Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1765604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline julilla

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Sopot
  • Moje króliki: Lejdi & Zając
  • Pozostałe zwierzaki: pies Maksymilian
  • Za TM: najcudowniejsza dziewczynka Bags
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4640 dnia: Luty 21, 2015, 10:56:24 am »
A oto kolejny tymczasowy rezydent u mnie... jest tak przecudowny, że tylko go głaskać (co wprost uwielbia!)  :heart Jest bardzo ufny wobec człowieka, nie boi się ani trochę...

Przystojniaczek to spokojny gość, cichy, czysty, jedynie na króliki i psa reaguje strachem, ale zapewne to kwestia przyzwyczajenia się do warunków... poprawka, tak reaguje tylko na samców, moją dziewczynkę chciał od razu, łagodnie mówiąc, "posiąść"  :niespodzianka  Chętnie zwiedza okolice, aczkolwiek ma swoje "terytorium" i w nim się porusza  :icon_biggrin

                                                         
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2015, 16:23:18 pm wysłana przez julilla »

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4641 dnia: Luty 21, 2015, 23:25:03 pm »
Przystojniacha  :bunny:

Na blogu wpis dot.czyszczenia kuwet/spodów klatek. Czyli jaką metodę stosujemy w Sopockim Uszakowie :)
---> http://sopockie-uszakowo.blog.pl/2015/02/22/jak-radzic-sobie-z/

Offline Klaudia24

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • moje serduszko kochane
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4642 dnia: Luty 22, 2015, 11:02:50 am »
Miła wiadomo juz co z lapkami ciapulka?
klaudia

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4643 dnia: Luty 25, 2015, 12:47:40 pm »
kolejna nasza podopieczna znalazla dom :)
B/I Bialonosa jeszcze w Sopocie w objeciach swojej nowej panci :)

i juz w nowym domku , jeszcze sie czuje nieswojo ale z kazdym dniem jest coraz lepiej




Sobota minela nam pod znakiem : Torun - dr Krawczyk
Dawno nas nie bylo w Toruniu , wiec i pacjentow sie nazbieralo
Pojechali : Ciapek , Baks, Leon , Skiper, Aniołek , Ada Mika, Biala, Dyncia i Autostopowiczka


Ciapek
To mlody , "pelnojajeczny " samiec. Jedyna jego przypadloscia jest "splay leg" przednich konczyn
poza tym jest zdrowy w 100% :) . Dla niego mozliwosc "poprawy " takiego stanu łap jest juz niemozliwa.
W przypadku "splay leg" mozna probowac korygowac konczyny w momencie wzrostu organizmu
a niestety Ciapek jest juz dorosly , juz nie rosnie.
z tym ze dla samego Ciapka nie jest to zbyt dokuczliwe , nauczyl se z tym zyc , jest bowiem taki od urodzenia i dla niego
jego "wada" jest jak najbardziej normalna . Rozjezdza sie na sliskich powiezchniach ale np.: na drybedzie - ktory ma w klatce
zupelnie dobrze sobie radzi :) . Potrzebuje domu ktory zapewni mu "chropowate" - nie sliskie, powierzchnie :)






Baks
Baks ma atoniczny zołądek :( , co w jego przypadku charakteryzuje sie powolnym trawieniem a wiec malymi bobkami
Zostawilismy bobki do zbadania ale wyglada na to ze jest zdrowy , przytyl :) ( w koncu  :P ) wazy 1.5 kg
W sumie doktor byl bardzo z niego zadowolony , tylko zeby jeszcze jadl wiecej siana .... pracujemy nad tym :)




Ada
Pojawil sie pomysl na to dlaczego Ada jest wciaz smutna .
Bedziemy robic badanie krwi Adzie pod katem czynnikow hormonalnych - tarczyca
jest duze prawdopodobienstwo ze Ada ma bardzo rzadka chorobe zwiazane ze zle dzialajaca gospodarka hormonalna
Nadczynnosc lub niedoczynnosc tarczycy , moze w koncu uda sie rozwiazac nurtujaca nas juz dluzszy czas zagadke .





