Autor Wątek: Królik nie je, jest osowiały, apatyczny - co oznacza ten stan?  (Przeczytany 163222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 28, 2013, 18:35:29 pm »
przy silnych wzdęciach czy zatorach może powstać właśnie taki niedowład (z bólu i ucisku masy zatorowej/wzdętego żołądka na inne narządy lub nerwy)
Czy przy zatorze i/lub wzdęciu może być efekt "pustego i miękkiego brzuszka" bo tak oceniła lekarz. Moja Pola ma predyspozycje do wzdęć, dlatego dopytuje. Mnie wzdęcie się kojarzy z twardym "wysadzonym" brzucholem.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 28, 2013, 20:14:49 pm »
przy silnych wzdęciach czy zatorach może powstać właśnie taki niedowład (z bólu i ucisku masy zatorowej/wzdętego żołądka na inne narządy lub nerwy)
Czy przy zatorze i/lub wzdęciu może być efekt "pustego i miękkiego brzuszka" bo tak oceniła lekarz. Moja Pola ma predyspozycje do wzdęć, dlatego dopytuje. Mnie wzdęcie się kojarzy z twardym "wysadzonym" brzucholem.
U mojego śp. Trolla zator zaczynał się zawsze miękkim, pustym brzuchem. Przy ostatnim, śmiertelnym zatorze, wzdęcie (nadmuchany jak balon żołądek) nastąpiło dopiero po ok. 12 godzinach, kiedy już zaczynało być bardzo źle. Przy wcześniejszych dwóch zatorach brzuch cały czas był normalny, miękki, doktor wyczuwał tylko palpacyjnie zbitą masę kałową.
Wydaje mi się gdy wzdęcie dopiero się tworzy, brzuch wcale nie musi być szczególnie twardy. Na to wskazuje też obserwacja królików azylowych.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 28, 2013, 20:17:49 pm »
Kata_strofa to niedobrze, że tak jest, to choróbsko jest wyjątkowo podstępne. Biedne uszaki.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 28, 2013, 20:52:30 pm »
Wiem, że już po, ale chciałam też dodać swoje spostrzeżenie - u nas też zawsze zator objawiał się zapadniętymi boczkami i brzuszkiem mięciutkim! No i oczywiście brakiem apetytu..

Dobrze, ze Valko już lepiej! :przytul Wszyscy w pracy u mnie za niego trzymali kciuki (oczywiście podsłuchiwali jak gadałam przez tel)! :)
WO AMIGO

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 28, 2013, 21:01:27 pm »
Bardzo dziękuję, ale nie zapeszajmy. Poczekajmy jeszcze do jutra aż wspomagacze przestaną działać :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 28, 2013, 21:08:22 pm »
Nie zapeszamy, broń Boże. Ale fakt, u moich świniaków też te wszystkie przytkania były bez bardzo wzdętego, twardego brzuszka...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline 82franchesca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Kobieta
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 28, 2013, 21:39:53 pm »
A propos niedowładu nóżek, a nie upadł króliczek, albo niefortunnie z czegoś nie zeskoczył?? Mogło się to stać dużo wcześniej..
Mój królik miał takie same objawy, lekki niedowład nóżek, taki przykurcz, trudności z chodzeniem, brak apetytu, osowiałość. Dostawał parę dni jakieś leki domięśniowo, plus jakieś witaminki, kroplówkę, troszkę dokarmiania na siłę, ale potem mu przeszło. Wskoczył sobie do kanału, nawet nie było za bardzo wysoko, początkowo nic mu nie było, a na następny dziń pojawiły się takie objawy

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:55:20 pm »
Na szczęście nie. Te nogi były mylące. Przewracał się raczej z osłabienia, bo postawiony w gabinecie kicał normalnie i teraz też już normalnie chodzi. Dodatkowo ma legowisko ze skaju i jak próbował się podnieść to go "ślizgało" do tyłu, a nie miał siły zaprzeć się skokami. Skarbek jeszcze musi tylko normalnie zacząć bobczyć. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc :)

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:56:40 pm »
choćby polopirynę/apap

NIGDY NIE PODAWAJ KRÓLIKOWI APAPU ANI POLOPIRYNY ANI IBUPROMU


rozjeżdżanie się tylnych kończyn z przyśpieszonym oddechem może być objawem wielu chorób
- serca - przy osłabieniu z powodu np rozstrzeni
- E. Cuniculi - w postaci atypowej
- początku zatoru - ale królik nie będzie oddawał kału, perystaltyka ustanie
- ew zmian neurologicznych - sprawa rzadka ale się zdarza

nigdy nie należy podawać leków na własną rękę zwłaszcza z grup NLPZ

jeśli się komuś wydaje że jakiś lek powinien zostać podany - niech to zaproponuje



lek. wet. Sowa

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 28, 2013, 23:42:08 pm »
przeczytalem watek i tak sobie mysle ze po co lekarz jak jest forum, kazdy madrzejszy od dobrego lekarza, rozumiem iz nie mozna bylo zadzwonic do lekarza czy sie wybrac od poludnia tylko na forum  pisac i pytac, i przeczekac, a nuz przezyje .... bez urazy siemka ale porażają mnie zawsze takie watki i takie tematy
na pytanie "co zrobic" odpowiedz jest prosta "isc do kroliczego lekarza"
czy u was w poznaniu nie ma naprawde nikogo kto z lekarzy zna sie na krolikach ?!

