Autor Wątek: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)  (Przeczytany 26532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Wczoraj rano na terrarium.com.pl zostało dodane ogłoszenie o trzech królikach z Wrocławia 1,5kg po 10zł za sztukę.... MAS, dziękujemy za szybką informację  :bukiet
Joac , dziękuję za pieniądze na wykup króliczków  :bukiet
Udało się dzisiaj rano króliczki odebrać :) są to dwie samiczki oraz samiec, mają około 8 miesięcy. Nie wiadomo w jakich warunkach były trzymane, ale jedno wiadomo - napewno nic dobrego ich nie czekało, gdyby nie wykupienie ich, zostałyby spożyte przez węża. Każdy królik waży około 1,2kg, nie miały nigdy obcinanych pazurków. U samic wykluczono ciążę. Króliki zostały przewiezione do weterynarza i zbadane.
Wszystkie razem:




Przedstawiam Wam jedynego Pana - Bercika :) jego ogólny stan jest dobry, choć ja nie mam pojęcia jak on dawał radę cokolwiek zjeść... Królik ma przodozgryz i jego zęby zostały doprowadzone do okropnego stanu. Wręcz tragicznego.... Bert to biało-szara miniaturka.










Liv - piękny lewek o czarnym, podpalanym umaszczeniu. Stan ogólny na pierwszy rzut oka jest dobry, niestety przy oględzinach weterynarz wyczuł podskórne guzki na brzuchu, Liv pilnie musi przejść zabieg usunięcia ich - odbędzie się on we wtorek, bardzo prosimy Państwa o pomoc w sfinansowaniu, zabieg uratuje króliczce życie...
Liv jest wyjątkowo ciekawska, nie bała się nawet podróży w transporterze :)
Oto Liv:











Druga samiczka to Zora - czarny lewek. Ma na boku ranę, która została określona jako "zranienie", ale okazało się, że to bardzo stary ropień, który wrósł w skórę. Został on odrazu usunięty pod narkozą. Królczka jest już po zabiegu, wybudzona. Do zdjęcia będzie kilka szwów. Zora jest wyjątkowo kochana, tak cudownie się do mnie przytulała  :zakochany: Bardzo prosimy o pomoc w sfinansowaniu zabiegu, który Zora dzisiaj przeszła :bukiet
Oto ona:











Guzek już oczyszczony:



Zbliżenie: http://imageshack.us/photo/my-images/35/imgp2139j.jpg/


Zora i Liv:



Bert i Liv:






Bardzo prosimy Państwa o wsparcie w leczeniu króliczków :bukiet oprócz środków na leczenie zbieramy pieniądze na sterylizację Liv i Zory, oraz kastrację Berta. Bardzo prosimy również o objęcie wirtualną adopcją króliczki od terrarysty  :bukiet

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa
79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
Volkswagen Bank Polska S.A
z dopiskiem: Na leczenie królików z Wrocławia/na sterylizację Liv i Zory/ na kastrację Berta


Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy, każda złotówka jest potrzebna, pomoże Bertowi, Liv i Zorze wyzdrowieć.






« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2012, 18:32:55 pm wysłana przez marciula »

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2012, 16:54:56 pm »
i znów nam we Wroclawiu "obrodziło" królikami;
poza pomocą w sfinansowaniu leczenia,
bardzo prosimy : czy ktoś przyjąłby choć jednego króliczka na zasadach domku tymczasowego?
dom tymczasowy pilnie poszukiwany !!

czy może ktoś chciałby/mógłby podarować dla króliczka tymczasowicza narożną kuwetkę toaletową?

bardzo brakuje nam również choć jednego transportera, gdyż te, którymi dysponujemy pojechały z króliczkami do domów stałych i wciąż do nas nie wróciły ...  :icon_cry
nie mamy w czym przewozić króliczki do lekarza  :icon_cry
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2012, 17:22:11 pm wysłana przez juta »
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2012, 18:10:24 pm »
Kto pomoże pięknej trójeczce królików?  :heart
Bardzo prosimy o pomoc w sfinansowaniu leczenia Bercika, Liv i Zory :heart
A może ktoś już się zakochał w którymś króliczku i chciałby go adoptować? :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2012, 18:45:42 pm »
Dziewczyny, dziękujemy za błyskawiczną akcję  :bukiet, już się dorzucam troszkę do leczenia maluszków
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2012, 19:55:27 pm »
Przedstawiam Wam jedynego Pana - Bercika  jego ogólny stan jest dobry, choć ja nie mam pojęcia jak on dawał radę cokolwiek zjeść... Królik ma przodozgryz i jego zęby zostały doprowadzone do okropnego stanu. Wręcz tragicznego.... Bert to biało-szara miniaturka.

Gwarantuję, że nie ma możliwości, by bez interwencji człowieka żył z takimi zębami 8 miesięcy- królik się rodzi z zębami, one rosną cały czas i nie ścierane potrafią przerosnąć w ciągu 5 dni. zmarłby z głodu przed osiągnięciem samodzielności...

Edycja: poprawiłam błędnie wpisane 8 tygodni na miesięcy, zgodnie z info z pierwszego posta i swoją intencją.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2012, 20:10:16 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2012, 20:07:51 pm »
Weterynarz powiedział, że jest możliwość, że jadł on jedną stroną buzi, prawą, pokarm gryzł jedynie tylnymi zębami.
Bert z tego co mi wiadomo ma przebywać u Króli na DT, Króla daj znać czy już je, jak się czuje po zabiegu dentystycznym :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2012, 20:11:38 pm »
Weterynarz powiedział, że jest możliwość, że jadł on jedną stroną buzi, prawą, pokarm gryzł jedynie tylnymi zębami.

