Autor Wątek: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.  (Przeczytany 16363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« dnia: Listopad 19, 2012, 11:46:09 am »
Witam,
Może zacznę od tego, że od trzech lat żyję ze mną pod jednym dachem króliczka o imieniu Pafcia, początkowo zwana Pafikiem  :bunny:. Jest to przesympatyczna samiczka, która nieraz ma swoje fochy jak każda kobieta  :icon_smile ...
Obecnie studiuje grafikę komputerową i na zaliczenie z jednego przedmiotu mam stworzyć kreatywny magazyn o czymkolwiek, który powinien zawierać okładkę, artykuł na dwie strony i spis treści. Pierwszym moim pomysłem było właśnie stworzenie "magazynu" o królikach w wersji świątecznej tzn. myślę o tym, aby artykuł zawierał cenne informacje dla osób, które chcą zakupić królika jednak nie do końca wiedzą wszystko na temat prawidłowej opieki itp. Myślę o tym, aby artykuł zawierał dwie historię osób, które adoptowały królika z pełną świadomością tego na co się piszą/ lub też nie. Miało to by być coś w formie instruktażu, porad na co zwrócić uwagę i co przygotować oraz np. jak przygotować królika na stres związany z sylwestrem itp...
Nie jestem najlepsza w pisaniu, polonistką też nie jestem ;p ale chciałam się zapytać was forumowiczów co o tym myślicie?
Dyskusje pozostawiam otwartą, mam nadzieję, że ktoś się udzieli  :DD

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2012, 12:44:56 pm »
Dla mnie bomba, niestety pisanie jest dla mnie tak samo skomplikowane jak fizyka kwantowa :P Ale jakbyś miała jakieś konkretne pytania odnośnie adopcji - jak to jest mieć adoptowane króliczki i takie tam to służę pomocą :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Shania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2012, 11:56:16 am »
To ma być taka makieta magazynu, ale artykuł ma być prawdziwy. Dlatego pomyślałam o tym, aby opisać dwie krótkie historie adoptowanych królików, żeby puentą było ,że lepiej zaadoptować niż kupić. Jeśli ktoś jest chętny do podzielenia się historią swego uszaka to zapraszam. Mile widziane zdjęcie uszaka :)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2012, 12:30:29 pm »
my chętnie pomożemy jeśli będzie trzeba :)
WO AMIGO

Offline Shania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2012, 12:37:59 pm »
Więc oficjalnie szukam dwóch chętnych osób do podzielenia się historią, czyli:
- skąd dowiedziała się o adopcjach
- dlaczego zaadoptowała a nie kupiła w sklepie zoologicznym
- imię królika i właścicielki
- co sprawiło, że właśnie tego królika wybrała (wymagał szczególnej opieki czy też był okazem zdrowia, jego rasa,płeć, wiek, charakterek,czy jej królik godzi się na branie na ręcę itp.)
- aby wymieniła kilka plusów jak i minusów posiadania królika
- jak często chodzi z królikiem do weterynarza (czyli nie tylko wtedy kiedy jest chory, chodzi o szczepienia itp.)

Dziennikarką nie jestem, ale jak mus to mus.. przypominam, że to będzie tylko do użytku do mojego zaliczenia ćwiczeń, nie będzie rozpowszechniane ani powielane, jeśli ktoś chcę może zmienić swoje imię. Zależy mi na tym, by do tego krótkiego opisu dołączyć zdjęcie królika.
Z góry dziękuję  :bunny:


Można pisać pod tym postem od razu odpowiedzi na te pytania plus zdjęcie króliczka i można skrobnąć coś od siebie :))
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2012, 12:43:48 pm wysłana przez Shania »

