Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1777098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #860 dnia: Marzec 19, 2013, 17:49:01 pm »
Ach szkoda cokolwiek na temat podejścia weterynarza do Riko pisać ... Mały ma cudownych opiekunów i to jest najważniejsze dla niego ! Serdecznie pozdrawiam gabuizm i jej uszatą ekipę prosto znad morza ! :)

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #861 dnia: Marzec 20, 2013, 00:17:31 am »
Ważne, że Riko pozwala sobie mieć tam, gdzie bobki opinie innych... I ma się doskonale  :pokoj:
Moje uszaki grzecznie dziękują  :icon_mrgreen


Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #863 dnia: Marzec 20, 2013, 19:22:53 pm »
miła....wybacz, ale wczoraj byłam odcięta od neta. Zdjęcia zrobię małej w piątek lub sobotę bo póki co, nie mam na to czasu....a złapać ją w pozycji "zdjęciowej" to nie lada sztuka :P Ale obiecuję że zrobię!  :mhihi


Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #865 dnia: Marzec 21, 2013, 12:52:24 pm »
Naszej seniorce Czesi ostatnio dosyć dopisuje apetyt i zapasy owsianki dla niej zaczynają się powoli kończyć. Również RodiCare Instant, którą Czesia dostaje w dni kiedy czuje się gorzej bardzo by się przydał.  :blaga: Jedna paczka owsianki starcza Czesi na 7-9 dni. Dlatego apelujemy o wsparcie i jeśli ktoś chciałby zrobić zamówienie dla Czesi (nie ukrywamy, że przydała by się duża liczba paczek owsianki  :bunny: ) to bardzo prosimy o kontakt emailowy na adres: bogumila.szulakowska@kroliki.net lub sopot@kroliki.net albo kontakt na PW poproszę :)
Owsianka którą je Czesia to JR Farm Breifutter: http://www.kuchniapupila.pl/gryzonie_i_kroliki/pokarm_/suchy_pokarm_dla_gryzoni/jr_farm_breifutter,p1972168371 oraz http://www.zoohurtowo.pl/gryzonie/pokarm/suchy_pokarm/jr_farm_breifutter,p110003285
Karma ratunkowa dla Czesi to RodiCare Instant: http://uszatkowo.pl/pl/rodicare/151-rodicare-instant-puszka-170g-alfavet.html

Offline Beka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Cezary
  • Za TM: Dola 13 lat, Emi 2 lata
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #866 dnia: Marzec 21, 2013, 17:15:59 pm »
Kochani, a moze takie regaly ?  http://katalog.praktiker.pl/#./121

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #867 dnia: Marzec 21, 2013, 18:12:52 pm »
moze jeszcze raz , potrzebujemy takie regaly aby zmiescila sie klatka "100" , czyli
dwa regaly polkowe - przemyslowe ( udzwig najlepiej 200-300kg ) o wymiarach :
wysokosc : ok. 220cm
szerokosc : ok. 120cm
glebokosc : ok. 70cm

z czterema polkami z plyt wiorowych / pilsniowych/MDF..itp  - wszystko jedno - byleby nie metalowe

Kochani, a moze takie regaly ?  http://katalog.praktiker.pl/#./121

beka
-wszystkie zawarte w podanym linku regaly sa za male  :icon_sad

no to szukamy dalej  :lol - kto zyw niech szuka - please - bo robi sie za ciasnooooo  :blaga: :blaga:

Offline Beka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Cezary
  • Za TM: Dola 13 lat, Emi 2 lata
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #868 dnia: Marzec 21, 2013, 18:31:18 pm »
Sorry, spojrzalam,ze wysokosc dobra i szerokosc 120 cm,ale o glebokosci nie pomyslalam :glupek:

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #869 dnia: Marzec 21, 2013, 20:17:52 pm »
Naszej seniorce Czesi ostatnio dosyć dopisuje apetyt i zapasy owsianki dla niej zaczynają się powoli kończyć. Również RodiCare Instant, którą Czesia dostaje w dni kiedy czuje się gorzej bardzo by się przydał.  :blaga: Jedna paczka owsianki starcza Czesi na 7-9 dni. Dlatego apelujemy o wsparcie i jeśli ktoś chciałby zrobić zamówienie dla Czesi (nie ukrywamy, że przydała by się duża liczba paczek owsianki  :bunny: ) to bardzo prosimy o kontakt emailowy na adres: bogumila.szulakowska@kroliki.net lub sopot@kroliki.net albo kontakt na PW poproszę :)
Owsianka którą je Czesia to JR Farm Breifutter: http://www.kuchniapupila.pl/gryzonie_i_kroliki/pokarm_/suchy_pokarm_dla_gryzoni/jr_farm_breifutter,p1972168371 oraz http://www.zoohurtowo.pl/gryzonie/pokarm/suchy_pokarm/jr_farm_breifutter,p110003285
Karma ratunkowa dla Czesi to RodiCare Instant: http://uszatkowo.pl/pl/rodicare/151-rodicare-instant-puszka-170g-alfavet.html



