Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1765411 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1440 dnia: Maj 17, 2013, 09:37:48 am »
Tak - podać narkozę - bałyśmy się, że się nie wybudzi (źle skonstuowałam zdanie ;) )... a jest taka młoda i pełna życia... jak patrze na nią i białaska to zastanawiam się ile tak na prawdę mają - bo wielkościowo wyglądaja jakby byli młodsi od maluchów Westy :( to straszne co się dzieje z królikami w takich pseudohodowlach. Jak bardzo są wyzyskiwane i wykorzystywane do rozrodu - ledwo urodzą, znów są w ciąży... to strasznie wyniszcza :/

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1441 dnia: Maj 17, 2013, 09:44:25 am »
jak patrze na nią i białaska to zastanawiam się ile tak na prawdę mają - bo wielkościowo wyglądaja jakby byli młodsi od maluchów Westy  to straszne co się dzieje z królikami w takich pseudohodowlach.
Niestety to tylko czubek góry lodowej :( Ale dobrze, że choć ich udało się uratować - każde uratowane królicze życie cieszy. A tutaj w brzuszku Rudej było więcej tych "żyć".
Pewnie mała jest młodziutka, białasek też. Przynajmniej ona już więcej nie będzie musiała rodzić.
Ludzie (zawsze mi ręka zadrży, gdy piszę tak o tych prowadzących pseudohodowle) nie mają skrupułów, gdy widzą możliwość zysku. Obrzydliwe.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1442 dnia: Maj 17, 2013, 09:50:12 am »
Można powiedzieć, że mamy w chwili obecnej króliczy żłobek :)

A co do "ludzi" prowadzących pseudohodowle... to nazwa ludzie to chyba za dużo

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1443 dnia: Maj 17, 2013, 09:51:26 am »
dobrze, że maluchy nie płaczą :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1444 dnia: Maj 17, 2013, 09:55:11 am »
Jakby na to nie patrzeć mamy maluchy pazdziernikowe i grudniowe 2012 no i teraz majowe :) Taki króliczy dom dziecka :P

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1445 dnia: Maj 17, 2013, 10:07:28 am »
z jednej strony kiepska sytuacja bo tyle uszaczkow sie zebralo ale z drugiej str jak tylko podrosna to maja duze szanse na domki bo nie ukrywajmy - ludzie wola brac małe :)
hehe Bogusia, dokladnie, macie maly dom dziecka :P
Na pewno kazdy pomoze na tyle ile moze :)
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

sonia

  • Gość
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1446 dnia: Maj 17, 2013, 10:52:22 am »
Jak to uśpić Rudej, w sensie podać jej narkozie?
Chyba chodzi o uspienie malych.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1447 dnia: Maj 17, 2013, 10:58:56 am »
Nie no usypianie slepych miotow w ogole nie wchodzi w rachube :) zaraz poprawie to zdanie bo zle wyrazilam mysli :)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1448 dnia: Maj 18, 2013, 15:26:24 pm »
Wiem że teraz wszystko kręci się wokół maluchów...ale chciałam zapytać czy wiadomo coś ws zastępczego DT dla Kleo? :)

Offline sysunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1449 dnia: Maj 18, 2013, 16:01:38 pm »

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1450 dnia: Maj 18, 2013, 21:16:58 pm »
Deedee wciaz szukamy. Jak nie uda sie to Kleo przyjedzie do 3maista

Offline Merowski

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1451 dnia: Maj 18, 2013, 22:15:55 pm »
Urwanie chmury zalało uszakowo :(
Jednak sytuacja opanowana. Razem z Mirellą i Kają posprzątaliśmy co się dało, zabraliśmy ew rzeczy które mogą zmoknąć i przełożyliśmy w bezpieczne miejsce.
Powiem Wam, że takiej sytuacji na mojej dzielnicy nie widziałem od 26 lat a padało mocno już wiele razy. Króliczki zestresowane ale jak się posprzątało to się uspokoiły:
Sytuacja na ulicy:


Wyjście z uszakowa


Uszakowo....