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2012, 13:17:43 pm »
Też Ci pomogę.
Cała heca z królikami zaczęła się od tego, że czytając gazetę natknęłam się na artykuł,że trzy króliki w schronisku na Paluchu szukają kochającego domku.Opowiedziałam to mojej córce a ta pędem do schroniska. Na miejscu okazało się że: 1 królik- adopcja w toku, 2 królik chory i leczą a 3 królik ma zawieruszone dokumenty.Króliki jak się okazało nie były też miniaturkami ale pal sześć.Niepocieszona, z wielką ochotą na królika, wracając do domu zaczepiła o Galerię Mokotów zobaczyła w zoologu maleńkiego rudzielca i już był jej.Było z nim trochę kłopotu, bo zbyt maleńki ciągle na coś chorował ale na szczęście to minęło.Hasał wesoło po mieszkaniu sikając i bobkując tam gdzie  miał na to ochotę. Córka nadała mu imię Franek, Franulka, Franula
Jakieś pięć lat temu poszłyśmy z córką na Pole Mokotowskie na Dzień Ziemi.Trafiłyśmy tam przypadkiem na skromne stoisko Stowarzyszenia Pomocy Królikom.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2012, 13:22:57 pm wysłana przez Elzbieta1950 »
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2012, 13:38:56 pm »
Schowałyśmy folder reklamowy do kieszeni. W domu weszłam na ich stronę internetową i od czasu do czasu tam zaglądałam czytając historie królików. Różne to były historie, trochę optymistycznych ale sporo bardzo smutnych albo wręcz tragicznych.Czytając jedną z takich bardzo smutnych historii o króliczce ofierze ludzkiego okrucieństwa spłakałam się jak bóbr. Opisana była walka ludzi Stowarzyszenia, lekarzy o życie stworzenia.Wtedy właśnie postanowiłam, że i ja mogę zrobić dla nich coś dobrego. Zadzwoniłam pod numer kontaktowy na portalu i na drugi dzień trafił do mnie królik, kaleka z połamanymi łapkami na rekonwalescencje. Jest u mnie do dziś. Od prawie czterech lat jest towarzyszem Franuki.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2012, 13:47:31 pm »

Franula
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2012, 13:59:59 pm »
O adopcjach dowiedziałam się z forum. Miała już króliczki kupione w sklepie i jednego z ogłoszenia ale po ich śmierci zdecydowałam się na adopcję. Tyle niechcianych, niekochanych uszatych istot jest na świecie, nie widzę potrzeby generowania zysków hodowcom i sklepom sprzedającym zwierzaki jak towar. Miałam dwa warunki ma być król zdrowy i długo oczekujący na dom i znalazłam Gustusia. Wysłałam wypełniony formularz adopcyjny i z niecierpliwością czekałam na odpowiedź - przyszła w piątek ok.12stej - pozytywna :) Jeszcze tylko trochę czekałam na transport i do naszego domu (bo decyzję o adopcji podjęłam wspólnie z mężem) wprowadził się przeuroczy, grzeczny i miły Gustuś. Gustkowi bardzo dużo czasu zajęło przyzwyczajenie się do nowego otoczenia ale za to bardzo szybko nam zaufał. Po paru miesiącach dostałam info o króliczce w potrzebie i pytanie o możliwość jej "przechowania" i podleczenia zanim znajdzie nowy dom, prawie jednocześnie odezwały się do mnie dziewczyny z Azylu dla królików w Toruniu, że one mogą chorą królę wziąć do siebie (będzie tam miała dużo lepszą opiekę lekarską) a ja "w zamian" dostanę zdrową pannę. I tak trafiła do mnie Holly. Gdy tylko spojrzeli sobie z Gustkiem w oczy zaiskrzyło, teraz są nierozłączni i szczęśliwi. moje króliki są bardzo grzeczne, załatwiają się tylko w obrębie klatki ale gdy pojawiła się Holly Gusto polubił siusianie poza kuwetą więc mam trochę więcej sprzątania a kuwetę zamieniłam na podkłady higieniczne. ogólnie trzeba się liczyć z tym, że królik lubi gryźć ... wszystko: kable, tapety, ubrania. nie zawsze ma ochotę na przytulanie i głaskanie, zdenerwowany może ugryźć. Ogólnie są to zwierzątka z charakterem :)
Weterynarza odwiedzamy raz w roku na szczepienia (pomór i myksomatoza) i ogólny przegląd ale króliki to delikatne zwierzątka i jeśli nie chcemy co chwilę odwiedzać lekarza trzeba zwrócić szczególna uwagę na ich dietę.
Zwierzaki z adopcji z reguły są już dorosłe ale cudownie jest obserwować jak po przyjeździe do domu zaczyna nabierać do nas zaufania, zapoznaje się z otoczeniem. Do królika potrzebny jest spokój, opanowanie, cierpliwość i umiejętność nieprzywiązywania się do rzeczy materialnych w zamian dostaniemy cudownego przyjaciela na długie lata :)
Marta, Gustuś i Holly :)

Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2012, 14:04:37 pm »

Puszek-Połamaniec zdjęcie z przed 4 lat kiedy trafiła do mnie po nieudanej próbie scalenia kości.(bardzo kruche)Widać jeszcze ślady pooperacyjne.

