Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1778199 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4820 dnia: Czerwiec 11, 2015, 13:17:23 pm »
:D Słodziaczek przekupny :P :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4821 dnia: Czerwiec 11, 2015, 13:17:54 pm »
łeee, jakie słodkie zdjęcie :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4822 dnia: Czerwiec 11, 2015, 13:25:01 pm »
Niestety większość zdjęć tego szaleńca  :PP wygląda tak:

Ale staramy się jak możemy!


Riko skrada ludziom serca tym białym nochalkiem. A ile się w życiu napodróżował, że z Sopotu przeprowadził się do Wielkopolski i potem na Śląsk...  :pokoj:

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4823 dnia: Czerwiec 11, 2015, 13:36:36 pm »
Rikitiki  :heart
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new


Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4825 dnia: Czerwiec 11, 2015, 14:38:41 pm »
Oo Riko jaki cudak :bunny:

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4826 dnia: Czerwiec 11, 2015, 14:45:39 pm »
Gabuizm witaj z powrotem :) a jak tam Riko radzi sobie ze swoją koordynacją ruchową? :)

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4827 dnia: Czerwiec 11, 2015, 14:53:30 pm »
Nelcia od początku tego roku zauważyłam dużą zmianę na plus - mniej się wywraca, chociaż kiwa się ciągle tak samo. Od niedawna zaczęłam mu czasami (jak pozwoli :P) wcierać maść na stawy w łapki z prawej strony, ale nie chce powiedzieć, czy mu to coś daje.  :hmmm Jest bardzo pozytywny, lubi buczeć na innych jak mu przeszkadzają w brykaniu. Dużo kopie w pościeli. Ma się świetnie, dużo lepiej, niż zakładałam, że w tym wieku będzie.  :bunny:

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4828 dnia: Czerwiec 13, 2015, 20:43:11 pm »
Oczywiście nie mogło zabraknąć Sopockiego Uszakowa na Targach śniadaniowych w Sopocie  :icon_biggrin

Od lewej: Sylwia,Kasia,Ania,Beata


Beata  :icon_smile

Kasia  :icon_smile


Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4829 dnia: Czerwiec 13, 2015, 21:34:49 pm »
Pogoda dopisała to pewnie było sporo ludzi ? :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4830 dnia: Czerwiec 14, 2015, 13:50:14 pm »
Oj tak, tym razem targ odbywał się na placu więc zainteresowanych było baaardzo dużo  :icon_biggrin

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4831 dnia: Czerwiec 15, 2015, 19:07:48 pm »
wieści z ostanio przeprowadzonych wizyt u dr Krawczyka w Toruniu ( kwiecien , maj i poczatek czerwca )



Fela
Odwiedziła doktora dwa razy , styczniowo/lutowa kuracja antybiotykowa pomogla ale niestety nie wyleczyla do konca .
Dostała kolejny antybiotyk w maju i w końcu na dzień dzisiejszy Fela przestała juz kichac  :lol .
Ostatecznie cefalexim oraz troskliwa opieka Pati ADT Feli :onajego rozprawił sie z przewleklym niezytem nosa Feli .
Pozostaje jeszcze sterylizacja i Felcia bedzie mogła pokicach do DS



Pimpa
Leczenia  (od grudnia)  ropnia żuchwy i szczeki cześci lewej glowy, ciag dalszy. Niestety ropny stan zapalny nie opusciał dziewczynki.
Pimpa odwiedziala dr. Krawczyka i została poddana operacji czyszczenia oraz usuniecia zębów , trzech policzkowych dolnych i dwoch górnych oraz siekacza.
W dalszym ciagu jest na antybiotykach i lekach wzmacniajacych oraz karmie ratunkowej z grupy Rodi . Sama Pimpa operacje przeszla bardzo dzielnie , ładnie sie wybudzila
a teraz w ADT u Pati przechodzi rekonwalescencje. Rany po zębach ładnie się goja czego dowiodla kolejna wizyta kontrolna, choć to nie koniec
Za to mała ładnie je i bobczy a waga jej na szczeście nie spada ( czego obawialismy sie najbardziej , co zwykle przy ropniu bywa ) , je również siano :)



Arcioszka
To nowa porzucona dziewczynka. Trafiła do nas z ostrym ( przewlekłym) zapaleniem krtani. Odwiedziała dr Krawczyka trzy razy . Diagnoza , wizyta kontrolna oraz sterylizacja.
czterotygodniowa kuracja antybiotykowa przyniosla porządany efekt  :lol . Mała jest wyleczona z zapalenia , obecnie jest po sterylizacji , ładnie do siebie dochodzi w ADT u mnie.