Pysio i ja :D



Pysio:


A TERAZ SYTUACJA U NAS:
Nasze chłopaki tj. Krzyś, Stefan i Pasztet się dogadały !! jak dla mnie jest to ewenement na skalę światową (na pewno polską:D) jeżeli chodzi króliki. 3 samców dogaduje się rewleacyjnie i kochają się nawzajem :D




Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1452 dnia: Maj 18, 2013, 22:20:38 pm »
Jezu, jak przeczytałam początek, że uszakowo zalało to aż mi ciśnienie skoczyło! Mam nadzieje, że nic się żadnemu nie stało. Pewnie sianko w pewnej ilości do wyrzucenia? :(

Offline Merowski

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1453 dnia: Maj 18, 2013, 22:23:03 pm »
Spokojnie. 0 strat :)

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1454 dnia: Maj 18, 2013, 22:23:28 pm »

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1455 dnia: Maj 18, 2013, 22:41:58 pm »
Ale ulewa, o rany! A u nas ani kropelki... Biedne uszaki, musiały się zestresować - dobrze, że przybyliście z odsieczą :)
Słodka tak foteczka z Pysiem :)
No i trzy zaprzyjaźnione chłopaki - coś wspaniałego! Ależ się cieszę! Co prawda podobno łatwiej zaprzyjaźnić trzech chłopaków niż trzy dziewczyny, ale trójka to w ogóle trudna liczba dla królików, więc gratulacje - i dalej się cieszę i usmiecham do zdjęcia trzech kłapouchów :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1456 dnia: Maj 18, 2013, 23:13:27 pm »
zaczelo sie to czego sie obawialam - pora deszczowa - w zeszlym roku mielismy trzy sytuacje gdy woda wdarla sie do srodka ale tyle ile sie dzisiaj wlalo pobilo rekord z zeszlego roku . Dzieki szybkiej reakcji udalo sie wode zatrzymac w pierwszym pomieszczeniu :) drugie pozostalo nie tkniete :) - zbiegli sie Ci co najblizej mieszkali i mieli mozliwosc dotarcia -polowa ulic trojmiasta byla przez "moment" w ogole nie przejezdna , jak z reszta widac na fotkach wyzej -  Kaja i Tomek  :bukiet :bukiet :bukiet - jest w tym roku przewidziany remont deszczowki w naszej okolicy i na naszym podworzu wiec jest szansa ze moze skoncza sie nasze tego rodzaju klopoty ale do tego czasu zyczmy sobie aby trakich momentow bylo jak najmniej :)

mam dla was malunia niespodzianke :) - na moment gniazdo zostalo odkryte aby sprawdzic czy wszystko jest ok - jest ok :) - maluchy zyja :) - maja okragle brzuszki , znak ze mamusia opiekuje sie odpowiednio :)   - doliczylam sie szesciu lebkow :) - cos nas "szostka" jakos lubi  ;) :


nie widac wszystkich na fotkach - oczywiscie to tyle ile udalo sie przez ten moment zobaczyc - maluchy zaczynaja sie niezle krecic :) - gniazdo sie caly czas rusza a jak gniazdo zostalo odkryte to maluszki wzmogly swoje ruchy - zareagowaly tak z mysla ze zaraz bedzie papu hi hi - troszke zostaly zmylone  ;)
ale jest dobrze ruda bezimienna dba o malenstwa uffff



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1457 dnia: Maj 18, 2013, 23:15:02 pm »
Jezuuuuu, jakie maleńkie!!! i śliczne!!!!!!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1458 dnia: Maj 18, 2013, 23:32:56 pm »
joac sa sa malenkie maja zaledwie kilka centymetrow :) i wydaj mi sie ze sie nam ksztaltuje lider : ten ciemny :) najbardziej wyciagal glowke szukajac mamuni :)

i mam tez dwie dobre wiadomosci - dobre - wspaniale :
whisky pojechala w koncu do domku - wlasciwie juz w tym domku jest  :balet: - monikaaa czekamy na fotki i relacje :)
whisky powodzeniaaa pa pa pa pa   :papatki :papatki :papatki

i mamy kolejne imie, piate :   LOLA - takie imie bedzie nosil maluch nr 03 - bialy z bezowymi uszkami a wirtualny opiekun to Kaja  :bukiet :bukiet :bukiet

pozostal tylko jeden maluch bez imienia : maluch nr 04 - bialy z prega

PIERWSZY WIRTUALNY OPIEKUN NADAJE IMIE MALUCHOWI

PROSIMY O CUDOWNE IMIONA DLA NIEGO
:blaga: :blaga: :blaga:

Zostając Wirtualnym Opiekunem pomozesz nam zebrac fundusze na utrzymanie, karme i akcesoria
oraz zapewnić odpowiednia opieke weterynaryjna, bezdomnym krolikom miniaturkom.
25 PLN to niewielka kwota, a może ona uszakowi zapewnić godne życie.  
Można adoptować więcej niż jednego królika, a także jeden uszak może mieć kilku wirtualnych opiekunów.  