Mika
Poddana zostala sterylizacji :) , w koncu przyszedl czas na nia . Grzyb pazurow juz minal i nie bylo przeciwwskazan aby nie moglo byc zabiegu :)
I okazalo sie ze rychlo w czas . Zmiany na macicy byly znaczne :( . Sporo cyst miala mala , jeszcze chwila i wykształciłby sie nowotwor
ale teraz juz wszystko jest w porzadku :)
Panienka ladnie sie wybudzila , na obecna chwile jest w ADT u Bogusi :) i tam ladnie do siebie dochodzi :)





Aniołek
To mlodziutki chlopak :) . Generalnie zdrowy . Jedyna jego wadą jest brodawczak na powiece.
Na ta chwile nie jest niebezpieczny ale przy najblizszej okazji - kastracji - bedzie trzeba go usunac.
Jest maly ale gdyby urosl moglby uszkodzic rogowke . Na ta chwile rogowka jest w nieuszkodzona :) .
Mlodziak jest pierwszy w kolejce do kastracji , choc musimy poczekak chwilke gdyz jeszcze do konca "klejnoty" nie sa wyksztalcone .





Dyncia
Troszke nam sie malenka rozkichala ale na szczescie pluca i oskrzela czyste . Dostala gentamycyne na tydzien i juz teraz kichanie ustepuje .
Doktor byl z Dynci bardzo zadowolony :) - katka  :heart - jej zebiszcza w nalezytym porzadku - ladnie wcina siano :)
a wygladu futra , w zasadzie jego jakosci, moglby pozazdroscic niejeden uszak :P




Autostopowiczka
Mala jest w bardzo dobrej formie :) ( katka  :onajego ) , pomimo jej sporadycznych kichan , jest zdrowa :)
Paraliz lewej strony glowy nie zwieksza sie :) . To bardzo dobra wiadomosc :) . Kichanie spowodowane jest nie do konca sprawnie dzialajaca wlasnie lewa strona
ale nic niepokojacego sie nie dzieje. Mala musi wiecej kichac niz przecietny uszak , aby przeczyscic nochal :)
Zebiszcza w porzadeczku , zawsze nas ta lewa strona martwi ale siano a w zasadzie jego ogromna ilosc pochlaniana prze Autiske , robi swoje :)




Biala
Nasza nowa podopieczna. Mlodziuta samiczka , wyglada ze nie ma jeszcze roku ... a juz ma objawy e.c :(
Oczy  :( . Mala ma charakterystyczne "zamglenie " w obu , zwistujace , jak sie wyrazil doktor , niepozadane dzialnie encephalitozoon cuniculi
Ma mala duze szanse , gdyz jest to poczatkowe stadium, zadnych innych objawow typowych dla e.c. u niej nie ma na ta chwile.
Zaczela sie kuracja - na poczatek fenbedazol przez miesiac i zobaczymy



Skiper
Juz dawno zaden pozrucony uszak nie wzbudzil takiego zainteresowania jak wlasnie Skiper .
Od momentu jego ogoloszenia zglosilo sie 6 osob chetne go przyjac :)
Jednakze Skiper jest chory :( , Maly , bo to chlopak , ma przewlekle zapalenie jelit :( .
Jego wieloletnia zla dieta, musiala prawdopodobnie taka byc , co wskazuje zly stan jelit
wlasnie daje o sobie znac . Zeby maluch ma w oplakanym stanie :( . Nie ma przerostu ale jakosc zebow ...pozostawia wiele do zyczenia .
Prawdopodobnie maly ma duzo wiecej lat niz wskazuje na to jego wyglad. Obecnie w ADT u Patrycji na leczeniu zapalenia jelit.
Maly dostaje karme rarunkowa Rodi ( wazy zaledwie 1,15kg) , ladnie ja je :) i powoli ale bardzo powoli przekonuje sie do siana
Ma duzo bobkow ale nawet ziarno pieprzu to przy nich olbrzym :( . Daje maly rade , za niego trzeba teraz trzymac mocno kciuki
Bedziemy mu robic badania krwi.




