Autor Wątek: KLATKI Warszawa  (Przeczytany 12040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
KLATKI Warszawa
« dnia: Grudzień 12, 2012, 16:47:47 pm »
Na sprzedaż posiadam klatki:

1. 60dł/40szer/30wys CENA: 60zł




2. 70dł/40szer/35wys (klatka składana) CENA: 80zł (klatka składana)




3. 120dł/60szer/45wys [cm] (klatka składana) CENA: 250zł (klatka składana)




KONTAKT : tel 697-158-085 lub mail rafa.dog91@gmail.com

Odbiór osobisty w Warszawie.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2012, 18:53:50 pm »
podejrzewam iz jest to to samo ogloszenie ktore jest tutaj - http://www.terrarium.pl/user/40250-rafola/page__tab__topics

tam ... czyli na forum terrarystycznym jest dopisek iz węża "Najchętniej wymienię na ssaki. Rozważę każdą propozycję, więc pisać śmiało (tylko zwierzaki i sprzęt terrarystyczny np. terraria)" czy mam rozumiec iz ssaki sa do karmenia kolejnego węża lub węży ?

bo jesli powyzsze ma racje bytu to dalece nieetycznym dzialaniem byloby umieszczanie ogloszenia na tutejszym forum gdzie ludzi zajmuja sie ratowaniem zwierzat, a nie zarobkowym handlem zwierzetami i karmieniem jednych drugimi ....

i co wiecej, jesli powyzsze (o karmieniu zwierzakami/ssakami) okazalo by sie prawdą .... to ja bym nie wspierał takiego wątpliwego etycznie "biznesu" nawet jesli w gre wchodzilby zakup klatek

bede wdzieczny autorowi za wyjasnienia kwestii jw
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2012, 21:56:28 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2012, 19:19:37 pm »
Wiem, że nie dyskutuje się tutaj o takich rzeczach, ale nie mogę się powstrzymać, za nowe klatki na allegro ludzie tyle nie wołają co tu za używane.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2012, 19:40:59 pm »
to juz inna para kaloszy ..... ale tez fakt, i dlaczego nie ? uwzam iz warto to zaznaczyc ... dla chetnych ktorzy nie pomysleli o porownaniu cen chociazby, pomijajac ewentualne wzgledy etyczne
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2012, 21:53:41 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2012, 20:22:10 pm »
To skoro już o cenach klatek, to ja kupiłam dla swoich królinek i dla azylu w Toruniu na allegro klatki 120cm, składane, otwierane z przodu i od góry za 113 zł oraz 100cm klatki dla azylu trójmiejskiego za 87 zł tak samo składane i otwierane z góry i z dołu i dostawa była błyskawiczna, więc jeśli ktoś klatkę będzie chciał, to mogę na priv podać link do sprzedawcy. Ta cena tutaj faktycznie jest kosmiczna. Za taką cenę, to można mieć nowego, błyszczącego, full wyposażonego ferplasta 120cm z dostawą kurierem i jeszcze na "gadżety" zostanie co nieco kasy...

podejrzewam iz jest to to samo ogloszenie ktore jest tutaj - http://www.terrarium.pl/user/40250-rafola/page__tab__topics

Chyba trudno być jednocześnie fanem/sympatykiem węży i królików... masz andy_wawa oko i czuja...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2012, 20:26:02 pm wysłana przez PippiLotta »

Offline Rafola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2012, 01:57:12 am »
Hoduję zarówno gady jak i ssaki. Między innymi ssaki egzotyczne, takie jak susły czy popielice. Ludzie OPANUJCIE się i nie piszcie bzdur, bo żadnymi swoimi zwierzakami węży nie karmię. Karmówkę kupuję w sklepie terrarystycznym Szrek, jeśli kogoś to interesuje. Nie życzę sobie tak bezpodstawnych oskarżeń! Czy jeśli mam węże, to znaczy, że nie mogę mieć gryzoni? Widzę, że na tym forum siedzą ludzie znudzeni życiem i szukający zaczepek, bo inaczej tego nie nazwę  :crazy:

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2012, 02:38:54 am »
Hoduję zarówno gady jak i ssaki. Między innymi ssaki egzotyczne, takie jak susły czy popielice. Ludzie OPANUJCIE się i nie piszcie bzdur, bo żadnymi swoimi zwierzakami węży nie karmię. Karmówkę kupuję w sklepie terrarystycznym Szrek, jeśli kogoś to interesuje. Nie życzę sobie tak bezpodstawnych oskarżeń! Czy jeśli mam węże, to znaczy, że nie mogę mieć gryzoni? Widzę, że na tym forum siedzą ludzie znudzeni życiem i szukający zaczepek, bo inaczej tego nie nazwę  :crazy:

napisalem .... "bede wdzieczny autorowi za wyjasnienia kwestii jw" i nie dostalem odpowiedzi ... bo nadal nie wiem czy jego zwierzaki jedza myszy, szczurki, kroliki i inne zywe zwierzeta
co wiecej ja nie widzialem zadnych oskarzen a tylko warunkowe domniemanie w formie zapytan

nie rozumiem i chyba nigdy nie rozumialem "biznesu" polegajacego np.na rozmnazaniu zwierzat ktore zjadaly inne zywe zwierzeta ..... ale to moze tylko ja mam z tym problem, bo po co sztucznie nakrecac taki rynek ? to jest sick !! tym bardziej iz okupiony jest cierpieniem innych zywych czesto zwierzat .....

http://www.terrarium.pl/topic/103366-doswiadczenia-z-karmieniem-waz-zbozowy-panterophis-guttatus/

i teraz najlepsze .... definicja slowa "karmówka"
http://www.ssz-cobra.pl/dostepne_karmowka.html
krolik - pln16 / kg  :dobani
oprocz tego oczywiscie myszy, swinki i szczurki .....   :dobani  

i oczywiscie, czesc terrarystow zaraz moze powiedziec iz swoich zwierzat mozna nie dawac wezowi, albo waz za maly, albo je tylko myszki i szczury a krolikow nie je
ale w koncu od tego jest karmowka
jedne zwierzeta od kochania ale inne mozna zjadac bez problemu, jak nie ja to wąż chetnie łyknie ....  vide powyższe linki

wiec pytanie kim trzeba byc zeby swoje hobby / handel / biznes okupic cierpieniem innych bezbronnych zwierzat ?!

niech kazdy sobie sam odpowie na pytanie czy chce wspierac terrarystow i ich "biznes"

Usunęłam wyrazy wykropkowane . Kasiagio
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 16:28:36 pm wysłana przez kasiagio »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2012, 09:39:03 am »
Chyba nie ma człowieka na tym forum, który by nie popierał zdania Andy Wawa w tej kwestii.
lek. wet. Sowa

Offline Rafola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2012, 11:03:04 am »
No jasne, niech wszystkie węże zdechną z głodu :/ Czemu mam cenić życie królika ponad życie węża? Natura jest jaka jest. Wy mając na talerzu kotleta również "zabijacie" zwierze, które dla kogoś mogło być pupilkiem. To co tu mówicie jest bardzo ograniczone, bo ja rozumiem kochać gryzonie, ale każde zwierze, nawet wąż, zasługuje na taką samą miłość.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2012, 11:12:26 am »
Ale jest zasadnicza różnica kiedy zwierzęta są na wolności i polują , każdy ma równe szanse a nie kiedy wkładasz gryzonia do terrarium i czeka sobie na śmierć  :spam:

Wirtualny opiekun

Offline Rafola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2012, 11:48:51 am »
Po pierwsze: węże były, są i będą zwierzętami domowymi i niestety, ale taka ich natura, że jedzą gryzonie. Ja osobiście mam hodowlę myszoskoczków mongloskich pod patronatem Klubu Gerbila i NIGDY nikt nawet nie wysunął podejrzenia, że np. mogłabym skarmiać skoczki wężowi czy coś w tym stylu. Mój wąż je chomiki, a mimo to mam kilka swoich chomików (która na karmę nie idą). Zatem absolutnie nie ma tu sprzeczności, że hodowca gadów nienawidzi gryzoni czy też nie może ich hodować, to totalna bzdura.

Po drugie: to nie jest dział na temat "moralność karmienia węży żywymi zwierzętami" tylko OGŁOSZENIE. Więc proszę o zaprzestanie takich dyskusji, i przede wszystkim nie oskarżajcie mnie o niewiadomo jakie "procedery"

Po trzecie: Czy są tu sami wegetarianie?? Coś mi się wydaje, że nie. Jesteście hipokrytami, bo jedząc mięso mordujecie setki kurczaków, cieląt i świnek...to ma być ok? Bo jak pierdoły o tym, jakie to karmienie węży jest złe wyrzuca mi osoba, która sama ze smakiem wcina schabowego, to aż żal.

Tyle w temacie.

