Autor Wątek: Chcę adoptować króliczka!  (Przeczytany 20242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Chcę adoptować króliczka!
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 21, 2012, 22:27:15 pm »
Za dużo? Kochana, jeśli masz więcej niż 25m2 to będzie dobrze :) ja też się obawiałam, że za mało miejsca, że taki olbrzym w domu... A teraz nie wyobrażam sobie życia bez mojej 6kilowej Puchatej :lol bierz Maksia! albo Horacego(Horacy nie jest typowym dużym królisiem, waży 3kg)! Są przepiękni! To, że króliś duży wcale nie znaczy, że to duży problem. Moja kochana śpi ze mną w nocy! :D Przytula się, zachowuje jak kot :) jest idealnym królem, jak przeważnie i inne duże króle :)
Tabasco ma wspaniały dom, więc nie lamentuj i znajdź uszaka dla siebie :lol ja przy adopcji kierowałam się charakterem, a nie wyglądem - moja Shiva ani trochę mi się nie podobała, ale okazało się, że jej charakter idealnie do mnie pasuje :)
Bardzo Ci polecam adopcję hodowlańca - z całego serca!  :bunny:
Zabieg dla króliczki w większym mieście? 200-250zł - przynajmniej u mnie we Wrocławiu 230zł. Opłaca się zadbać o to, aby wykonał to dobry wet, króliczy! taki zabieg to nie przycinanie pazurków.

sonia

  • Gość
Odp: Chcę adoptować króliczka!
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 21, 2012, 22:53:44 pm »
Bardzo Ci polecam adopcję hodowlańca - z całego serca!
Polecam tez,hodowlance sa cudowne! pierwszy raz mam takiego i powiem szczerze,ze hodowlance sa najlepsze!

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Chcę adoptować króliczka!
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:02:51 pm »
Chyba masz racje co to Tabasco i innych. Pewnie za niedługo przyjdzie taki moment, że zanim się obejrzymy będziemy mieć w domu dwie pary uszu.
Już nie mogę się doczekać. Wiec ponownie pytam: Czy powinnam jeszcze czekać z zabiegiem? Bo jeśli nie to zaczniemy bardziej się orientować u kogo.

marciula nie kuś z tym Maksiem bo chciałabym takiego przytulaśnego ale:
-pokój króliczków jest mały ( 9m2)
-czy króliczki nie miałyby innych relacji jeśli on byłby o tyle większy? Trochę dziwna byłaby z nich para. Mógłby ja zgnieść chyba?

P.S. Żeby nie było, że planuje oddać Yui w ręce rzeźnika. Nie słyszałam o Pokrzywce żadnych złych opinii. Parę pozytywnych właśnie o ich sterylizacji, między innymi na tym forum. Pytaliśmy tez o ich doświadczenie i nie zdarzyło im się zrobić królisiowi krzywdy.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Chcę adoptować króliczka!
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:11:40 pm »
To jest pomieszczenie tylko dla królików? A planujesz je puszczać do mieszkania? Ważne, żeby jednak sobie pobiegały czasem po większej przestrzeni :)
Będą bardziej wymęczeni i nie będą mieli siły na niszczenie wszystkiego :)
Nie ma opcji, żeby coś zrobił... Shivę próbowałam zaprzyjaźniać z półkilowym maleństwem - była wyjątkowo delikatna i przyjaźnie nastawiona.
Nic jej nie zrobi :) o to się nie martw! A Yui szybko masy nabierze i wcale taka mała nie będzie :)
Kochana, a jeśli to Twój król będzie tym pierwszym, z którym poszło coś nie tak? Rozmawiałaś z kimś z SPK, kto był u tego weta? Jeśli SPK mu ufa i poleca to idź, jeśli go nie ma na liście polecanych wetów na stronie kroliki.net to sobie daruj.... Bilet do Torunia czy Szczecina nie wyjdzie tak drogo. Yui ma 4 miesiące? Zadzwoń do weta i zapytaj czy podejmie się zabiegu - moim zdaniem możesz już spokojnie go zrobić.
Hodowlańce są cudowne - każdy, kto choć chwilę z takim pobędzie zakocha się i nie będzie już myśleć o miniaturkach  :lol




Offline Mycek30

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Trusia
  • Pozostałe zwierzaki: Borys-bokser 29.07.2004-23.06.2018
  • Za TM: Cin-Cin(14.12.2014) ,Mycy(27.12.2017)
Odp: Chcę adoptować króliczka!
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:15:36 pm »
Witam...jestem z Koszalina i akurat u dr.Kulki leczę swoje zwierzaki...a mam dwa króliki i psa...jakieś 2 m-ce temu pytałam jego o cenę sterylizacji mojej królinki i na jej wagę(ok.2,5 kg)koszt 70zł....u pani Pokrzywki leczyłam swojego psa od szczeniaka i niestety za każdą wizytę płaciłam słono.....dlatego przestałam do niej chodzić i po pierwszej wizycie u dr.Kulki już wiedziałam,ze to on będzie leczył moje zwierzaki....także polecam Ci tego lekarza bo panów z Połczyńskiej odradzam...
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

— Mark Twain

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13701.0.html

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Chcę adoptować króliczka!
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:25:50 pm »
Iskra go poleca.

Mieszkamy w bloku ale mamy mieszkanie piętrowe. Pokój uszaków jest na górze i boje się żeby ze schodów nie pospadały (są takie tylko z desek z przerwami pomiędzy).
Yui czasem wybiega na przedpokój i czasem też znoszę ją na dół. W przyszłe lato będziemy ja często tez zabierać do ogrodu. Na razie przyzwyczajamy ją dopiero do granulatu i zanim zacznie jeść zieleninkę to lato się już skończy :(

Pani Pokrzywka radziła trochę poczekać a Pan Pokrzywka mówił, że właściwie już można. Pójdziemy niedługo na drugą wizytę i się wypytamy. Jeśli Yui będzie już po zabiegu a on jeszcze będzie to pomyślimy. Ale bierzemy też pod uwagę Apollo. Jest juz wykastrowany. Ale nie dowiadywałam się o nim więcej bo na razie czekamy.

O Połczyńskiej krąży ponura sława uśmiercalni zwierzaków :(
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Mycek30

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Trusia
  • Pozostałe zwierzaki: Borys-bokser 29.07.2004-23.06.2018
  • Za TM: Cin-Cin(14.12.2014) ,Mycy(27.12.2017)
Odp: Chcę adoptować króliczka!
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:30:03 pm »
Sama tam byłam ze swoim psem....i po tym co usłyszałam stwierdziłam,że chyba pan dr.minął się z powołaniem...krótko mówiąc z królikiem na pewno bym tam nie poszla....
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

— Mark Twain

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13701.0.html

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Chcę adoptować króliczka!
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 21, 2012, 23:32:35 pm »
http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/jak-szukac-dobrego-weterynarza-  
Pogadaj z pośrednikiem adopcyjnym co do przestrzeni - warto postarać się o Maksia. On jest obłędnie piękny! :D
Pozdrawiam Cię i życzę aby z zabiegiem wszystko dobrze poszło :) no i z adopcją!
 :papatki

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Chcę adoptować króliczka!
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 01, 2012, 12:05:40 pm »
Ubiegamy się o adopcje Apollo i mam nadzieje, że na tym kończą się poszukiwania partnera dla Yui. Formularz wysłany, czekamy teraz na spotkanie.  :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Chcę adoptować króliczka!
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 01, 2012, 12:46:23 pm »
Ojoj, ja na Apolla też się swego czasu czaiłam, jest cudny! Ale w końcu trafił do nas wspaniały Rubens, który też jest cudowny :)
Czekamy na wieści i trzymamy kciuki! Yui na pewno będzie się cieszyć z towarzysza :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline nezuminotabi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
    • mazgrołki
Odp: Chcę adoptować króliczka!
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 06, 2012, 20:33:19 pm »
Apollo (zwany teraz Ginko) jest już u nas i nawet zdążył się zadomowić więc wątek można zamknąć ;)

Dzękuje za wszystkie odpowiedzi  :krolik
Suwaczek z babyboom.pl" border="0