Autor Wątek: Radomski sklep wołający o pomste do nieba  (Przeczytany 13587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« dnia: Grudzień 27, 2012, 19:42:04 pm »
Dzisiaj poszłam do sklepu zoologicznego w Radomiu (Stokrotka na Ustroniu), w którym dwa dni temu zwróciłam sprzedawcy uwagę na warunki w jakich żył wystawiony na sprzedaż królik. Niestety ku swojemu przerażeniu odkryłam, że jest tylko gorzej. Facet trzyma zwierzęta w akwariach dodatkowo zabezpieczonych szybą, która uniemożliwia normalną cyrkulacje powietrza. Akwarium w którym trzymany jest królik jest nie wiele większe od niego, a dzisiaj dołączyły do niego dwa kolejne malutkie króliczki. Facet karmi je chlebem! Do tego większość zwierząt wygląda na chore, już nie wspominając o muchach, które latają w środku tego syfu.. Nigdy nie brałam udziału w żadnej interwencji i nie bardzo wiem co zrobić dalej w tej sytuacji, widać, że koleś kompletnie nie przejmuje się losem sprzedawanych tam zwierząt, więc prośby na nic się nie zdadzą.

Nie mieszkam już w Radomiu, teraz jestem tylko w odwiedzinach na święta, więc dalej będzie mi ciężko samej monitorować co się tam dalej dzieję. Czy ktoś z Was jest z Radomia i zainteresuję się również tą sprawą?

Pozdrawiam, Ada
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

sonia

  • Gość
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2012, 19:48:42 pm »
Z Radomia jest Dori.

sonia

  • Gość
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2012, 21:00:04 pm »
i co z tym krolisiem???

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2012, 23:34:16 pm »
Właśnie napisałam do Dori oraz na zarząd@królik.net tak jak poradziła mi Iwona. Ja już jestem w Warszawie więc niestety nie mam jak sprawdzić co się tam dalej dzieję, ale nie podejrzewam, żeby się cokolwiek na lepsze zmieniło od wczoraj  ;|
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2012, 13:03:58 pm »
Mogę w poniedziałek zobaczyc . Ale co ja mogę zrobić , jeśli nie  zmieni się nic?. Ani mu nie zagrożę, ani nie mogę zabrać, facet po prostu powie ,,wypchaj się kobieto" . jestem tylko forumowiczką . Tu potrzebny jest ktoś z legitymacją  jakiegoś towarzystwa prozwierzęcego. Ale podjadę i zobaczę , to moge obiecxac , no i spróbuję porozmawiać . 

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2012, 18:23:21 pm »
Ja przyjadę do Radomia 2 stycznia i postaram się zrobić jakieś zdjęcia albo nakręcić film, żeby mieć jakikolwiek dowód w sprawie aby móc to zgłosić w odpowiednie miejsce. Mam jednak nadzieję, że to nie będzie potrzebne bo facet pójdzie po rozum do głowy. Mimo wszystko napisałam do Pana Michała z zarządu SPK, który trochę mi podpowiedział co robić :)
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2012, 19:23:27 pm »
Tak jak mowilam ja podjadę w poniedzialek 31-go. Mozemy takze razem pójść 2-go . Tylko po 15-tej , ponieważ pracuję . Mogę wziąć cyfrówkę  , mam porządną .  W Radomiu w Straży Miejskiej istnieje Straż dla zwierząt. Pomyślalam wcześniej ,że jakby co to powiadomię  w poniedziałek . Tylko nie wiem czy powiadamiać czy nie . Czy czekać do 2-go ....
Nie chcę pogarszać sytuacji

