Autor Wątek: Smutna, osowiała Gizmo... :(  (Przeczytany 4577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline duchess1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Płeć: Kobieta
Smutna, osowiała Gizmo... :(
« dnia: Grudzień 08, 2012, 10:59:08 am »
Hej Wam.
Czy mogłby mi ktoś pomóc i podpowiedzieć co może być przyczyną, że moja Gizmo jest ostatnio jakaś smutna, osowiała, nie chce wyjść z klatki a jak ją wyciągam to albo leci pod stół albo ucieka z powrotem do klatki...? Śpi całe dnie i przesypia spokojnie noce, co ogólnie zdarzało się raczej rzadkie, bo gdy tylko slyszała rano jakiś ruch, kiedy wstawałam z łóżka to kryzła klatke, kopała sobie w kuwecie itd... Z jedzeniem jest też jakoś słabiej, rzuca się jedynie na zielone (pietruszke, koperek itp.), reszte zostawia, albo nadgryza. Bobki są małe jakieś... Sprawdzałam jej brzuszek, nie wykryłam żadnych zatorów ani nie słychać żadnego bulgotania...
Nie wiem co może być przyczyną takiego zachowania, boje się, że to coś poważnego... Do weterynarza możemy jechać dopiero w poniedziałek.
Ogólnie Gizmo miewa momenty, gdzie jest króliczym szatankiem, hałasuje, kopie, ma pełno energii, a innym razem jest taka "zaspana", jednak już nie wiem czy tym razem mam przeczekać czy się obawiać...  :(

sonia

  • Gość
Odp: Smutna, osowiała Gizmo... :(
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2012, 11:05:49 am »
Moze cos ja boli,a moze z samotnosci....

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Smutna, osowiała Gizmo... :(
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2012, 11:12:01 am »
A może zadzwoń do weta ? Skoro wizyta dopiero w poniedziałek to może przez telefon Ci coś podpowie ? Może się króliczek czymś struł ?

Wirtualny opiekun

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Smutna, osowiała Gizmo... :(
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2012, 11:27:50 am »
jeżlei bobki są mniejsze, jest ich mniej niż zazwyczaj to u naszej Zuzi są to pierwsze objawy  "zatkania", być może tak jest i w przypadku Twojego króliczka, jeśli masz możliwość zadzwoń do weterynarza, możesz dopajać wodą, dieta siankowa również się przyda, można masować brzuszek...
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/pierwsza-pomoc.html
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zaparcia.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2012, 11:31:13 am wysłana przez worrek »
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Smutna, osowiała Gizmo... :(
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2012, 12:49:31 pm »
A ostatnio to znaczy jak długo już tak ma? Moja Frotka zachowuje się tak jak np. zaczyna zmieniać futerko, albo jak się robi zimno na dworzu, albo jak jest zła pogoda (chyba jest meteopatką? ;) )

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Smutna, osowiała Gizmo... :(
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2012, 13:22:51 pm »
Jeśli taki stan trwa dłużej jak dzień, dwa, to oznacza, że królika najpewniej coś boli - sprawia dyskomfort. Jeśli do tego dochodzą kłopoty z jedzeniem, to ja bym się obawiała przerostu zębów. Ale to może być wszystko - weterynarz obejrzy, obmaca, osłucha i powinien znaleźć przyczynę. Równie dobrze może ją boleć gardło, co zęby albo brzuch - przez neta czy tel. tego się nie sprawdzi. Pilnuj, żeby się nie odwodniła i wybierz się do weterynarza.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline szprotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Kobieta
Odp: Smutna, osowiała Gizmo... :(
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2012, 20:35:13 pm »
nie zaszkodzi podać siemię lniane. no i nie dawałabym niczego słodkiego, póki weterynarz nie zobaczyłby uszaka.

Offline duchess1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Płeć: Kobieta
Odp: Smutna, osowiała Gizmo... :(
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2012, 15:30:07 pm »
Jutro idziemy do Pani weterynarz Lisieckiej bo dziś miała jakieś "nagły wypadek". Zauwazyłam, że moja mała podkurcza łapkę i nie ma ochoty pewnie dlatego wychodzić i biegać :( Je ziółka, sianko, cuni complete i pietruszkę z ogromnym zapałem jak zwykle :P Więc dzięki temu mam nadzieję, że to nic poważnego. Jedyne co, to nie za bardzo chce się ruszać...
Dziękuję Wam ogromnie za zainteresowanie tematem.
Napiszę co wynikło z wizyty.