Leon
Na ta chwile leon uniknal laparotomii , mielismy podejrzenie chloniaka :(  .
Badania krwi bez zmian , wszytkie sa w porzadku oprocz trzustki
ale maly zaczal robic lepsze bobki wiec damy mu jeszcze czas.




i to byloby na tyle , jesli chodzi o nasze chorowitki

Zwracamy sie z prosba o datki na chore uszatki   :blaga:

wplaty prosimy dokonywac na:
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa

Tytułem:Darowizna na leczenie krolikow z Sopotu


A na koniec dobra wiadomosc  :)
baby 04 znalazl dom :) ( joac  :onajego ) i szykuje sie dom dla Adolfini  :nie_powiem

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4644 dnia: Luty 25, 2015, 13:56:36 pm »
Trzymam kciuki za bidulki  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4645 dnia: Luty 25, 2015, 18:35:03 pm »
Adula-bidula :( Autostopowiczka pokichuje? Mój Semir znowu też pokichuje. W ruch poszła sól fizjologiczna i inhalacje. Ostatnio było to samo, byliśmy u weta i wetka powiedziała, że nos i płuca,oskrzela czyste. Kij wie co się dzieje.
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4646 dnia: Luty 26, 2015, 14:24:24 pm »
Adula-bidula :( Autostopowiczka pokichuje? Mój Semir znowu też pokichuje. W ruch poszła sól fizjologiczna i inhalacje. Ostatnio było to samo, byliśmy u weta i wetka powiedziała, że nos i płuca,oskrzela czyste. Kij wie co się dzieje.
zrobcie wymaz z nosa , u nas Tio i Fela kichaly sporadycznie i zrobilismy wymaz a z antybiogramu wyszly antybiotyki jakie nalezy podac i teraz i Tio i Fela sa na atybiotykoterapii i od razu sa efekty - nie kichaja juz po trzech dawkach  :)


Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4647 dnia: Luty 27, 2015, 19:53:57 pm »
jutro Przystojniacha jedzie do domu  :lol
a pojutrze trzy spotkania adopcyjne w Uszakowie , moze cosik sie "urodzi"  :nie_powiem

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4648 dnia: Luty 27, 2015, 20:02:15 pm »
Trzymam mocno kciuki :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4649 dnia: Luty 27, 2015, 20:50:26 pm »
A wiec trzymam kciuki za pomyślne adopcje :) Może los uśmiechnie się do Saski :)
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4650 dnia: Luty 28, 2015, 10:39:36 am »
Adula-bidula :( Autostopowiczka pokichuje? Mój Semir znowu też pokichuje. W ruch poszła sól fizjologiczna i inhalacje. Ostatnio było to samo, byliśmy u weta i wetka powiedziała, że nos i płuca,oskrzela czyste. Kij wie co się dzieje.
zrobcie wymaz z nosa , u nas Tio i Fela kichaly sporadycznie i zrobilismy wymaz a z antybiogramu wyszly antybiotyki jakie nalezy podac i teraz i Tio i Fela sa na atybiotykoterapii i od razu sa efekty - nie kichaja juz po trzech dawkach  :)



Miła chyba tak zrobimy, bo to dziwne, że on ma tak tylko co jakiś czas...nie codziennie, ale co np.miesiąc...podejrzewam siano, albo pranie, które suszymy w pokoju, gdzie jest Semir (wtedy sporo wietrzymy). Już sama nie wiem...byliśmy u wetki na Osowie to obejrzała go i osłuchała i niby wszystko ok. Zawsze pomaga kilka inhalacji z soli fizjologicznej.
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline wloczykijowata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Za TM: Kubuś, Fruzia
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4651 dnia: Luty 28, 2015, 12:00:52 pm »
BEBE

Urodzona około września 2013 roku. Dziewczynka wraz z resztą rodzeństwa została podrzucona pod drzwi Sopockiego Uszakowa. Bebe została ostatnio poddana sterylizacji. Dochodziła do siebie u Beaty, gdzie najpierw była nieśmiała, a później chętnie zwiedziła wszystkie kąty. Bebe to śliczna króliczka, która szuka cudownego  domku, w którym będzie mogła biegać i zwiedzać do woli.
 Hop, hop domku gdzie jesteś????














