Autor Wątek: PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików  (Przeczytany 19064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« dnia: Marzec 23, 2006, 17:03:47 pm »
Witam

Dostałam właśnie takiego maila:

"Dzień dobry.
Wczoraj w wypadku w Hucie Warszawa zginął mój tata. Do tej pory trzymaliśmy 6 króliczkow w garażu, jednak na chwilę obecną nie ma się kto nimi zająć, a ja nie mam teraz do tego głowy. Co do płci nie mam dokładanego rozeznania, ale chyba większość stanowią samiczki. Najmłodsze mają ok 10 miesięcy, a najstarsze 2-3 lata. Niestety największym problemem może być to, że część z nich jest bardzo bojaźliwa .
Gdybyście mogli państwo w jak najszybszym czasie zabrać jeśli nie
wszystkie to chociaż część z nich, oczywiście z klatkami, byłabym bardzo wdzięczna.
Mieszkam w Warszawie na Bielanach.
 
Agnieszka Pachut"


(kontakt z tą osobą jest u mnie)

Sprawa jest oczywista - potrzebna pomoc dla tej dziewczyny. Na razie nie bardzo wiem co właściwie robić... Dam komunikaty może. Jak znaleźć przechowalnie dla 6 królików? Macie jakieś pomysły? Może ktoś z Was się zgłasza by wziać do siebie jakieś króliki z tej grupy?

Trzeba szybkiej reakcji, bo ja nie wiem czy ta osoba w obliczu tragedii rodzinnej w ogóle jest w stanie zająć się tymi zwierzętami teraz (karmienie, pojenie itd). Potrzebuję kogoś kto sprawę poprowadzi i kogoś kto będzie w kontakcie z tą osobą - może da ustalić się np. jakieś dyżury, kidy to ktoś z Grupy by do czasu znalezienia im przechowalni doglądał tych królików. Bardzo proszę o pilny kontakt w tej sprawie.

anUSZka

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2006, 17:59:30 pm »
Niedobrze... zglosil sie ktos?

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2006, 19:25:25 pm »
Tak Aniu, akcja była natychmiastowa. Dzięki pomocy i zaangażowania Małgosi Olejnikowskiej-Prolejko wszystkie króliki w piątek zostały przewiezione do przechowalni. 3 z nich są u Marty Filipowicz - czlonek Grupy Adopcyjnej, bardzo sprawnie działa a jest w Grupie w zasadzie od kilku dni; a trzy pozostałe są u Martyny Sucheckiej - naszej najmłodszej członkini Grupy.

Małgosia, która jeździła, wszystko załatwiała i widziala warunki w których były króliki, była przerażona... Zwierzęta były w ciemnym, nieogrzewanym garażu (takim zwykłym, podwórkowym). Były hodowane na handel na bazarze Wolumen. Prawdopodobnie nigdy w życiu ze swoich klatek nie wychodziły.

Trzy z nich są już po badaniu lekarza, kolejne trzy pojechały chyba dzisiaj. Możliwe jest że najstarsza samica jest w ciąży, więc tych królików będzie więcej. Oczywiście wszystko są w osobnych klatkach. Ich klatki z garażu były tak zapuszczone i zardzewiałe, że pewnie nikt im w życiu nie sprzątał porządnie. Część z nich rzuciła się na siano, więc pewnie bardzo rzadko je dostawały, albo nawet wcale. To samo było z wodą - te które są u Marty zaczęły już pić, jedzą siano i dostają marchew, bo to warzywo im dawali w garażu. Granulatu nie chciały tknąć żadne, podobno dostawały jakaś najtańszą mieszankę.

Małgosia pisała, że młode mają około 6 miesięcy, a nie jak pisała ta dziewczyna - że 10. Wszystkie króliki są przerażone i strasznie histeryzują (boją się potwornie). Pewnie człowieka widziały w tym garażu tylko przy karmieniu raz na jakiś czas. Na razie trzeba je wszystko powoli oswajać, bo do niektórych nawet trudno bliżej do klatki podejść by nie zaczynały panikować.

