Autor Wątek: Radomski sklep wołający o pomste do nieba  (Przeczytany 13584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2013, 16:28:42 pm »
dori :glaszcze: mi tez strasznie smutno i ciezko ....najgorsze,ze wie sie o tej tragedii i jest sie bezsilnym smutny_krolik

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 08, 2013, 16:32:41 pm »
Dori dziekuje b za informacje, i przykro mi z powodu tego futrzaka ....  :/
a z przyziemnych rzeczy to po kolei
1. czy ten facet jest wlascicielem czy pracownikiem prowadzac ten sklep ?!
2. kazdy plac i kazda dzialalnosci gosp jest zarejestrowana - nie wiem czy ten sklep jest w centrum handlowym czy samodzielnie ... ale ktos ma i po malym lub wiekszym poprosze dane te udostepni, czasami sposobem a czasami nie ... zreszta wystarczy zwykly zakup w sklepie i poproszenie o FV na miejscu, i bedzie komplet danych firmy / dzialalnosci
3. w urzedzie gminy powinno sie dac to bez problemu sprawdzic czy miejsce prowadzenia dzialalnosci jest jedno czy kilka, i gdzie i w ten sposob bedzie mozna dotrzec do hodowli
4. czy czlowiek jw ma samochod i ile i na kogo zarejestrowanych ...
kontakty w UG i na komendzie powinny byc pomocne, a nawet bardzo w takich przypadkach

majac powyzsze info mysle ze bardzo prosto bedzie trafic do hodowoli, pomijam bardziej wyszukane metody ustalenia tego i duzo tansze :-)

btw czy Michal cos odpowiedzial ?!

a zeby konkretnego krolika odzyskac obawiam sie ze trzeba by pojechac samemu do tej hodowli ... bo nawet nie wiadomo co on robi z tymi zwierzakami
reszta mojej "oferty" niezmiennie aktualna  :>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 16:42:45 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 08, 2013, 17:48:57 pm »
Mi też jest strasznie przykro, że się nie udało jej wyciągnąć. Żałuję, że nie mogę być na miejscu, ale obowiązki tutaj mi nie pozwalają przyjechać na dłużej niż jeden dzień często. Jednak w najbliższym czasie są ferie, i pomyślałam, że wtedy coś pomogę, wezmę sobie urlop w pracy i przyjadę.

Szukam w internecie jakiejś wzmianki o tym sklepie ale w ogóle nigdzie nic nie ma oprócz jednej wzmianki o sklepie wędkarsko zoologicznym Runowskiej Kamili przy ulicy Grzecznarowskiego 17 (czyli adres Stokrotki). Problem polega na tym, że po wpisaniu owego nazwiska do bazy CEIDG (CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ), pani Runowska nazywa się Wioletta Małgorzata oraz musi być strasznie wszechstronną osobą, ponieważ według kodów PKD prowadzi działalność w zakresie budowlanym, elektrycznym, sprzedaży odzieży, sprzętu sportowego, zabawek i uwaga, uwaga ryb, skorupiaków i mięczaków co by pasowało do sklepu zoologiczno - wędkarskiego. (potwierdziłam istnienie tego przedsiębiorcy również w rejestrze gusu).  Nie jestem jednak pewna czy te dane można uznać za to czego szukamy, więc faktycznie dobrze by było kupić coś na fakturę Vat i dowiedzieć się czegoś więcej.

Niestety Michał nie odpowiedział nic, a szkoda bo wydaję się dobrze poinformowanym człowiekiem, więc jego pomoc była by nieoceniona. 

Jak ureguluję swoje sprawy na uczelni wtedy będę mogła się wreszcie ta sprawą zająć należycie, Andy będziemy Cię na bieżąco informować o dalszych postępach śledztwa :)
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 08, 2013, 18:30:43 pm »
Aby przedsiębiorca mógł prowadzić sklep zoologiczny musi mieć we wpisie do CEIDG ten kod PKD - 47.76.Z - czyli: Sprzedaż detaliczna kwiatów, roślin, nasion, nawozów, żywych zwierząt domowych, karmy dla zwierząt domowych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach.

Andy już żaden Urząd Gminy nie udziela informacji o przedsiębiorcy - teraz wszystkie osoby fizyczne i spółki cywilne są w Centralnej Ewidencji o której napisała adrienne - każdy sam musi już sobie sprawdzić dane, które go interesują - ale nie do wszystkich jest dostęp bo niektóre dane nie są jawne. Urząd może jedynie potwierdzić dane do końca 2011 r. - po tej dacie obowiązuje CEIDG.

Dori kup te króliki za 500 zł - hodowla się ucieszy, uratujesz jednego królika na którego miejsce będzie 50 innych - świetny, opłacalny biznes - kto by go nie chciał prowadzić widząc, że tak się opłaca?

Przykro mi, że w Radomiu jesteś sama, ale pomyśl o innych królikach też w innych miastach bo swoim postępowaniem robisz tylko dodatkową pracę innym - też ratującym króliki. Takie postępowanie powoduje zwiększenie ilości bezdomnych i pokrzywdzonych królików - nie przyczynia się do ukrócenia tego procederu.

