Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1776096 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #780 dnia: Marzec 09, 2013, 22:37:04 pm »
SWIETA WIEKLANOCNE: sa juz pierwsze sygnaly ze swieta WielkiejNocy juz tuz tuz ... Zaczal sie szal swiatecznych zakupow i prezentow a w zasadzie wielkie przygotowywania odpowiedniego asortymentu w sklepach na prezenty ,  wlasnie prezenty !! A jaki prezent najlepiej  odda "ducha" swieta WielkiejNocy , Wiadomo : KROLICZEK  !! a jak kroliczek to gdzie.... w sklapach zoologiczych.....

Byl piekny piatkowy ranek gdy "dobra duszyczka" wybrala sie do sklepu zoologicznego w celu zakupu ziol dla swoich podopiecznych i jak to z kazdym z nas bywa zerknela w kierunku akwarium z kroliczkami , aby sie upewnic, czy kroliczki maja wszystko co winny miec zapewnione. Bylo ok. uff lecz gdy dotarla do kasy,  ku jej ogromnemu zdziwieniu, zauwazyla ogloszenie: "PROMOCJA : PRZY ZAKUPIE AKCESORIOW POWYZEJ 50.00pln "ZAJACZEK NA ŚWIETA " GRATIS " . Przy czym jakich akcesoriow nie bylo blizej sprecyzowane, wiec "dobra duszyczka" zaciekawiona " zapytala i okazalo sie ze kroliki z akwarium nie sprzedaly sie w przeciagu dwoch tygodni wiec zostaly przeznaczone na gratis przy zakupie jakiegokolwiek sprzetu ze sklepu , niekoniecznie zwiazanego z krolikami. Sklep probowal w ten sposob pozbyc sie "trefnego" artykulu a przygotowac sie na kolejna "dostawe przedswiateczna". Na pytanie w jakim wieku sa kroliczki , Pani sprzedawczyni odpowiedzila: siedem tygodni : SIEDEM TYGODNI :wow
LUDZIE , CO SIE DZIEJE , SIEDMIOTYGODNIOWE MALUCHY SA ZA DUZE !! - masakra - to ile teraz musza miec maluchy aby byly odpowiednim towarem na sprzedaz , aby sie ktos nim zainteresowal ? no ile ? - przeciez matka musi karmic mlode do 6-8 tygodni - masakra  :icon_sad
Wlasciciel sklepu dba o kroliczki ale tylko do czasu kiedy sie sprzedaja - towar musi byc pierwsza klasa !

"Pani,.... rzekl wlasciciel.... ,  handel krolikami to zaden interes , ale na klatkach , karmie i innych dodatkach o to..  to juz zupelnie inna sprawa , to jest interes , ale zeby on sie krecil to trzeba miec niestety kroliki ! i dlatego je mam , bierzesz Pani ta dwojke czy nie ?  jutro przyjezdza nowa dostawa i juz mam umowione z hodowca ze zabierze te z powrotem bo sa juz za stare ...ze co, ze co hodowca moze z nimi zrobic ?... Pani, co mnie to obchodzi , LICZY SIE INTERES !! a i tak moge je oddac tylko za darmo wiec wszystko mi jedno co sie z nimi stanie , w ogole mnie to nie obchodzi , ... ze co, jakie stowarzyszenie ? tylko mi by tego brakowalo , jeszcze mi tutaj kontrole beda robic ... nie powiem wszedzie mam porzadek , warunki dla zwierzat ok.... ale Pani, szkoda czasu ... zadnego stowarzyszenia prosze mi tu na glowe nie sciagac ...   Pani bierzesz czy nie ? ..."

I w taki oto sposob dwa siedmiotygodniowe , za duze i za stare , kroliczki trafily do nas  - mas  :bukiet :
Spodziewalysmy sie rocznych ...no polrocznych krolasow ...ktore sie nie sprzedaly.......a tu niespodzianka ....masakra
p.s. dzisiaj do sklepu przyjechalo dwadziescia czterotygoniowych maluchow - bez komentarza

Dwa maluchy odwiedzily dzisiaj p. lek. wet. Agnieszke Pyrak : maluchy sa zadbane i zdrowe  :lol, to dwie , bialo - bezowe , typowe miniaturki
oczywiscie jak to maluchy sa "p r z e s l i c z n e "
krolis nr1





krolis nr2







KOCHANI SZUKAMY DLA NICH WIRTYUALNYCH OPIEKUNKOW
wznawiamy konkurs :
PIERWSZY WIRTUALNY OPIEKUN NADAJE IMIE MALUCHOWI
kto pierwszy ten lepszy  :lol
nie pozwolcie im dlugo czekac na imie - goraco zapraszamy do wirtualnej adopcji :

Zostając Wirtualnym Opiekunem pomozesz nam zebrac fundusze na utrzymanie, karme i akcesoria
oraz zapewnić odpowiednia opieke weterynaryjna, bezdomnym krolikom miniaturkom.
25 PLN to niewielka kwota, a może ona uszakowi zapewnić godne życie.  
Można adoptować więcej niż jednego królika, a także jeden uszak może mieć kilku wirtualnych opiekunów.  

Dokładny regulamin Wirtualnych Adopcji znajdą Państwo tutaj: http://www.kroliki.net/pl/adopcje/wybor-trybu-adopcji-krolika/regulamin-wirtualnej-adopcji

Aby objąć królika Wirtualną Adopcją, należy wysłać zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres: adopcje.wirtualne@kroliki.net , dw: sopot@kroliki.net

wplaty prosimy dokonywac na:
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa

Tytułem: WIRTUALNA ADOPCJA - [IMIĘ KRÓLIKA] Z SOPOTU - [NICK/IMIE DARCZYŃCY] - [MIESIAC] za który jest dokonywana wpłata."

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #781 dnia: Marzec 09, 2013, 22:45:59 pm »
to jest jakas paranoja co sie dzieje w tych sklepach zoologicznych!! zeby 7 tygodniowy maluch byl za stary skoro on jest za mlody nawet na odciecie go od matki?!  brak slow na ludzka tępote, brak serca, brak  odpowiedzialnosci. powinno sie wprowadzic zakaz sprzedazy zwierzat w sklepach zoologicznych , chyba ze nalezy beda o nie dbac i traktowac. rece opadaja...
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #782 dnia: Marzec 09, 2013, 22:57:25 pm »
No to u mnie jak mają gdzieś 4-5 mies. to obniżają cenę i wgl. ale 7 tygodni to przesada !
Ja myślałam, że to u mnie tak... Ehh szkoda gadać :/...



Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #784 dnia: Marzec 10, 2013, 10:06:16 am »
Dzisiaj przez 10 minut mówiłam (udało mi się dodzwonić) w audycji "Wierzę w zwierze" dr Sumińskiej właśnie o "świątecznych" króliczkach i  ich losach, o 3-4 tygodniowych maluszkach na sprzedaż w sklepach, o gratisach do akcesoriów, o organizacjach w Polsce zajmujących się królisiami, o bezdomności królików i o stronie adopcyjnej :DD

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #785 dnia: Marzec 10, 2013, 12:13:33 pm »
PippiLotta - rewelacja  !! :brawo: :brawo: :brawo: - jeszcze wiecej taki inicjatyw i w koncu uda sie zmienic co nieco myslenie naszego spoleczenstwa -im nas wiecej "uswiadamiajacych o bezdomnosci krolikow miniaturek" tym wieksza szansa dotrzec do wiekszej ilosci osob  :hura:"oł babsza"  jak ja marze o "bezrobociu" w stowarzyszeniu  ;)

podziekowania ,  "trosze" spoznione ale jak zwykle bardzo bardzo gorace , od Donki i Czesiulki tez - Donka podzieli sie z kumpelka podkladami :):
PippiLotta -  :bukiet :bukiet :bukiet


