Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1777926 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 11, 2013, 10:37:03 am »
Cudowne wieści z samego rana! Wiwat pani Jadwiga  :bukiet - również za WO Westy, naszej pięknej bohaterki :D  :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 11, 2013, 11:18:43 am »
cudowną wiadomość  :bukiet
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 11, 2013, 18:45:14 pm »
Jak miło tu wejść i takie fajne rzeczy czytać. Relaks po upierdliwym dniu w pracy  :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline kuzaiks

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 11, 2013, 22:02:40 pm »
 :hura: :hura: :hura: Wszystkie maleńtasy mają WO.  :bunny: :bunny:
WO Neny :-)

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 11, 2013, 22:45:28 pm »
jak super że maluszki i mamuśka mają WO  :brawo: :bunny:
dziękujemy wszystkim WO  :bukiet
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 13, 2013, 00:51:30 am »
nastapila aktualizacja watku : "Wirtualne adopcje króliczków z województwa Pomorskiego i Warmińsko-mazurskiego":
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13421.60.html
w koncu sie doliczylam ufff : na obecna chwile pod opieka sopockich inspektorow przebywa : 38 krolików w tym 22 majacych Wirtualnych Opiekunow  :lol a dla 14 z nich w dalszym ciagu ich szukamy  :lol

W biurze sopockim zamieszkuje 24 rezydentów, duzych i malych a 14 kolejnych przebywa w Domach Tymczasowych

Postaramy sie przyblizyc co nieco naszych podopiecznych , wiec dzisiaj :

KROLASY Z POMORZA :
Amor

Amor trafil do nas , pod poniec grudnia przed swietami, zupelnie niespodziewanie wlasciwie jako "dodatek" do stadka maluchow. Podczas trwajacych negocjacji ( gdzie nie bylo o nim ani slowa) w sprawie warunkow przejecia "stadka", czy i kiedy , czy z mamka czy bez , ( byl tez wariant tylko wypozyczenia nam mamki na czas karmienia) , na koniec okazalo sie ze bedzie zgoda na wydanie maluchow z westa ale pod warunkiem  ze wezmiemy rowniez samczyka , jako "eksta gratis" - wlasnie Amora. I tak Amor nieoczekiwanie , trafil pod nasze skrzydla. Poczatkowo bal sie wszystkiego , byl bardzo wycofany, kulil sie tylko w rogu klatki , tak jakby chcial powiedzie ze go tutaj wcale a wcale nie ma. Poprzedni wlasciciele trzymali go w celach prokreacyjnych ,wiec prawdopodobnie niewiele kontaktu mial z czlowiekiem. Po pewnym czasie nabral jednak smialosci i okazalo sie ze jest bardzo milusim krolaskiem , spokojnym ale ciekawskim i uwielbiajacym glaski , jeszcze czlowiek dla niego to "wielka niewiadoma", jeszcze sie troszke boi ale nie ucieka juz w panice przed ludzka reka.  Amor jest wykastrowanym , zdrowym , raczej mlodym samcem ( zeby w porzadku)  , no i uwielbia byc poza klatka , uwielbia spacerki do tego stopnia ze jest maly problem z zagonieniem go z powrotem. Amor potrzebuje cieplego domu , ktory okaze mu serce i nauczy, ze czlowiek tez moze byc jego przyjacielem:




Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 13, 2013, 09:31:16 am »
Piękny ten Amorek, i bardzo mi się podoba jego imię :*
Miła, doskonały pomysł z przedstawieniem po kolei sylwetek króliczków trójmiejskich, to naprawdę pomaga "spersonalizować" królika, poznać go, no i dokonać ewentualnego wyboru adopciaka :)
24 króliki w azylu, uff, dużo! :/
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 13, 2013, 12:35:18 pm »
Zgadzam się z joac - pomysł super :) A Amor jest prześliczny i wiem z doświadczenia, że taki nieufny uszak jak już zaufa to będzie najwierniejszym i najbardziej oddanym przyjacielem - pięknie odwdzięczy się za cierpliwość :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 13, 2013, 19:12:52 pm »
Właśnie zauważyłam na adopcyjnej, że Harrison strasznie wyrósł  :wow podobno waży 5 kg ;) A tak na serio to jest już pewne jakiej są płci starsze maluchy? Nie szukają one przypadkiem domów tymczasowych? :>
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 13, 2013, 22:42:37 pm »
haha widzialam własnie tego olbrzyma na stronie adopcyjnej - 5kg w futrze jak nic
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 14, 2013, 00:11:07 am »
No tak czlowiekowi "sie omsknie" reka na klawiaturze , przycisnie co nie trzeba i juz , prosze , nie ma szans aby zostalo to niezauwazone  :P
A co sobie myslicie ze na wikcie sopockim to krolis nie moze przybrac odpowiednio  ;) - najlpeszy dowod na to ze bardzo dobrze dbamy o naszych podopiecznych  :lol :lol :lol
a tak troszke serio to oczywiscie : errata : Harrison jak pozostala szostka starszakow wazy ponad 0.5 kg a nie 5kg  ;) ;) ;)
melduje ze zostalo zgloszone do poprawki i juz by bylo poprawione gdyby nie problemy natury technicznej wiec poprawka bedzie najszybciej jak tylko sie da  :lol :lol jesli chodzi o plec to starszaki sa za malutkie - nawet jesli ktos by "strzela" moze sie okazac ze slepakami tak jak to bylo np.: z Borowikiem , ktory trzy razy "zmienial" plec  ;) Borówka - Borowik - Borowka - Borowik ....