Sjesta- aktualne

Puszek ma coraz większe kłopoty z poruszaniem się
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2012, 14:32:08 pm »
Shania wejdz też sobie na Uszatą bandę. Jesli Joac Ci pozwoli, to ja bym na Twoim miejscu wykorzystała jej historie...  Rubryka "Uszata Banda, czyli poradnik dla króliczniętych"

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2012, 14:32:58 pm »
o tak, joacowa banda jest bardzo medialna a sama joac świetnie potrafi o nich pisać :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Shania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2012, 15:15:20 pm »
Dziękuję wam bardzo serdecznie za poświęcenie i czas  :) myślę, że te dwie wasze historię są odpowiednie do tego, by je umieścić razem ze zdjęciami.
Elżbieto bardzo mi żal Puszka, ale widać jak bardzo otaczasz go opieką, aż mi się łezka w oku zakręciła jak oglądam jego zdjęcie..
Solvieg Twoje króliczki świetnie się dobrali jako parka black & white :))
A na tą Uszatą bandę zajrzę jak tylko więcej czasu zorganizuje, bo teraz tak na szybko i może skontaktuje się z osobą co tam piszę, przez co mój artykuł będzie miał 4 strony (a co zaszaleje ;)). W końcu to zaliczenie, czym więcej materiału tym lepiej  :icon_smile
Jutro zamieszczę tutaj szkic jak to będzie wyglądało. Serdecznie wam dziękuję  :zakochany: :zakochany:

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2012, 17:28:44 pm »
jak chcesz więcej zdjęć moich ucholi to zajrzyj na stronę Moje króliki i"moje króliczki"
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Shania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 23, 2012, 12:00:11 pm »
Póki co udało mi się stworzyć makietę okładki magazynu. Mniej więcej będzie to wyglądało tak :
 
Zdjęcie będzie inne. Przede mną cała reszta roboty. AJć do dzieła.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 23, 2012, 12:02:01 pm »
fajne! :)
WO AMIGO

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 24, 2012, 20:23:01 pm »
ładnie :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 25, 2012, 09:29:17 am »
Bardzo fajny pomysł z tym magazynem.


Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 25, 2012, 12:46:09 pm »
Więc oficjalnie szukam dwóch chętnych osób do podzielenia się historią, czyli:
- skąd dowiedziała się o adopcjach
- dlaczego zaadoptowała a nie kupiła w sklepie zoologicznym
- imię królika i właścicielki
- co sprawiło, że właśnie tego królika wybrała (wymagał szczególnej opieki czy też był okazem zdrowia, jego rasa,płeć, wiek, charakterek,czy jej królik godzi się na branie na ręcę itp.)
- aby wymieniła kilka plusów jak i minusów posiadania królika
- jak często chodzi z królikiem do weterynarza (czyli nie tylko wtedy kiedy jest chory, chodzi o szczepienia itp.)

Dziennikarką nie jestem, ale jak mus to mus.. przypominam, że to będzie tylko do użytku do mojego zaliczenia ćwiczeń, nie będzie rozpowszechniane ani powielane, jeśli ktoś chcę może zmienić swoje imię. Zależy mi na tym, by do tego krótkiego opisu dołączyć zdjęcie królika.
Z góry dziękuję  :bunny:


Można pisać pod tym postem od razu odpowiedzi na te pytania plus zdjęcie króliczka i można skrobnąć coś od siebie :))

rozumiem iz temat jest jednorazowy i tylko na zaliczenie poki co .....
a moze chcialabys pomyslec o szerszym zasiegu dzialania i wiekszym efekcie swojego pisemka ?