magii0 -  :bukiet :bukiet :bukiet



a tutaj "drogie cioteczki" nowe fotki z Czesiulka w roli glownej  :lol - Czeska prosila przekazac ze czuje sie lepiej ( :nie_powiem ) od ostatnich dolegliwosci jelitowych i kazala przekazac ucalowania dla wszystkich "drogich cioteczek "  :onajego  - jestem taka puszysta bo wlasnie mialam kapiel - przy posilkach zawsze sie troszke "ufaflunie"  dlatego od czasu do czasu korzystam z "kasiulkowych uslug kapielowych"  :lol - ( waga 1.138kg  :nie_powiem )




Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #786 dnia: Marzec 10, 2013, 14:48:13 pm »
Uff, dopiero przeczytałam o tej akcji ze sklepu. Z bezradności aż się we mnie gotuje - przecież to czubek góry lodowej!!! Dobrze, ze te dwa śliczne maluchy zostały uratowane!
Czesiulka zaś to miód na moje serce :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #787 dnia: Marzec 10, 2013, 14:54:01 pm »
maluszki są takie słodziutkie  :heart
Przypominają trochę mojego Pixie jak był malutki, ahh kiedy to było :P
Teraz trzeba znaleźć malcom WO  :balet:
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #788 dnia: Marzec 10, 2013, 18:20:58 pm »
jest transport dla Rudo  :hura: :hura: :hura: ; i16 szykuj sie na chlopaka za poltora tygodnia  :lol ; Zajęcowa obiecala ze go wezmie ze soba prosciutko do Krakowa  :onajego
joac z tej ostatniej historii to najbardziej , przeraza mnie ta ilosc przyszlych 'wielkanocnych precentow ktora w sobote przyjechala do nieduzego w niewielkiej miejscowosci sklepu zoologicznego  :icon_sad , to co sie bedzie dzialo w wiekszych miastach w duzych miastach ....i co to bedzie po swietach?  :icon_frown

przyszedl rachunek za prad ....
kwota jest niebagatelna : 2 895,15 pln - za ta kwote bylysmy w stanie utrzymac lokal w Sopocie przez okres zimowy , przede wszystkim ogrzewanie , staralysmy sie bardzo oszczedzac, jednakze starszaki ktore do nas trafily pod koniec pazdziernika byly bardzo malutkie a do tego z chorobami grzybowymi , ktore wymagaly kapieli a wiec podwyzszonej temperatury powietrza w ich otoczeniu oraz pozniej (w grudniu) maluszki Westy gdzie nie moglysmy za wiele obnizyc temperature , przyczynily sie w wiekszej mierze do wygenerowania takich kosztow. Na szczescie okres grzewczy dobiega konca , idzie wiosna i lato i jesien , gdzie te koszta sa zdecydowanie nizsze, w zasadzie tylko oswietlenie a dni sie wydluzaja i bedzie zdecydowanie lzej ponosic koszty energii ale taraz ....

KOCHANI BARDZO PROSIMY O DATKI NA UREGULOWANIE RACHUNKU ZA PRAD Z SOPOCKIEGO USZAKOWA

prosimy o darowizny :
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa


TYTUŁ : Darowizna na oplacenie rachunku za prad sopockiego uszakowa


Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #789 dnia: Marzec 10, 2013, 18:49:05 pm »
jeeee Rudo w koncu ma transport!!
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #790 dnia: Marzec 10, 2013, 20:01:38 pm »
O nie... mam słabość do beżowych króli   :zakochany: Śliczne są...ten pierwszy to troszkę mojego Egona przypomina ;)
No w końcu Rudo się doczekał  :bunny:

Offline i16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #791 dnia: Marzec 10, 2013, 21:00:05 pm »
Heh, w końcu my z Wiedźmą się doczekamy :D wszystkich chętnych zapraszam tu: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15227.0.html ze wszelkimi możliwymi poradami dotyczącymi zaprzyjaźniania! Przeczytałam już z połowę wątków na ten temat na forum i z każdym jestem głupsza i bardziej zestresowana  :glupek:

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #792 dnia: Marzec 10, 2013, 21:17:54 pm »
i16 - zdaj się na matczyną intuicję :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline i16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #793 dnia: Marzec 10, 2013, 21:21:07 pm »
heh, wiem, wszystko i tak "wyjdzie w praniu", chyba teraz chodzi mi po prostu o to, żeby mi ktoś napisał, ze wszystko będzie dobrze ;)

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #794 dnia: Marzec 10, 2013, 21:26:35 pm »
no bo będzie :)
Królaski się dogadają na pewno :)
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #795 dnia: Marzec 11, 2013, 13:14:28 pm »
i16 bedzie dobrze , nie martw sie  :lol w takiej "wiedzmie " w spodniczce to kazdy krolas by sie zakochal od pierwszego wejrzenia  :lol

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #796 dnia: Marzec 12, 2013, 19:33:59 pm »
krolis nr1

krolis nr2


SZUKAMY WIRTUALNEGO OPIEKUNA DLA KAZDEGO Z POWYZSZYCH MALUCHOW

PIERWSZY WIRTUALNY OPIEKUN NADAJE IMIE MALUSZKOWI

OBA MALUSZKI W DALSZYM CIAGU NIE MAJA IMIENIA - PROSIMY O CUDOWNE IMIONA DLA MALUCHOW

:blaga: :blaga: :blaga:

Zostając Wirtualnym Opiekunem pomozesz nam zebrac fundusze na utrzymanie, karme i akcesoria
oraz zapewnić odpowiednia opieke weterynaryjna, bezdomnym krolikom miniaturkom.
25 PLN to niewielka kwota, a może ona uszakowi zapewnić godne życie. 
Można adoptować więcej niż jednego królika, a także jeden uszak może mieć kilku wirtualnych opiekunów. 

Dokładny regulamin Wirtualnych Adopcji znajdą Państwo tutaj: http://www.kroliki.net/pl/adopcje/wybor-trybu-adopcji-krolika/regulamin-wirtualnej-adopcji

Aby objąć królika Wirtualną Adopcją, należy wysłać zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres: adopcje.wirtualne@kroliki.net , dw: sopot@kroliki.net

wplaty prosimy dokonywac na:
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa

Tytułem: WIRTUALNA ADOPCJA - [IMIĘ KRÓLIKA] Z SOPOTU - [NICK/IMIE DARCZYŃCY] - [MIESIAC] za który jest dokonywana wpłata."

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #797 dnia: Marzec 13, 2013, 01:35:06 am »
aaaa ja wiem jak maluszki beda sie nazywaly   :jezyczek:
:balet: mam imiona  :balet: mam imiona  :balet: mam imiona dla maluchow  :balet: obu  :hura:
gorace podziekowania za objecie obydwu bialo-bezowych puchatych kulek,  WIRTUALNA OPIEKA -  monika.siedlce  :bukiet :bukiet :bukiet
aa i Whisky jako trzecia do komletu ""uszatej bandy" WO " moni :onajego :onajego :onajego
aaaaaaa no tak jeszcze jedno  ;) :

Króliś nr1 :  Deasy  :heart
Króliś nr2 :  Honda  :heart

:balet: maja imiona maluchy  :balet: maja imiona .... imiona..... fiuuu fiuuufiuu

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #798 dnia: Marzec 13, 2013, 08:30:18 am »
alezsuper ze juz obydwa maluszki znalazly WO!  :bunny:
a imiona jakie fajne hehe. szczegolnie Honda, ktora/y wyglada jak moj kudlacz gdy byl malutki :P
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #799 dnia: Marzec 13, 2013, 09:51:53 am »
wspaniale! jak szybciutko się znaleźli WO -  :onajego :onajego :heart :heart :bukiet :bukiet
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html