Te sklepy od owsianki JR Farm mają termin wysyłki bardzo długi (od 5 do 7 dni roboczych)  :hmmm

Zadzwonię jutro do Pani Beatki od uszatkowo.pl czy byłaby w stanie wprowadzić ją do oferty swojego sklepu (przynajmniej z dry bed'em dla Dony udało mi się skutecznie Panią Beatkę "zmolestować" by można było go u niej w sklepie kupić) - byłyby z tego same plusy: blisko dla DT Czesi z odbiorem, brak kosztów wysyłki, więc zawsze można coś więcej do paczki dla króla dorzucić, no i najważniejsze - błyskawiczna obsługa (a nie tydzień czekania na wysyłkę).

Mam nadzieje, że uda mi się powyższe załatwić i wspomóc Czesławę jedzonkiem. Jak się nie uda, to zamówię Czesi jedzonko w którymś z tamtych sklepów.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #870 dnia: Marzec 22, 2013, 00:40:56 am »
Rudo pojechal dzisiaj do domu  :hura: :hura: :hura: , wlasciwie,  wlasnie teraz jedzie . z cudowna "obstawa" - zajecowa i "luby" :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet
( p. s. bardzo milo bylo was poznac :) :) :) :) )
dajcie znac jak dojedziecie na miejsce
i16 ten dzien w koncu nadszedl  :hura:...... juz jutro  :dookola:.... godzina po 11.00 :turla:....krakow :> ..... twoj Rudzio juz bedzie w twych ramionach  :zakochany:

Integra Czesia ma zapas owsianki na miesiac ,  wiedzac o tym ze sprowadzenie owsianki moze tyle zajac , celowo oglaszamy o tym juz teraz . Z uszatkowem juz tez byla o tym rozmowa jeszcze w grudniu - uszatkowo niestety nie ma mozliwosci sciagniecia owsianki pomimo staran p. Beatki   :icon_sad ( ale probuj moze tez Ci sie uda tak jak z drybedami  :icon_biggrin) . Jedynie Rodicare Instant udalo sie sciagnac do uszatkowa :) a owsianke dalej musimy sprowadzac z innych sklepow , w tym tez niemieckich, gdy w polskich w ogole jest niedostepna ( ostatnio w grudniu , znajoma przyjechala na swieta  do rodziny i udalo sie sciagnac przez nia 12 opakowan - tzn trzeba bylo zamowic owsianke w niemczech + kurier w niemczech a do Polski przyjechala gratis :) - na te swieta znajoma nie przyjedzie  :icon_sad) . Z ta owsianka jest zawsze problem wiec jak przyjdzie moment ze jest juz czas , wtedy staramy sie zamowic jednorazowo jak najwiecej zeby na dluzej wystarczylo :) .
info od polskich sklepow :
1. zoohurtowo : termin realizacji 2-3 tygodnie
2. kuchniapupila : dostawa albo 28-29 marca albo 2 kwietnia ( przy zamowieniu juz dzisiaj )

Robimy tak jak w grudniu : zbieramy fundusze na owsianke dla Czesi - prosimy o wplaty - szukamy tez wsrod znajomch kontaktu do Niemiec - a oprocz tego zamawiamy w polskich ww sklepach. Kto co moze albo datki albo zamowienie - prosze o emaila na adres sopot@kroliki.net . Cos na pewno wypali a jesli wszystko, to bardzo dobrze : im wiecej owsianki tym Czesi na dluzej wystarczy :)

Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa
Tytułem: DAROWIZNA NA OWSIANKE DLA CZESI


i dla przypomnienia , gdyby ktos zapomnial dla kogo ta owsianka  ;) :
czesia
ostatnio bardzo, bardzo polubila miziaki ,:

a tak nasza Czesia wcina owsianke :)


Offline i16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #871 dnia: Marzec 22, 2013, 08:35:43 am »
Czekamy bardzo niecierpliwie  :soon:

Dostałam właśnie relację z trasy: Rudo chwilkę pobiegał (mam nadzieje, że obsikał ode mnie siedzenia pkp;P), wrócił do transporterka i się ułożył, nie taki skulony jak na początku. jeszcze jakieś 4 godzinki i będziemy do domu  :brawo:

Nie wiem, czy Wiedźma wyczuwa co się święci, ale biega jak bardziej-niż-zwykle-szalona :)

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #872 dnia: Marzec 22, 2013, 10:04:03 am »
Cos jest w tym co piszesz i16 , wczoraj przed podroza Rudo nie chcial wyjsc z klatkia ( jak nigdy ) a jak juz zostal wyciagniety , to pokrecil sie niespokojnie i szybko wskoczyl z powrotem i tak kilka razy a gdy klatka zostala zamknieta nie zauwazyl tego i zatrzymal sie na kratach hi hi hi , po dluzszej chwili jednak dal za wygrana i nieco wyluzowal ale mysle ze nie do konca .....ostatecznie dal sie przekupic babka i prawie sam wszedl do transportera ..dziwne .... tak jakby wyczul ..... wlasnie ze cos sie swieci hi hi hi . te zwierzaki potrafia zadziwic i zaskoczyc swoim zachowaniem   :lol
Bedziemy czekac na foto relacje
Ruuudziaczkuuuu powodzenia na nowej drodze zycia , pa pa pa  :papatki
i nie wracja juz do nas nigdyyy , pa pa pa pa  :papatki

Offline i16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #873 dnia: Marzec 22, 2013, 10:08:10 am »
oo, dobrze, że babka działa, mam zapas :) właśnie ruszam w drogę (daleką, bo mam jeszcze w międzyczasie lekarza do zaliczenia:/) po Rudo, jeśli nie zje kabla od internetu, to oczekujcie po południu fotorelacji  :D

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #874 dnia: Marzec 22, 2013, 11:51:35 am »
Mam kuzynkę w Niemczech. Skontaktuję się z nią, kiedy do Polski przyjedzie. Obawiam się że na święta się raczej nie pojawi :placze , ale może w najbliższym czasie by była. No nic, będę kombinować.

Rozmawiałam właśnie z Panią Beatką z uszatkowa - zbada temat możliwości sprowadzenia tej owsianki. Mam mi dać znać.

Co do Rodicare Instant - zamówić w uszatkowie z odbiorem osobistym przez opiekunkę Czesi, czy zrobić przelew na konto sopockie?

Ehhh ta owsianka - Polska to dziwny kraj - Ferrari czy inne Lamborghini się kupi, ale żarełko dla królasa jest de facto normalnie i na miejscu niedostępne ;|

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #875 dnia: Marzec 22, 2013, 13:44:05 pm »
Rudo pojechal dzisiaj do domu  hura hura hura , wlasciwie,  wlasnie teraz jedzie . z cudowna "obstawa" - zajecowa i "luby" bukiet bukiet bukiet bukiet
( p. s. bardzo milo bylo was poznac usmiech2 usmiech2 usmiech2 usmiech2 )
dajcie znac jak dojedziecie na miejsce

baaardzo się cieszymy że mogliśmy pomóc!  :jupi to było super doświadczenie zobaczyć wszystkich podopiecznych uszatkowa na żywo :) no i oczywiście nie mogę nie wspomnieć o tym, że miła zafundowała nam zwiedzanie pt "Sopot w pigułce" - dziękujemy!  :bukiet na pewno tam kiedyś jeszcze przyjedziemy, mimo że było ciemno i dotknęły nas mało sprzyjające warunki atmosferyczne, Sopot mnie urzekł! także, jakby był potrzebny jakiś transport... wiecie gdzie się zgłosić  :P
Rudo jest przecudny!  :zakochany: już zdaję relację z podróży: na początku faktycznie chłopczyk był dość spięty, ale już koło 1 w nocy  zaczął robić porządki w transporterku i być nieco bardziej żywotny. o 7 jak się (powiedzmy...) wszyscy wyspali otwarłam baranka, troszkę powystawiał śliczny pysiol, powąchał poczym podjął decyzję o zwiedzaniu przedziału  :icon_biggrin przez trochę wyglądało to tak dwa kroki poza transporterkiem, i hop z powrotem, ale potem się wyluzował już do tego stopnia, że wyłożył się obok mnie z wyciągniętymi nóżkami. :) a tuż przed Krakowem zrobił nawet zdechlaczka!
Rudo - super dzielny królik! :)

A przed chwilką i16 go odebrała, i pewnie zaraz dotrze do domku docelowego :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #876 dnia: Marzec 22, 2013, 13:54:14 pm »
Integra  :onajego - jakby Ci sie udalo zamowic Rodicare w uszatkowie byloby superrrrr  :hura: :hura: :hura: i tylko z odbiorem osobistym :)
a co do zamowien w germanii to do tej pory to byla najekonomiczniejsza opcja :
http://mobiles-futter.de/shop/de/Nagerfutter/Kleintierfutter/JR-Farm-Breifutter-500-g
dziekujemy serdecznie za zainteresowanie  :onajego


 Zajecowa  - dziekujemy - Rudo nareszcie w domku - :onajego
a co do trtanspoprtu to daj tylko znak a my juz jakiegos uszaka do transportu znajdziemy ...znajdziemy ....  :P

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #877 dnia: Marzec 22, 2013, 13:56:32 pm »
W takim razie zamawiam Rodicare dla Czesi

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #878 dnia: Marzec 22, 2013, 14:47:50 pm »
Ten Rudo to brzmi jak totalny luzak! zdechlaczek w przedziale? Szok :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #879 dnia: Marzec 22, 2013, 14:49:53 pm »
jak zobaczył PKP to padł ... bynajmniej nie z wrażenia :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa