Autor Wątek: Nieprzyjemny zapach  (Przeczytany 6899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline famfaramfam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Nieprzyjemny zapach
« dnia: Lipiec 29, 2012, 19:23:18 pm »
Witam wszystkim.
Mam problem, a właściwie nie ja, a moja króliczka. Jest to baranek, ma 3 lata. W tym roku pierwszy raz wyjechałam na dłużej na wakacje (2,5tyg) zostawiając ją pod opieką taty. Niestety tata nie wpadł na pomysł, że oprócz dodawania świeżego sianka, warzyw, owoców i codziennej zmianie wody należy jeszcze zmieniać trocinki. Królisia teraz nieprzyjemnie pachnie, zastanawiam się co mogę zrobić by zapach szybciej zeszedł?
Trociny zmieniam jej codziennie, pół dnia spędza poza klatką.

sonia

  • Gość
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2012, 19:29:06 pm »
Wyczysc kuwete,zmienisz trociny i bedzie dobrze.

Offline famfaramfam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2012, 19:32:24 pm »
zmieniona, teraz już ma regularnie zmieniane co max półtora dnia, tylko sierść w okolicy tyłka jej się zakręciła i zmieniła odrobinę odcień, dlatego martwię się, że nie zejdzie to tak szybko.

sonia

  • Gość
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2012, 19:37:36 pm »
ja bym jej troche ciepla woda i plynem do higieny intymnej obmyla futerko obok dupeczki,potem recznikiem dobrze wytrzec.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2012, 20:04:16 pm »
Ja podmywałam dupcię czy skoki brudne od moczu czy cekotrofów szamponem dla psa, a potem najlepiej schnie wycierany papierowym ręcznikiem.

A tak poza tym najlepiej rozważyć zmianę ściółki na ręcznik, dywanik czy coś w ten deseń.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline famfaramfam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2012, 20:05:41 pm »
zawsze byłam zadowolona z tych trocin, bo wsiąkały mocz, ale niestety prawie 3 tygodnie to dla nich za dużo. Poszukam czegoś nowego :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2012, 20:23:35 pm »
Królik sika w jedno miejsce, jak się mu tam wstawi kuwetę z drewnianym, niezbrylającym żwirkiem, to reszta klatki nie musi być w trocinach - które, jak są zbyt drobne mogą podrażniać drogi oddechowe i oczka.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2012, 22:33:14 pm »
famfaramfam, a skąd jesteś? Może masz u nas kogoś z okolicy, kto chciałby się spotkać i pogadać, podpowiedzieć coś albo rzucić okiem na uszatka? :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline famfaramfam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2012, 23:05:46 pm »
jestem z Bytomia. Nie orientowałam się na forum czy jest ktoś z mojej okolicy ;)
Jutro wybieram się z nią do weterynarza, ale przyznam, że było dla mnie szokiem jak wyglądała, więc chciałam się jakoś uspokoić i tak znalazłam się tutaj na forum ;)

Offline furia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2012, 00:43:24 am »
sonia - wiele plynow do higieny intymnej to bardzo drażniące specyfiki z mnostwem chemii (większość ma sodium laureth sulfate na drugim miejscu w składzie, nawet lactacyd) więc ja bym była ostrozna z polecaniem takich sposobów ;)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2012, 10:19:10 am »
Jak myć króla to tylko szarym mydełkiem. Nie żadnymi szamponami dla psów, kotów czy innych zwierząt.

Offline famfaramfam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2012, 19:51:17 pm »
Jeszcze mam jedno pytanie. Króliczka była u weterynarza, okazało się, że rosną jej bardzo szybko ząbki i nie jest w stanie sobie tego sama spiłowywać, więc co jakiś czas trzeba ścinać. Ma je ścięte już od 4 dni, jednak od dwóch dni zauważyłam, że podczas biegania po pokoju, gdy rozkłada się w ulubionym miejscu lub po jedzeniu chrupie ząbkami. Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje? Czy należy jej przebadać ząbki jeszcze raz czy może to jakaś inna oznaka?

Offline kasiant

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Murek i Chleb
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2012, 22:19:14 pm »
Pewnie jest zadowolona, jest jej dobrze i dlatego "chrupie". :)
Zapraszamy do nas
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15047.new.html#new

Suwaczek z babyboom.pl" border="0


Offline tomeh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2012, 19:43:06 pm »
Trzeba często wymieniać podkład aby nie było żadnego zapachu. Dokładnie czyścić wszystko także przed nowym wkładem.
Lubię króliki, ale i koty także.

Offline Paulinaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 15, 2012, 21:06:45 pm »
ząbki to tak co miesiąc, max 1,5 :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 15, 2012, 21:18:34 pm »
ząbki to tak co miesiąc, max 1,5
Oj, z zębami to zależy, na ile się ścierają same i na ile rozwierają zgryz. Np. moja samiczka jakimś sposobem przestawiła sobie siekacze w wieku 6-ciu lat i teraz muszę jej przycinać siekacze, bo źle ściera - ale różnie jej to idzie, czasem mogę przyciąć co tydzień, a czasem trzeba skorygować co 3 dni, żeby dawała radę gryźć trzonowcami (inaczej tamte się nie stykają i nie ścierają, a to już większy problem, jak siekacze).
Także nie ma co patrzeć, że komuś starcza korekta co miesiąc, bo może się okazać, że dla naszego zwierzęcia miesiąc spowoduje poważne uszkodzenia wewnątrz pyszczka - przez przerost trzonowców.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...