Nie myśl tylko o swoim sumieniu, ale patrz realnie na całokształt, na wszystkie króliki i na wszystkie osoby, które im pomagają.

Osoba, które tyle lat co Ty "siedzi" w tym temacie powinna to zrozumieć i nie mieć wyrzutów sumienia, że zrobiła coś źle, bo zrobiłaś dobrze, nie wykupując ich po takiej cenie jakiej ten Pan sobie życzył.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 08, 2013, 18:59:11 pm »
ale po co klotnie i fochy ?! imho kazda z was ma racje....ja wole rzeczy tu i teraz i co mozna zrobic w konkretnym momencie czasu i prestrzeni,nie lubie polityki i rzeczy makro, o ilemakro sluzyz do planowania mikro to ok i tym bardziej ok jesli pomagaja konkretnemu zwierzakowi

niestety czasami lub wrecz czesto sytuacja NIE jest taka ze mozna machnac rozdzka czarodziejska i sytuacja juz jest idealna

i tak,dzialania dwutorowe sa jak najbardziej na miejscu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 21:06:47 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 08, 2013, 19:37:10 pm »
Fakt - masz rację :) Pozostaje mi wierzyć w czarodziejską różdżkę i że wszystko samo zrobi się idealne - skoro racjonalizm i doświadczenie nie przemawia....   ;-) :PP

Tak czy inaczej trzymam kciuki za akcję aby wszystko - przede wszystkim dla królików dobrze się skończyło.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2013, 20:51:22 pm »
Tak czy inaczej trzymam kciuki za akcję aby wszystko - przede wszystkim dla królików dobrze się skończyło.

fakt, CEIDG ... jak moglem przeoczyc oczywiste zmiany  :glupek:
tym bardziej iz chyba bardzo dobrze nawet znam osobe ktora to opracowala i wdrozyla "in a first place" :-)))
i dziwne ze Michal nawet nie odp .....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 21:02:23 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 08, 2013, 20:59:53 pm »
A czy sklepy nie muszą mieć udokumentowanego pochodzenia zwierząt? Bo jeżeli on ma "swoją" hodowlę , czyli prowadzi taką działalność gospodarczą to powinien mieć na to "papiery"  a króle powinny pochodzić z legalnego/opodatkowanego źródła.
Można go spróbować sprawdzić z tej strony - a nóż chociaż jakiś mandat mu wpadnie...
Takie typy to najlepiej wziąć na zmęczenie materiału - nachodzić, nasyłać straż miejską - może ostatecznie się zniechęci - przynajmniej do "własnej" hodowli...

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 08, 2013, 21:05:10 pm »
A czy sklepy nie muszą mieć udokumentowanego pochodzenia zwierząt? Bo jeżeli on ma "swoją" hodowlę , czyli prowadzi taką działalność gospodarczą to powinien mieć na to "papiery"  a króle powinny pochodzić z legalnego/opodatkowanego źródła.
Można go spróbować sprawdzić z tej strony - a nóż chociaż jakiś mandat mu wpadnie...
Takie typy to najlepiej wziąć na zmęczenie materiału - nachodzić, nasyłać straż miejską - może ostatecznie się zniechęci - przynajmniej do "własnej" hodowli...

mysle ze z tego mozna spokojnie zrobic grubsza sprawe, tym bardziej iz nie zachowuje podstawowych warunkow karmienia i przechowywania w sklepie to i w domu czyli w hodowli, polowy rzeczy nie ewidencjonuje .... czyli nie placi podatkow, i tu go najbardziej zaboli, ale fakt, nalezy z grubej ruzy i na kopach .... ALE bez przygotowania skutki beda mizerne

i magii ma jak najbardziej racje .... zmeczenie materialu ....
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 21, 2013, 00:03:24 am »
sprawa ruszyła jakoś do przodu?

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 21, 2013, 00:06:00 am »
to ja zapytam dodatkowo czy dzial interwencji spk sie jakos opowiedzial co do przedmiotu i zakresu mozliwych dzialan ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 21, 2013, 11:19:24 am »
Zacznę od tego ,że nie zawsze czytam forum i nie zawsze mogę  odpowiedzieć od razu.
Więc sprawa utknęła w martwym punkcie . Ostatnio nie bylam w tym sklepie  , wybiorę sie  mozliwie najszybciej jak będę mogła. Niestety sklep jest otwarty w godzinach 9-17  , a ja pracuję czasami do 20, z racji  ,,akcji zima ",  moich dyżurów całodobowych , ciągłej koniecznosci po prostu bycia dyspozycyjnym . Nalożyla sie także choroba Domisi , poważna , nie obyło się  od rozmowy z dr Krawczykiem ( Katka serdeczne dzięki ) , koniecznosci pobytu Domisi w szpitalu  itd. Oprócz tego sprawy rodzinne  wymagające dojazdów do innego miasta .

Oietnica sprzedawcy ,że zadzwoni jak będzie mozliwość sprowadzenia tej królicy do sklepu spowrotem , była tylko po to żeby pozbyć sie natrętnej kobiety , czczą obietnicą , choć nie ukrywam ,ze podnioslam cenę wykupu. Do chwili obecnej nikt nie zadzwonil. Proba zlokalizowania  hodowli  spalila na panewce, wszyscy , ktoózy maja sklepy zoologiczne i sprzedają króliki   podobno kupuja je na gieldzie , a nie u takich hodowców ...
Jedynie co zdziałałam  to poprosiłam znajomego ze Straży miejskiej , żeby ekopatrol od czasu do czasu zajrzał . Czy to robili nie wiem .
W czasie mojej ostatniej bytności  warunki w akwariach poprawiły się byłow miarę  czysto , krolik duży był oddzielony od maleńkiego , ten przebywał ze świnkami także malutkimi , tak się razem przytulały.
Inny mial klateczkę 80-ke siedzial w niej sam, mial co pić i jeść . Nie wiem czy w takiej sytuacji był sens wzywać Policje . Poza tym , na moją uwage ,ze ten duży ma za malą powierzchnię  zadano mi pytanie , a czy sa przepisy jaka powierzchnia musi być przeznaczona na jedno zwierzę w sklepie , nie umiałam odpowiedzieć , bo nie wiem jaki metraż trzeba by zapewnić takiemu królikoiwi . Czy zależy to od wielkości  czy od czego. Zresztą tzreba by było zaskarżyć chyba wszystkie sklepiki w Polsce , bo w kazdym  takie akwaria sa za małe. Najlepiej by było zabronić handlu zwierzętami

Na pytanie Andy_wawa czy był poinformowany Kucharz , odpowiem ,że tak . Adrianna była z nim w ciągłym kontakcie i ona ponawiała prośby .  Teraz się nie odzywa, nie wiem na czym stanęło.
Żałuję bardzo ,że nie wykupiłam tej królicy . Ta królica miała szansę , miała już zapewnione Dt w Warszawie . Zawiniłam ,że nie kupiłam jej od razu . Na drugi dzień już jej nie było  już od rana , a widziałam ją przed zamknięciem sklepu poprzedniego  dnia .Znikła bardzo szybko .........

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 21, 2013, 23:56:22 pm »
Tak jak wyżej napisałam Michał przestał odpowiadać na moje e-maile. Ostatnio byłam na chwilę w Radomiu i przeszłam się tam zobaczyć jak się sprawy mają i póki co są tam tylko małe króliki, mają co jeść i pić, oraz po raz pierwszy zauważyłam siano w ogóle w tych akwariach. Więc jest minimalnie lepiej. W takich sprawach niestety najlepiej mieć legitymacje, która można postraszyć. Chciałabym mieć takową bo nikt osoby kompletnie anonimowej w takiej sytuacji nie posłucha. W SPK są takowe w ogóle?
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

sonia

  • Gość
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 22, 2013, 11:40:47 am »
Wczoraj bylam w OBI tam sa tez zywe zwierzatka do sprzedarzy i jest ogloszenie,zeby kupic zwierze trzeba okazac....dowod osobisty albo paszport! Wczesniej takich wymogow nie bylo,ale mysle,ze to dobrze.
Tak jak wyżej napisałam Michał przestał odpowiadać na moje e-maile.
:D :D



Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 22, 2013, 11:44:51 am »
Wczoraj bylam w OBI tam sa tez zywe zwierzatka do sprzedarzy
W OBI ? U nas nie można kupić, przynajmniej w sklepie w moim mieście. A co to za zwierzaki są??
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline kucharz19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 754
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 22, 2013, 12:03:57 pm »
nie dostałem żadnego maila, czy możesz podesłać jeszcze raz? Najlepiej na mojego imiennego michal.kucharski@kroliki.net. Będę wdzięczny.

sonia

  • Gość
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 22, 2013, 12:27:07 pm »
W OBI ? U nas nie można kupić, przynajmniej w sklepie w moim mieście. A co to za zwierzaki są??

Kroliki,swinki morskie,szczurki,myszki,rybki,zolwie wodne,jaszczorki

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 22, 2013, 13:16:55 pm »
Panie Michale nie sadziłam, że jest Pan w moim wieku. :) Nice surprise. Wysłałam ostatniego e-maila 3 stycznia na podany przez Pana niżej adres e-mailowy ;] Widać przeoczył Pan w nadmiarze obowiązków. Pozdrawiam i odezwę się raz jeszcze.
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline kucharz19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 754
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 22, 2013, 13:22:05 pm »
Poproszę w takim razie, aby przesłała go Pani jeszcze raz. Będę wdzięczny.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 17, 2013, 18:16:59 pm »
czy i w jaki spoosb mozna pomoc i jak zarzad widzi kwestie zadzialania w temacie sklepu jw ?
i czy mail dostarl ?

bo ja chetnie pomoge ale poki co jestem w wawie ..... swoje pomysly przedstawilem na poprzedniej stronie, nie wiem jednak jak bardzo jest to zbiezne z dzialaniami interwencji spk

pozdr i czekam na info
"wake (call) me when u need me" HALO 4