Autor Wątek: mieszanki szkodliwe?  (Przeczytany 10846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anUSZka

  • Gość
mieszanki szkodliwe?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 30, 2006, 21:38:51 pm »
Nie, wrecz przeciwnie. Widocznie dieta, w ktorej byl granulat, miala wiecej skladnikow niestrawialnych (wlokien), a to wlasnie jest b. zdrowe dla krolika.

Jesli masz dostep do tego granulatu, a krolik mial sie na nim dobrze, to mozesz jeszcze raz sprobowac go wprowadzic do diety, na poczatku mieszajac z mieszanka, ktora mu dajesz.

koleś

  • Gość
mieszanki szkodliwe?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 30, 2006, 21:40:43 pm »
Miał tylko te większe kupki a tak pozatym to nic mu nie dolegało

anUSZka

  • Gość
mieszanki szkodliwe?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 30, 2006, 22:59:52 pm »
to super :)

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
mieszanki szkodliwe?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 31, 2006, 11:08:44 am »
... no proszę, jak to po krótkiej wymianie zdań wiele rzeczy się wyjaśnia :) Rozmowa drogą do sukcesu.

Jak widać na przykładzie, stwierdzenie opiekuna, czy królikowi coś jest czy też wręcz przeciwnie i jakie zjawisko uważane jest za pozytywne a jakie za negatywne jest bardzo względne.

Bardzo fajnie, że tak się toczy ta wymiana zdań :)

Agami

  • Gość
mieszanki szkodliwe?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 31, 2006, 11:55:21 am »
Oj , jak widzę ja jestem daleko 'za Murzynami". Do tej pory byłam święcie przekonana, że mieszanka to coś niesamowicie niezdrowego i nie powinno się jej dawać królikom, a jeśli wcześniej była podawana, trzeba ją zmienić na granulat jak najszybciej. Widać, ze nawet poglądy na temat żwywienia króliczków zmieniają się z czasem. w takim razie, czy mogę podawać Dyziowi od czasu do czasu miesznkę, dla odmiany? Czy to niezdrowo?

Katasza

  • Gość
mieszanki szkodliwe?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 31, 2006, 11:57:11 am »
nie, wedlug mnie nic sie nie zmienilo. mieszanki dalej sa zl;e, ale jesli krolik je dlugo, tak jak w tym przypadku piec lat, to juz nienalezy zmieniac. jesli kroliczek jest przystosowany do granulatu, to rowniez nie nalezy urozmaicac go mieszanka.

ziabak!!!!!! dobrze mowie, zakumalam?? :D

Agami

  • Gość
mieszanki szkodliwe?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 31, 2006, 11:59:17 am »
Ups,... racja, nie doczytałam postu Ziabaka  :/

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
mieszanki szkodliwe?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 31, 2006, 13:52:01 pm »
Katasza - to dokładnie miałam na myśli. Mieszanki nie są pokarmem dla królików - w żadnym wypadku. To o czym rozmawiamy tutaj, związane jest ściśle z danym przypadkiem - a mianowicie, gdy królik jest starszy, jadł całe życie mieszanki (a jednak ten powyżej nie do końca jadł tylko mieszanki... bo jak widać w postach późniejszych wydaje się, że jadał granulat i miał ładniejsze boby po nim...), je chętnie siano i problemem nie są biegunki czy rozwolnienia, tylko roztrzyga się kwestię - zmianiać czy nie zmieniać diety w takim przypadku.... a przypadki są indywidualne i do nich należy dostosować rozwiązania. Króliki reagują naprawdę bardzo różnie na te same rzeczy. Jedne maja przez mieszanki całe życia rozwolnienia, a opiekun nie wie nawet, że tak być nie powinno... inne nie mają i boby są "niby" prawidłowe, ale spustoszenia wewnętrzne (wątroba) takie karmienie wysokokaloryczne i tak robi jakieś tam, kwestia tylko - czy na tyle duże, by robić królikowi seniorowi z rozregulowanym układem pokarmowym rewolucję granulatową... To są zawsze indywidualne przypadki do głębokiego przeanalizowania wszystkich za i przeciw...

anUSZka

  • Gość
mieszanki szkodliwe?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 02, 2006, 18:02:47 pm »
Agami, dokladnie tak, jak mowia dziewczyny. mowi sie, ze starych drzew sie nie przesadza, podobnie jest z tym - jesli krolik cale zycie byl na jakiejs diecie, niezdrowej, ale dobrze sie ma, to lepiej mu nagle nie zmieniac diety, kiedy zaczyna sie starzec.
Poradzilismy wyeliminowanie najbardziej niezdrowych skladnikow (kolb, dropsow), zwiekszenie ilosci zdrowych (warzywa), ale to tylko modyfikacje diety, na ktorej jest juz krolik.
Kazdy krolik jest inny, ma inne wymagania w roznych momentach zycia, wiec choc zasady sa takie same, trzeba tez uwzglednic co sie dzialo dotac z krolikiem i wszystkie te detale polaczyc w zdrowa calosc :)