Autor Wątek: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(  (Przeczytany 125484 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 25, 2012, 19:37:09 pm »
Jak tam zdrówko bo się martwimy ? Są jakieś wieści z frontu ?
lek. wet. Sowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 25, 2012, 19:40:25 pm »
Przyłączam się do apeli o info o maluszku - dzięki, Bośniaczku, za update. Czekamy na wieści od Justyny!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kamisia900

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Kobieta
  • zakróliczona 4ever
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 25, 2012, 21:20:40 pm »
właśnie jak malec się czuje? biedactwo :przytul

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 25, 2012, 22:02:48 pm »
Bosniak, masz jakieś wieści może?   :icon_frown

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 26, 2012, 15:56:01 pm »
Jak króliczek się czuje?Bardzo chciałabym przeczytać dobre wiadomości.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 26, 2012, 20:59:10 pm »
Króliczek w sumie bez zmian, tyle że zaczął sam pić. Ładnie je, chociaż w bobkach (niektórych) Justyna zauważyła śluz. U weta trzeba się pokazać za ok. 10-14 dni. Uciążliwością jest to, że króliczek sika pod siebie :/ Chodzi, jak wie, że dostanie coś do jedzenia, ma duży apetyt, ale nie wskakuje nigdzie, ma problemy z kicaniem, dużo leży i śpi. Ogólnie sytuacja wygląda wg Justyny nie bardzo przyszłościowo, chociaż jest lepiej niż w piątek.
Jutro Justyna powinna odzyskać net, to obiecała się odezwać.

Bardzo dziękuję za wspieranie Justyny i Kubusia :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 26, 2012, 21:30:01 pm »
Bośniaku, dzięki za wieści o Kubuśku i Justynie - cóż, jeśli jest lepiej niż w piątek, to może jest nadzieja? Rozumiem, że wet nie postawił jednoznacznej diagnozy? Ciągle trzymamy kciuk i myślimy o choruszku :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 26, 2012, 21:48:07 pm »
Ja też nadal trzymam kciuki i mam nadzieję,że króliczek wyzdrowieje,że z dnia na dzień będzie coraz lepiej.

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 26, 2012, 21:57:43 pm »
Bośniak, dziękujemy za wieści! Jak sam pije to jakas poprawa. Czy lekarz postawił jakąś diagnozę? Robił usg? Justyna, daj znać, bo martwimy sie o Was. Jak Ty się trzymasz? Pamiętaj, że myślimy o Was i wysyłamy mnóstwo dobrej energii (jeśli mogę mówić w iminieniu wszystkich z tego wątku)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:00:43 pm »
Robił i RTG i USG, ale nie widać żadnych przerzutów. Na pobranie wycinków z guzów króliczek był za słaby - miejmy nadzieję, że się nieboraczek pozbiera...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 26, 2012, 22:11:52 pm »
Biedactwo małe;(
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 22:40:05 pm wysłana przez Scampi »

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 26, 2012, 23:31:30 pm »
oj oj :(
lek. wet. Sowa

Offline jusstyna85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 27, 2012, 21:35:42 pm »
Chciałam bardzo serdecznie wszystkim podziękować.Fajnie wiedzieć,że są ludzie,którzy rozumieją ,że o życie królika dobrze walczyć.Dziękuje za wsparcie, przede wszystkim chciałabym podziękować Dori za pożyczke 50 zł i Scampi za pożyczke 150 zł,a także osobie,która na bazarku kupiła coś.Szczególne dziękowania należą się też Bosniak,dzięki niej jechałam ze świadomością,że uda sie jakos dogadać koszty.Dziękuje za rady,za wszystko.

To troche było jechanie na wariata,ale nie żałuje,bo wiem że juz nic więcej nie da się zrobić,nawet mając majątek na zbyciu.Jego choroba,to nadal zagadka.Jest taka sama opinia,jak wetów,do których jeżdże z psami.Podejrzenie złośliwego nowotworu.Miał robione rtg-nie ma przerzutów do brzucha,na usg nic nie wyszło.Dr Baran był bardzo miły i rzeczowy,nie ukrywałam,że mam majątek na badania.Bardzo mi się podoba jego podejście.W zasadzie dowiedziałam się tylko o tym,co kiedyś mój wet mówił,że serduszko niezbyt równo bije.Dr Baran powiedział,że jest baaardzo powiększone i niepokojące jest to,że zaburzona jest perylstatyka jelit,a w zasadzie napisał,że w ogóle jej nie ma, żołądek i jelita są przepełnione.

Znowu dostał steryd,tylko tym razem o przedłużonym działaniu na 10-14 dni,a w domu 2 razy dziennie zastrzyki z m...wciąz zapominam, sprawdze i napisze.W piątek ok 3 00 w nocy zaczął chodzić,a teraz już normalnie pije.Wiem,że nie ma sie co cieszyć,bo to tylko zasługa sterydu,ale będę się cieszyć każdym dniem i chciałabym mu zapewnić komfort i życie bez bólu.

Martwi mnie to,że nie potrafi wskoczyć nawet na łóżko,przewraca się,a kiedy wskakiwał baaaardzo wysoko.Widać spore zaniki mięśniowe.W domu baaaardzo brzydko pachnie,czasem aż robi się niedobrze, sika i bobki gdzie popadnie, najczęściej na kocyk,więc tak średnio 5 razy dziennie wymieniam mu,1 podkład kosztuje 1,60,za dużo, pralka chodzi codziennie.Kupiłam espumisan w kropelkach, Pani w aptece zna mnie,bo zawsze wydawaliśmy mnóstwo pieniędzy na leki mamy i sprzedała mi go za 17 zł,to pdoobno znacznie mniej.W bobkach jest śluz...

