Autor Wątek: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !  (Przeczytany 952164 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline BEATA.K.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dolnośląskie
  • Moje króliki: Ida i Koperek
  • Pozostałe zwierzaki: Psotka-(sunia Maltańczyk)
  • Za TM: Daisy-(sunia-Owczarek Niemiecki) 14 lat
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1500 dnia: Marzec 01, 2014, 13:42:21 pm »
jeśli chodzi o "miniazyl" to wsparcie chyba zawsze jest potrzebne

to prawda, przy takiej ilości królików to tej pomocy ciągle potrzeba...

Offline b.o.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świnoujście
  • Moje króliki: Leopold
  • Za TM: Leokadia (*)
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1501 dnia: Marzec 01, 2014, 17:10:31 pm »
Na jakie konto przelać pieniądze?

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1502 dnia: Marzec 01, 2014, 17:15:53 pm »
Po 5-tym, jak dostanę rentę też można na mnie liczyć.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline mimi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4316
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lotta i Gami
  • Za TM: Pusia (02.10.14)
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1503 dnia: Marzec 01, 2014, 19:32:39 pm »
Również się dorzucam, ale na jakie konto wpłacić?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1504 dnia: Marzec 01, 2014, 19:36:14 pm »
Kochani, Juta pewnie odezwie się w nocy, więc pozwalam sobie wkleić konto do wpłat:

Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

84 2130 0004 2001 0516 7234 0008

przykładowy tytuł wpłaty: darowizna na leczenie Pestki
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ellessa

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1505 dnia: Marzec 01, 2014, 22:10:48 pm »
Zadomowiona Nówka

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1506 dnia: Marzec 02, 2014, 13:35:56 pm »
Dziękuję za wszelką życzliwość okazaną Pestce!
 :bukiet  :bukiet  :bukiet

Wczoraj uszatą widziałam, głaskałam ... cudna!
Wciąż przestraszona, ale po sterydzie - porusza się nie najgorzej. Jest ciekawska - wypuszczona z transporterka - natychmiast żwawo udało się na zwiedzanie  :lol
W dniu przywiezienia przez Małgosię do domu(piątek), była przestraszona i nieco agresywna. To przerażenie całą sytuacją wywołało skrajne objawy w zachowaniu.
W sobotę było o niebo lepiej! Rąk Pesteczka boi się nadal, ale wyraźnie widać, że delikatny dotyk sprawia jej przyjemność. Nie ucieka, "skupia się w sobie" i pewnie ma mieszane uczucia: "powinno być niebezpiecznie, a jest przyjemnie!  :wow "
Za to nóg Pestka się nie obawia. Jeśli stanie się jej na drodze - ominie ;)

Jeść nie chciała nic poza siankiem, sałatą rzymską, selerem i marchewką.
Podany granulat uznała za ... wyposażenie transporterka. Gdy podałam na dłoni taką typową mieszankę ze zbożem(myślałam, że może zboże choć zna) - to "wyniuchała" bardzo głośno i z chuchaniem, ale również uznała, że to nic ważnego. Być może wąchała tak moją rękę  :lol

Zdrowie: steryd hamuje stan zapalny, redukuje ból, dzięki niemu króliczka się porusza. Na tylnych łapach, nad ogonem widoczne mocne zasinienia. Uszy - jedna wielka masakra! Nawet Małgosia mówi, że takiego świerzbowca to jeszcze nie widziała! (o mnie już nie wspominając). Leczenie podjęte od piątku, więc będzie już tylko lepiej. Kark częściowo łysy, pogryziony, w strupach. Do obserwacji na razie i przemywania rivanolem. Gdyż na skórze(poza uszami) nie zauważyliśmy zmian grzybiczych czy świerzbowych.

Z informacji dzisiejszych: króliczka nie chce chodzić, poleguje. Głaskać? bardzo proszę  :lol  ale uszu i tyłu ciała - nie dotykać  !!
Czyli nie dotykaj tam gdzie boli  :/

Natomiast wczoraj w miniAzylu zaszły spore zmiany.
Nie mogłam zostawić Małgosi z tak olbrzymią ilością królików. Efekt - miałam wczoraj do Wrocławia radosną podróż przy wtórze chrupania, ciamkania, kopania tudzież w obłoku króliczych zapachów. Cudnie było  :oh:

Zabrałam do Wrocławia 5 królików.
1. Jak widać z wpisu Ellesy - Nówka już zadomowiona  :hura:  A jechała na dt z opcją pozostania na stałe  :mhihi
2. Cynamon przyjechał do domku, w którym też już zostanie ;)
3. Oczko - jest w nowym wrocławskim domku tymczasowym. Może we Wrocławiu poszczęści mu się bardziej z domkiem adopcyjnym  :DD
4,5 Ida i Koperek ....  :hm: Ida użarła mnie w palec gdy redukowałam w transporterze ilość warzywek wrzuconych "na drogę" przez Małgosię. Widać należało mi się  :/  Ida i Koperek "przeczekują" we Wrocławiu, gdyż tak naprawdę ... wybierają się już w podróż do własnego domku. Może i dlatego Ida uznała, że skoro nie będzie zależeć ode mnie - to może sobie pozwalać  :DD