Wszystko co napisałam pochodz z relacji od Małgosi i od Marty. Jak to się jakoś unormuje - bo taka "burza" trwa od piątku, dostaję relacje mailowe i telefoniczne na szybko, ale jeszcze tego wszystkiego nie opanowałam na tyle, by napisać coś konkretnego...

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2006, 20:24:18 pm »
Kilka zdjęć trójki królików, jakie przysłała mi Małgosia:

Mamusia - chyba najstarsza królica



Maluch nr 1 (chyba 6 miesięcy)





Maluch nr 2 (też 6 miesięcy)




na razie mam tyle.

Magdi

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2006, 21:28:59 pm »
Kroliki ktore sa u mnie jedzą juz granulat , marchewke , cykorje i pija wode . Najwiekszy problem jest z ta najstarszą samicą , ponieważ prawdopodobnie jest kotna . Narzie wszystkie króliczki są spokojne .
                                                                                 Pozdrawiam - Martyna

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2006, 21:39:11 pm »
No to super, że jedzą i się trochę uspokoiły :) To teraz najważniejsze, a z samicą ... cóż - miejmy nadzieję, że to jednak tylko obawy. W każdym razie trzeba być dobrej myśli.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2006, 22:09:29 pm »
Czy potrzebna  jest pomoc finansowa dla tych króliczków? Potrzebujecie pieniędzy na jedzonko? lub weterynarza?

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2006, 11:18:11 am »
Jakieś kwoty zostały dziawczynom przelane, w tej chwili nie potrafię oszacować czy to wystarczające... Pewnie więcej na ten temat powiedziałaby Małgosia Olejnikowska.

Ja się dziś postaram złożyć jakiś tekst z relacji dzieczyn i wstawię go na stronę, wtedy podłączy się apel o wsparcie, bo na pewno się przyda tak czy inaczej.

anUSZka

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2006, 19:28:02 pm »
Och, jakie sliczne. To cudownie, ze tak szybko udalo sie znalezc pomoc dla nich, dziewczyny, naleza Wam sie wszystkim ogromne buziaki :)

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2006, 19:34:13 pm »
Przelałam w piątek z kasy spk 180 pln na jedzenie i weta dla tych królików.
Dostaną też zioła zuzali przy następnej dostawie.

Jak ktoś chce pomóc to jak zawsze można przelać na spk z dopiskiem pomoc dla 6 królików.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Magdi

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2006, 20:32:19 pm »
Ja dostalam 80 zl ale niestety muszę stwierdzić że wydałam już 57 zl , ale kroliki maja się dobże
                                                                                    Pozdrawiam - Martyna

Katasza

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2006, 08:44:53 am »
a sa juz jakies domki dla kroliczkow na stale? czy narazie przejsciowo sa "porozkladane"? na zdjeciach wygladaja slodko....

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2006, 14:34:49 pm »
Na razie nie ma domków - króliki są w przechowalni, ale dziś uporałam się z dokończeniem podstrony. Puściłam też informację o króliczkach przez subskrypcje i mam nadzieję, że dotrze to wszystko do szerokiego grona ludzi :)

Katasza

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2006, 14:42:11 pm »
nie dosc, ze tragedia ludzka to jeszcze krolicza.... trzymam kciuki za wszystkie kroliczki, oby szybciutko znalazly domki.

Magdi

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2006, 19:22:51 pm »
Jednym kroliczkiem ktory jest u mnie juz się zainteresowala taka pani powiedziała że jak tylko wypełnimy wszystkie dokumenty to jest gotowa ja zabrać .
                                                                              pozdrawiam - Martyna

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 28, 2006, 19:43:34 pm »
Ok :) Pamiętaj Martyno, żeby przeprowadzić z tą panią wywiad - trzeba porozmawiać jakie warunki zapewni króliczkowi, czy ma dośwadczenie w opiece, czy to jest jedyny króliczek - jeśli nie, to czy jej królik jest po zabiegu lub czy go przewiduje - to ważne, aby nie było kolejnych romnożeń itp. Musi też wypełnić formularz adopcyjny - to na samym początku - a przy samej adopcji - oświadczenie.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 30, 2006, 13:32:13 pm »
Dziś dostałam list od córki zmarłego hodowcy tych królików, wklejam tutaj, bo myślę, że każdy może przeczytać. Dodatkowo treść poszła na Grupę mailem - to miłe, że nam pani dziękuje :) i oferuje wsparcie. Ogólnie - to jest kolejna nasza bardzo sprawnie przeprowadzona akcja. Brawa dla uczestniczących!

"Witam
 
Jeszcze raz bardzo chciałabym podziękować za pomoc. Nie sądziłam, że odbędzie się to tak szybko i sprawnie.
 
Bardzo mnie martwi fakt, że jedna z samiczek może być ciaży. Ja niestety nic na ten temat nie wiedziałam, a prawdopodobnie przysporzyłam Państwu dodatkowych kłopotów. Tak więc bardzo przepraszam.
 
Ponieważ tata prowadził działalność gospodarczą i miał dostęp do kilku warszawskich hurtowni zoologicznych, prawdopodnie teraz ja możliwości zakupów w takich hurtowniach nie będe miała. Ale jeśli okaże się to możliwe to chętnie mogę pośredniczyć przy kupowaniu przez Panśtwa np. większej ilości Vitapola gdzie opakowanie 1 kg kosztuje ok 3.50- 4 zł.
 
Będę się również starała co jakiś czas wpłacać Państwu na konto jakieś drobne sumy pieniędzy..
 
Pozdrawiam
Agnieszka Pachut"

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 30, 2006, 13:34:51 pm »
a na nasze konto wpłyneły przelewy dla królików.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Magdi

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 30, 2006, 15:54:41 pm »
A jeśli można wiedzieć jakie sumy zostały przelane ?

Magdi

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 19, 2006, 19:42:15 pm »
Hej mam świetną wiadomośc , maluch 1 dziś właśnie pojechał wraz z nowymi opiekunami do kochającego dmku

martini

  • Gość
6 garażowych króliczków
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 22, 2006, 17:41:13 pm »
Witam,
Jeżeli to kogoś interesuje:) to pierwszy z 6-stki maluchów - 100% samiczka o imieniu Diora - czuje się świetnie i wszystko wskazuje na to, że już po3 dniach pobytu w nowym domu - zaprzyjazniła się ze swoim nowym współtowarzyszem  :przytul  Ma tylko zapalenie spojówek, ale dostała już krople - więc wszystko powinno być dobrze. Z płochliwego i przerażonego króliczka, który praktycznie ze strachu nie wychodził z klatki - w zawrotnym tępie zmienia się w ciekawskiego, ufnego i biegającego po całym pokoju uszatka. Życzymy pozostałej 5-tce dużo szczęścia i szybkiego znalezienia domu! :heej

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 24, 2006, 10:52:20 am »
Super :) Jasne, że interesuje - Martini, pisz jak najwięcej o królikach, a może jak będziesz mieć chwilkę to napisz nam na stronę tekst do zamieszczenia w dziale "historie" (www.adopcje.kroliki.net)

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 24, 2006, 12:07:53 pm »
od początku zbiórki wpłyneło około 160 pln, za co dziękujemy  :jupi
Na ich utrzymanie wydaliśmy jak do tej pory troche więcej.


super, że maluch znalazł dobry domek  :jupi
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Magdi

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 24, 2006, 12:45:16 pm »
Witam, drugi maluch pojechał dziś do domu . U mnie zostałą tylko dwu letnia samiczka .

Goga

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 24, 2006, 22:43:32 pm »
Niebieskooka dobrze zniosła drogę do nowego domku. Na początku przekopała wszystko co było w transporterku, potem położyła się na boku i skubała sianko. Nowa właścicielka obiecała napisać na forum co u małej, więc czekamy  :D

martini

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 02, 2006, 17:18:13 pm »
Witam, mała Diora czuje się świetnie, rozrabia już równo z Nikusiem :>  Króliczki szybko sie pokochały, myją się, całują, przytulają no i rozrabiają razem ;(  czasem razem jedzą. Jest coraz ufniejsza w stos. do człowieka, ale poza klatką nie daje się jeszcze pogłaskać. Widać jednak, że to kwestia czasu.

Teraz pytnie do expertów, którzy mają doświadczenie w zaprzyjaznianu króliczków: kiedy i skąd mamy wiedzieć, że to odpowiedni moment, aby maluchy zamieszkały w 1 klatce? Do kaltek wskakują naprzemian, zdecydownie więcej Diora do Nikusia, czasami zdarza się, że są  razem w jednej klatce, ale kiedy się je zamknie dochodzi bardzo szybko do małej awantury - tzn. ona najczęściej wykazuję "agresję" w stosunku do niego, a po wyjściu z klatki szybko biegnie do Nikusia i się przytula i nadstawia. Króliczki są ze sobą nie całe 2 tygodnie, więc nie wymagajmy cudów - ale kto mi powie kiedy będzie można ulokowac je razem w 1 klatce? Z góry dzieki za porady! Pzdr. :heej

martini

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 02, 2006, 17:21:03 pm »
Te łyz to oczywiście łzy szczęścia :jupi

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 03, 2006, 12:59:27 pm »
Witam Martini :) Bardzo fajnie, że tak szybko się właściwie ze sobą dogadały - napisałabym nawet - bardzo szybko. Kiedy można je będzie bezpiecznie zostawić razem w jednej klatce - na to nie ma reguły, musisz obserwować i aby być pewną, że nie zrobią sobie krzywdy odczekaj do momentu, gdy juz nie będzie żadnych oznak agresji terytorialnej w klatce. Może aby im w tym pomóc porządnie umyj klatkę za jakiś czas, by zlikwidować część przynajmniej zapachów właściciela klatki, zrób małe przemeblowanie - przestaw ją gdzieś na inne miejsce, albo jeśli masz taką możliwość to zafunduj im nową wspólną klatkę - wtedy na obcym terenie (obcej klatce) na pewno łatwiej będzie się obu pogodzić ze współlokatorem. Ogólna zasada - nic na szybko i obserwować :)

martini

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 03, 2006, 22:08:29 pm »
Dzięki Ziabak za rady:) Klatka jest generalnie myta raz w tygodniu, nowa to może nie koniecznie (ta co mamy - ma pół roku i jest spora), ale przemeblowanie jak najbardziej! Jeszcze raz dzięki za pomoc. Najlepsze jest to, że to ona zaczyna "robić awantury" :bejzbol  u niego, a w sumie to Nikuś jest przecież u siebie :lol ale to chyba normalne u samic, prawda? Dziś mija równe 2 tygodnie jak mała jest u nas - a miłość kwitnie  :przytul że aż miło popatrzeć! Szybko się pokochały - to fakt (oby nie zapeszyć!) Jak tu można wstawić zdjęcia? Pzrd. :heej [/scroll]

Magdi

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 04, 2006, 12:52:09 pm »
martini , naprawde świetnie że króliki się pokochałay , a jeśli samiczka robi awantury to myśle że będzie ja trzeba wysterilizować , i nie tylko z tego powodu ale też z powodu częstych nowotworów narządów rodnych u samic . Serdecznie pozdrawiam i życze szczęścia dla króliczków i dla was . Głaski dla nikusia i diory .
Ps: Kajtek pozdrawia brata i bratową  :przytul

martini

  • Gość
PILNIE potrzebna pomoc dla 6 królików
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 04, 2006, 15:56:46 pm »
Sterylizacja - na pewno tak - ale to jeszcze nie teraz, musi dojść do siebie, oswoić się zupełnie, najpierw wszystkie szczepienia, juz jest po pierwszym.
A jak tam Kajtek? Bo może Nikuś tez już ma bratową, a nawet o tym nie wie? ;)

Jak ktoś mi powie jak tu wstawic zdjęcia - to wstawimy!
Pozdrownie dla Ciebie i Kajtka.