Autor Wątek: Czy nie za dużo ... siana?  (Przeczytany 5209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cielinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Kobieta
Czy nie za dużo ... siana?
« dnia: Sierpień 10, 2012, 22:25:05 pm »
Witam.

Mam taki problem otóż mojemu Amiczkowi coś odwaliło ostatnio (jakieś 3-4 dni temu) potrafi zjeść dziennie przerażającą ilość siana. Co jakąś godzinę trzeba mu dokładać żeby je miał bo on wszystko pożera. Daję mu warzywa, owoce, liście (bo on kocha liście :zakochany:). Normalnie biega skacze bawi się, jednak ta ilość zjadanego siana mnie przeraża. Zwłaszcza że on nie jest otyły ani gruby ani chudy, on jest szczuplutki i zgrabny  :lol. I próbuje mu dawać coraz to nowe zabawki żeby się czymś zajął a on je to siano ciągle i potrafi wszystko z paśnika na ziemie wywalić a potem rozłożyć się i jeść jeść i jeść. A podczas pisania tego wątku już musiałam mu dać aż dwa razy!!! :wow. Iść z nim do weta? Proszę powiedzcie dawać mu tyle tego siana a może je czymś zastąpić?

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Czy nie za dużo ... siana?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2012, 22:31:36 pm »
Siana nigdy za wiele. To dobrze, że je sianko.


Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Czy nie za dużo ... siana?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2012, 22:34:01 pm »
Tylko się cieszyć, że król tak wcina sianko. Im więcej tym lepiej, ładniej się zęby ścierają, a i bobki są ładne po sianie.

Offline Cielinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy nie za dużo ... siana?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2012, 22:49:11 pm »
Uff... no to całe szczęście bardzo wam dziękuję za odpowiedź. Zatem temat uważam za zamknięty.

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Czy nie za dużo ... siana?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2012, 19:28:59 pm »
Boże widzę, że nie tylko Semir sfiksował po kastracji  :crazy: też wcina siano jak opętany;)
Ja też byłam przerażona, ale wszyscy mówią, że jest ok, więc spoko. Chociaż słyszałam, że za duża ilość siana też może się zmieniać w  tkankę tłuszczową, ale to podobno nie prawda :hmmm
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Czy nie za dużo ... siana?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2012, 19:53:20 pm »
Tak, królik może utyć od siana, szczególnie wysokobiałkowego z dużą ilością ziół i koniczyny. Nie jest to taka typowa otyłość, inaczej się rozkłada - idzie w mięśnie, nie tłuszczyk. Mam takie dwa osobniki w domu ;) Doktor Krawczyk mnie oświecił ostatnio, że ogromne ilości siana (a takie u mnie oba króliki pożerają) też mogą powodować wzrost wagi.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Czy nie za dużo ... siana?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2012, 20:07:04 pm »
A my zastanawiamy się, co się dzieje z Kokuniem - od lutego był na diecie, nie jadł nic świeżego - w pod koniec lipca zaczęliśmy wprowadzać warzywa - najpierw jadł z chęcią plasterki marchwi, pietruchę, a teraz koniec, nie rusza, nie chce, nie lubi - za to sianko wcina na kilogramy, to samo z suszkami, granulatem też nie pogardzi -ale to w ostateczności.
Dziwimy się, bo u naszych chłopaków świeżyzna zawsze była rarytasem -a tu taka zmiana...

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Czy nie za dużo ... siana?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2012, 12:23:15 pm »
No, czyli jednak miałam rację, że za duża ilość siana też nie jest wskazana zbytnio...jak to mówią- co za dużo to nie zdrowo;)
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline Cielinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy nie za dużo ... siana?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2012, 19:51:01 pm »
Hmmm... no to się czegoś nowego dowiedziałyśmy dziekujemy kata_strofa  :bukiet. No ale u Amiczka już się ta miłość do sianka lekko uspikoiła. I już je normalnie. Także dziękuje bardzo za odpowiedź. Temat chyba można już zamknąć.

Offline Julitta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy nie za dużo ... siana?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2012, 22:25:20 pm »
U naszej Pusi ta miłość trwa i trwa i nie sądzę, żeby miała szybko przejść. ;) Ale jej dozujemy siana, żeby właśnie nie przejadała się.
Ewa, może twój królik nie chce jedzenia typu marchew, bo to "mokra" karma, może nie potrzebuje akurat teraz tyle wody. Ta nasza też czasem ma takie dni, że nic nie rusza z mokrej karmy.
Know your limitations and then defy them.