Ten pobyt raz na rok w miniAylu zawsze szeroko otwiera mi oczy. W tym roku szczególnie, gdyż w zeszłym tymczasowiczy było mniej.
Małgosia ze wszystkim daje sobie radę, nie werbalizuje żadnych potrzeb ... a potrzeby są tam wielkie!
Nie da się , a w zasadzie nie powinno być tam tak jak do tej pory ... Np. Małgosia wożąca swoim samochodem po 50 kg żwirku, targająca się z workami po 25kg.... W miniAzylu schodzi tygodniowo ok. 40kg żwirku!
Chcę zamówić większą ilość pelletu, który dostawca po prostu do MiniAzylu dowiezie. Musimy to zrobić. I w workach po 15 kg, co będzie na siły kobiece do noszenia.
Klatki ... aż wstyd mi się przyznać  :icon_redface Małgosia mówiła, że ma a ja nie pytałam jakie.
Tych większych klatek jest tam niewiele  :nie_powiem Większość to 80cm, są i mniejsze.
Gdy królików w miniAzylu było mniej - biegały one bardzo często poza klatką. Gdy teraz jest ich 20 - biegają, ale bardzo krótko.
Priorytetem stanie się teraz doposażenie miniAzylu w kilka większych klatek. Nie tylko dla Pestki.

To na razie tyle z bieżących przemyśleń i wrażeń ...
(ps. na zdjęcia wciąż trzeba poczekać, a mam w aparacie nawet Pestkę :) )

No może jeszcze dopiszę .... miniAzyl miał być takim większym domem tymczasowym, a dzięki Małgosi faktycznie okazał się prawdziwym azylem dla wielu stworzeń. Tak wielu, że niemal ponad siły Małgosi.
Małgosiu - dziękuję  :*
Jesteś jedyna. Tak niewielu ludzi jest w stanie poświęcić własne życie, własny dom na potrzeby bezdomnych zwierząt.
 :heart


« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2014, 14:41:20 pm wysłana przez juta »
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1507 dnia: Marzec 02, 2014, 14:04:34 pm »
czyli kochani trza zacząć fanty szperać po domu , bo większa giełda się szykuje :)

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1508 dnia: Marzec 02, 2014, 14:22:47 pm »
czyli kochani trza zacząć fanty szperać po domu , bo większa giełda się szykuje :)

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy do tej pory wspierali i wspierają miniAzyl  :bukiet
Przyznam, że dotychczasowe dochody z giełd przeznaczane były zgodnie z zapotrzebowaniem: czyli na koszty leczenia, koszty zabiegów, koszty żywienia. To zawsze najważniejsze. Czyli zdrowy królik choćby w mniejszej klatce.

Jednak teraz widzę, że koniecznie należy zaopatrzyć miniAzyl w większe klatki. Niestety również te droższe, otwierane od przodu. Taka klatka umożliwia podawanie lekarstw królikowi bez wyciągania go na zewnątrz, co dla niego jest z pewnością mniej stresujące.
A jak uczy doświadczenie - większość królików po trafieniu do miniAzylu wymaga leczenia ...
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1509 dnia: Marzec 02, 2014, 14:34:19 pm »
Jutko, jak obrazowo, przejmująco to opisałaś... Często myślę o Małgosi, podziwiam z oddali, choć zupełnie coś innego znaczy myśleć i wyobrażać sobie, co innego zaś - zobaczyć, przeżyć, być na co dzień. Ja wiem, że nie dałabym rady, posypałabym się - tym większy, niesłabnący jest mój podziw dla Ludzi takich jak Małgosia, przez duże L.
Pewnie, że dla Małgosi przydałaby się nieustająca pomoc, ba, fundusz na pokrycie kosztów utrzymania i leczenia uszaków! Przecież ilość uszaków oscyluje w porywach  wokół ilości uszaków lubelskim Króliczym Zakątku!  :nie_powiem

Super, Julitko, że zabrałaś od Małgosi 5 sztuk  :D
Nóweczkę już widziałam z nowym koleżką, a kiedy Ida i Koperek trafią, gdzie powinny? ;-)

Giełdę ewentualną bardzo chętnie znów wesprę :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1510 dnia: Marzec 02, 2014, 14:37:59 pm »
Mi już wystarczyła kiedyś relacja "na żywo" z próby dotarcia do Małgosi z workiem karmy i trudności z tym związane.
Masakra- nie dość, ze daleko od miasta, to jeszcze wozić tyle kilogramów i dźwigać  :/
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1511 dnia: Marzec 02, 2014, 14:51:00 pm »
no to kochane cioteczki , wiem , ze giełd  ostatnio było sporo ..
ale może coś jeszcze wyszperacie u się ..?? :niegrzeczny

giełda wstępnie zacznie się 10.03 .

kto pomoże .? :D

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1512 dnia: Marzec 02, 2014, 15:08:00 pm »
W takim razie wystepuję o zgodę do zarządu i proszę o przysyłanie do mnie fotek fantów wraz z opisami :) Nie wiem czy dzisiaj juz dostane zgodę i czy dam radę już giełdę zacząć bo czeka mnie "wielce przyjemna" wizyta u "ukochanej" rodzinki ale w poniedziałek ruszymy na 100% :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1513 dnia: Marzec 02, 2014, 15:10:32 pm »
Kochana Solvieg :* Na pewno się włączę :) Dzięki :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1514 dnia: Marzec 02, 2014, 15:22:10 pm »
Ten ostatni czas musiał być dla Małgosi bardzo trudny.
25 królików do zaopiekowania!