Usunęłam wykropkowane wulgaryzmy , następnym razem za używanie takich słów będzie ostrzeżenie , proszę się zapoznać z regulaminem Naszego forum.
Kasiagio
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 16:26:21 pm wysłana przez kasiagio »

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 13, 2012, 12:28:23 pm »
Nie jestem wegetarianką, zaś klatki skandalicznie drogie (nowy ferplast jest za tyle). Jako jedząca mięso i nie jedząca mięsa bym ich nie kupiła. Tyle w temacie.
Dla Ciebie Rafola rada od kata_strofy - wypij meliskę i idź na spacer, jest ładne słonko (przynajmniej u mnie).


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Rafola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 13, 2012, 13:46:27 pm »
Mamy wolny rynek, ceny są jakie są, nikt nie każe Ci kupować.
Jeśli masz ochotę na spacer - droga wolna, kilka osób z tego wątku faktycznie powinna być na dworze, wtedy by przynajmniej takich głupot tu nie pisali...

sonia

  • Gość
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 13, 2012, 14:23:04 pm »
No jasne, niech wszystkie węże zdechną z głodu kwasny Czemu mam cenić życie królika ponad życie węża?
Wezyska paskudne niech sie naucza zryc inne jedzenie i pozwoli zyc innym! Nie porownuj krolika do weza...te pierwsze to piekne puchate kuleczki a weze to obslizle paskudne gady! Nie wyobrazam sobie jak mozna calowac,glaskac i kochac takie paskudstwo! jak mozna wogole cos takiego trzymac w domu i podziwiam te osoby,ktore wiaza sie z tymi,ktorzy trzymaja te gady!
To straaaaaaszneeeeeee ohydneeeeeeee  paskudztwa!!!!

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 13, 2012, 14:40:53 pm »
Mój wąż je chomiki, a mimo to mam kilka swoich chomików (która na karmę nie idą). Zatem absolutnie nie ma tu sprzeczności, że hodowca gadów nienawidzi gryzoni czy też nie może ich hodować, to totalna bzdura.

sorry, ale według mnie to jest chore. jem mięso, jednak nie byłabym w stanie zjeść zwierzęcia, które mam w domu. nie zjadłabym królika, świnki morskiej itd. nie mówię, że te zwierzątka są "nie do jedzenia", a inne są, jednak to nie do przebrnięcia, zjeść zwierzę podobne do tego, które się głaska, karmi, lubi.
patrzenie na śmierć zwierzęcia jest jeszcze gorsze. wiele osób je mięso, jednak marginesowi sprawiałoby przyjemność patrzenie na ich koniec. i to wcale nie jest hipokryzja. to jest działanie zgodne z podświadomością. czerpanie korzyści z cierpienia to nie to samo co zadawanie go. nie wchodzę głębiej w wartościowanie tych dwóch działań.
jednak nie można porównywać jedzenia mięsa do trzymania zwierząt tego samego gatunku i wykorzystywanie części z nich jako karmę dla innego zwierzęcia. w moim odbiorze to zachowanie świadczy o czymś niebezpiecznym w głowie, co powinno się leczyć.

węże muszą jeść, ale skoro trzymanie ich w domu wiąże się to z przedmiotowym traktowaniem innych zwierząt, to po co to robić? o ile jestem w stanie zrozumieć osoby, które trzymają tylko gady i używają ssaków jako karmę (no bo przyjęli taki system klasyfikacji zwierząt), to postępowanie autorki jest nienormalne, w każdym możliwym znaczeniu tego słowa.

No jasne, niech wszystkie węże zdechną z głodu kwasny Czemu mam cenić życie królika ponad życie węża?
Wezyska paskudne niech sie naucza zryc inne jedzenie i pozwoli zyc innym! Nie porownuj krolika do weza...te pierwsze to piekne puchate kuleczki a weze to obslizle paskudne gady! Nie wyobrazam sobie jak mozna calowac,glaskac i kochac takie paskudstwo! jak mozna wogole cos takiego trzymac w domu i podziwiam te osoby,ktore wiaza sie z tymi,ktorzy trzymaja te gady!
To straaaaaaszneeeeeee ohydneeeeeeee  paskudztwa!!!!

takie myślenie też nie jest zdrowe. uważasz, że węże są brzydkie, to niech dzieje się im co chce. może według kogoś króliki to spasione, śmierdzące kulki z kułaków nadające się co najwyżej na pasztet. i co, będziesz się kłócić, że nie może tak myśleć, bo masz inny pogląd na estetykę?

Offline Rafola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 13, 2012, 14:52:37 pm »
Brak mi słów. Posądzacie mnie o chorą psychiczną bo potrafię dzielić swoje pasję? To jest szczyt wszystkiego...
Jak dla mnie to forum zrzesza ludzi pokroju gorszego niż cokolwiek... wyzywanie człowieka, bo ma inną pasję... GRATULUJĘ
Jest mnóstwo osób które hodują i gady i ssaki. Nigdy nie powiedziałam, że karmienie węży sprawia mi przyjemność! No ludzie!!
To że Wy nie lubicie gadów to nie znaczy, że osoby które je hodują są psychiczne. Jak dla mnie hodowanie królików może być głupie, bo to śmierdziele i szkodniki (nie myślę tak, ale mogłabym). Każde zwierze przebywające w moim domu na godziwe warunki życia, zarówno węże jak i gryzonie. Najzwyczajniej w świecie nie ma czegoś takiego jak granulat dla węża :/
I tak jak mówiłam, nie karmię swoimi zwierzakami, tylko z hodowli karmowych lub ze sklepów...więc nie hoduję swoich zwierząt żeby je potem skarmić. Zresztą czego nie napiszę, to i tak macie swoje (jedyne słuszne) zdanie i dyskusja nie ma sensu... szkoda mi ludzi, którzy nie potrafią zrozumieć innego człowieka, a już tak bezpodstawne oczernianie kogoś to chamstwo i tyle.
a co do użytkownika sonia... żal mi Cię i tyle.

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 13, 2012, 14:58:43 pm »
Wracamy teraz grzecznie do  tematu wątku , a jak nie to zamknę temat i dam każdemu następnemu piszącemu pikną czerwoną kropę z okazji świąt i będzie spokój .

Szacunek kochani , szacunek .

I nie wypisywać nawet WYKROPKOWANYCH wulgaryzmów , proszę  je natychmiast w postów wykasować i zapoznać się niezwłocznie z regulaminem naszego forum .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 15:02:04 pm wysłana przez kasiagio »



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 13, 2012, 15:01:42 pm »
oczywiście, każdy ma swoją pasję. jeden zbiera znaczki, drugi zdjęcia martwych zwierząt, trzeci topi małe kotki. nie ma czegoś takiego jak bezgraniczna tolerancja. nie można być pobłażliwym dla czynów, które przeczą naszemu systemowi wartości. o wiadomo, u każdego on się trochę różni.
chyba nie liczyłaś na to, że na forum miłośników królików i gryzoni, ktoś przymruży oko, albo co gorsza poprze karmienie jednych zwierząt drugimi (żywymi!).
poza tym, ja tu wyzwisk nie zauważyłam. nie da się dyskutować będąc człowiekiem, który nie jest w stanie przyjąć najdrobniejszej krytyki.

a wracając do tematu- klatki droższe od nowych, nikt o zdrowych zmysłach tyle za używane nie zapłaci.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 13, 2012, 15:03:16 pm »
ja miesa nie jem juz od lat, nie wspieram tez zadnych biznesow w ktorych podstawa karmienia "pupili" jest karmienie ich innymi zwierzakami...
nie lubie wlasciciela wezy bo zarzucajac innym hipokryzje sam nie widzi nic zlego w swoim produkcyjnym dzialaniu ....i zacheca innych do zakupu "odkarmionych węży" na innym forum ... link jw
czy kolekcja wezy moze byc swoistym sposobem na zycie ? jesli tak to, echhh szkoda słów
IMHO rozmnazanie, sprzedaz i sztuczne napedzanie rynku, czerpanie dochod z cierpienia innych malych zwierzat....jest nieludzkie

a kupujac takie klatki tutaj, oprocz oczywiscie weza .... kazdy sam decyduje czy chce wspierac ten "biznes" czy nie

dla mnie jest to w ogole duzy znak zapytania skad u hodowcy wezy takie tradycjne chomiczo-swinkowo-krolicze klatki ? moze ale tego nie wiem (bo i skad mialbym wiedziec) jest to jednak z tych bezimiennyh malych włochatych istot oddanych przez allegro, tablice etc za przyslowiona zlotowke, ta ktora znudzila sie wlascicielowi, ktorej juz nie potrzebuje .... jedna z tych okazji o jakiej np. pisze sie na forum w dziale "kroliki z innych gield" ktorymi nikt sie nie zainteresowal ... cholera wie
dlaczego hodowca duzo wiekszych zwierzat sprzedaje (same puste) klatki ? zarabia na nowe wraz z "zawartoscia" ? i moze tez stad takie kosmiczne ceny bo jak drogo sprzeda to kupi wiecej nowych z zawartoscia 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 16:38:48 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Rafola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: KLATKI Warszawa
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 13, 2012, 16:45:29 pm »
Czy moderator mógłby oczyścić temat usuwając tą całą paplaninę i zostawić tylko ogłoszenie? Można też zablokować możliwość pisania jakichkolwiek postów pod tym tematem.