Autor Wątek: SPK na Poznańskim Dniu NGO!  (Przeczytany 9741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« dnia: Sierpień 22, 2012, 15:55:03 pm »
Już 8 września startujemy z naszym stoiskiem na kolejnym Poznańskim Dniu Organizacji Pozarządowych  :doping:

Chcielibyśmy wszystkich serdecznie zaprosić do udziału w imprezie. Stoisko królicze będzie zorganizowane przy Arkadii obok innych pro-zwierzęcych i ekologicznych organizacji. Mamy całe mnóstwo pomysłów i... czekamy na ich kolejną porcję od was ;) Prawdopodobnie weźmiemy też udział w przemarszu ulicami Starego Miasta i stąd gorąca prośba do forumowiczów z Poznania i okolic - czy ktoś z was posiada strój królika odpowiadający rozmiarem dorosłemu facetowi?  :bunny: Mamy jednego ochotnika i jednego niezdecydowanego do jego ubrania :D

Wszystkich, którzy chcieliby nas jakoś wesprzeć - podarować królicze fanty na imprezę, pomóc w zorganizowaniu stoiska czy przejść w pochodzie proszeni są o kontakt do mnie ;)

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie - http://www.poznan.pl/mim/ngo/news/iii-poznanski-dzien-organizacji-pozarzadowych,54141.html

Offline emilkaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2012, 17:54:13 pm »
a jakiej pomocy przy organizacji stoiska byście potrzebowali? i jakie ewentualnie fanty? :)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2012, 18:04:15 pm »
Fanty postanowiliśmy wystawić z motywem królików - figurki, gumki do mazania i do włosów, torebki, zeszyty, broszki. Potrzebujemy też jakiś długopisów, świec - ja produkuję do nich wstążeczki z motywem królika, żeby wszystko było mniej więcej na ten sam temat.
Obecnie są 3 osoby, które mogą stać przy stoisku + mój chłopak, wprawdzie niezwiązany z SPK ale wyraził chęć kicania w króliczym przebraniu :D Myślę, że mógłby się przydać ktoś, kto pomógłby w transporcie materiałów i rozstawianiu ich. Pewne jest, że na stoisku zawsze muszą być przynajmniej 2 osoby, potem organizowane jest około południa przejście ulicami Starego Miasta i myślę, że im więcej osób dołączy - tym lepiej ;) Potrzebujemy też dla celów przemarszu ułożyć hasła - okrzyki zachęcające do zajrzenia na nasze stoisko.

EDIT:

Jedna z nagród na naszej loterii fantowej - http://www.facebook.com/photo.php?fbid=430443523673061&set=a.425490720835008.122213.424340660950014&type=1&theater , kto chce taką wygrać? :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 23:47:43 pm wysłana przez miguelle »

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2012, 19:40:37 pm »
Jeśli będę mieć wolne od pracyto na pewno Wam pomogę :)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:40:28 pm »
To się cieszymy :D Jakby coś - pisz do mnie na PW :)

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2012, 03:12:51 am »
a ja sobie inteligentnie wymyslilam, ze calosc odbywa sie w ten weekend i martwilam sie, ze nic nie zalatwilam  :glupek:

piszcie czego potrzebujecie? hasla, slogany, fanty, maskotki, klatki...?

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2012, 21:11:05 pm »
Więc tak - z loterii fantowej rezygnujemy - to jest impreza miejska i mamy w związku z tym obawy, bo pozwolenia na gry hazardowe (a tak to się chyba nazywa :P) oczywiście brak. Ale fanty się przydadzą na grę miejską "Szlakiem poznańskich NGO". To gra organizowana przez UM wespół z organizacjami - osoby biorące udział w konkursie chodzą po stoiskach, rozwiązują zagadki (jeśli masz jakiś pomysł na prostą zagadkę, zadanie do wykonania - napisz proszę do mnie, ja na razie kombinuję nad rebusem) i po zgarnięciu odpowiedniej ilości punktów otrzymują nagrody, które jeśli dobrze zrozumiałam - trzeba wcześniej dać UM do rozdysponowania. Jutro mój chłopak ma za zadanie się podpytać w Urzędzie co i jak z tym konkursem :) Hasła na przemarsz są już ułożone i wysłane, ale jeśli masz jakieś ciekawe to myślę, że i tak nie będzie problemu by je jakoś wykorzystać. Możesz też podrukować ulotki ze strony SPK, głównie te informacyjne o opiece nad królikami, bo z naszego doświadczenia wynika, że te najszybciej idą.
Jeśli będziesz mieć też trochę czasu to spotkanie organizacyjne w sprawie Dnia NGO jest jutro czyli 5 września w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, przy placu Kolegiackim 17, o godz. 13.00. Powinno być tam parę osób z wolontariatu w Poznaniu, poza mną - niestety nie dam rady :/