25 tymczasowiczy, a w tle 4 własne  :niespodzianka
Małgosia mówi, że na same warzywa wydaje tygodniowo ponad 100zł. A przypominam, że warzywa opłaca z własnej kieszeni, to nie jest coś co się bierze na fakturę. Podobnie jest z sianem - kupowane u rolników, płacone do ręki bez faktury.
Jeśli w tym wszystkim są zwierzęta chore, którym trzeba podać lekarstwa, które trzeba dokarmiać  :wow  to faktycznie doba ma zbyt mało godzin.
A tak było w zeszłym tygodniu. Na dokarmianiu były 4 sztuki!
Przypominam, że ponadto panna Penelopka zjada warzywka jedynie utarte na tarce :) Tudzież ta pannica wciąga jedynie granulacik CC - i nie dlatego, że jest grymaśna, ale dlatego, że tylko na nim nie pękają jej ząbki. Oczywiście Penelopa jest pod stałą kontrola lekarską, otrzymuje specjalne tabletki na wzmocnienie kości. Ale większych efektów wciąż nie widać.

W sumie nie dziwota, że Małgoś nie ma czasu na wpisy na forum. Każda minuta jest zajęta opieką. A pomiędzy - do pracy pojechać trzeba.
Często rozmawiamy, ilu zwierzętom można pomóc jednocześnie. Mamy plany zmniejszenia "pojemności" miniAzylu.
A potem znów rozmawiamy i Małgosia .. pomiędzy słowami ... wrzuca np. tekst "ten nowy to już od wczoraj ...." a ja przerywam wielkim głosem "JAKI NOWY?!" A nowy już jest i trzeba mu pomóc ;)
Tylko o Pestce dowiedziałam się niemal natychmiast. Małgosia bardzo przeżyła całą sytuację. BARDZO! Kiedy zaczęła mi opowiadać szczegóły - uwierzcie nogi mi zmiękły. Nie chciałam słuchać  :(
Ale też udało się, jak mam nadzieję, pomóc Pestce, nie dopuścić do zwiększenia obrzęku, stanu zapalnego, co w efekcie przyniesie Pestce zdrowie. Właśnie mój prywatny króliś ma zaniki mięśni i niedowłady min. z powodu utrzymującego się obrzęku, więc dlatego wiedziałam jak ważne jest szybkie podanie Pesteczce leku. Mam tylko nadzieję, że nie "wyskoczy" u niej nowy problem. Trwają dyskusje, również z lekarzem, kiedy zdecydować się na zabieg. Bo jeśli mimo pobytu z samcami nie rodziła - to co siedzi w środku brzuszka ?

giełda wstępnie zacznie się 10.03 .

W takim razie wystepuję o zgodę do zarządu i proszę o przysyłanie do mnie fotek fantów wraz z opisami :)

Na pewno się włączę :)

Kochane jesteście  :*
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1515 dnia: Marzec 02, 2014, 16:22:05 pm »
25 tymczasowiczy, a w tle 4 własne  niespodziewanka
Jakoś próbuję sobie to wyobrazić i nie bardzo mogę  :wisielec: Jedna osoba  :blaga: :blaga: :blaga: :blaga:


Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1516 dnia: Marzec 02, 2014, 18:02:57 pm »
25 tymczasowiczy, a w tle 4 własne  niespodziewanka
Jakoś próbuję sobie to wyobrazić i nie bardzo mogę  :wisielec: Jedna osoba  :blaga: :blaga: :blaga: :blaga:



Ja to widziałam .....
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1517 dnia: Marzec 02, 2014, 20:49:44 pm »
na nas jak zwykle możecie liczyć jeśli chodzi o giełdowanie... my ciągle w biegu 24h/dobę 7dni/tyg, ale coś jutro rano postaram się zaproponować na giełdę, chyba że macie jakieś propozycje co do fantów od Niezłego Ziółka :)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1518 dnia: Marzec 02, 2014, 21:25:31 pm »
Po to tu jesteśmy :) Do mnie też możecie ewentualne fanty wysyłać :) Oj będzie ciężko coś wybrać , macie tak fajne rzeczy :)

Wirtualny opiekun

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: miniAZYL U MAŁGOSI – 3xP : przeczytaj, pokochaj, pomóż !
« Odpowiedź #1519 dnia: Marzec 03, 2014, 11:47:39 am »
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16836.new.html#new zapraszamy do kupowania i do podrzucania nowych fantów :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa