Autor Wątek: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..  (Przeczytany 19470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 09, 2012, 01:57:23 am »
Jak on biedak mógł jeść sianko suszki z takim uzębieniem, poza tym może je dopiero poznaje:(
Ja waliłabym do poidełka espumisan i kilka kropli wit c Rumentabs też pomoże
Może koperek i cykoria go nakęci? Pietruszka jest moczopędna i sokz brzozy
Cuni Pro moje potraktowały jak trucizny - zero jedzenia
ja podaje mieszankę Vitapol z dodatkiem Cuni Complete bez Vitapolu ie ruszą
Dostają malutko, ale dla Vitapolu dopusiciły się nocnej kradzieży  bobki śliczności
Myslę, że jesli już ząbki pozwolą to z dnia na dzień rażniej podejdzie do suszek jakby mu tam jeszcze doadć listków bazyli, melisy, oregano

Offline Em.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 09, 2012, 12:34:32 pm »
Nie oczekuję efektów od zaraz.. Stan tego zwierzaka to miesiące zaniedbań, ale pochwalę "brzydala" -dzisiaj nie było cekotrofów (znaczy się zjadł!) :)
po_sasiedzku on chyba nawet nie mógł normalnie zamknąć pyszczka, żeby go nie bolało.. jak wróciliśmy od weterynarza po skróceniu tych zębów od razu zaczął skubać sianko i nawet próbował podrzucać pudełko.. I to był ostatni raz kiedy widziałam go próbującego jeść siano..dzisiaj zjadł kilka suszonych liści jabłoni.
Odnoszę wrażenie ,że i suszki i sianko to dla niego nowość.. musi się nauczyć jak być królikiem - jeść sianko, warzywka, bawić się po króliczemu pudełkami i grzechotkami.. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2012, 12:42:07 pm wysłana przez Em. »
"..only when we live with rabbits the way that we live with cats and dogs - when rabbits sleep in our beds or sprawl beside us on the floor , when they kiss our children or play ball with them -that we see what they are truly like. Thats because a rabbit who lives her life in a cage does not display much of her true rabbit nature .."
Jeffrey Moussaieff Masson

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 09, 2012, 12:46:42 pm »
no wlasnie tego sie obawialem .... ze warunki w jakich byl i co jadl w tym czasie spowodowaly ze zapomnial chyba ze jest krolikiem, stan zebow wcale mu tego nie ulatwial, echhh ... ludzi i jeszcze rozgarniety napewno tatus ze to niby synek zly, oj nieladnie na dzieci zrzucac wine oj nieladnie

Em. dzieki za zajecie sie tym "przypadkiem"
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Em.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 09, 2012, 12:54:31 pm »
tak mnie się zawsze wydawało, że rodzice są od tłumaczenia dziecku co można, a co nie.. strach pomyśleć cóż wyrośnie z tego dziecięcia (tak w ogóle to to dziewczynka była).. Wydaje mi się, że prawdziwym powodem oddania był jego popęd. Chłopak jest pełnojajeczny. Przy kontakcie z człowiekiem zaraz próbuje napastować ręce, nogi..co się da..
"..only when we live with rabbits the way that we live with cats and dogs - when rabbits sleep in our beds or sprawl beside us on the floor , when they kiss our children or play ball with them -that we see what they are truly like. Thats because a rabbit who lives her life in a cage does not display much of her true rabbit nature .."
Jeffrey Moussaieff Masson

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 11, 2012, 08:59:35 am »
Jeśli ktoś może pomóc w przewiezieniu Tadeusza do Torunia bardzo proszę o kontakt - magda.gralak@kroliki.net  :bukiet

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 11, 2012, 12:06:49 pm »
to u Em. nie moze byc teraz ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Em.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 11, 2012, 12:36:24 pm »
"teraz" w tym momencie może i jest u mnie przecież, ale sytuacja życiowa nie pozwala mi teraz być DT na dłuższy czas i pisałam o tym od początku, że my awaryjnie tylko Tadka wzięliśmy, żeby nie siedział w małej klatce w sklepie, gdzie w dodatku nikt tematu królików nie ogarnia należycie.. Poza tym Tadeusz był zaniedbywanym królasem i dobrze jakby go szybko zobaczył "króliczy doktor"... i właśnie, dlatemu potrzebny jest transporter z Łodzi do Torunia..
Oczywiście jeśli do 20ego nie znajdzie się transport zawieziemy go my..