Skiper
Dzielny nasz "staruszek" dalej walczy w ADT u Pati  :onajego . Udalo sie doprowadzic do porzadku jego jelita . Teraz przed maluchem ekstrakcja zebow :(
rtg wskazało ze jego stan uzebienie jest fatalny :( . Musi chlopak nabrac duzooo sił. Cały czas na karmie ratunkowej Rodi i ziołach . siana nie chce jeść ale to akurat nic dziwnego
nie ma go poprostu czym jeść. Wazne ze jelita pracuja prawidłowo , podreperować jeszcze trzeba wątrobe przed ostatecznym rozprawieniem sie z uzębieniem.
Trzymajcie za malucha mocno mocno kciuki . Mały nie tyje ale też nie chudnie , nabiera sił.



Minio
Pojechał do doktora na przeglad , Jako najmniejszy z polowciaków i najbardziej zaniedbany . Minio jednak okazalo sie ze jest zdrowy  :lol
futro ladnie zarasta gołe placki po wyleczeniu z łupieżu wędrującego. Jest gotowy do kastracji i adopcji :) .


Polna 02
Odwiedział doktoro po sterylizacji na wizycie kontrolnej . Z nia jest wszystko ok :)


Polna 01
Dwa - trzy tygodnie po  sterylizacji miała słabszy tydzień , "przytkała się " a do tego przy wzroście temperatury , wystapiło podejrzenie ropnego zapalenia kikuta macicy.
Dostała kroplówki i leki i wrocila do normy , obyło sie bez kolejnej operacji . :) 


Kika
Nowa podopieczna sopockiego uszakowa . Badanie ogólne . Stan zdrowotny zadawalajacy . Mała robiła malunie bobki ale robi .
Efekt zmiany diety , powoli wychodzi na prosta . Poza tym wszystko z nia ok :)


Aniołek
W końcu doczekał sie :) . Brodawczaka juz nie ma :)  Chlopak okazal się być kastratem i teraz już szykuje sie do DS :)
Dostał szanse i prosto od Pati wyruszy do swojego dmku :)



Rysia
Badanie ogólne . Zdążyła odwiedzic doktora przed swoja podróżą do upragnionego domu. Stan zdrowotny w normie :)


Biała
Po trzech miesiacach podawania leków na e.c. - wynik - zaleczone e.c.
Bedzie juz do konca zycia krolikiem "specjalnej troski" ale wazne jest to, ze w jej przypadku choroba zostala wykryta we wczestm stadium
i ze wlasnie na objawy tej choroby trzeba uwazac i w razie ich wystapienia od razu odpowiednio reagowac bez koniecznosci dodatkowych badan.
Ta wiedza jest bezcenna , wiedza ktorej czesto brak przy wystepieniu tej choroby u innych pobratymcow.


Bączek
Nasze maleństwo to juz nie maleństwo :) . Dziewczynisko waży juz 1.2 kg . Po kokcydjiozie nie ma ani sladu . Stan zdrowotny wzorowy :)