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2012, 17:17:44 pm »
Jedź, jedź zobacz co tam się dzieję i oceń czy zwariowałam czy nie :) Co do straży miejskiej to nie wiem na jakiej zasadzie oni działają. Na razie się może wstrzymaj z zawiadamianiem. Jedz tam w ogóle z jakimś chłopakiem najlepiej, jeśli masz zamiar mu przemawiać do rozsądku, to może wtedy Cię weźmie bardziej na poważnie. A co do 2-go to jeszcze zobaczymy bo niestety się rozchorowałam i nie jestem pewna czy wyzdrowieje do środy. Daj znać jutro jak poszło:) Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 17:21:24 pm wysłana przez adrienne »
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline Jinx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:58:30 pm »
ja jestem z Pionek to blisko Radomia gdyby była potrzebna pomoc to jestem do dyspozycji
Łukasz

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2013, 20:13:01 pm »
Więc tak, jeśli chodzi o krołiczki ze sklepu. Sa tam dwie dorosłesamiczki : jedna czarno-biała około 2-3 lat  z nadwaga , utuczona  ze stanem zapalnym oczków , lekki wyciek . Druga młoda około 6-8 miesięcy ruda,śliczna . Na oko zdrowa. Zdjęcia z komórki







Zdaniem faceta obie mają pomieszczenia osobne , coby sie zgadzało , bo obok jest drugie akwarium . Rzekomo ta czarno-biała przeskakuje do tej rudej. Warunki  zle jak widać , akwaria malutkie . Nie było jedzenia ani  sianka , pusta miseczka . Kupilam sianko i dałam im. Zaczęły jeść sianko od razu. Woda w piodełkach była . Zdaniem osoby sprzątającej miały dostać wkrotce mieszankę .
Zostawiłam facetowi matyriały tzn,, Instrukcje obsługi krołika " żeby się podszkolił  jak sie zywi krołiki. Rozmawialiśmy nawety spokojnie , dowiedziałam sie ,ze ta czarna wkrótcde pojedzie do jego hodowli, on sam ma PORZĄDNE warunki dla królików , sam je rozmnaża  :niespodzianka  . Tę samiczke ktoś przyniósł przed swietami , a że jest za duża  i się nie sprzeda to ją zabierado   hodowli.
Moim zdaniem należy zabrac stamtąd obie królice , Zaproponowałam koledze Jinx z Pionek , to niedaleko od Radomia ,że ja mogę pokryć koszta wykupu królików ( około 50 zl za szt), ale ich nie moge przynieść do domu , więc  on je musi  od razu zabrac do siebie  do czasu  znalezienia im  Dt . Napisałam do niego Pw czekam na odpowiedź . Acha , uważam ,ze to należy zrobić juz jutro .


Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2013, 22:20:38 pm »
Dori wykupienie tych królików tym bardziej za taką cenę tylko rozwinie "hodowlę" tego Pana. Jeśli chcemy walczyć z bezdomnością królików i polepszać ich warunki życia to nie można wspierać tego rodzaju interesów - bo to mija się z celem. Pan za Twoje pieniądze dokupi sobie pięknego samczyka i będzie rozmnażała i rozmnażał - wszystkie te króliki później wykupisz...? Jeśli ten Pan ma takie warunki w sklepie to co dopiero w domu w swojej "hodowli". Trzeba doprowadzić do zmiany warunków przechowywania królików w tym sklepie i utwierdzić jego właściciela w przekonaniu, że nie warto bawić się w biznes króliczy bo nikt nie kupi dorosłego otyłego królika za 50 zł i później kilkunastu młodych które Pan będzie produkował masowo - bo zobaczy, że skoro jest popyt na takie króliki jak te samiczki to co dopiero na słodkie maluszki. Taki powinien być cel tej interwencji - jedyny słuszny akurat w tym konkretnym przypadku.

sonia

  • Gość
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2013, 22:26:43 pm »
Zjednej strony madzia ma racje,ale i dori tez ma racje,bo jak tych biedakow nie wyciagnie z tego bagna to wiadomo co z nimi sie stanie.
I jak to przezyc?