A tak poza tym ,żebym sie za bardzo nie cieszyła to dzisiaj Pan Tadeusz zostawił w kuwecie 2 cekotrofy. I olał kompletnie pięknie pachnące i wyglądające sianko z certyfikatem ekologiczności.. to tak zapewne po to, żebym sobie nie myślała, że tak mi z nim łatwo pójdzie.. ;)
"..only when we live with rabbits the way that we live with cats and dogs - when rabbits sleep in our beds or sprawl beside us on the floor , when they kiss our children or play ball with them -that we see what they are truly like. Thats because a rabbit who lives her life in a cage does not display much of her true rabbit nature .."
Jeffrey Moussaieff Masson

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 11, 2012, 12:57:50 pm »
ok, dziekuje za wyjasnienia .... faktycznie musialem przeoczyc ......
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 11, 2012, 13:48:41 pm »

Offline Em.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 11, 2012, 14:03:57 pm »
ale z tego co widzę pan jedzie z Gdyni czyli nie w tą stronę co trzeba..poszukam na tej stronie zaraz. Może ktoś będzie skłonny zabrać królika "na pokład".. tak czy inaczej pan na razie nie odbiera - spróbuję później..
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2012, 14:11:27 pm wysłana przez Em. »
"..only when we live with rabbits the way that we live with cats and dogs - when rabbits sleep in our beds or sprawl beside us on the floor , when they kiss our children or play ball with them -that we see what they are truly like. Thats because a rabbit who lives her life in a cage does not display much of her true rabbit nature .."
Jeffrey Moussaieff Masson

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 11, 2012, 21:46:37 pm »
Em. Patrzyłam na carpoolingu i sporo jest do Włocławka...może taki transport będzie rozwiązaniem?

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2012, 00:00:56 am »
Jak tam Tadeusz?

Offline Em.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 17, 2012, 23:45:29 pm »
Ze względu na rozmaite sprawy rodzinne nie miałam czasu ani siły organizować transportu dla Pana Tadeusza.. Będziemy z nim w Toruniu w pt wieczorem najprawdopodobniej - pozostaje kwestia dogadania miejsca przekazania i komunikacji z osobą odbierajacą
..
Tak czy inaczej Pan Tadeusz ma się całkiem nieźle.. Obecnie dwa razy dziennie je granulat z lucerny Vitapola (wiem ,że to karma uzupełniajaca i mocno nieidealna ,ale i tak o niebo lepsza od tej mieszanki ,która dostawał..i wysokowłóknista) + rumantabs + koperek, natka pietruszki , kapusta pekińska.. Kupy są normalnej wielkości, konsystencji..mogłoby ich być więcej ,ale i tak jest nieźle (porównując z naszymi początkami). Cekotrofy raz zjedzone , raz nie. Sika i kupczy do kuwety (z trocinami). Wodę pije tylko z miseczki. Dopomina się suszków i wcina już wszystkie jakie sie mu poda. Większego zainteresowania sianem nie odnotowałam ,chociaż przyłapałam go ostatnio na skubaniu siana z paśnika.. mam nadzieję ,że jest tylko kwestią czasu kiedy się przekona do jedzenia siana.. ( ma w zagrodzie mnóstwo gadżetów powypychanych siankiem ,byle tylko skubnął ,chociaż z nudów;)..)
Znajoma jednostka , prowadząca azyl dla królików w UK ,zasugerowała ,że może dobrym rozwiązaniem w przyszłości dla onego gościa byłoby usunięcie tych jego przerastających siekaczy. Ma takiego królika w azylu i funkcjonuje on zupełnie normalnie. Wymaga jedynie rozdrabniania twardych warzyw.. granulat i sianko wcina sam bezproblemowo..
"..only when we live with rabbits the way that we live with cats and dogs - when rabbits sleep in our beds or sprawl beside us on the floor , when they kiss our children or play ball with them -that we see what they are truly like. Thats because a rabbit who lives her life in a cage does not display much of her true rabbit nature .."
Jeffrey Moussaieff Masson

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 18, 2012, 10:29:41 am »
"Znajoma jednostka , prowadząca azyl dla królików w UK" a napiszesz prosze cos wiecej nt. tegoz azylu lub ktora to jednostka ?

i do siana sie przekona, bez problemu, w koncu jest to w kroliczej naturze ze ponad 70-80% diety powinno w idealnym ukladzie skladac sie z wlasnie .. siana, chyba ze na przeszkodzie stoja zeby i czasami, i niestety, niektore sianko jest bee = niedobre
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Em.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 19, 2012, 10:44:43 am »
Oto historia owego królika z usuniętymi siekaczami --> https://sites.google.com/site/bibblesbunnysanctuary/bunnies/milagro-the-miracle-bunny
Decyzję o tadkowych zębach podejmie króliczy doktor i tak czy inaczej zakładam ,że będzie dobra :) ..
Zęby na pewno przeszkadzają.. moja doktorka skróciła tylko siekacze na tyle ,żeby nie kaleczyły.. Też myślę ,że się do siana przekona i jest to tylko kwestia czasu i cierpliwości..A sianko jest fantastyczne.. m.in. ze względu na Tadeusza zamówiłam kostkę siana od rolnika.. Jest piękne ,jasno zielone, pięknie pachnie i ma certyfikaty ekologiczności ;) .. Nasze króliki oszalały od razu, a Tadeusz się przekonuje.. w tej chwili podskubuje to siano na tyle ,że codziennie muszę dokładać sianko do podajnika.. niedużo ,ale jednak :)
"..only when we live with rabbits the way that we live with cats and dogs - when rabbits sleep in our beds or sprawl beside us on the floor , when they kiss our children or play ball with them -that we see what they are truly like. Thats because a rabbit who lives her life in a cage does not display much of her true rabbit nature .."
Jeffrey Moussaieff Masson

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 19, 2012, 11:22:28 am »
dziekuje za linka, rozumiem iz ta "znajoma jednostka" jest z PL (nie to ze ma to jakies specjalne znaczenie w tej kwestii)
no i wlasnie, dobre siano ... od razu impreza z sianem :-))
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 19, 2012, 13:39:00 pm »
Bettina nie jest z PL. Ale robi co może żeby pomóc królikom w UK :) Kochana z niej kobieta..
WO AMIGO

Offline Em.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 19, 2012, 14:05:28 pm »
Dokładnie tak :)..
"..only when we live with rabbits the way that we live with cats and dogs - when rabbits sleep in our beds or sprawl beside us on the floor , when they kiss our children or play ball with them -that we see what they are truly like. Thats because a rabbit who lives her life in a cage does not display much of her true rabbit nature .."
Jeffrey Moussaieff Masson

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 19, 2012, 14:13:27 pm »
Gdzieś tam u niej na stronie jest nawet historia Tigguni i ona zgłosiła Tiggę do konkursu Bunny Survivors of the year :) I Tiggunia była jedną z wygranych :)
WO AMIGO

Offline Em.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Łódź] baranek Tadeusz - zabawka dziecka..
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 20, 2012, 11:43:55 am »
Widzę ,że Tadeusz ma już swoje ogłoszenie :) Od siebie moge dodać ,że to bardzo kontaktowy zając.. zawsze spragniony pieszczot :) i ma lwią grzywę :)

Oto dowód (zdjęcia kiepskiej jakości..robione telefonem, ale moze niebawem Tadek doczeka się profesjonalnej sesji) -->


Uploaded with ImageShack.us
"..only when we live with rabbits the way that we live with cats and dogs - when rabbits sleep in our beds or sprawl beside us on the floor , when they kiss our children or play ball with them -that we see what they are truly like. Thats because a rabbit who lives her life in a cage does not display much of her true rabbit nature .."
Jeffrey Moussaieff Masson