ZENKA

Zenka również urodziła się około września 2013 roku i również została podrzucona pod drzwi Uszakowa. Zenka to rezolutna, słodka dziewczynka oraz rezolutna modelka! Dokładnie wiedziała jak ustawiać się do zdjęć :) Ma uroczo sterczące "piórka" na głowie i jest przepięknym puchatkiem. Zenka również wypatruje kochającego, cudownego domku na zawsze!
Halooo, gdzie on jest????












Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4652 dnia: Luty 28, 2015, 12:07:23 pm »
Obie królisie cuuuuudniaste! :onajego
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Cioper

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lizak i Tosiek
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Lizak, Tosiek
  • Na DT: Rudzik
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4653 dnia: Luty 28, 2015, 21:09:47 pm »
Dziewczynka wraz z resztą rodzeństwa została podrzucona pod drzwi Sopockiego Uszakowa.

Ta piątka rodzeństwa nie tyle została "podrzucona pod drzwi", co... podrzucona w reklamówce powieszonej na klamce. :icon_eek

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4654 dnia: Marzec 01, 2015, 15:20:42 pm »
joac ...a zapytaj sie mnie ktory uszak dzisiaj dostal szanse na DS .. :lol

Ostatecznie odbyly sie dwa spotkania w Sopockim Uszakowie :)
i dwa uszaki dostaly szanse :) , jeden juz jest pewniakiem a drugi to sa dwa typy albo Kiciusia
albo nasz nowy podopieczny Pierepialek 03 - synek
zobaczymy co przyniesie jutrzejszy dzien  :lol

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4655 dnia: Marzec 01, 2015, 15:33:42 pm »
Czyżby Frejcia? :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4656 dnia: Marzec 01, 2015, 15:36:37 pm »
ciekawe jak sie domyslilas  :>
tak tak tak FREJA
jeszcze rozmowa w domu i sterylka a potem pa pa pa
na razie opcja DT do czasu zaprzyjaznienia bo Freja pojedzie do chlopaka uszatego  :lol
acha i w przyszlosci szykuje sie domek z ogrodkiem :P
Freje wybral maly Kacper synek Pani Ewy
i nie przeszkadzalo jemu ze Freja na niego naskoczyla
nawet sie mu to bardzo spodobalo . ze ma charakter :P

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4657 dnia: Marzec 01, 2015, 15:55:15 pm »
Ale superperspektywę ma dziewuszka :D To trzymam kciuki za wszystkie etapy, jakie jeszcze przed nią i jej przyszłym chłopaczkiem :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4658 dnia: Marzec 04, 2015, 19:21:07 pm »

Tak to ja jestem tą szczęściarą,która może gościć u siebie tego przystojniaka Skipera  :icon_biggrin Z Skiperem walczymy o jego zdrowie,gdyż jak wcześniej był przyzwyczajony do śmieciowego jedzenia tak teraz ciężko mu jest przekonać się do siana i ziółek. Bo Rodi ładnie wcina :) Skiperek ma coraz większe bobki! Ale na razie  :nie_powiem
Skiperkiem wszyscy się zachwycają i trzymają kciuki więc nie ma mowy,aby z tego nie wyszedł :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2015, 19:57:12 pm wysłana przez Skittles »

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4659 dnia: Marzec 04, 2015, 19:32:29 pm »
Skipi jedz sianko ! Sianko jest przepyszne i zdrowe :) Kciuki zaciśnięte :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa