Autor Wątek: Królik nie je, jest osowiały, apatyczny - co oznacza ten stan?  (Przeczytany 163237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kkasia-32

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:03:39 pm »
Nie, te bobki nie wyglądają tak jak na zdjęciu. Karol nie zostawia takich błyszczących, jego są matowe

Offline Kkasia-32

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:06:32 pm »
No dobrze, sklep kal sklep. To co mam teraz zrobić?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:08:01 pm »
w sumie to bez weterynarza się nie obejdzie :( ktos musi zbadac brzuszek i stwierdzić czy to zator, wzdęcie czy jeszcze coś innego.
edit: czy on je normalnie ?
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:27:16 pm »
Witaj , przede wszystkim weterynarz   my możemy poradzić , ale zbadać i podawać odpowiednie leki musi już odpowiednia kompetentna osoba .

Tymczasem jak znajdziesz , możesz sama poratować sytuację , na ile się da oczywiście wiec pierwszy krok czyli odstawienie całego świeżego pokarmu , tak mały królik powinien mieć wprowadzany pokarm świeży baardzo stopniowo jednocześnie obserwując bobki i brzuszek , tymczasem sprawdź czy masz lakcid , to jest probiotyk , rozpuść w małej ilości wody i niech pije ,  jak masz jakieś zioła suszone i sianko , sianko , sianko , sprawdź też , czy w brzuszku sie nie przelewa lub nie ejst wzdęty , w obu sytuacjach zacznij masowac , najpierw delikatnie , od żeber w stronę omyka , jak jest wyziębiały to zrób termofor lub butelkę z ciepłą wodą owiniętą ręcznikiem niech się grzeje . 



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Kkasia-32

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:35:03 pm »
nie mam lalcidu, to jest jakoś ogólnie dostępne? Mam suszone liście truskawek i pokrzywę suchą też mam. Siano na stałe jest w paśniku

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:37:50 pm »
pokrzywa jest ok i liście też, lakcid to w każdej aptece dostaniesz. probiotyk dla ludzi, podawany przy leczeniu antybiotykami, w szklanych buteleczkach
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:39:58 pm »
Podaj suszki , niech ma razem z siankiem , jak zauważysz ,że wcina suszki chętnie to wymieszaj z siankiem , wtedy może i sianko zacznie chętnie wcinać , a lakcid tak , jest w aptekach dostępny , nie jest super  produktem dla królików , ale na pierwszą pomoc powienien być zawsze pod ręką a jak już byś musiała iść teraz do apteki to kup również espumisan dla dzieci na kolki  to jest na wzdęcia kilka kropel na listek i masaże .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Kkasia-32

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:41:20 pm »
No dobrze, kupię w najbliższej czynnej aptece lakcid. Są jakieś dawki tego? Jak powiem lakcid to będą wiedzieli o co mi chodzi? Jak to podać? w poidełu? całe poidło wody dać z tym lekirm?

Offline Kkasia-32

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:43:15 pm »
espumisan dla dzieci na kolki  to jest na wzdęcia kilka kropel na listek ?? czyli jak to dać? oczywiście kupię ten specyfik jeśli ma on pomóc Karolkowi

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:50:18 pm »
lakcid to ampułki, dolewasz do ampułki 1ml wody i podajesz całość królikowi strzykawką (BEZ IGŁY) do pysia.
espumisan możesz podać 0,5ml jeśli brzuszek jest bardzo wzdęty.
Warto kupić kilka strzykawek żebyś mogła to podawać króliczkowi. Z suszków podaj babkę lancetowatą, mniszek i rumianek, wszystkie wymienione są dobre na brzuszek.
Świeże odstaw zupełnie.
WO AMIGO

Offline Kkasia-32

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:07:40 pm »
lakcid juz mam, espumisanu nie było kupiłam esputckon podobno to to samo. Czyli teraz co? Razem Karolkowi to podać? Jak strzykawką do pysia?

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:08:41 pm »
 Teraz podstawowe pytania : pije sam ??  Je sam ?? Je cokolwiek ?? Brzuszek w jakim stanie ?? przelewa się czy wzdęty ??



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Kkasia-32

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:12:01 pm »
Je sam, pije, robi bobki posklejane ale nie takie błyszczace jak na nzdjęcu. Brzuszek chyba ma normalny

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:15:51 pm »
 Ok w takim razie  podchodź ,że podajesz wszystko nie jako kuracja tylko w razie jakby co :  kapsułkę lakcidu otwórz , przedziel na pół proszek i wsyp do poidełka z połową szklanki wody  , przed wsypaniem lakcidu wyparz poidełko i wymyj dokładnie  jak do rana nie wypije wszystkiego to wymyj poidło i wyparz i powtórz czynności , lek na wzdęcie ja bym podała 1 ml  jest słodki to na pewno chętnie zliże , jak nie będzie chciał to wysmaruj mu łapki , zacznie się myć to wszystko ładnie i pięknie wymyje .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Kkasia-32

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:16:50 pm »
spał cały dzień, najchętniej na kocyku swoim, wcześniej (przedwczoraj) ganiał swój ogonek, ganiał mnie, był jak zmieniałam wodę, sprawdzał zawartość miseczki, kontrolował torbę co nowego do jedzenia przyniosłam. A dzisiaj nie, dzisiaj jest osowiały

Offline Kkasia-32

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:22:09 pm »
rozumiem, lakcid do wody i wypije, a esputicon mam wetrzeć mu w łapki??????? Dobrze czytam? Sorki, boję się, że maluszkowi zaszkodzę>

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:24:12 pm »
 Nie wetrzeć w łapki  ,  daj na łyżeczkę i sprawdź czy będzie lizał sam , jak nie to pokrop mu łapki nie wcieraj , króliki to czyściochy , będzie mu przeszkadzać to myjąc się wyliże lek  ;-)



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Kkasia-32

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:29:12 pm »
a te suszki co mam aaaaaa, pokropić łapki :)  Dzięki kasiagio
te suszki co mam też dać? Swieże zabrać na jak długo?

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:32:27 pm »
Suszki wsyp do klatki w jakiejś miseczce na spodku w czymkolwiek ,żeby sobie wcinał , a świeże odstaw na jakiś czas , a jak bobki wróca do normy i małego zobaczy wet zaczniesz wprowadzać mu po jednym warzywie na tydzień , obserwując brzusio i bobki .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: król Karol I osowiały
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:37:08 pm »
Ja tak tylko dorzucę od siebie.. pilnuj, żeby jadł te suszki i siano, bo z tego co przeczytałam, to siana nie je za dużo, jest w zasadzie tylko na zielonej diecie, więc wychodzi na to, że nie będzie jadł nic jak odstawisz zielone, a to jest też niebezpieczne..

Ja bym jednak ten espumisan ze strzykawki podała, jakby nie chciał z łyżeczki.. przecież sobie tym oczy może zatrzeć jak się będzie mył..
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html