Autor Wątek: Paraliż/niedowład ciała, łapek  (Przeczytany 67915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline seito88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Moje króliki: Dwa baranki
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 25, 2014, 13:25:15 pm »
Żadnych zmian i uszkodzeń w kręgosłupie, wszystko tak jak powinno być. Co do krwi to nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa, ale chodziło o obecność E.C.

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 25, 2014, 14:07:26 pm »
Tzn wet pobral krew i wyslal do badania? Bo na wynik e.c. czeka sie okolo 10 dni. Dobrze jednak profilaktycznie przed wynikami wdrozyc leczenie na e.c. - m.in. fenbendazol

Offline seito88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Moje króliki: Dwa baranki
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 25, 2014, 14:26:26 pm »
Wetka mówiła, że wyniki będą za około 2 tygodnie więc możliwe, że gdzieś to wysyłają, ja się nie znam ;p Ale leków profilaktycznych żadnych nie dała.

Offline seito88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Moje króliki: Dwa baranki
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 25, 2014, 19:59:22 pm »
Mały update sytuacji:

Jeżeli nie zjada ceko, możesz jej delikatnie je podsunąć pod pysia przez jakąś chusteczkę i powinna je zjeść bez problemu ( przynajmniej ja tak posuwałam takiemu królikowi )

Faktycznie po podsunięciu pod pysia zajada ceko ze smakiem, nie wszystko, ale zdecydowaną większość, dziękuję za radę.

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 25, 2014, 20:47:08 pm »
w razie pytań co do opieki pytaj śmiało, sama od 10 miesięcy opiekuję się takim królikiem.
Trzymam kciuki za trafną diagnozę i skuteczne leczenie :)

Offline seito88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Moje króliki: Dwa baranki
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 25, 2014, 21:53:25 pm »
10 miesięcy opiekujesz się królikiem z bezwładnymi skokami?

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 25, 2014, 22:00:29 pm »
teraz już częściowo bezwładne. Czucie w nich ma.

Offline seito88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Moje króliki: Dwa baranki
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 25, 2014, 22:49:50 pm »
To naprawdę duży szacun za cierpliwość, a są jakieś szanse na wyleczenie Twojego podopiecznego? Bo moim zdaniem to dla królika życie, w którym nie może sobie pokicać, to nie życie.

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 25, 2014, 22:53:53 pm »
100% sprawności nie odzyska, ale jest na takim etapie, że żyje godnie i szczęśliwie. Przystosował się do sytuacji w jakiej się znajduje (chociaż nie znałam go jak był sprawny) i radzi sobie z większością codziennych czynności tak jak zdrowy królik, nie leży i jest aktywny.

Offline seito88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Moje króliki: Dwa baranki
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 25, 2014, 23:04:16 pm »
No moja na dzień dzisiejszy to nawet nie jest w stanie załatwić się w kuwecie, ani przemieszczać na większe odległości, ale cały czas mam nadzieję, że jednak wróci do pełni zdrowia.

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 26, 2014, 09:15:16 am »
Czy te zastrzyki na obrzęk to sterydy ? w każdym razie jeśli wynik na e.c. będzie negatywny warto by rozważyć podawanie sterydów przez kilka dni , warunek jest taki że e.c. musi być negatywne bo w przeciwnym wypadku sterydy mogą poważnie namieszać. RTG pokaże urazy kostne ale takie rzeczy jak przepuklina rdzeniowa to chyba tylko MRI.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 09:18:22 am wysłana przez Sensej »

Offline seito88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Moje króliki: Dwa baranki
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 26, 2014, 09:48:07 am »
Nic mi na ten temat nie wiadomo czy to sterydy, czy nie. Jak zapytałem co to, to pani wet powiedziała tylko, że to na obrzęk. Dzisiaj rano nie zauważyłem żadnej poprawy w zachowaniu królicy więc byłem jeszcze raz. Dostałem antybiotyk o nazwie aniclindan 75. Problem w tym, że jak tylko doszedłem do domu to przeczytałem na ulotce, że nie można go podawać królikom (oczywiście nie podałem królicy tego antybiotyku). W tym momencie zacząłem na poważnie rozważać opcję zawiezienia mojej królicy do AlterVet w Gdańsku, wcześniej chciałem się jeszcze z nimi skontaktować telefonicznie, ale nie odbierają telefonu.

EDIT: Teraz zobaczyłem, że dzisiaj mają otwarte od 11 i nie wiem czy jechać od razu, czy jednak poczekać do tej 11 i wtedy zadzwonić.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 09:52:58 am wysłana przez seito88 »

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 26, 2014, 09:59:56 am »
No właśnie chciałem pisać że klindamycyna jest jednym z leków bezwzględnie zakazanych , nie wiem co to za wet  :oh: :oh: godzina Cię nie zbawi ja bym poczekał i zadzwonił .

Offline seito88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Moje króliki: Dwa baranki
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:03:37 am »
Czyli wychodzi na to, że pani wet nie miała zielonego pojęcia co robi, a jednak coś kombinowała. Myślę, że pojadę z miejsca do Gdańska i mam tylko nadzieję, że będą mieli miejsce w hotelu, ponieważ nie jestem w stanie tak jeździć codziennie.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:04:39 am »
Decyzja o  zmianie weta to  konkretna decyzja. Mogę ci podpowiedzieć jeszcze jedno. CZytalam w wątku królików z Sopockiego uszatkowa , że dziewczyny /Mila/ jadą do dr Krawczyka  na początku października  z królikami sopockimi do Torunia do  króliczego weta  dr Krawczyka . Mialbyś i okazję pokazać królice wetowi w ramach rezerwacji /tam są wcześniejsze zapisy  dla indywidualnych ludzi/, badanie fachowca i decyzje co do leczenia. No i pomógłbyś dziewczynom w  transporcie  królików, bo z reguły wiozą  kilka  SPK-owskich  do lekarza .Jeżdżą w soboty , z łatwością można wygospodarować dzień dla swojego pupila . To chyba by było najlepsze rozwiązanie , ja przynajmniej tak bym zrobiła. Jeśli mój pomysł ci odpowiada  mogę na pw poslac ci nr telefonu do dziewczyny nick MIŁA lub napisz do niej na pw.   Tak zrób.
Dodam jeszcze ,ze do dzisiaj mam do siebie pretensje i wyrzuty ,że zaufałam konowałom , którzy nie pomogli mojemu Franiowi . Chciałabym cofnąć czas .... :(

Zmodyfikowalam . To jest ten wątek, gdzie Miła  pisała(z dnia 24.09 ) że na początku października jadą do Torunia

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=15046.new;topicseen#new
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 10:08:00 am wysłana przez dori »

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:10:01 am »
Czyli wychodzi na to, że pani wet nie miała zielonego pojęcia co robi, a jednak coś kombinowała. Myślę, że pojadę z miejsca do Gdańska i mam tylko nadzieję, że będą mieli miejsce w hotelu, ponieważ nie jestem w stanie tak jeździć codziennie.

Podejrzenie pasożytów jest przeciwwskazaniem do podawania sterydów, znając takich lekarzy... ten lek na obrzęk to na 90% był steryd , nie dość że leczyła na ślepo to mogła poważnie zaszkodzić.
Zauważyłeś jakieś drżenia mięśniowe w skokach ? coś jakby z zimna ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 10:13:46 am wysłana przez Sensej »

Offline seito88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Moje króliki: Dwa baranki
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:15:36 am »
Czyli wychodzi na to, że pani wet nie miała zielonego pojęcia co robi, a jednak coś kombinowała. Myślę, że pojadę z miejsca do Gdańska i mam tylko nadzieję, że będą mieli miejsce w hotelu, ponieważ nie jestem w stanie tak jeździć codziennie.