Co jeszcze...Obgryzł mi dzisiaj zwisające spodnie,więc chyba poprawia mu sie :)

Za wizyte zapłaciłam dokładnie 146 zł,za paliwo 70 zł + 18 zł w jedną strone za autostrade.

Aaa jeszcze...wczoraj i dzisiaj nie dałam mu kroplówki,bo zaczął pić.Udało mi się dostać kupić 1 cykorie,ale nie bardzo chce ją,spróbował i zaniósł ją na przód pokoku,na szczęście przy innych nie marudzi.Dzisiaj była u mnie koleżanka,która go widziała osttani raz rok temu,oczywiście jak wchodziła,to uciekała,bo ostatnio pogonił ją i pogryzł spodnie,za nogawke szarpał.Nie mogła uwierzyć,że to ten sam królik

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 27, 2012, 21:50:43 pm »
dostaje zastrzyki z metoclopramidu ?
lek. wet. Sowa

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 27, 2012, 22:14:54 pm »
Jusstyna, dzięki za wieści! Dobrze, że pojechałaś. To było bardzo odpowiedzialne i pokazuje, jak bardzo kochasz swojego uszaka!
Dawaj mu świeże sianko na te jelita. Jak mój miał problemy z jelitami to posypywałam mu sianko suszonym oregano. Jeśli Kubuś jadł już takie zioła to może warto spróbować. Może lepiej nie dawaj mu świeżonek, skoro jest przepełniony. Biedny ten Twój Kubuś, ale trzeba wierzyć, że leczenie przyniesie skutek. Kochaj go i utul ode mnie.
Powiedz, kochana, jak Ty się trzymasz?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 27, 2012, 22:24:23 pm »
Justyna, super, ze napisałaś, myślimy tu o Tobie i Kubusiu, wiem, ze każdy dzień troszkę lepszego nastroju uszaka cieszy, nawet jeśli dzięki sterydom - za Tobą już tyle niefajnych przeżyć, że każdy taki dzień to dużo... Jeśli potrzebowałabyś później pieniędzy na leczenie Kubusia, to pisz. Ślę mnóstwo serdeczności i pozytywnej energii  :przytul:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline jusstyna85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 27, 2012, 23:30:42 pm »
Tak,tak...z metoclopramidu.2 razy dziennie mu robie co 12 h.Kiedy był na lecznicy w szpitaliku,to też dostawał.Martwi mnie śluz w bobkach i są bardzo miękkie.Słychać takie dziwne odgłosy z brzucha.Nie zapytam moich wetów,bo nie chcę powiedzieć im,że byłam z nim w Krakowie.

Mam taką przyprawę oregano z Prymatu bodajże, taką w saszetce...to jest to? Mogę mu to dać? nie jest to ostre?
Dostaje siano,koperek,pietruszke,liście selera i dzisiaj dostał cykorie,ale zjadł jej tylko troszeczke,do tego trochce babki lancetowatej,liści brzozy i nagietka.Wystraszyłam się,że nie ma apetytu,więc dałam mu do spróbowania ziarenko słonecznika-zachwycony.

Zabawa z espumissanem była niezła.Dałam mu na łapki,poleciał i nawet nie wylizał, dałam na siano-zjadł całe,oprócz tego miejsca,więc juz nie było dobroci dla króliczka ,położyłam go na plecy i dostał do pyszczka.Chyba sie obraził:)Najlepsze jest to,że jak zostawiłam buteleczke na ziemi,to ją całą wylizywał.

Aaa i zacząl sie dobierać do głośników ,ale to ze złości,bo dałam psom jedzenie na łóżko,a on wskoczyć nie potrafi.Chodził pod łóżkiem z dobre 10 min,aż w końcu spasował.

Dziękuje za wszelką pomoc,nawet wśród znajomych nie mam takiego wsparcia,wszyscy tylko mówią,żebym go uśpiła,bo to studnia bez dna.

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 28, 2012, 00:08:17 am »
Ja zamiast Espumisanu kupuje bobotic. Ma malinowy smak i też dobrze wchodzi królicom, a jest o wiele tańszy niż espumisan krople.  Wiesz metoclopramid pobudza perystaltykę, będzie warczało z flaczków. Przy szybszym wydalaniu bobki mogą też być pokryte śluzem.
lek. wet. Sowa

Offline jusstyna85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 28, 2012, 00:34:32 am »
Ja zamiast Espumisanu kupuje bobotic. Ma malinowy smak i też dobrze wchodzi królicom, a jest o wiele tańszy niż espumisan krople.  Wiesz metoclopramid pobudza perystaltykę, będzie warczało z flaczków. Przy szybszym wydalaniu bobki mogą też być pokryte śluzem.
Dziękuje za odpowiedź,nie znałam boboticu.Szkoda,że nie wiedziałam.

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Choroba królika-zagadka,nikt nie wie co mu jest :(
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 28, 2012, 01:20:39 am »
Dobrze,że króliczek wykazuje wolę walki.Oboje jesteście bardzo dzielni.To,że tyle dla niego robisz jest godne podziwu,a nie krytyki.
Ludzie gadają głupoty-ta "studnia bez dna"np. to było ulubione powiedzenie mojej babci w odniesieniu do naszych zwierząt.

Za Espumisan płaciłam 25 złotych,a teraz kupuję Bobotic za 13 złotych.Jak pisze Sowa,to znaczna różnica.

Trzymam kciuki za Kubusia.