Ciapek
W zasadzie to stały klient dr Krawczyka . Zaczeło sie od tego że tuż przed kastracja, badanie przed zabiegiem wykryło u Ciapka niespotykana wysypkę na "przyrodzeniu"
W pierwszej kolejności został pobrany wymaz i czekalismy na wyniki kilkanaście dni . Wyniki były zadawalające , nie wykazały obecności bakterii , można było go wykastrować ale
w czasie oczekiwania na wyniki Ciapek ujawnił jeszcze coś , oprócz sply-legu dość szubko sie męczy przy poruszaniu .
Kolejna wizyta i badanie : rtg klatki piersiowej wykazało iz maluch ma powiekszona prawa komre serca :(
Zostaly wdrozone leki na serce. W trzeciej kolejności Ciapek zostal poddany kastracji łącznie z pobraniem "wycinka" do badania histopatologicznego. Kolejne dni na oczekiwaniu na wynik.
W końcu przyszedl i ku naszej uciesze badanie nie wykazalo nic niepokojacego . To poprostu jest a w zasadzie był , taki jego urok :P . Najwazniejze , że nic wiecej sie Ciapkowi nie "urodziło"
Sply-leg i chore serducho to az nadto dla jednego maluszka . Obecnie ( w ADT u mnie)  Ciaptuch pod obserwacja , która ma mu pomóc w doborze odpowiednich leków nasercowych .



Morisa
Kolejna niefortunna sercowa dziewczynka . Ona , równiez wykazywała ( podczas rekonwalescencji po sterylizacji  ) , objawy szybkiego meczenia się.
U niej skolei okazalo sie ze ma wydłużone sreducho ponad standard. Jej serducho "zabrało" miejsce płucom a co skolei wpływa na zmniejszoną ich pojemność a co za tym idzie ,
dziewczyna ma mniejsza wydolność płuc, co jest bezpośrednią przyczyną jej męczenia sie przy zbyt długotrwałych harcach , które tak bardzo uwielbia ,
co w jej wieku ( nie ma jeszcez roku) jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym .
Dziewczynisko dostało leki uspakajające i powedrowało do DS :)
( ktoren to nie przestraszyl sie serducha Morisy i przyjął polecany sposób działania w jakiejkolwiek ewentualnej sytuacji - Morisa do konca zycia zostanie pacjentka dr Krawczyka)


Zbadane zostały bobki po antybiotykoterapii na kokcydioze , polowciaków i rudej rodzinki : wszystkie polowciaki oraz rudy tako i mamcia - czyste
Maluszki niestety nie :( . Potrzebuja kolejnej dawki antybiotyku . Kokcydioza i wiek niemowlecy,  wiadomo czym może sie zakończyć.
Trzymajcie za maluszków mocno kciuki


i na koniec ......
Dyncia
Nasza kochana Dyncia . Dyncia zachorowala i to bardzo . Nasza dzielna dziewczynka Dyncia,  odwiedziła doktora kilka razy a zaczęło sie od wycieku z nosa . 
Ledwo z katarem sie uporaliśmy a w zasdzie ADT Dynci - katka  :onajego a małą dopadło bardzo ostre zapalenie jelit :( - całkowicie odmówiła jedzenia :( .
Jej wstretne choróbsko ( e.c.) a dokładnie spustoszenie jakie pierwotniak w jej organizmie uczynił  oraz wiek, przypomnialo o sobie .
Zawsze każdy objaw chorobowy nawet lekki wprawiał nas w niemałe drżenie serca o nią . Antybiotyk. Nie lubimy bardzo antybiotyku u Dynci.
A teraz od ponad dwóch tygodni mała jest nonstop na kroplówce :( . To jedyne co ja trzymało i trzyma przy zyciu - elektrolity i glukoza oraz dokarmianie na siłe karmą ratunkową z grupy Rodi
i antybiotyki oraz leki wspomagajace . A do tego wszystkiego zeby nie było za mało , "wysiadla" Dynci watroba :(
Po dwóch tygodniach mozolnego podawnaia kroplówek i leków dożylnie , jelita przestaly w końcu "chlupać" ale wciaz perystaltyka nie jest zadowalajaca
i wciąż ciezko jest ją namowic do samodzielnego jedzenia. Ona nie chce jeść.
Do tego ( czego obawialiśmy sie najbardziej ) nastapił nawrót choroby e.c. :( , dwa dni temu pojawiły sie pierwsze objawy i trzeba było dołożyć leków , tym razem na e.c. :(
Dopiero odwczoraj Dyncia samodzielnie zaczeła skubać zioła, niewiele ale zawsze coś
pojawiło sie swiatełko w tunelu lecz świeci blado , bardzo blado ale świeci i tego sie bedziemy trzymać .
Kochani potrzebujemy dla Dyniaszka karmy ratunkowej Rodi instant : https://uszatkowo.pl/rodicare/151-rodicare-instant-puszka-170g-alfavet.html
i bio-lapis : https://uszatkowo.pl/rodicare/182-bio-lapis-for-rabbits-saszetki-6x-2g-protexin.html
potrzebujemy dla Dynci podkłady 90/60  : http://www.blizejciebie.pl/podklady-higieniczne-seni-soft-90x60cm-30szt-,445_408,780,1.html
i zioła : https://uszatkowo.pl/6-ziola#/producent-zuzala-tivo/page-2
zamawiając cokolwiek w sklepie uszatkowo , prosze wybrac opcje dostawy : Sopockie Uszakowo , Kasia odbierze osobiście , wiec bez kosztu za dostawe
w przypadku podkladow lub innych przesylek prosze o kontakt na pw , podam bezposredni adres do ADT katki

Offline Beka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Cezary
  • Za TM: Dola 13 lat, Emi 2 lata
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4832 dnia: Czerwiec 15, 2015, 19:43:55 pm »
Kochane Uszaczki  :przytul: dr Krawczyk i przede wszystkim wielkie  :heart dla wspaniałych ADT

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4833 dnia: Czerwiec 15, 2015, 19:45:48 pm »
Oj, macie co robić w Uszakowie - i jeszcze te weekendowe wyprawy do Torunia! Czapki z głów! :onajego
Z przerażeniem czytałam o Dyńci, bojąc się, co dalej. Baraninka tyle już wycierpiała, musi dać radę i teraz! :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4834 dnia: Czerwiec 15, 2015, 20:27:50 pm »
Ogrom pracy - jesteście wspaniałe  :przytul:
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4835 dnia: Czerwiec 15, 2015, 21:05:35 pm »
Becia sama jestes ADT   :onajego , pochwal sie jaka pannica u ciebie przebywa , jeszcze , bo za momencik ..... :)
joac , solvieg   :heart :heart
--------
Jeszcze jedna dziewczynka odwiedziła ostatnio dr Krawczyka
Saska
Stan jej lewego skoku sie pogorszył  :( . Wypadajaca rzepka zmienła swoja pozycje tak ze unieruchomila kolano :( ,
ruch sprawia jej nie tylko dyskomfort ale nawet i ból . Saska potrzebuje rehabilitacji.
Rokowania doktora co do repozycji rzepki sa bardzo ostrożne .
Na ta chwile Sasce zostały przepisane leki przeciwbolowe, przeciwzapalne i leki zwiotczajace miesnie .
Ma Saska jeszcze szanse aby uratowac skok ale byc moze bedzie konieczna operacja.
Na ta chwile wskazane jest wykonywanie systematyczne cwiczen , nawet po 1h dziennie , trzeba "rozruszyc" skok ,



Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4836 dnia: Czerwiec 15, 2015, 21:18:07 pm »
Dynia...matko nie rób jaj:( trzymaj się kochana!!!!!
Minio i Biała cudowności z Was:D przykuliście moją uwagę, aż się napatrzeć nie mogę:D
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4837 dnia: Czerwiec 15, 2015, 23:59:04 pm »
Fantastycznie czytać tak dużo dobrych wieści. Ciapek serduszko... Nie strasz!  :heart
Mam nadzieję na dobre wieści z frontu maluszków...  :(

Dynia... Skub, jedz coś, bądź silną Dyncią  :bunny: :buu

Jesteście cudowne, trzymajcie tak babeczki  :przytul :bukiet :bukiet :bukiet

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4838 dnia: Czerwiec 17, 2015, 16:09:28 pm »
A dzisiaj do DT z opcją na DS wyrusza- Elvis!!  :hura:


Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #4839 dnia: Czerwiec 17, 2015, 22:01:19 pm »
Elvis pieknoto, rozkochaj i zrób z tego DS  :heart