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2013, 22:31:11 pm »
Czekam teraz na odpowiedź Pana Michała z zarządu SPK, który wie o całej sprawie ale myślę, że najlepszy rozwiązaniem i tak będzie zgłoszenie wszystkiego na policję.
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2013, 22:43:56 pm »
wszystko będzie lepsze od ich wykupienia - tym bardziej gdy ma się pewność, że Pan ma własną "hodowlę" a więc wiadomo, że te pieniądze z wykupu tylko zachęcą go do dalszej działalności tego typu.

czasami trzeba "poświęcić" jednostki dla dobra ogółu - nie jest to proste dla nikogo z nas, ale tylko tak można sprawić, że tych nieszczęśliwych królików w ciasnych akwariach będzie kiedyś może mniej...

A może dzięki skutecznej interwencji uda się je wydostać za darmo albo chociaż za symboliczną złotówkę a Pan zrozumie parę istotnych rzeczy. Oby tak się udało...

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2013, 22:50:59 pm »
za kazdym razem kiedy jest w sklepie cos nie halo powinna byc wzywana policja, przy klientach i wlascicielach sklepu .... po n-tym razie facet ze sklepu odpusci bo klientow juz napewno nie bedzie mial, jak ktos jest jakim .... i nie umie zapewnic zwierzakom podstawowych warunkow to nalezy, w bardz prosty i praktyczny sposob odciac go od zrodla przychodow .... a zwierzaki tylko na tym skorzystaja

kazdy, nawet nie badac czlonkiem spk moze wezwac policje ..... a oni maja obowiazek zrobic / spisac protokol .... ogladanie sie na to ze ktos kiwnie palcem, tym bardziej z innego miasta ...... ponad 100km od radomia jest wiara w cuda :-)

a np. MartaP z tego forum potwierdzi bez problemu ze wcale to nie jest trudne i nie musisz miec zadnej legitymacji do tego zeby coz efektywnie zrobic ...

a przeciez w Radomiu jest urzad gminy ktory wydaje pozwolenia takim "firmom" dobrze jest zrobic lobbying i tam ... i zapytac urzednikow co mozna i nalezy zrobic w tej sprawie, jest policja, powinien byc TOZ ....

nie bardzo rozumiem jak ma pomoc zwierzakom zgloszenie sprawy tylko na policje ? przeciez oni zabija te sprawe smiechem juz na wstepie lub umorza (bo co ich obchodza jakies zwierzeta) .... ponadto nawet na policje trzeba umiec sprawe napisac i opisac, udokumentowac, trzeba miec swiadkow i ich dane, same zgloszenie jest niewiele warte bez materialu dowodowego i linii postepowania
jesli juz z policja to trzeba pojsc do nich wczesniej, umowic sie z kims stamtad i zeby oni doradzili jak sprawe zalatwic ....

ponadto IMHO powinno powstac pismo do burmistrza jako skarga na warunki w sklepie w szerszym aspekcie jak to wplywa na wizerunek gminy i przestrzehanie prawa co do handlu, na etyczne warunki handlu, oraz normlana ludzka przyzwoitosc
takie pismo duzo szybciej i skuteczniej podziala niz sama policja .... tez wczesniej pojsc sie poradzic jak to napisac, lub niech ktos kto robil takie zgloszenie sie wypowie i podesle wzor pisma ....

tak czy inaczej to musi miec i rece i nogi i napewno nie moze sie sprowadzic TYLKO do zgloszenia sprawy na policje

z mojej strony jak dostane napisane pismo przesle do wgladu innym do oceny i ewentualnej poprawy ....

jak mi sie uda przeredagowac moj dzien to moge jutro przygotowac dla Ciebie wzor pisma do burmistrza czy do urzedu gminy lub do jednego i drugiego .... chcesz ?
wysle ci do poludnia mailem a Ty jesli bedziesz miala czas i ochote wybierzesz sie jutro do urzedu gminy i dowiesz sie z kim i do kogo takie cos skladac, nie ukrywam iz trzeba bedzie umiec sie zakrecic i to dobrze przedstawic, i znalezc kogos komu zalezy na losie zwierzat
jak bedziesz wiedziala to pisemko mozesz zlozyc juz jutro ,....

potrzebuje maila .... Twojego
mysle ze moge miec tez dostep do calej gromady pism skladanych na policje i do prokuratury w sprawach zwierzecych .... jako wzor dla Ciebie, tylko warszawa i tylko na miejscu, osobiscie, tez chcesz ?
tylko ze to drugie to trzeba sie osobiscie wybrac i posiedziec i poogladac z warszawie bo nikt tego z biura nie wypusci, musisz miec dowod ze soba
i czas w godzinach 10-16, i ja musze miec czas zeby Cie tam "wprowadzic", a wiec ?
:P

« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2013, 23:10:15 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2013, 23:33:59 pm »
Ten post był skierowany jak rozumiem do mnie. Ja nie mam ŻADNEGO doświadczenia w tego typu sprawach, a już tym bardziej  w sprawach urzędowych, dlatego prosiłam o pomoc Was forumowiczów.  Poza tym wszystko fajnie tylko, że ja też jestem z Warszawy, więc pójście jutro do urzędu gminy w Radomiu jest dla mnie nie wykonalne przynajmniej do następnego czwartku. W każdym razie jeżeli znasz się na takich sprawach i masz w nich doświadczenie chętnie czegoś się od Ciebie nauczę. Tylko pytanie czy Ty masz na to ochotę.
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2013, 23:59:48 pm »
Czekam teraz na odpowiedź Pana Michała z zarządu SPK, który wie o całej sprawie ale myślę, że najlepszy rozwiązaniem i tak będzie zgłoszenie wszystkiego na policję.

i Michal jw i sam zarzad maja stosowne doswiadczenie .... wiec i informacja od nich powinna byc pomocna

co do ochoty to przeciez nie pisalbym powyzszego gdybym nie chcial pomoc .... a pisanie dla sztuki nigdy mnie nie bawilo
jutro mam chwile czasu i moge w takim razie sam podjechac do znajomej organizacji i "przejrzec zasoby" i popytac "madrych ludzi" o pomoc, i to jest jako done ... czyli jutro pojade, narazie pojade sam

niezaleznie od powyzszego dobrze by bylo jednak
1. znalezc i w efekcie miec kogos na miejscu i na codzien w Radomiu, kto ma chwile czasu
2. zbierac dossier foto z "date stamp", nagrania na dyktafon ..... gdzie jest i wyrazne nagranie i padaja slowa klucze
3. dobrze by bylo zaczac wyrabiac sobie kontakty w Urzedzie Gminy w celu jw i pojsc sie poradzic co mozna zrobic, to samo na policje ... najpierw wybadania terenu i ludzi, przedstawienia sie i powiedzenia w jakim celu, ze zmartwiona warunkami i podejsciem i co mozna z tym zrobic, w urzedzie powinni skierowac do wlasciwych drzwi i wlasciwej osoby, istota takich spotkan jest lobbying .... tutaj trzeba wczesniej i przed wizyta porozmawiac lub napisac do AIS bo Ona sie na tym zna lub wrecz zjadła zęby i napewno jesli ktos ma pomoc to wlasnie ona (w tym zakresie), Ona tez bedzie wiedziec do kogo uderzyc i jak to rozegrac  (ale to jest moje prywatne zdanie)
4. trzeba madrze rozwiazac kwestie z policja .....tez sie tego postaram jutro dowiedziec, niezaleznie od tego sugeruje kontakt bezposrednio do AIS w tej sprawie - ona zna bdobrze prawo i wie co i jak ;-)
do powyzszego trzeba byc oczywiscie pelnoletnim, bo ani w urzedzie ani na policji nikt nie bedzie z dzieckiem rozmawial

jesli ktos ma inne pomysly to prosze pisac i pomagac co i jak zrobic .... jeszcze lub inaczej .... ja tu nie jestem na forum alfa i omega i sam sie chetnie naucze i dowiem od ludzi majacych wieksze doswiadczenie i inne pomysly  :>

btw czy sa gdzies okreslone w "prawie" minimalne warunki w jakich mozna trzymac zwierzaki w sklepach .. tj wielkosc klatek, wybiegow, dostep do wody i siana czy powietrza ?!  

i pierwowzor ustawy  -  http://www.niechcianeizapomniane.org/index.php?id=4

zalecam lekture zwlaszcza
art 7

bardzo prawdopodobne punkty zaczepienia do tego co robi nie tak odnosnie zwierzat
art 10a
art 10b
art 37b

o tym ze zwierze moze byc niewlasciwie przechowywane w sklepie i o zrodlach pochodzenia ..... wniosek do prokuratury jesli juz
http://www.toz.zakopane.pl/?strona,doc,pol,glowna_,1393,0,3029,1,1393,ant.html

a tutaj w linku, w dziale "postepowania w toku" jest torche literatury ktora moze posluzyc za wzor  :>
http://boz.org.pl/index.htm

poczytalem te historie to az mi sie spac odechcialo  :bejzbol

no i sklepy sklepy .... z kwietnia  2012 - http://ngo.um.warszawa.pl/sites/ngo2.um.warszawa.pl/files/zalaczniki/dokumenty/kds_zwierzeta_14_06_12.pdf
koncowka pierwszej strony.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2013, 05:00:22 am wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 04, 2013, 20:21:18 pm »
legitymacją  jakiegoś towarzystwa prozwierzęcego
z tego co słyszałam, to o dodruk legitymacji doprosić się nie można...

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2013, 14:24:38 pm »
i jak tam postepy w sprawie ? czy i co udalo sie zalatwic ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Radomski sklep wołający o pomste do nieba
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2013, 16:12:41 pm »
Wlaśnie jestem po kolejnej rozmowie/ prośbie  sprowadzenia krołiczki spowrotem do sklepu. Niestety źle zrobilam  ,że posluchałam słow o napedzaniu  interesu...i nie wykupilam od razu  krołic. Poszła ta czarno-biała do hodowli i podobno nic już nie da sie zrobić . Na moją gorącą prośbę zostawić kazali nr telefonu i jeśli ukaże sie jakas szansa to mają zadzwonić .Mój nr maja ..ale nie dzwonią  :(    .
 Jutro  pojadę i zaoferuję wiekszą cenę ,żeby skusić . Moze uda mi sie zdobyć adres tej hodowli , chociaz wątpię .W tej sytuacji na razie nic nie dzialam  ze skargą , nic na razie nie piszę do nikogo. Jeszcze łudzę sie że wyciągnę tę krolicę. Jest mi bardzo ciężko , czuję sie z tym bardzo źle ... Wierzcie mi .
Chcialam , ale nie wyszło . Gdybym mogła cofnąć czas , wykupiłabym natychmiast ....
Ta ruda jest i tak myslę ,że ona takze już niedługo będzie za duża , może nawet już jest . Nie chcę jej zaszkodzić .  Pojawił sie maleńki krołiczek siedzi z dwoma malymi świnkami morskimi , ruda osobno.

 Troszkę sie poprawiło z czystością  . Zanisłam moich suszek i sianka , ale facet powiedział ,że ma swoje super . Wtedy jak u nich kupilam ,żeby dac coś krołikom , bo nie mialy , było okropne.
Nie wiem co robic dalej . Tak po cichu myślę , bo mam znajopmego w innym sklepie  zoologicznym , że może on wie adres hodowli królików . Dowiem się .
Najgorsze jest to ,ze w Radomiu jestem samam , w innych miastach jest kilka osób , ktore moga pomóc , a tu nikt .To tyle co mogę powiedzieć w tej sprawie .