KONKURS, 34 KONKURS BAZARKOWY : ZOSTALO TYLKO SIEDEM LOSOW :http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15039.0.html

joac , Solvieg - Bardzo nam milo ze pomysl z przedstawianiem sopockich krolasow sie wam spodobal  :lol
historii ciag dalszy ...:

KROLASY Z POMORZA :
Borowik

Borowik jest efektem interwencji jaka odbyla sie w sklepie zoologicznym w Gdyni 09.09.2012 i od tamtej pory jest naszym rezydentem Sopotu. Jak go odbieralysmy mial ok 6-8 tygodni wiec urodzil sie prawdopodobnie w lipcu 2012. Od tamtego czasu, pod opieka weterynarza p. Agnieszki Pyrak z Gdanska i nasza, przebyl chorobe "grzybowa"  i wrocil co calkowitego zdrowia. Borowik to wykastrowany zdrowy, mlody samczyk w typie angorki o kolorowym umaszczeniu z przewaga bialego. Jest spokojnym , ciekawskim, milusinskim, bezproblemowym kroliczkiem. Odwaznie i smialo zwiedzajacym wszystkie katy . Nie boi sie czlowieka , uwielbia glaski. Mozna powiedziec ze lubi przebywac na rekach a do tego miziaczki to szczyt marzen Borowika. Nie jest wybredny jesli chodzi o pozywienie , ladnie "wcina" wszystko co mu sie przygotuje , lubi bardzo sianko i ziola a do tego doskonale zna role kuwety. Nie jest terytorialny ani agresywny. W zasadzie kochane ludzkie serce i przadna szczotka to jest to co Borowikowi jest niezbedne do szczescia.
Borowik SZUKA WIRTUALNEGO OPIEKUNA






Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 14, 2013, 19:21:46 pm »
Widzę że Borowikowy kuperek nie tylko mnie urzeka ;)

Ja tylko dodam że filmik z udziałem Sopockich królików osiągnął 206 wyświetleń z czego się cieszę bo poprzedni miał tylko 71.
A więc miejmy nadzieję że część ludzi on uświadomi że istnieją bezdomne króliki a drugą część zachęci do pomocy :D

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 14, 2013, 19:27:14 pm »
Fajny wynik filmiku!!!
A Borowik piękny, taki puchacz! No i omyczek z cudownymi łapkami - aż się ręce rwą do monitora, żeby pomiziać to cudo :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 14, 2013, 19:35:22 pm »
Borowiś ma takie idealnie bielusieńkie te śliczne puchate łapisie  :zakochany:

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 14, 2013, 19:47:53 pm »
ależ ten Borowik przystojny :D aż dziwne że jeszcze nikomu serduszka nie skradł :icon_question taki puchatek cudowny :zakochany:
a ten omyczek zadarty do góry  :diabelek :zakochany:

a naszego Zeusika nie ma jeszcze na adopcyjnej... :icon_question mamy nadzieję że to nie z powodów zdrowotnych :icon_question
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline marlylee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 14, 2013, 21:09:11 pm »
Cześć dziewczyny, nowy członek forum melduje się na pokładzie  :bunny:

Śledzę sopocki wątek od dawna, ale dopiero teraz zdecydowałam się założyć konto.  :DD

Po pierwsze: wielki szacunek dla cudownych wolontariuszek  :bukiet: bez Was nie było by niczego, a azyl wygląda teraz tak pięknie! Trzymam za Was kciuki, kochane i kibicuję.