No i dalej poszukujemy stroju królika dla dorosłego faceta, szukaliśmy wszędzie prawie w wypożyczalniach w Poznaniu i jedyne co znaleźliśmy to królik specjalnie na noc panieńską :P

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2012, 22:48:21 pm »
Taki strój na bank przyciągnąłby uwagę :diabelek Jeszcze to rozważcie :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2012, 23:36:58 pm »
Zależy kto go ubierze ^^
Ale skoro podałaś pomysł to masz zdecydowanie pierwszeństwo :D

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2012, 23:46:12 pm »
:diabelek ja i bez tego przyciągam uwagę :diabelek - w stroju króliczka to mogłoby już być za dużo dla normalnych obywateli Miasta Doznań :diabelek

Trzeba zrobić rekrutację na króliczka wśród Poznanian ;) Jakbym gdzieś namierzyła strój "zwykłego" ;) królika, to dam znać.
A może by podejść do tego z jajem i przebrać chłopa za króla (takiego w koronie) i podpisać go jakoś śmiesznie na klacie? Tzn. na przodzie bluzeczki, jaką będzie miał założoną pod królewskim płaszczem? :) Król król-ików, albo Królik trzyma władzę itp.itd. ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2012, 00:01:07 am »
Oj, Bośniak, nie wątpię :D Co niektórzy by mogli zemdleć lub rzucać różnymi częściami garderoby :diabelek

No właśnie na strój królika mamy samych ochotników, za to żadnych ochotniczek. Pomysł świetny, mamy trzy pary króliczych uszu, jak zabraknie to jakieś się najwyżej wytnie, zrobi koronę z papieru... jesteś geniuszem!

W moim mieście powiatowym co roku odbywa się Winobranie i prezydent miasta daje klucze Zielonej Góry Bachusowi, już sobie wyobrażam analogiczną sytuację w Poznaniu z udziałem króla :D

A może koszulka z napisem "królowa jest tylko jedna" i dorysowane królicze uszy i korona nad napisem? :D

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2012, 00:04:06 am »
Jak to żadnych ochotniczek przepraszam bardzo?! :P A Ty myślisz że dla kogo ja te uszy kupiłam!? :P Dla siebie przede wszystkim! Będę przodować króliczym uszkiem i na pupie sobie ogonek przyczepię! A co! :P
WO AMIGO

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2012, 00:06:22 am »
Tzn ja na uszy też się piszę, ale w kompletnym stroju królika bym się prawdopodobnie ugotowała :P

Ogonek do kręcenia też będzie? Łii!

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 05, 2012, 00:13:09 am »
Hehe, widzę, że kreatywność mimo późnej godziny nie umarła w narodzie, tylko trzeba było dźgnąć nieco ;)
Mogłam Wam wysłać dwa pompony z Euro - byłyby ogony, że hej. Ale może się nie zmarnują - jak będzie dobra okazja, to chętni przywdzieją pompony w południowej Polsce ;)

Trzymam kciuki, żeby się wszystko ładnie udało - ciałem nie będzie mnie z Wami, ale duchem - tak :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 05, 2012, 09:21:18 am »
Mam na zbyciu około 10 maskotek ,,mały głód", cztery torby z tworzywa sztucznego  zapakowane  jako warzywa( jak się rozwinie to  tworzy się siatka nylonowa)  . Są dwie marchewki i dwie truskawki( te torby) . Jak chcecie to mogę nadać priorytetem i na piątek będzie .Zostały z jakiejś imprezy .Tylko ,że nie bardzo kojarzą sie z królikami . Jakby co to dajcie adres na pw.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:07:32 pm »
A teraz małe sprawozdanie dla was :D



Po ogarnięciu stoiska przy pomocy Magdy (forumowa madzia.m4) oraz naszych nieustraszonych partnerów czym prędzej z Martą założyłyśmy królicze uszy i pokicałyśmy promować nasze stoisko na pochodzie. Gdy my czekałyśmy już pod fontanną (oczywiście jak zawsze przybyłyśmy punktualnie, nie to co inni  :jezyczek:) by wyruszyć na Przemarsz, Magda zdołała odpowiedzieć na kilka podchwytliwych pytań konferansjera ;)