Podejrzenie pasożytów jest przeciwwskazaniem do podawania sterydów, znając takich lekarzy... ten lek na obrzęk to na 90% był steryd , nie dość że leczyła na ślepo to mogła poważnie zaszkodzić.
Zauważyłeś jakieś drżenia mięśniowe w skokach ? coś jakby z zimna ?
Decyzja o  zmianie weta to  konkretna decyzja. Mogę ci podpowiedzieć jeszcze jedno. CZytalam w wątku królików z Sopockiego uszatkowa , że dziewczyny /Mila/ jadą do dr Krawczyka  na początku października  z królikami sopockimi do Torunia do  króliczego weta  dr Krawczyka . Mialbyś i okazję pokazać królice wetowi w ramach rezerwacji /tam są wcześniejsze zapisy  dla indywidualnych ludzi/, badanie fachowca i decyzje co do leczenia. No i pomógłbyś dziewczynom w  transporcie  królików, bo z reguły wiozą  kilka  SPK-owskich  do lekarza .Jeżdżą w soboty , z łatwością można wygospodarować dzień dla swojego pupila . To chyba by było najlepsze rozwiązanie , ja przynajmniej tak bym zrobiła. Jeśli mój pomysł ci odpowiada  mogę na pw poslac ci nr telefonu do dziewczyny nick MIŁA lub napisz do niej na pw.   Tak zrób.
Dodam jeszcze ,ze do dzisiaj mam do siebie pretensje i wyrzuty ,że zaufałam konowałom , którzy nie pomogli mojemu Franiowi . Chciałabym cofnąć czas .... :(

Zmodyfikowalam . To jest ten wątek, gdzie Miła  pisała(z dnia 24.09 ) że na początku października jadą do Torunia

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=15046.new;topicseen#new

Propozycja na pewno fajna, ale nie jestem pewny czy czekanie do przyszłego tygodnia pomoże mojej królicy skoro już dzisiaj mogę ją zawieźć do innego fachowca polecanego przez SPK.

Powiedzcie mi jeszcze czy mam prawo wyciągnąć od weterynarza kartę choroby (włącznie ze zdjęciem RTG), czy coś w tym stylu, abym mógł to zawieźć do Gdańska? Czy weterynarz ma prawo odmówić wydania mi takiego czegoś?

Czyli wychodzi na to, że pani wet nie miała zielonego pojęcia co robi, a jednak coś kombinowała. Myślę, że pojadę z miejsca do Gdańska i mam tylko nadzieję, że będą mieli miejsce w hotelu, ponieważ nie jestem w stanie tak jeździć codziennie.

Podejrzenie pasożytów jest przeciwwskazaniem do podawania sterydów, znając takich lekarzy... ten lek na obrzęk to na 90% był steryd , nie dość że leczyła na ślepo to mogła poważnie zaszkodzić.
Zauważyłeś jakieś drżenia mięśniowe w skokach ? coś jakby z zimna ?

Nie, nie zauważyłem nic takiego chociaż same skoki są zimniejsze od reszty ciała.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:18:56 am »
Masz jak najbardziej prawo do karty choroby.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:31:53 am »
Miałam na myśli ,że dzisiaj już skonsultujesz z wetem polecanym przez SPK , natomiast nie zawadzi pokazać króliczkę dr z Torunia.
Odpowiadając na twoje ostatnie pytanie . Ja zawsze każdy  rtg proszę o zapisanie na płytce CD oraz o wydruk z wizyty czyli tzw historię choroby . Mam założone teczki dla każdego mojego zwierza . W każdej chwili mogę skorzystać z wizyty u innego weta i wtedy wszystko jest jasne.

Offline seito88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wejherowo
  • Moje króliki: Dwa baranki
Odp: Bezwład skoków u królika
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 26, 2014, 19:10:15 pm »
Wróciłem od pani Agaty Nikitin i powiem, że jestem zadowolony. Co do tego antybiotyku to się okazało, że to nie do końca jest tak, że go nie można. Pani Agata powiedziała, że ona by przewidziała inny, ale rozumie dlaczego tutejsza pani wet przepisała właśnie ten, także od dzisiaj zacznę go podawać. Wykluczyła również możliwość E.C. gdyż nie ma takich objawów. Leczenie pani wet z Wejherowa, czyli sterydy i witaminy, również jest jak najbardziej słuszne. Skierowała mnie tylko na dodatkowe prześwietlenie (tak żeby było więcej widać, chrząstki czy coś) i dodała probiotyk do tego antybiotyku oraz glukozaminę. Również u pani Agaty zobaczyłem, że królik jednak zrobił lekki postęp w porównaniu do wczoraj więc dalej jestem dobrej myśli:) Jedyny problem z panią wet z Wejherowa jest taki, że mało mnie informuje o tym co robi, ale chyba będę musiał zacząć polegać na jej wiedzy i bardziej jej zaufać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 19:13:31 pm wysłana przez seito88 »