Autor Wątek: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów  (Przeczytany 47242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 09, 2012, 12:32:50 pm »
Bośniak - wkleisz tu dokładnie dane do przelewu, plis ? :) Wrzesień jest okrutny bo początek roku szkolnego i dwie córy trzeba było wyposażyć ale wysupłam 38 zł na panienki ...może odrobinkę pomogę....

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 09, 2012, 12:47:15 pm »
Jasne :) Jak to mówią, grosz do grosza i będzie kokosza  :icon_mrgreen  Bardzo dziękuję :*

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21;  01-410 Warszawa
79 2130 0004 2001 0516 7234 0001 (Volkswagen Bank Polska SA)
tytuł: Sigma i Fantazja

Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 09, 2012, 13:40:08 pm »
Poszło z buziaczkami od cioci Mai :)

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:07:50 pm »
dziękujemy! na uszach (hihi) stanę, żeby w podzięce cioci Mai nowe fotki wkelić! :)

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 09, 2012, 19:56:48 pm »
Takie podziękowania są jak najbardziej wskazane :) Może jeszcze fotki Lubczyka w bonusie? ;P Bo Lubiś chyba też u Ciebie pomieszkuje?

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 09, 2012, 20:59:09 pm »
dzisiaj poznaliśmy Sigmę i Fantazję osobiście...  :zakochany: :zakochany: :zakochany: :zakochany: :zakochany: :zakochany:
dziewczynki są niesamowite...Fantazja niezmiernie ciekawska, od razu do nas podbiegła z zaciekawieniem, obwąchała i podstawiła główkę do drapania :D a jakie robi przcudne stójki :D :D i to spojrzenie w oczach ... "dasz coś zjeść?" :DD

Sigma za to jest klonem naszej Zuzi  :DD przepiękne baraniaste czarne  :zakochany: :zakochany: dało nam się podrapać za uszami a potem zrobiło w klatce pięknego naleśnika na boczko-pleckach  :zakochany: :zakochany: szkoda że Kic nie zdążyła tego uwiecznić :icon_sad

i tak z 15 minut u Kic zrobiła się godzina  ;-)
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 10, 2012, 00:11:06 am »
półtorej :krzywy2 i prawie cała przyjemność po mojej stronie! :icon_mrgreen

reszta przyjemności po stronie kicaków, które dostały zasypane pysznymi prezentami od wujostwa worrków :bunny: Przyszło pyszne sianko (które baardzo się przyda, bo cała szóstka pochłania ilości kosmiczne), liście winogron, pędy malin, ech, to jest życie! :hura: Poza tym wszystkie kicaki zostały rozpłaszczone głaskami cioci worrkowej, dokarmione przez wujka worrka, słowem sielankowe popołudnie ekspress :)

Sigma po otwarciu klatki oczywiście wyskoczyła i zaraz się rozpłaszczyła pod głaskami (Fantazja wtedy oddaliła się na bezpiecznie oddalone miejsce pod krzesłem i udawała, że jej nie ma), ale Sigma zajęta pieszczotami nie miała czasu na ściganie jej. Po zamknięciu Sigmy Fantazja wróciła dać się podopieszczać i tak się rozleniwiła, że przez jakieś trzy minuty nie zrobiła ani jednej stójki! :niespodzianka A stójki robi faktycznie mistrzowskie - niewiarygodne jak długi może się zrobić malutki królik :rotfl2: i te łapki przednie złożone na krzyż...
oto moje nieudolne próby uwiecznienia Pi znaczy Surykatki - ups, Fantazji:



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2012, 22:09:35 pm wysłana przez bosniak »

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 10, 2012, 11:06:22 am »
Fakt przekochana.

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 10, 2012, 18:56:53 pm »
To i my dorzucamy kilka grosików.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 10, 2012, 21:35:50 pm »
:bukiet :bukiet :bukiet

Dziękuję  :icon_redface
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 10, 2012, 21:54:08 pm »
Panny z wrażenia postanowiły się popisać:

Fantazja dzisiaj zjadła kawałek marchewki, pietruszki, pół liścia kapusty pekińskiej, 4 gałązki pietruszki, trochę koperku i... boby w normie! :hura: :doping: :hura: bardzo, bardzo się cieszę, że ten szkrab może jeść coraz więcej normalnych rzeczy :pokoj:

A Sigma... postanowiła wziąć sprawy w swoje czarne łapki :rotfl2: Skoro ludzia nie daje granulatu, to trzeba sobie samemu wziąć. Wpakowała się więc na łóżko i poczęstowała. Szczegół: to łóżko jest postawione na boku... Jak skończyłam się śmiać, ściągnęłam królika na podłogę, granulat odstawiłam w bezpieczne (chyba...) miejsce i poszłam sobie. Za chwilę dziwny odgłos przygnał mnie znów do pokoju. Łyp na łóżko - puste. Szybkie łypnięcia w inne strategiczne kryjówki królicze - nie ma... Zaraz - czy ja usłyszałam skrobnięcie na jakiejś niekróliczej wysokości?? No i odłowiłam Sigmę z pudła, w którym suszą się gałązki jabłoni, a które stało na wielkim pudle, które stało na szafce :]

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 10, 2012, 22:25:44 pm »
Ja chcę adoptować tego czarnego diabełka ! Tylko czy poczeka na mnie do końca miesiąca??? Bo ja już ją kocham  :onajego

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 11, 2012, 13:10:35 pm »
Dziewuszki zostały dziś zaszczepione i zważone. Patrzcie i podziwiajcie:
Fantazja 1,40 kg
Sigma 2 kg
niezłe bydlęta, co? ]:->

PS. Bośniu, czy to znaczy, że kwota na fakturę za sterylkę Sigmy i Fantazji jest już uzbierana?
PPS. Szczepienie panienek zostało sfinansowane przez tajemniczego sponsora :matrix
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2012, 13:13:45 pm wysłana przez Kic »

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 11, 2012, 13:53:55 pm »
Urocze panienki to znalazły sponsora. Super.

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 11, 2012, 13:55:39 pm »
Sigma wychodzi z założenia że skoro jest taka piekna to wszystkie brykniecia zostana jej wybaczone... no bo taka piekna jest... mały zbój wykorzystujacy sytuacje :D
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 11, 2012, 15:38:46 pm »
klaudiapiwo, Ty jeszcze nic nie mów, Ty jej jeszcze na żywo nie widziałaś... :>

a swoją drogą Sigma ma cudny charakter. taka z niej siła spokoju. jeśli czegoś chce, to jak po opowiastce było widać - dąży do tego metodycznie. natomiast nie świruje, nie histeryzuje, nie stresuje się nadmiernie... A jak już coś ją zaniepokoi (podróż do doktora w transporterze, pierwsze poczesanie szczotką), to przeczekuje z godnością, a potem odreagowuje wściekle przekopując kocyk. po czym znów się kładzie i drzemie lub daje miziać :zakochany: W nowe wychodzi nie od razu i bez pośpiechu, bardzo ostrożnie. Przy niej bramkę do pokoju czy drzwi na balkon mogę bez problemu zostawić na chwilę uchylone, na pewno się nie wybierze od razu na wycieczkę. wkurza się tylko, jak zbliża się jej pora na bieganie lub jedzenie, a ja wchodzę do pokoju i zajmuję się najpierw Fantazją. no jak można przecież!!! piłuje wtedy drzwiczki klatki aż ją wypuszczę/nakarmię, albo aż wyjdę z pokoju. wtedy, jak na stoika przystało, przestaje piłować, bo i nie ma po co. Zdecydowanie energicznie je i ściga Fantazję, warcząc :bejzbol