Dokładny regulamin Wirtualnych Adopcji znajdą Państwo tutaj: http://www.kroliki.net/pl/adopcje/wybor-trybu-adopcji-krolika/regulamin-wirtualnej-adopcji

Aby objąć królika Wirtualną Adopcją, należy wysłać zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres: adopcje.wirtualne@kroliki.net , dw: sopot@kroliki.net

wplaty prosimy dokonywac na:
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa

Tytułem: WIRTUALNA ADOPCJA - [IMIĘ KRÓLIKA] Z SOPOTU - [NICK/IMIE DARCZYŃCY] - [MIESIAC] za który jest dokonywana wpłata."

aaaa i jeszcze jedno - ale tak po cichu aby nie zapeszyc - pojawila sie szansa na DS dla...... Frycki  :nie_powiem...i Sweetego  :nie_powiem

na konec jeszcze jeden maly drobiazg a w zasadzie duzy : skonczyla sie karma CC, karmimy nia maluchy ( dostaja ja oprocz mleka)  i ruda mamuske , musimy zamowic  , ( pisalam ostanio ze mamy jeden worek CC ale pomylilam lezacy wor na polce z  Crispy Musli :( , wiec mamy Crispy dwa worki a CC brak,
jakby ktos chcial sie dorzucuc do karmy to prosze o przelew na wskazane powyzej konto z tytulem : Darowizna na karme dla krolikow z Sopotu
albo jesli chcialby ktos osobiscie zamowic to prosze o pw, podam adres na ktory mozna wyslac paczke
to najlepsza oferta jaka znalazlam ( moze ktos znalazl lepsza prosze o pw ) : http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/krolik_miniaturowy/prestige/228117

Offline monika.siedlce

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1459 dnia: Maj 19, 2013, 00:54:55 am »
Hej Kochani   :D
otóż dziś w moim domu pojawiła się moja księżniczka - Whisky  :heart
jest przeeeecudna! piękna, puszysta - ale już widzę, że niezły z niej charakterek  :diabelek
 

Oczami Whisky  :bunny:
O 15.30 do Warszawy przyjechali po mnie jacyś dziwni ludzie :) a cieszyli się jak mnie zobaczyli! :D och jaka piękna, a jaka duuuuża jest - nie wiem o co im chodziło, przecież ze mnie taka kruszynka  :lol

tu już w domku  :icon_smile trochę na początku się bałam, ale po chwili, kiedy dali mi babkę lancetowatą wyszłam na dobre i zwiedziłam cały pokój i korytarz nawet!  :lol



a to moja willa, którą już całą obobkowałam i obsikałam  :oops: moja nowa pani się martwi, że się nie nauczę siusiać bobkować do kuwety... ale ja jej pokażę  :kiiss

jak zaczęłam pić to piłaaaam, piłaaam, piłaaaam i piłaaam  :icon_mrgreen chyba z pięć minut, a później nasikałam pańci na dywanik  :diabelek

a tu myju myju :)

a tu moja kolacja  :icon_smile oprócz babki lancetowatej, mlecza i liści z porzeczki dostałam CC i duuuużo sianka, które porozwalałam po całej klatce  :lol a coo tam :D



 :bunny:


Teraz ja :D Whisky jest przecudna!  :zakochany: na pewno się dogadamy :) w końcu mam podejście do trudnych charakterków  :pokoj:
tak z pierwszych obserwacji - dzisiaj już w klatce zaczęła tak dziwnie łepkiem machać :( tak jakby uszkami, ale poza tym normalnie bobkuje - nawet bardzo dużo powiedziałabym,  nie nadążę wrzucać ich do kuwety no i sika mi wszędzie :( jutro zdejmę jej ten dywanik - może to jest powód.
jest u mnie dopiero kilka godzin, więc z godziny na godziny będzie coraz lepiej :) trzymajcie kciuki  :onajego
Pozdrawiamy
Monika, Whisky i oczywiście Haker  :bunny:
 

Moje trzy serduszka:) Honda, Deasy, Bajka <3