Siekacze by mu urosły znacznie dłuższe. Te mają długość 2 - 3 tyg bez korekty.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2012, 18:26:48 pm »
Bert czuje się świetnie. W pierwszym dniu był zestresowany nową sytuacją i prawie nic nie zjadł. Teraz to zupełnie inny królik. Już robi hopki i piruety  :lol Wskakuje na tapczan  :niegrzeczny Zajada granulat, ale w małej ilości, za to pochłania suszoną babkę, trochę skubie sianko, wciągnął świeży koperek i natkę pietruszki, a nawet zjadł plasterek korzenia pietruszki. Patyczki, które ma w klatce i poza nią bierze do pyszczka i żuje, także widać ma potrzebę ścierania ząbków.
Już zwiedził każdy kąt, nabobował na dywanie  :mhihi Ale generalnie to siku ląduje w kuwecie, a bobki (oj duuużo bobków) po całej klatce, zależy gdzie akurat będzie jadł  :oh:
Mały jest przeuroczy. Taki naprawdę malutki i smukły. Nie powiedziałabym, że jest wychudzony, bo nie czuć mu kości, ale jest ogólnie chudy. Futerko ma miękki, ale linieje na potęgę, więc będzie czesany.
Pazurki zostały mu obcięte. Były długie, ale na szczęście trafił do SPK i w odpowiednim momencie zostały skrócone.
Na rękach nieruchomieje, ale jak go się weźmie do głaskania, to chyba mu się podoba, bo nie ucieka. Umaszczenie ma śliczne. Jest trochę podobny do forumowego Hasana, bo mam wrażenie jakby się ciągle uśmeichał  :lol
Za jakiś czas to będzie prawdziwy pieszczoch i rozrabiaka  :doping:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2012, 20:13:18 pm »
króla, czy to znaczy, że jesteś DT Bercika? A jak te jego przerośnięte ząbki, bo piszesz, że radzi sobie jakoś z jedzeniem - czy miał ząbki podcinane, czy tak sam z siebie je? Fajnie słyszeć, że dobrze się chłopczyk czuje i nawet hopkuje :)
a jak dwie dziewczynki? Głaski dla piękności króliczych, tak się cieszę, że się je udało uratować, marciula, juta, króla - :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2012, 21:36:35 pm »
Ząbki miał elegancko przycięte u weterynarza zaraz w ten sam dzień, kiedy został odebrany.
Zapomniałam dodać, że pięknie pije z miseczki. Robi wtedy takie chlip chlip chlip  :mhihi Urocze.
Pochwaliłam go, że siku ląduje w kuwecie i mam. Siku na dywanie  :oh: Mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk  :mumia
Pięknie też zjadł plasterki marchewki i nóżkę brokuła.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2012, 21:44:35 pm »
Jak fajnie, że ładnie je - a że siku na dywanie? Każdemu się może zdarzyć :) No to już wiem, jak z ząbkami - super! Pozdrowienia i głaski dla malucha :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2012, 21:54:32 pm »
W dodatku jestem już regularnie obtupywana przez białaska  :crazy:

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2012, 22:09:42 pm »
oooo?!!! pokochał Cię ???   :DD
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2012, 09:56:07 am »
czy może ktoś chciałby/mógłby podarować dla króliczka tymczasowicza narożną kuwetkę toaletową?

bardzo brakuje nam również choć jednego transportera, gdyż te, którymi dysponujemy pojechały z króliczkami do domów stałych i wciąż do nas nie wróciły ... 
nie mamy w czym przewozić króliczki do lekarza

Macie gdzie kupić te akcesoria taniej na miejscu? Jakąś giełdę czy tani sklep zoo?
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 09, 2012, 08:27:17 am »
Niestety nie mamy na miejscu taniego sklepu. Wszystko zamawiamy przez internet.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 09, 2012, 17:01:26 pm »
http://allegro.pl/transporter-dla-psa-kota-gryzonia-ptaka-gratis-i2688939697.html

Taki by wystarczył? i czy mogłybyście jakoś zorganizować odbiór osobisty?

Myślałam też o jakiejś giełdzie czy targu z używanymi - przecież można odkazić, byleby się bezpiecznie zamykał.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 09, 2012, 21:46:41 pm »
Na giełdzie zoologicznej w niedziele przy Świebodzkim jeszcze nigdy nie trafiłam na transportery, ewentualnie takie nowe ze sklepu o mega cenie. Na takich ulicznych mini targach też nie znalazłam. Jakieś czas temu było ogłoszenie na gumtree z transporterem za 15 zł, ale spóźniłam się. Może jakieś ogłoszenie nie długo się pojawi.
Jeśli chodzi o odbiór to jakoś się zorganizuje.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 09, 2012, 22:29:22 pm »
Ja mogę odebrać, to jest niedaleko mnie(jeśli nadal oferują odbiór osobisty na Zakrzowie):) co do używanych to chodzę czasem na targ taki ze starociami - kupiłam tam klatkę 100cm, ale żadnego większego transportera jeszcze nie spotkałam, same takie dla gryzoni. A jak tam piękne dziewuchy? Dobrze się czują? :) może DT wielokrólikowy może dodać jakieś zdjęcia? :lol

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 11, 2012, 16:42:39 pm »
dziś panienki u weta na zabiegu ...
proszę o trzymanie kciuków za ich zdrówko!
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Wrocław] Bert, Liv i Zora - króliki od terrarysty szukają dobrego domku :)
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 11, 2012, 16:49:52 pm »
Właśnie miałam pytać, co u zwierzaków! kciuki zaciśnięte!!!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html