Nasz pochód po przejściu przez fontannę na Placu Wolności skierował się w stronę Ratusza, gdzie czekaliśmy aż o 12 pojawią się słynne poznańskie koziołki, które miały wystąpić w koszulkach z logo Poznańskiego NGO i cóż.... nie od dzisiaj wiadomo, że zwierzęta nie lubią przebieranek :P Mechaniczne kozy były gołe i wesołe :D
Ten punkt imprezy jednak nie skończył się tak szybko - otrzymaliśmy bowiem puzzel z nazwą SPK oraz na odwrocie fragmentem układanki z logo i hasłem Poznańskiego Dnia NGO i trzeba było wysilić swoją mózgownicę by wcisnąć gdzieś ten element :P
W czasie gdy my przedzierałyśmy się z całym tłumem innych wolontariuszy przez ulice Starego Miasta mój biedny chłopak został sam na stoisku z wiedzą na temat królików, którą da się streścić w stwierdzeniu, że królik to małe zwierzę z wielkimi uszami :D Na szczęście dzięki wrodzonemu talentowi do konwersacji (czyt. owijania w bawełnę) dał sobie jakoś radę bez nas.
Po powrocie zmęczone wskoczyłyśmy w koszulki z logo SPK (tu podziękowania dla dnorthern7 za wydruk napisu  :bukiet) i przez kilka następnych godzin mimo niezbyt dopisującej pogody obsłużyłyśmy całkiem pokaźną ilość interesantów. Reakcje ludzi rozmawiających z nami były na ogół entuzjastyczne :) Oczywiście jednak jak zwykle musiało się pojawić parę osób uwielbiających króliki... szczególnie w sosie śmietanowym. Podobnie jak Pestce - najbardziej przyciągały do nas klatki z pluszakami, wszyscy się nabierali na nie myśląc, że są tam żywe króliki  :mhihi
Nie zabrakło także dzieciaków, które zostawiły nam próbki swojej twórczości w postaci pomalowanych kolorowanek



W czasie imprezy skusiłyśmy się też na małą paczuszkę przepysznych ciasteczek w kształcie królika od forumowej Szaraczek, reszta została rozdana w ramach promocji ;)

BTW - nie ogarniam chyba dodawania zdjęć przez Tinypica, postaram się to wieczorem poprawić
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2012, 18:23:27 pm wysłana przez miguelle »

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:15:42 pm »
Dobra robota :) Gratuluję :)

PS
Zdjęcia przed wrzuceniem zmniejsz - będzie lepiej się oglądało :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:46:13 pm »
Miałyście konkurencję w osobie Gacka :)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:47:36 pm »
no no no jakie piękne królice :D :D :D Moje gratulacje :))) ten nietoperek obok też niczego sobie ;P

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 09, 2012, 19:38:50 pm »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2012, 20:04:13 pm »
Nietoperek bardzo fajny, a do tego jeden z nietoperków zaoferował awaryjny DT :)
WO AMIGO

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2012, 20:20:07 pm »
Dziewczyny byłyście SUPER !! Te uszka dodają Wam uroku haha. A nietoperzyki to słodziaki - kocham gacki, mopki i inne podkowce ;) - lepszego miejsca mieć nie mogłyście ! 
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 09, 2012, 22:54:43 pm »
Marta,Miśka  :brawo: :brawo: :brawo:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 09, 2012, 23:03:15 pm »
dziewczyny super!  :przytul tak trzymać :)  :bukiet



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 09, 2012, 23:16:29 pm »
Dziękujemy Wszystkim bardzo za miłe słowa :*
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 10, 2012, 21:43:12 pm »
Dziewczynki, śliczne byłyście w tych uszkach (bez uszek też oczywiście:) - strasznie fajna rzecz, no i w towarzystwie nietoperzy - też super ssaczki :D Uściski dla Was!!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 10, 2012, 21:47:06 pm »
No ja powtorze to samo co dziewczyny wyzej: dziewczyny wygladalyscie swietnie :brawo: moje gratulacje :)

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2012, 18:56:54 pm »
"Uszki" miałyście super, ale nietoperz z Salamandry wymiatał :D PS A jak tam ciastka przydały sie na cos? :)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2012, 21:52:00 pm »
PS A jak tam ciastka przydały sie na cos? usmiech2

Oczywiście że tak :D chodziłam z nimi i kusiłam przechodniów, żeby do nas wstąpili :) Dałam oczywiście też organizatorom, żeby o nas pamiętali na przyszły rok :lol hehe.. jednym słowem wszystko wyszło super :)
WO AMIGO

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: SPK na Poznańskim Dniu NGO!
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2012, 21:55:22 pm »
To się cieszę :)