowaliście tzw peszele na kable? Jest to skuteczne? Bo wydaje mi się, że taka rurka to żadna przeszkoda dla króliczych ząbków

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zjadł folię - jak mu pomóc?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2013, 23:59:14 pm »
hahaha, przekażę to ojcu, ciekawe czy go to pocieszy ;) Zapewne akcja z ładowarką do komórki też miała na celu zmuszenie go do nabycia jakiegoś bardziej nowoczesnego telefonu :D Tylko zastanawiam się co miał w takim razie na myśli dobierając się do kabla od lampki... może też z jakiegoś powodu mu się ona nie podoba :D

A tak a propos- próbowaliście tzw peszele na kable? Jest to skuteczne? Bo wydaje mi się, że taka rurka to żadna przeszkoda dla króliczych ząbków

peszele sa skuteczne ,,,,,
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Zjadł folię - jak mu pomóc?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 12, 2013, 00:03:35 am »
Peszele to są osłonki na kable? Jeśli tak, to próbowałam. Mam takie półprzezroczyste. Zniechęcają, ale też stanowią wyzwanie dla zawziętego królika. Po pewnym czasie kable zostają przegryzione.
Ja dodatkowo smaruję je sokiem z cytryny albo spryskuję sprejem grejpfrutowym (specjalny na odstraszanie królików od gryzienia).
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Zjadł folię - jak mu pomóc?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 12, 2013, 00:09:38 am »
oooo, a gdzie można kupić taki sprej? Ja próbowałam smarowac pastą do zębów, bo wyczytałam że króliki jej nie lubią, ale najwyraźniej mój jest wyjątkiem, bo mu to nie przeszkadzało. A w dodatku całe mieszkanie się teraz lepi od tej pasty... :D

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zjadł folię - jak mu pomóc?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 12, 2013, 00:15:36 am »
Peszele to są osłonki na kable? Jeśli tak, to próbowałam. Mam takie półprzezroczyste. Zniechęcają, ale też stanowią wyzwanie dla zawziętego królika. Po pewnym czasie kable zostają przegryzione.
Ja dodatkowo smaruję je sokiem z cytryny albo spryskuję sprejem grejpfrutowym (specjalny na odstraszanie królików od gryzienia).

jesli futrzak potrzebuje vit C to jw jest bez sensu ,,,,
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zjadł folię - jak mu pomóc?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2013, 03:28:10 am »
bez urazy ale chyba od czasu np. philips cineos HD1500/1502/1505 z 2008 roku nikt chyba już nie używa normalnych sluchawek kablowych ....

Pffff słuchawki bezprzewodowe nie nadają się nawet do oglądania (słuchania) TV, że o słuchaniu na nich muzyki nie wspomnę  :icon_rolleyes
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2013, 03:45:13 am wysłana przez Jadwinia »
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Zjadł folię - jak mu pomóc?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 12, 2013, 08:42:28 am »
Sprej kupiłam kiedyś w zoologiku. Ale lepsza wg mnie cytryna. Odnośnie do tego, co wyżej pisał Andy - zawsze można uszaka poobserwować, u mnie większość się krzywiła na ten zapach i smak i odstępowały od czynności przestępczych. Oprócz Pandory, która krzywiła się, ale dziabała dalej.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Zjadł folię - jak mu pomóc?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 12, 2013, 12:47:00 pm »
Jadwinia, pewnie są jakieś dobre, które do czegoś się nadają, ale zapewne kosztują majątek. Dlatego my mimo wszystko chyba pozostaniemy przy opcji oldschoolowej ;)

Joac, dzięki, wypróbuję ten sposób. Ciekawe co Misza sądzi o cytrynie... :D

Offline Rene

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zjadł folię - jak mu pomóc?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 07, 2014, 23:13:45 pm »
Żona pozostawiła w kącie kilka gazet w worku foliowym - musiał bardzo przeszkadzać Stefce bo go pogryzła.Przestała jeść i bobkować.
Podejrzewam że trochę folii zjadła. Co robić żeby jej pomóc - tylko wet czy są jakieś inne sposoby?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zjadł folię - jak mu pomóc?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 08, 2014, 14:34:08 pm »
Rene,karm na siłę przez strzykawkę np.granulatem rozmoczonym w wodzie aby przepchać i wydalić tę folię.

Offline Rene

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zjadł folię - jak mu pomóc?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 08, 2014, 20:05:23 pm »
Trochę jej dałem, nawet chętnie łykała, ale teraz jej burczy w brzuszku jak w rurach kanalizacyjnych. Mocno zwilżyłem granulat aby się nie odwodniła. Może dodać oleju jadalnego ,słonecznikowego albo z oliwek ?

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Zjadł folię - jak mu pomóc?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 08, 2014, 20:15:27 pm »
Może dodać oleju jadalnego ,słonecznikowego albo z oliwek ?
Może bezpieczniejszy będzie "glut" z siemienia. Pomoże on przesunąć treść w jelitach.
łyżka siemienia na pół szklanki wody, w zasadzie ja robię na oko, ale takie proporcje pamiętam z forum.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)