Po drugie: Głaski i kciuki dla biednej Czesiulki i kochanej Donki, walczcie dzielnie, futrzane istotki!

Bardzo ciekawi mnie, jak sobie radzą uszaczki, które poszły na DS, był Sweety pod choinką, a jak się ma reszta? Pysia i Marcel i inne królasy?
Used to be alright

what happened?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 14, 2013, 21:17:13 pm »
witamy :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline kuzaiks

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 14, 2013, 21:26:30 pm »
Borowik jest cudny :heart
WO Neny :-)

Offline kuzaiks

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 14, 2013, 21:27:56 pm »
Witaj marlylee:-)
WO Neny :-)

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 14, 2013, 23:18:43 pm »
przyszla paczka podkladow :
i chcialam podziekowac ale nie wiem komu   , nadawca jest MEDICUS z Lodzi i zadnej informacji o zamawiajacym : tak czy siak bardzo dziekujemy  
( przyszly w pore bo wczoraj skonczyly sie podklady u starszakow   )
Znalazlo sie "cieplutkie serduszko" ktore ofiarowalao nam podklady : SiM:) -  :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet

34 KONKURS BAZARKOWY : ZOSTALY TYLKO CZTERY LOSY , ZBLIZA SIE KU KONCOWI :balet:
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15039.0.html

Skittles - filmik pierwsza klasa  :onajego - wynik ogladalnosci nooo bardzo przyzwoity  : 206  :wow
marlylee - witamy witamy  :lol

cos wam pokaze  :nie_powiem :
w takiej pozyji , opieracjac sie co nieco,  Dona potrafi tak w pionie , "polsiedziec", sama,  juz kilka ladnych minut i nawet spokojnie konsumujac przy tym marchewke :

a to jest ulubiona pozycja "malutkiej" i ulubione miejsce , podczas odpoczynku  :lol , wielki z niej lasuch i spioch jednoczesnie  :lol: - jakby ktos mial watpliwosci to Dona na tym zdjeciu poprostu spi, ucina sobie poobiedna drzemke   :lol  

i Czesiulka wraca do zdrowia  :lol , zdjecia malej nie mam bo....bo uciekla sprzed obiektywu i pozostawila po sobie to :

czyz to nie cudowny widok  :lol - prawie pusciutkie dwie michy ( Rodi to bardziej zielone i owsianki to bardziej ciemne) i mase bobkow  :lol :lol- ale nie chwalimy Czesi - nie chwalimy  ;) :


KROLASY Z POMORZA :
Rudo

Rudo był jednym z trzech królików zabranych podczas interwencji we wrzesniu. Tak jak Borowik miał grzybicę - jednak jego stan był mniej poważny. Dzielnie znosił leczenie, nacieranie Imaverolem - bardzo brakowało mu wtedy kontaktu z człowiekiem, podczas sprzątania wpychał łepek pod rękę , jak tylko nadarzyła sie okazja. Rudo -  to mlody, zdrowy, wykastrowany samczyk (data ur.: lipiec 2012 ) - kroliczek miniaturka: baran o troj - kolorowym ubarwieniu  i wiecznie smutnym , proszącym spojrzeniu - nie można dać się na to nabrać  ;) - jest on ogromnym łasuchem, liczy że jego błagalny wzrok zmiękczy czyjes serce i dostanie coś dobrego. Pochlania wszystko co dostanie i w nieograniczonych ilosciach  :) . Obecnie przechodzi okres dorastania wiec jego najlepszą zabawą jest bieganie z kuperkiem do góry i zostawianie bobków tu i ówdzie - bo w końcu trzeba pokazać kto tutaj rządzi :) Nie rozwiązaną dotąd przez nas zagadką jest podrzucanie przez Rudo miski z jedzeniem - wcześniej całe jedzenie ladowalo na dnie klatki, teraz miska jest ciężka, nie do podrzucenia, ale Rudo i tak się nie poddaje i widać że czasami próbuje miskę podrzucić  w dalszym ciagu - maly uparciuch  :lol. Jak kazdy kroliczek w jego wieku, jest bardzo ciekawski i uwielbia zwiedzac wszystkie katy , do innych kroliczkow raczej przyjacielski , nie ma w nim agresji , nie lubi "brania na rece", zdecydowanie woli biegac  ;). Zalatwia sie do kuwety ale nie wszystkie bobki w niej laduja, poza tym jest bardzo czysciutkim kroliczkiem . Dom ktory ofiaruje mu serce i odpowiednie miejsce i czas na "wyhasanie sie " z pewnoscia odczuje jaki z niego moze byc prawdziwy przyjaciel.