bo dwie historie super, dwie rozne ...... ale moze zamiast dwoch indywidualnych historii warto opisac jak latwo zostac domem tymczasowym dla krolika ?!
(na przykladzie dwoch osob)
potrzeba spoleczna jest IMHO wieksza i do tego przekona sie ktos (spoza ludzi z kroliczego klanu) bardziej, szybciej i latwiej jesli dotychczas nie mial z futrzakami za duzo do czynienia ... bo ma prosto, latwo i krok po kroku przedstawione co i jak musi zrobic i nie jest to takie straszne zeby byc DT
nie ma tez takiej odpowiedzialnosci i nie ma tylu nietrafionych adopcji, i powoli sie dorasta do pewnych rzeczy (jelsi sie jeszcze nie dorosło  :bunny:)i jest to traktowane jako opcjonalny wstep do "posiadania" czy tez przyjazni ze zwierzakiem na dluzej, wiecej osob bedzie chcialo sprobowac
oddzwiek spoleczny moze byc szerszy, nawet jesli naklad tej edycji jest 1-3szt, tej edycji ale wtedy przy kolejnych edycjach (mimo ze zalozenie pisemka jest inne) mozna byc nn lub nnn sztuk :-))

a co wy myslicie ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2012, 12:49:35 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 25, 2012, 14:39:34 pm »
Andy ma rację, można by faktycznie artykuł zrobic o adopcjach i DT na przykładzie indywidualnych historii ale bardziej ogólnie je potraktowac :) A co do "wydawania" pisma to pomysł też super :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 25, 2012, 14:55:26 pm »
przeslanie jest proste ....
1. to naprawde nie jest zbyt trudne
2. sprobuj i ty
3. masz opisane jak

w gazetce masz wyjasnione
4. i z kim sie kontaktowac w tej sprawie
5. o czym trzeba pomyslec "zanim"
6. o czym trzeba pamietac "w trakcie"
7. pytania i odpowiedzi czy JA sie nadaje na DT ?
8. pytania i odpowiedzi czy JA sie nadaje na przyjaciela (na cale krolicze zycie) dla futrzanego przyjaciela ?
9. czy JA mam warunki do tego aby byc DT ?

prawie jak gazetka z carrefoura czy tesco .... prosto i przejrzyscie
no i przy okazji bedzie zaliczenie :-)

i wziac historie jakichs dwoch np. duzych i/lub starych kroliczych DT gdzie jest i fluktuacja i opieka, gdzie to czy tamto ..... etc etc
oczywiscie nie jest to idea fix ale .... idea
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2012, 15:07:10 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 25, 2012, 15:22:32 pm »
w ogóle przydałaby się ulotka do pobrania ze stron SPK o DT - takie know how. Można by je drukować i roznosić do lecznic np. :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 25, 2012, 15:29:05 pm »
historia Eli jest akurat znakomita do tego- puszek jest na wiecznym DT (daje dom cięzko choremu zwqierzakowi) a innego specjalnej troski (neiwidomego Lexusa) własnie zaadoptowała
nei wspomne ze na dt jest i odlot:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Shania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 25, 2012, 17:23:42 pm »
Słuchajcie dziewczyny można pomyśleć o jakiejś takiej gazetce na ten temat, kwestia tylko jej wydawania itp itd.
Szczerze kompletnie się na tym nie znam jak takie coś się organizuje, ale jeśli ktoś by chciał to chętnie pomogę na tyle na ile mogę pomóc w grafice itp. :) jako, że dopiero zaczynam swoją przygodę z grafiką to profesjonalistą nie jestem, ale uczę się.
Od dawna myślę o tym, aby dołączyć do SPK jako członek, widziałam, że poszukują grafików, oczywiście w ramach wolontariatu.
Także jeśli ktoś ma jakiś pomysł i możliwość realizacji to zapraszam do dyskusji  :icon_biggrin

Tymczasem wracam do mojej "modelki", która jakoś nie bardzo chcę pozować do zdjęć.. może po prostu się wstydzi, żeby być na okładce ? ;)

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 26, 2012, 21:29:18 pm »
Taaa od kiedy pamietam, a to baaardzo dawno temu zacnych pomyslow bylo wiele. A z realizacja -PUPA BLADA, zeby nie uzyc niecenzuralnych wyrazow.
Info i warunki do spelnienia co do DT powinny byc jasne. Podobnie jak do adopcji.
andy_wawa ma racje, oczywiscie.
Dawno temu chcielismy zrobic liste osob z roznych miast, dzielnic do kontroli sklepow zoologicznych, Zrobic szkoelnie jak to ma wygladac, na co zwracac uwage itp. I co? I nic. A wlasciwie bardziej niz nic, bo sprzeciw.
Bezsens bo bardzo potrzeba takich inicjatyw.

A co do DT i info a propos leczenia- sa lekarze. I sa lekarze specjalisci z  danej dziedziny. I dla dobra zwierzaka powinno sie dawac mu mozliwosc jak najlepszego leczenia. A nie leczenia to gdzie wygodniej.
Ech...smutno smutno

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 26, 2012, 21:41:50 pm »
Shania, a propos grafiki i wolontariatu. Chcialabym zrobic fajna i miarodajna ulotke, ktora mozna by bylo wreczac ludziom, info o adopcjach, opiece, dt i tak dalej, Tylko taka naprawde konkretna. wspaniale, jesli co jakis czas, b ona stale to chyba nie ma co marzyc, mozna byloby zorganizowac ludzi krecacych   sie w okolicach skelpow zoologicznych i rozdajacych takie info. Oczywiscie w innych miejscach tez ;-) Szczegolnie w okresach kiedy ruch jets wzmozony. I nie chodzi tu o to, ze ktos, kto chcial kupic zwierzaka "na prezent" sprobuje go zdobyc za darmo ale..przez ulotke, uswiadomi sobie, ze zwierze to obowiazek, ewentualne leczenie, jak sie opiekowac itp a nie tylko info ze sklepu zoolog ze kroliczek lubi taka karme, jak my tu w sklepie mamy..ooo taka najepiej w jak najwekszym opakowaniu

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 09, 2012, 12:04:29 pm »
Słuchajcie dziewczyny można pomyśleć o jakiejś takiej gazetce na ten temat, kwestia tylko jej wydawania itp itd.
Szczerze kompletnie się na tym nie znam jak takie coś się organizuje, ale jeśli ktoś by chciał to chętnie pomogę na tyle na ile mogę pomóc w grafice itp. :) jako, że dopiero zaczynam swoją przygodę z grafiką to profesjonalistą nie jestem, ale uczę się.
Od dawna myślę o tym, aby dołączyć do SPK jako członek, widziałam, że poszukują grafików, oczywiście w ramach wolontariatu.
Także jeśli ktoś ma jakiś pomysł i możliwość realizacji to zapraszam do dyskusji  :icon_biggrin

taaaa, sluchamy dziewczyny ....
jak postepy z gazetka na zaliczenie ? na jakim pomysle w koncu stanelo ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Shania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 09, 2012, 13:46:00 pm »
Gazetka idzie do przodu, póki co walczę z odpowiednim zdjęciem i prawidłowym ustawieniem, na następnych zajęciach (tj za tydzień) przedstawię wstępnie gotowy projekt na ćwiczeniach i zobaczymy co facet powie, ale pewnie będzie miał nadal zastrzeżenia :) chociaż ogólnie mu się mój projekt podoba, stwierdził, że oryginalny.
Projekt przedstawię tu na forum przed świętami, powinnam się wyrobić (mniej więcej) z całością :)
Swoją drogą będąc ostatnio w Empiku natknęłam się na gazetkę (miesięcznik?) "Kocie sprawy" ...
Skoro są psy, koty to dlaczego nie króliki?  :bunny:

Offline Shania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 09, 2012, 13:47:37 pm »
A jeżeli chodzi o artykuł to jeszcze muszę zebrać te informację tutaj przedstawione i jakoś to wszystko skleję ze sobą :)

Offline Shania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2013, 13:23:01 pm »
Witam  :D
Trochę to wszystko trwało, były święta byli goście, potem sylwester.. a teraz pobudka, bo sesja zaczęła się w zeszłym tygodniu. Mam ostateczną wersję tego magazynu wprowadzam jeszcze drobne poprawki, bo nie wiem gdzie umieścić kod kreskowy.. tak jakoś nigdzie mi nie pasuje. Obiecałam, że zamieszczę, a więc zamieszczam, wersja ta zdecydowanie różni się od tej pierwszej :)
Chciałabym jeszcze raz podziękować trzem dziewczynom tutaj za to, że napisały pokrótce swoją historię przez to miałam materiały do artykułu. :heart









PS: Zastrzegam, że prawa do niego są tylko i wyłącznie moje i jakiekolwiek powielanie czy rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione. Materiały jak i zdjęcia w nim zawarte są mojego autorstwa jak i pobrane z internetu dlatego też udostępniam go tylko do wglądu.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 25, 2013, 13:32:34 pm »
Jestem pod wrażeniem. Na pewno zaliczysz. Trzymam kciuki.Może zaczniesz wydawać swoje pisemko?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Magazyn o królikach/gryzoniach - dyskusja otwarta.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 26, 2013, 17:42:25 pm »
:) Bardzo fajna gazetka, jak  dla mnie masz pięć :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa