Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1765540 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 17, 2013, 20:06:45 pm »
Tak to mój ;) Bo ja szukałam dla swojego panny i  wybrałam Bobo(który wcześniej był dziewczynką) ponieważ taki spokojny,łagodny to pomyślałam że łatwiej się zaprzyjaźnią- taki kontrast charakterów-. Według mnie to kwestia wybrania charakteru królika gra dużą rolę w zapoznawaniu uszatych.A wolę na DT najpierw w razie co jakby się zaprzyjaźnianie nie udało ;) Dopiero drugi dzień minął z zaprzyjaźniania na wolności bo wcześniej to tylko sianko z paśnika razem jedli. Niedługo wstawię filmik z zaprzyjaźniania :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 17, 2013, 20:09:10 pm »
Rozumiem :) myślałam, że już wcześniej się znali. Płeć ma faktycznie drugorzędne znaczenie, charakter ważniejszy! Trzymam kciuki za zaprzyjaźnienie obu panów :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 17, 2013, 20:14:59 pm »
Dziękuję ;)

Offline marlylee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 18, 2013, 12:56:16 pm »
Marylee - no niestety, tak nam się układa w domu, że jednak tylko DT  :( ale liczymy że znajdzie się ktoś kto będzie mógł przygarnąć tego wesołego słodziaczka na stałe :heart

baba jasne, nie musi się pani tłumaczyć, rozumiem. Fajnie wyglądał pod tą choinką, to sobie pomyślałam, że DS :D Takiego kochanego królasa na pewno ktoś adoptuje.

Skittles mam nadzieję, że uszaki się zaprzyjaźnią bliżej   :DD
Used to be alright

what happened?

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 19, 2013, 15:43:08 pm »
A co tam u Dony i Czesi?

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 20, 2013, 11:58:56 am »
Jak wrócę dzis do domu to wrzuce wam zdjecia Pysk i opowiem co nie co z mojej wyprawy do Torunia :)

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 20, 2013, 17:36:33 pm »
W Toruniu u DT Czesi i Dony :
Donka w dalszym ciagu przechodzi proces rehabilitacji, poprawy sa, ale idzie powoli , za to w zeszlym tygodniu Doncia dostala "nosidlo"  :lol teraz jest duzo lepiej jesli chodzi o mozliwosci cwiczenia  :lol, oprocz standardowego masazu , ktore Dona uwielbia :lol. sa problemy z lewa tylna noga Dony, w przyszlym tygodniu czeka Done wizyta u lek. wet. wlasnie pod katem tej nogi - Doncia !!  biegaj, biegaj ile sil w nozkach !!


Czesia - juz duzo lepiej - ma okres " wzmozonego szamania " !! - je ile wlezie, pewnie nadrabia zaleglosci  ;) - wazy : 1.164kg  :nie_powiem - zapalenie jelit minelo , na szczescie waga Czesi duzo nie ucierpiala , pieknie nadrobila straty i pnie sie w gore  :nie_powiem -  :nie_powiem ale nie chwalimy Czesi ;)


a prppos "szamania " - Pani Wiolu bardzo , bardzo dziekujemy za Rodi dla Czesiulki   :bukiet :bukiet :bukiet



Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 20, 2013, 17:48:57 pm »
Donka jak torebeczka wygląda :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 20, 2013, 17:50:05 pm »
Mocno trzymamy kciuki za obie dzielne pacjentki. Cieszą nas każde nawet najmniejsze postępy! A ich opiekunom życzymy dużo wytrwałości w walce o zdrowie tych biednych uszaczkow. Dzięki jesteście wielcy  :przytul:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 20, 2013, 17:52:10 pm »
Jak torebeczka, faktycznie! Miła, teraz odwołuj pochwały Czesi, najlepiej opcja "modyfikuj" - wszyscy przeczytają, a potem zmażesz :D Dziewczynki chwalić nie wolno!
Ależ Czesiulka dostała rodi - będzie miała na dłuugi czas! Czy ona je tylko rodi?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Beka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Cezary
  • Za TM: Dola 13 lat, Emi 2 lata
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 20, 2013, 18:05:11 pm »
Slodkie  :DD tak najwieksze podziekowania dla opiekunow za wspaniala opieke  :*

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 20, 2013, 18:12:15 pm »
"TOREBECZKA" uuuuuuuuuuuuuhahahaha - ale faktycznie , z tym ze na zakupy sie nie nadaje  ;) , nie polecam  :lol , a ile zachodu bylo z ta "torebeczka - byla specjalnie dla Dony uszyta - najpierw przygotowana forma - potem przymiarki i w koncu efekt finalny - musze tu napisac ze jest ona duza wygoda przy cwiczeniach  :lol - no i sam pomysl : CUDOWNY - p. dr Krawczyk bardzo pochwalil :lol - Katka rewelacja    :onajego :onajego :onajego

joac - Czeska je nie tylko Rodi ....ale podstawa pozywienia Czeski jest OWSIANKA .....i Rodi . Rodi Czesia dostaje glownie gdy ma gorsze dni i jak ostatnio przy problemach z jelitami , ktore sie u dziewczynki juz prawie regularnie pojawiaja :(  i wtedy juz nic innego Czesia nie chce tylko Rodi. Na ta chwile owsianke Czeska ma tez zapewniona  :lol - teraz juz tylko Czesce pozostaje dojsc do swojej wagi bo w lutym ma miec "ostateczne starcie z ropniem" i musi dziewczynka byc jak najmocniejsza aby przejsc narkoze bez szwanku dla zycia i zdrowia bo w jej wieku....roznie to moze byc, wiec im silniejsza tym lepiej.

a w Sopocie
maluchy jedza i brudza....jedza, bobkuja i siusiaja ...... "szaleja ' po klatce ....jedza i brudza ....za kazdym razem gdy cos dostaja zachowuja sie jakby w ogole nie jadly choc wlasnie przed chwila skonczyly pierwsza dawke ....wiec jedza i brudza.....i rosna i rosna i rosna w oczach :lol :lol :lol







nie moglam sie powstrzymac aby wam nie pokazac Wacka :) - wystarczy wziasc go na rece i myziac , myziac i miziac ...a on rozplywa sie natychmiast ...moze byc wkolo glosno a on zasypia utulony w ramionach  :lol, komu "Wacka przytulacka" komu, komu ? :




Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 20, 2013, 20:11:28 pm »
Maluchy rosną jak na drożdżach!!! A cóż to za uroczy kawaler jest takim przytulakiem?  :brawo:

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 20, 2013, 20:18:12 pm »
Zacznę od wczorajszej wizyty w Toruniu. Wraz z moją Tadzią pojechali ze mną Żiba, Bobo i Rico. Żiba ostatnio mało je co nas zaniepokoiło. U dr Krawczyka okazało się, że trzonowce będą wymagały korekty, gdyż haczą o policzki. Dlatego też nie ma on ochoty specjalnie jeść. Poza tym wszystko inne w normie. Bobo był na kontroli po operacji powieki - oczko super się zagoiło i teraz powieka nie powinna mu już przeszkadzać. Co do Rico do dr Krawczyk potwierdził tylko to co pisał wcześniej. Mały ma uszkodzony/niedorozwinięty móżdżek i dodatkowo wyszło, że w prawym skoku ma luźną rzepkę i wypada mu ona czasami. Problemu z rzepką u królików się nie operuje, nie powinno mu to jednak bardzo przeszkadzać w życiu. Zaś co do niedorozwinięcia to niestety jest to albo wada genetyczna albo gdy jego mama była w ciąży z nim, ktoś mógł ją uderzyć i niefortunnie trafić właśnie w niego co spowodowało niedorozwój. Nie ma na to lekarstwa. Objawy będą się z wiekiem pogłębiać - niestety będzie on też żył krócej - prawdopodobnie rok albo dwa lata  :( dlatego też DT lub DS który go kiedyś weźmie będzie musiał mieć tego świadomość i tego, że będzie on wymagał dużo więcej uwagi i opieki.

Z mniej smutnych informacji - otrzymałam zdjęcia Pysi z jej DS wraz z jej nowymi opiekunami :) Pysia ma się świetnie i na zdjęciach widać, że jej ulubionym miejscem do wylegiwania się jest kołyska dla lalek :)







Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 20, 2013, 20:23:34 pm »
hahahah uszata 'laleczka' :D  :bunny: az cudownie patrzec  :przytul

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 20, 2013, 22:46:52 pm »
KROLASY Z POMORZA :
Łaciata

Pod skrzydla SPK, z powodu zmiany sytuacji rodzinnej, jako 1.5 roczny krolis , Łaciata trafila 30.07.2011 roku (prawdopodobnie ma teraz ok. 3 lata) . Od tamtego czasu , ponad 1.5 roku , tula sie po domach tymczasowych i juz pewnie nikt nie jest w stanie dokladnej ich liczby podac , czy bylo ich 4,5,a moze nawet 6 czy 7. Po kolejnej rezygnacji domu tymczasowego , 17 listopada 2012, Łaciata trafila do Sopotu a od tego roku przebywa w DT u Dominiki . Tula sie malutka juz drugi rok i ciagle nie moze znalezc swojego kata a wlasnie jej najbardziej sie ten kat nalezy. I miejmy nadzieje ze  DT u Dominiki bedzie ostatnim bo Łaciata juz w krotce znajdzie swoj kochany dom - takie marzenie dla Łaciatej mamy i goraco pragniemy aby jak najszybciej sie spelnilo. Kilka słów od Dominisi na temat uszolka:
"Łaciata czeka na swój nowy dom bardzo długo. Jej pierwsi właściciele oddali ją z powodu przeprowadzki. Mała cierpiała w przeszłości z powodu zapalenia podeszwy skóry na tylnych łapkach (odparzenia), ale na szczęsćie wszystko jest już dobrze. Łaciata na początku ''naszej znajomości'' zrobiła na mnie wrażenie bardzo wystraszonego i nieufnego królika. Za każdym razem, gdy próbowałam coś zrobić w jej klatce, tupała i jasno dawała mi do zrozumienia, że mam się wynosić. W końcu padła propozycja, aby Łaciata trafiła do mnie na DT. Zgodziłam się, choć miałam obawy, czy się polubimy. I tu nadeszła rewolucja ! Łaciatka pozwalała na pieszczoty, oczywiście przez kilka dni na dystans, ale potem w moich oczach była nie do poznania ! Pewnego razu postanowiłam wziąć ją na ręce, choć pamiętałam jednocześnie, że w azylu nie przepadała za tym. Ku mojemu zdziwieniu po chwili usłyszałam wdzięczne szemranie ząbkami, zwłaszcza gdy głaskałam ją miedzy uszkami. Potem położyłam ją sobie na kolanach i odprężona powolutku zasypiała, choć stale była czujna. Łaciata jak najszybciej powinna znaleźć stałego opiekuna, bo ona jest bardzo spragniona czułości i zainteresowania. Jest bardzo grzeczna. Gdy biega sobie po mieszkaniu najczęściej gania za moimi nogami a jak nie ma takiej możliwości to obwąchuje wszystko z ciekawością. Jestem przekonana, że z nawiązką odwdzięczy się każdemu, kto okaże jej miłość."
WIRTUALNY OPIEKUN Łaciatej: nudlak :bukiet :bukiet :bukiet





Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 20, 2013, 22:56:49 pm »
Sądzę że powinno się zmienić jej zdjęcie na adopcyjnej :) Bo jakoś tak... niekorzystnie wyszła :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline kuzaiks

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 21, 2013, 10:37:25 am »
Jak szybko rosną nasze maluszki :bunny: :bunny: :bunny:.... Cudne są!!! A Wacek ... tylko brać i tulić :heart :heart
WO Neny :-)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 21, 2013, 10:42:05 am »
zachwycające są maluszki, jakie wielkie już! jak się tulą do Westy, kochane :*
Wacuś - zakochałam się  :heart :onajego
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 21, 2013, 11:07:10 am »
Zgraja uroczych, małych mordek, łapek i omyczków - przy takiej bandzie to trzeba mieć oczy dookoła głowy.
Pysia to mała artystka :)
Wacek to puchaty "wyluzowaniec", choć raz chciałabym mieć na rękach takie ufne zwierzątko, a nie dziki, które patrzą wzrokiem mordercy ;)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)