Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1777528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1080 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:43:22 pm »
Wycałuj go niemiłosiernie! :P gratuluję!  :przytul:pokoj:

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1081 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:45:31 pm »
No jak super !!
a w sobote tez bylam w uszakowie i tak myslalam ze moze z moim lubym Was spotkam i facet faceta przekona tak jakos hehe :P
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1082 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:46:20 pm »
Zaraz chyba skocze z balkonu!
Lepiej nie skacz, bo nie zostaniesz mamusią Amorka :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1083 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:47:21 pm »
teraz to się zacznie gromadzenie "wyprawki" :P znam to skądś... :niegrzeczny :jezyczek:

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1084 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:48:51 pm »
Już mam 3 klatki na oku i teraz wybór która... Najgorsze jest to że nie wiem jaki transporter. Wiem, że są małe, średnie i duże . Te ostatnie odpadają... I mam problem bo się w ogóle nie znam :(

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1085 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:52:26 pm »
Martini90 z mojego doświadczenia powiem Ci tak: miałam jednego królika, kupiłam mu klatkę 100cm....ale jak to bywa u królikomaniaków...pojawił się drugi królik i żałuję że nie kupiłam 120cm (niewielka różnica w cenie - mogę dać Ci namiar na niedrogiego producenta z allegro).
Co do transportera - mam duży (Atlas20) i niosąc w nim 2 króliki jest po prostu ciężko - teraz uważam że lepiej byłoby kupić torbę z paskiem na ramię niż transporter. Jest wygodniejsza w noszeniu. A są też torby dość spore, więc królik się spokojnie w niej wyciągnie. :)

Ale jeśli jesteś pewna że królik będzie tylko jeden - to kup średni transporter. Tobie będzie go łatwiej nosić a króliś będzie miał dość miejsca :)

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1086 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:57:19 pm »
A nie lepsza jest zagroda. Po co taki mebel-klata? Zagrodę można do każdego kąta dopasować i  kształtem i wielkością.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1087 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:58:03 pm »
uważam że lepiej byłoby kupić torbę z paskiem na ramię niż transporter.
Widziałam właśnie takie i się zastanawiałam, bo nawet żeby wyjść sobie na spacerek :)

O namiar poproszę :)

U mnie (jak narazie :D ) będzie na pewno jeden królik (i tak wielki sukces po ponad 3 latach namawiania!) :)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1088 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:58:25 pm »
Lepsza...ale Martini90 pisała wcześniej że nie ma warunków na zagrodę póki co. Więc w sumie im klatka większa tym lepsza :)

Martini90 zaraz podeślę Ci na priv linki do tego producenta. Klatki ma naprawdę dobrej jakości i nie powalają ceną :) Sama u niego kupiłam i jestem zadowolona.

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1089 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:59:27 pm »
A nie lepsza jest zagroda

Lepsza, ale nie mam jej gdzie postawić :( Może w przyszłości jak zrobimy remont pokoju to wtedy zagospodaruje miejsca na zagrode

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1090 dnia: Kwiecień 07, 2013, 13:05:02 pm »
Martini90 - sprawdź priv :)

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1091 dnia: Kwiecień 07, 2013, 13:19:18 pm »
Martini90 fiu fiu .. to teraz tylko trzymac kciuki za pomyslne przejscie procedury  :lol ale blagam tylko sie nie rozpytuj tutaj na temat akcesoriow to jest watek Sopockich Wszystkich Krolisi , znajdziesz mnostwo info w innych watkach o akcesoriach na tej stronie tylko poszukaj i najwazniejsze wiedza . wiedza na temat jestestwa kroliczego zycia , migusiem :>  mi do strony : http://www.miniaturkabeztajemnic.com i ucz sie , ucz ....wiedza jest najwazniejsza  :)
wracamy do kolejnych spraw krolasow .. :) z Sopotu:

Tosia
mlode osmiotygodniowe "wielokolorowe" z przewaga czarnego,  baraniaste dziecie. Chodzaca na czterech lapiatkach, cignaca po podlodze swoje dlugasne uszyska , sama slodycz  . Zostala ( na razie dziewczynka ale do sprawdzenia za jakis czas) , zakupiona w sklepie i po dwoch tygodniach "nowa Pani" podjela nowa prace i juz nie moze poswiecac wiecej czasu krolisiowi ... dwa tygodnie ... tyle wystarczylo aby "nacieszyc sie krolisiem " ...dwa tygodnie ... a to taka slodycz , lgnie do czlowiek , biega za nim , jest ciekawa swiata , siedzi na rekach bez problemu , wszystko chce zobaczyc , wszedziej  jej pelno , w pierwszym momencie jak wyszla w Sopocie z transportera oslupiala : .....jej ile "dziwnych" stworzen dookola i wszystkie pachna tak jak ja ... zdwala sie mowic jej "poza" ...ale po chwili juz zabrala sie za zwiedzanie i wszedzie wpychala ten swoj nochalek ... mowie wam, sama slodycz  :lol  :




Tuptusiowa
Nie pierwszej mlodosci , czteroletnia dama baraniasta z "charakterkiem" bezowo-czarna, z nadwaga , bedziemy musieli troszke z panienka popracowac aby nam pokazala swoje piekno w calej okazalosci. Poprzedni wlasciciele oddali ja z bole serca , z powodu wyjazdu i niestety nie moga jej zabrac ze soba . Tuptusiowa szuka domu juz od roku . zglaszali sie po nia rozni dziwni ludzie, jednak byli wlasciciele nie mogli sie zdecydowac bo to miala zostac albo jako zabawka dla dziecka albo do dalszej hodowli, duuuzzo bylo telefonow z zapytaniem czy sterylizowana... reszte mozna samemu sie domyslec . dlatego Tuptusiowa jest teraz z nami i postaramy sie jej znalezc odpowiedni dom. Raczej spokojna krolinka ale terytorialna. Uwielbia byc glaskana ale na jej warunkach i nienawidzi brania na rece , bardzo sie wyrywa i popiskuje . Byla wychowywana razem z psem i kotem.:




Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1092 dnia: Kwiecień 07, 2013, 13:22:29 pm »
ale blagam tylko sie nie rozpytuj tutaj na temat akcesoriow
Dobrze, dobrze :) Przepraszam :)

Tosia jest przeurocza! Umaszczenie (szczególnie na głowie) poraża słodyczą! :) Oby znalazła kochający domek

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1093 dnia: Kwiecień 07, 2013, 14:06:58 pm »
Obie baranki są przeurocze, prześliczne, każda z innego powodu - ale który królik nie jest piękny i cudowny? Tylko je brać, brać, brać i kochać :heart
Rozumiem, że jest wysterylizowana i dlatego nie pasowała wielu potencjalnym "domom"? :/ Dżizas, przerażające to jest :(
Grunt, że jest teraz w dobrych rękach i do takich trafi!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1094 dnia: Kwiecień 07, 2013, 15:21:16 pm »
Martini90 dz  :lol
joac niestety nie jest wysterylizowana , chodzi o to ze wlascicieli chcieli jej znalezc odpowiedni kat domowy a nie u hodowcy tylko jak slyszeli ze w pierwszej kolejnosci ktos sie pytal o sterylizacje znaczy byl zainteresowany rozrodem to od razu byl przez wlascicieli odrzucany , pod zadnym pozorem nie chcieli sie zgodzic , szukali zupelnie innego domku : cieplutkiego z kochajacym serduchem, a tacy sie nie zglosili wiec dlatego wymyslili sobie ze przez SPK bedzie najbezpieczniej wyadoptowac :) , dlatego Tuptusiowa wisi juz u nas na stronie od roku ( jej wlasciciele w tym czasie przygotowywali sie do wyjazdu) ale juz teraz maja ostateczny termin i niestety Tuptusiowa trafila do sopotu

trzeci baraniasty nie dojechal i juz nie dojedzie, znalazl juz domek  :lol , ale za to przyjedzie kolejna sierotka : Borowik nr 2  :>
BEZ IMIENNA SIEROTKA
najpozniej w przeciagu przyszlego tygodnia , trafi do Sopotu ale juz teraz co nieco o malej:
Rodzian osmioosobowa dostala eksmisje do lokalu gdzie nie mozna trzymac zwierzat . Nalezalo sie wiec pozbyc krolika i wszystko jedno w jaki sposob . Byla wlascicielka utrzymywala ze jest samcem i cale szczescie krolinki (okazalo sie bowiem ze raczej jest samiczka)  bo zglosil sie po nia pseudohodowca ktory jak sie o tym dowiedzial stracil zainteresowanie ....ufff...i dobrze bo krolinka skonczylaby jako notoryczna rodzicielka .... Byla wlascicielka trzymala mala w klatce 20/40cm , podobno wypuszczala ale w obliczu gromady szescioosobowej grupy nieletniego potomstawa bylej wlascicielki , sama pewnie wolalabym siedziec w tym czyms bo trudno nazwac to klatka . Takze mala jest troszek "przysobie" szczegolnie ze byla karmiona byle czym a glownie ziarnem i odpadkami z domowej kuchni :icon_sad. dziewczynka nie ma imienia ( zapomnieli ja nazwac albo nie mialo to wiekszego znaczenia) , mala byla po to aby rodzicielka miala troszke spokoju od swoich pocieciech  :icon_frown. mala jest typowa miniaturka , biala z plamkami bezowo- czarnymi , wieku jej nie znamy ale wyglada na mlodego kroliczka , cos wiecej o niej napiszemy jak ostatecznie do nas trafi

SZUKAMY DLA NIEJ I DLA WYZEJ OPISANYCH SIEROT : WIRTUALNEGO  OPIEKUNA
PIERWSZY WIRTUALNY OPIEKU BEDZIE MOGL NADAC IMIE SIEROTCE :




PIERWSZY WIRTUALNY OPIEKUN NADAJE IMIE USZAKOWI
kto pierwszy ten lepszy  
nie pozwolcie jej dlugo czekac na imie - goraco zapraszamy do wirtualnej adopcji :

Zostając Wirtualnym Opiekunem pomozesz nam zebrac fundusze na utrzymanie, karme i akcesoria
oraz zapewnić odpowiednia opieke weterynaryjna, bezdomnym krolikom miniaturkom.
25 PLN to niewielka kwota, a może ona uszakowi zapewnić godne życie.  
Można adoptować więcej niż jednego królika, a także jeden uszak może mieć kilku wirtualnych opiekunów.  

Dokładny regulamin Wirtualnych Adopcji znajdą Państwo tutaj: http://www.kroliki.net/pl/adopcje/wybor-trybu-adopcji-krolika/regulamin-wirtualnej-adopcji

Aby objąć królika Wirtualną Adopcją, należy wysłać zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres: adopcje.wirtualne@kroliki.net , dw: sopot@kroliki.net

wplaty prosimy dokonywac na:
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa

Tytułem: WIRTUALNA ADOPCJA - [IMIĘ KRÓLIKA] Z SOPOTU - [NICK/IMIE DARCZYŃCY] - [MIESIAC] za który jest dokonywana wpłata."

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1095 dnia: Kwiecień 07, 2013, 15:29:40 pm »
joac niestety nie jest wysterylizowana , chodzi o to ze wlascicieli chcieli jej znalezc odpowiedni kat domowy a nie u hodowcy tylko jak slyszeli ze w pierwszej kolejnosci ktos sie pytal o sterylizacje znaczy byl zainteresowany rozrodem to od razu byl przez wlascicieli odrzucany , pod zadnym pozorem nie chcieli sie zgodzic , szukali zupelnie innego domku : cieplutkiego z kochajacym serduchem, a tacy sie nie zglosili wiec dlatego wymyslili sobie ze przez SPK bedzie najbezpieczniej wyadoptowac  , dlatego Tuptusiowa wisi juz u nas na stronie od roku ( jej wlasciciele w tym czasie przygotowywali sie do wyjazdu) ale juz teraz maja ostateczny termin i niestety Tuptusiowa trafila do sopotu
Myślałam, ze pseudohodowcy tracili zainteresowanie właśnie dlatego, że sterylizowana. W takim razie malutką trzeba jak najszybciej wysterylizować. Mam nadzieję, że nic się w jej układzie rozrodczym jeszcze nie dzieje :/

Historia króliczki z 8-osobowej rodziny powalająca... ale taki niestety jest los większości królików w naszym kraju - to co się dowiadujemy tutaj, to niestety tylko czubek góry lodowej. Niemniej dobrze, że choć część króliśków zostaje uratowana!
Mała jest śliczna, na pewno będzie jej lepiej w Azylu niż z czeredą męczących ją dzieci i w czymś wielkości pudełka po butach :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1096 dnia: Kwiecień 07, 2013, 15:35:15 pm »
joac wlasnie , bedzie jej lepiej  :lol nareszcie odsapnie troszeczke  :lol

tak jak pisalam dduuuzzo sie dzieje :
przyszla paczaka od soni - wielka paka rozmaitosci - soniuuuuu  :onajego :heart :onajego


no nasza kampania regalowa

1/ PIERWSZY REGAŁ : sonia  :heart  :bukiet
2/ DRUGI REGAŁ : sonia  :heart  :bukiet
3/ TRZECI REGAŁ :  :heart  :bukiet  
Monika - Siedlce  
Martyna - Konskie
Wioletta - Sokólka
Ania - 3M
Joanna - Poznań
4/ CZWARTY REGAŁ : :heart  :bukiet  
Dominika - Gdansk  
Gabriela - Kalisz  
Joanna - Warszawa  
Kamila - Gdańsk  
Beata - Gdansk

Brakuje tyci, tyci do ostatniej polki czwartego regalu !! tyci tyci  a i piaty tez by sie przydal  :blaga: :blaga: :blaga:


Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa
Tytułem: DAROWIZNA NA REGAŁY DLA KRÓLIKÓW Z SOPOTU


Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1097 dnia: Kwiecień 07, 2013, 18:20:15 pm »
My już po rozmowie, wszystko bardzo fajnie poszło. Rodzinka naprawdę ok, ale chcą samczyka :( więc niestety Kleo dalej czeka na swoich ludzi.
Nowa królinka jest prześliczna! Trzeba jej szybko zrobić ogłoszenie na adopcyjnej i niech kica w normalnym domku, bez gromady dzieci, krzyków i hałasu. Należy jej się wreszcie królicze SPA!

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1098 dnia: Kwiecień 07, 2013, 18:47:54 pm »
To jak chłopek to może Kolumb? :D Albo Kazio ( chyba to był Kazio :P - klateczka nad Madarą) ;)
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1099 dnia: Kwiecień 07, 2013, 18:49:19 pm »
Bbutterfly...państwo bardzo by chcieli żeby królik był biały. Ech a pech chciał że w Uszakowie białe są kobietki.