Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1765774 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1220 dnia: Kwiecień 15, 2013, 21:46:33 pm »
Zajęcowa Suchar dalej jest u mas na DT jednakze pozostaje pod opieka Sopotu - dlatego to Sopot m.in.szuka WO dla niego usmiech2

dzięki za wyjaśnienie :) bo tak się zastanawiałam czy cały regał na niego przeznaczyliście żeby się zmieścił, czy jak :P

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kisssek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1221 dnia: Kwiecień 15, 2013, 22:45:13 pm »
Hej Kochani :bukiet, potrzebuję porady( wiem wiem że jest watek o klatkach ale chciałam się odnieść do tych z Uszakowa  :))Przeglądam klatki i zastanawiam sie nad:

 1) http://animalcity.pl/product-pol-1481-Ferplast-Rabbit-100-klatka-dla-krolika-z-wyposazeniem.html  ale martwię się plastikowymi mocowaniami, tym że sie wyrobią połamią..   w Uszakowie takie są stąd moje pytanie jak się sprawują ? :?:


2) http://animalcity.pl/product-pol-3669-Ferplast-Krolik-Large-100-skladana-klatka-dla-swinki-krolika-z-wyposazeniem.html jakaś nowość, wydaje sie wygodna na ew. wyjazdy itp ale tak się zastanawiam czy po zamontowaniu będzie na tyle mocna że się nie załamie w jakimś miejscu pod naporem króla ? Może ktoś posiada składaną ?

3) Szukam i szukam klatek z otwieranym całym przodem ale metalowym zaciskiem, może ktoś gdzieś widział ?

Pozdrawiam ciepło :bunny:

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 23:53:06 pm wysłana przez kisssek »

sonia

  • Gość
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1222 dnia: Kwiecień 15, 2013, 23:07:07 pm »
Z Ferplastu sa najlepsze i najmocniejsze klatki.

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1223 dnia: Kwiecień 15, 2013, 23:21:20 pm »
kissek podałaś 2x ten sam link :) Papaja ma taką, tylko 120 cm, na razie nie ma żadnych problemów z tym, że zamknięcia są plastikowe, jedyne co się dzieje z klatką, to to, że u mnie właściwie cały czas jest ona otwarta i jak te klapy się opierają o górę, to się ta góra troszkę wygina.
Ogólnie superancka klateczka, polecamy :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kisssek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1224 dnia: Kwiecień 15, 2013, 23:56:53 pm »
kissek podałaś 2x ten sam link :) Papaja ma taką, tylko 120 cm, na razie nie ma żadnych problemów z tym, że zamknięcia są plastikowe, jedyne co się dzieje z klatką, to to, że u mnie właściwie cały czas jest ona otwarta i jak te klapy się opierają o górę, to się ta góra troszkę wygina.
Ogólnie superancka klateczka, polecamy :)


Ale ze mnie gapa, już poprawiłam :-)  Taką samą znaczy się tą składaną na płasko czy tę klasyczną ??

Myślałam też o tej z zaokrąglonym dachem  Casita ale wydaje mi się że królikowi może być wygodnie z niej wyskakiwać ze względu na rozsuwane drzwiczki a nie otwieraną całość..



Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1225 dnia: Kwiecień 16, 2013, 00:07:30 am »
taką klasyczną mamy, z wygodnym głębokim dnem.
tą z półokrągłym dachem też miałam :) - jest efektowna, i może fajna dla królinka który nonstop robi stójki (klatka jest wyższa od zwykłej), ale w podróży ta klapa robi się kłopotliwa, zajmuje dużo miejsca, i trzeba uważać żeby czegoś nie powyginać.
a rozsuwane drzwiczki to akurat odnotowałabym na plus, zasuwają się cichutko i o nic się uszak nie potyka jak w przypadku klasycznych drzwiczek otwieranych w dół.
ale się zrobił offtop  :nie_powiem , zaraz nam miła każe za karę kupować drugą klatkę do Sopotu ;)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline kisssek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1226 dnia: Kwiecień 16, 2013, 00:13:29 am »
Ale to wszystko w trosce o podopiecznego z Uszakowa więc może wybaczy :DD dziękuję za odpowiedź :bukiet

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1227 dnia: Kwiecień 16, 2013, 08:24:07 am »
Chciałam tak króciutko, skoro się DT,DS wypowiadają... Oczywiście mamy swój wątek... Ale chciałam tylko jeszcze powiedzieć, że Riko jest moim najcudowniejszym aniołkiem-nie niszczy niczego, jak mnie widzi pędzi jak szalona i się wtula, na widok Dawida już mu się układa pod dłonią do miziaków. Takiej miłości nie da się kupić i nigdy nie przestaniemy być Wam wdzięczni  za nią, za to, że ją odratowaliście  :onajego I życzę wszystkim człowiekom, żeby znalazły te cudowne uszaki  :bukiet

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1228 dnia: Kwiecień 16, 2013, 09:02:45 am »
Jak miło czytać  takie posty.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1229 dnia: Kwiecień 16, 2013, 09:48:02 am »
Wczoraj Tuptusiowa pojechała do Pani Agnieszki do lecznicy, niestety ropny wysięk z nosa bardzo nas zaniepokoił, więc została w lecznicy na kontroli. Podejrzewamy, że może być to zapalenie górnych dróg oddechowych albo mocno rozwinięty ropień. Zobaczymy co pokażą potem zdjęcia RTG i inne badania. Musi ona też mocno zrzucić z wagi bo ma ogromną nadwagę - waży 3,05 kg :( Także proszę za naszą Kluseczkę trzymać kciuki

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1230 dnia: Kwiecień 16, 2013, 10:43:00 am »
Trzymam kciuki!  Oby szybko wyzdrowiała, schudła i znalazła domek

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1231 dnia: Kwiecień 17, 2013, 08:55:38 am »
Usiadłam dziś rano nad kontem i przeanalizowałam głownie koszty jakie nas czekają w najbliższych miesiącach.  :goryl: Po odliczeniu zakupu regałów, dochodzimy do punktu gdzie mamy do pokrycia koszty związanie ze sterylizacjami i kastracjami (obecnie w Uszakowie tylko Chica i Żiba są wysterylizowani/wykastrowani) - w ilości ok 24 królików.  :bunny: Dodatkowo czeka nas kolejny rachunek za prąd - wysoki przez to że mamy ogrzewanie elektryczne (ale pracujemy nad jego zmianą na coś tańszego) - lokal nie jest darmowy (co nam próbowano zarzucić w niejednym komentarzu pod niektórymi artykułami) więc jeszcze mamy opłatę za wynajem.  :hm: No i nie możemy zapomnieć, że w Uszakowie co jakiś czas trzeba zakupić worki na śmieci, środki czystości, ręczniki papierowe itd. Przy 24 królikach nawet jeśli koszt za jednego królika niezależnie od rodzaju zabiegu (a mamy właściwie same dziewczynki) wyniesie 100 PLN to mnożąc to razy 24 mamy nie lada sumę 2 400 PLN  :buu - dlatego, nie to żebym chciała Wam marudzić, bardzo ale to bardzo bym chciała prosić o pomoc finansową dla Uszakowa  :placze - każdy grosik się dla nas liczy i powoduje, że jesteśmy w stanie dalej opiekować się naszymi podopiecznymi. Darowizny można wpłacać na konto:

Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa
Tytułem: Darowizna dla Sopockiego Uszakowa

Offline monika.siedlce

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1232 dnia: Kwiecień 17, 2013, 22:35:22 pm »
a są już zaplanowane sterylizacje? np. Whisky?    :D
w zależności od dokładnego kosztu sterylizacji, może mogłabym pomóc więcej niż jednemu Uszaczkowi:)

Moje trzy serduszka:) Honda, Deasy, Bajka <3

Offline Merowski

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1233 dnia: Kwiecień 17, 2013, 23:24:37 pm »
Oznajmiam, iż Krzysiu (tekilla) dzisiaj został wykastrowany. Ma się rewelacyjnie. Wesoły kica, buczy i kocha nasze nogi:)  :lajkonik: Tylko czekać aż hormony zaczną mu spadać  :bunny:. Szkoda, że na majówce nie będzie mógł sobie pokicać po ogrodzie no ale co się odwlecze to nie uciecze. Teraz szczepienie Krzysia planowane na 30 kwietnia lub 6 maja :)

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1234 dnia: Kwiecień 18, 2013, 08:29:02 am »
monika - probujemy dograć się z terminami jeszcze - bo samo zawiezienie ich to jest najprostrza sprawa ;) jeszcze trzeba króliczki odebrać i sie nimi zając (staramy się zabierać samice do domów na pare dni po sterylizacji) :) postaram się dać Ci w do konca tygodnia znac co dokladnych dat i kwot. Wszystko się opoznia przez brak czasu no i to, że non stop cos pilnego "wpada" :/

Offline monika.siedlce

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1235 dnia: Kwiecień 18, 2013, 19:20:24 pm »
monika - probujemy dograć się z terminami jeszcze - bo samo zawiezienie ich to jest najprostrza sprawa ;) jeszcze trzeba króliczki odebrać i sie nimi zając (staramy się zabierać samice do domów na pare dni po sterylizacji) :) postaram się dać Ci w do konca tygodnia znac co dokladnych dat i kwot. Wszystko się opoznia przez brak czasu no i to, że non stop cos pilnego "wpada" :/

a no dobrze, rozumiem:) po prostu nie mogę się doczekać na Whisky:) nawet już klatkę mam dla Małej:)
ale poczekam ile będzie trzeba:)

Moje trzy serduszka:) Honda, Deasy, Bajka <3

Offline Milcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1236 dnia: Kwiecień 18, 2013, 20:38:02 pm »
Beka, Milcia a o co kaman chodzi z Waszymi avatarkami? :niegrzeczny Proszę o wyjasnienie :DD
Wybacz, że dopiero odpisuję. No na zdjęciu to Doła Beki, ale juz jest za TM. I zaznaczam odrazu, iż ja i Beka to nie jedna osoba :)

A kiedy bedzie bazarek? Albo się niedoczytałam, albo jeszcze nie ma wyznaczonego terminu :P Może zdąże poszukać zbędne mi rzeczy w domu :)

Offline Milcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1237 dnia: Kwiecień 20, 2013, 18:11:26 pm »
Puk, puk... Co u Uszaków nowego :D

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1238 dnia: Kwiecień 21, 2013, 08:56:04 am »
Nena i marcheweczka:


Amor :


Klatka dla Amora już do mnie idzie  :doping: :doping: Teraz niech majówka szybko zleci i dołączy do niej mieszkaniec  :protest:

Offline monika.siedlce

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1239 dnia: Kwiecień 21, 2013, 10:25:50 am »
Martini90 jaka szczęśliwa!:) Amorek też już się pewnie nie może doczekać :) czas szybko zleci  :icon_lol

Moje trzy serduszka:) Honda, Deasy, Bajka <3