natomiast Fantazja to jej przeciwieństwo :rotfl2 Żywe sreberko, którego wszędzie pełno i nie utrzyma jednej pozycji dłużej niż parę sekund, no chyba, że je albo się ją mizia :zakochany: Na balkon już dwa razy prawie wyszła za mną, wykorzystując chwilkę na moje wyjście. do przedpokoju też się wybrała - zanim się obejrzałam już tam była :P Rzadko zdarza mi się ją widzieć jak leży - jak tylko słyszy, że się zbliżam, od razu jest czujna i gotowa do swoich mistrzowskich stójeczek i sprawdzania co mam w rękach. kojarzy mi się z jack russelem, albo innym małym psiakiem - mistrzem w wysępianiu jedzenia, tyle ze takie psiaki mogłyby się od niej uczyć! Zwłaszcza, że księżniczka Fantazja nawet jak sępi o żarcie, to robi to z godnością. Nie pytajcie mnie jak to możliwe - ona to po prostu umie i już. W razie czego worrki poświadczą :icon_mrgreen. Poza tym panna szybko się uczy. Gdy sprzątałam klatkę, uznałam w którymś momencie, że zgarnianie bobków z żywym sreberkiem kręcącym się jak fryga za każdym drgnieniem moich rąk, jest... mało wydajne :icon_twisted Wzięłam więc pannę na ręce i wyniosłam z klatki, zamykając drzwiczki. Wystarczyły dwa razy, i teraz Fantazja - mimo ogromnej presji na sprawdzanie co mam do jedzenia - biegnie do drzwiczek i jak tylko widzi sprzątanie, wrzuca hamulec i czeka kawałeczek od klatki. czujnie, oczywiście! A jeśli nawet się zapędzi do klatki, znika z niej w tej samej sekundzie, w której do niej wpadła :hahaha. Podobny efekt widziałam, gdy schowała się przed Sigmą (której się wyraźnie boi) w transporterku. Sigma powoli do niego podeszła, powąchała, wsadziła głowę [ja wstrzymałam oddech i przygotowałam się do interwencji]... i zanim cokolwiek się stało, z transportera wyleciał biały pocisk Fantazja 1, przeszybował z prędkością nadświetlną nad zdziwioną Sigmą i zadekował się gdzieś w drugim końcu pokoju :rotfl2:

uch, rozpisałam się. Dodam tylko, że obie panny:
- nie niszczą i obie nadają się na zrelaksowanego bezklatkowca (są u mnie trzeci tydzień, większość doby przebywają na zmianę poza klatką i zero strat w sprzęcie :) )
- w klatce ludzkie ręce znoszą zupełnie bez problemu, pozwalają sobie sprzątać, przestawiać, dokładać, głaskać się. Odkąd przestały bać się dotyku, chyba uznały, że ludzka ręka to samo dobro - albo jedzenie albo głaski. albo jedzenie :P
- są bardzo towarzyskie, garną się do człowieka i potrzebują jego obecności, albo obecności uszatego towarzysza (mimo tego, że Sigma na wolności ściga Fantazję, to gdy jedna biega, a druga siedzi w klatce, podchodzą do siebie, spokojnie się obwąchują i często przy sobie siedzą. Sigmie włączają się nerwowe tiki tylko gdy właśnie dostaje jedzenie, a Fantazja biegnie sprawdzić, czy przypadkiem nie lepsze, niż ona :turla:)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 11, 2012, 15:47:17 pm »
Super opowiadanie mozna by tak czytac i czytac.

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 11, 2012, 18:46:44 pm »
Sigmusia jest urocza :D faktycznie kropla w krople jak Zuzeł! [Worrki mi przy odbiorze Kuby psikusa zrobiły i pokazały Zuzła, że niby to mój chłopak :D a ze tylko migneli mi nim przed nosem to sie dalam nabrac!!] do mojego Kubka byłaby to apetyczna parka takie dwie czekoladki [Kic, przyznasz ze pasowaliby do siebie, gdyby Kubek byl stanu wolnego :D
I potwierdzam, Sigmusia jest badzo dostojna. Weszlam dzisiaj na chwile do nich, wyciagnelam reke zeby poglaskac i najpierw podeszla z rezerwa. Nawet na rece sie dala wziasc [choc szczesliwa nie byla]

No i stójki Fantazji są jak na komende. Weszłam do pokoju a Fantazja juz stała^^ dawała listki jabłoni to juz wachala - stojac.. no piekna jest ale strasznie malutka!:) Moje tak stoja w zagrodzie jak zebraja o jedzenie [nie zeby wiecznie najedzone chodzily, ale zawsze cos dobrego moga wyzebrac] :D wtedy wiedza ze pańcia coś dobrego da:)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 12, 2012, 17:34:47 pm »
klaudiapiwo, Fantazja nie jest znowu taka malutka! waży CAŁE 1,40 kg (o 0,10 kg więcej, niż 2 tygodnie temu), czyli i tak więcej, niż Pan Balbor :krzywy2

a dla fanów Sigmy:

jesteś senny... Twoje oczy robią się coraz cięższe...

...odpłyyywaaasz...


WTEM! Śni Ci się bestia!


:diabelek

[edit: naprawiłam linki]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2012, 19:31:06 pm wysłana przez Kic »

Offline maja2104

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Kraków] Sigma i Fantazja czekają na kochających opiekunów
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 12, 2012, 18:49:28 pm »
Fotek nie widać  :icon_cry