i dziekuje Sowa ..... ja nie mialbym pojecia co sie dzieje bez zbadania, i Ty to wlasnie okreslilas jako szerokie spektrum mozliwosci co to moze byc .... ale balbym sie TYLKO pisac na forum i .....czekac
poszedlbym lub wrecz pobiegl do lekarza, w sam raz na otwarcie mojego gabinetu
 Prowokowanie kłótni na forum. Zarzucanie uzytkownikom forum, że zamiast isc do lekarza z krolem, to siedza na forum i pytaja, co zrobic z chorym zwierzakiem.
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 29, 2013, 00:25:17 am »
przeczytalem watek i tak sobie mysle ze po co lekarz jak jest forum, kazdy madrzejszy od dobrego lekarza, rozumiem iz nie mozna bylo zadzwonic do lekarza czy sie wybrac od poludnia tylko na forum  pisac i pytac, i przeczekac, a nuz przezyje .... bez urazy siemka ale porażają mnie zawsze takie watki i takie tematy
na pytanie "co zrobic" odpowiedz jest prosta "isc do kroliczego lekarza"
czy u was w poznaniu nie ma naprawde nikogo kto z lekarzy zna sie na krolikach ?!

i dziekuje Sowa ..... ja nie mialbym pojecia co sie dzieje bez zbadania, i Ty to wlasnie okreslilas jako szerokie spektrum mozliwosci co to moze byc .... ale balbym sie TYLKO pisac na forum i .....czekac
poszedlbym lub wrecz pobiegl do lekarza, w sam raz na otwarcie mojego gabinetu
Andy może naucz się czytać ze zrozumieniem zanim zaczniesz pouczać cały świat. Jeśli jeszcze raz wypowiesz się w tym wątku to przysięgam że poproszę moda o kolejne ostrzeżenie dla Ciebie, bo jak widzę nie są bezpodstawne. Niepotrzebnie podburzasz, prowokujesz do kłótni i obrażasz ludzi. Wiecznie byś pouczał, KTO dał ci takie prawo? Jesteś nieomylny? Nie sądzę, więc idź szukać dziury gdzie indziej, a najlepiej zajmij się sobą.

edit
Właściwie nie zamierzam czekać na Twoją kolejną kalumnię. Zgłaszam Cię teraz.


Sowa, dziękuję. Nic nie podawałm królikowi bez konsultacji z wetem poza boboticiem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 00:31:01 am wysłana przez siemka »

Offline kucharz19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 754
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 29, 2013, 00:42:19 am »
Andy, dostajesz bana na pisanie wiadomości na 2 tygodnie. A Ty kochana, też swoimi postami prowokujesz kłótnię :). Na przyszłość lepiej się powstrzymaj od komentarza i zglos sprawe do moderacji. Tym razem ostrzezenie Ci daruje.

Ps: brak polskich znakow, bo pisze z telefonu.

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:46:19 am »
Jak ma się maluch dzisiaj?

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 29, 2013, 09:08:05 am »
Chciałam tylko zauważyć, że siemka zanim cokolwiek napisała na forum była już po wizycie u weta! Również podałam jej numery do dr Krawczyka i jego pomocnika Konrada, ale jak na złość nikt nie odbierał. Piszę to, bo wiem, że Ania nie będzie się tłumaczyć. Chyba nawet to było opisane przez nią jak pewna "wetka" podała leki Valko. I owszem.. tak się składa, że na tak wielkie miasto, nie mamy żadnego dobrego weta króliczego... :/
WO AMIGO

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 29, 2013, 09:24:44 am »
Maluch ma się lepiej. Już o 3 w nocy zaczął ładnie podjadać seler, wciągnął bobotic i glut siemieniowy, zajada się babką i tylko jeszcze mało pije i bobczy, ale brzuszek ma normalny.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:37:50 am »
Maluch ma się lepiej. Już o 3 w nocy zaczął ładnie podjadać seler, wciągnął bobotic i glut siemieniowy, zajada się babką i tylko jeszcze mało pije i bobczy, ale brzuszek ma normalny.
ufffff trzymam kciuki aby było coraz lepiej, te nasze uszaki są takie delikatne, czasem wystarczy kilka godzin aby ze zdrowego, wesoło kicającego królika stał się markotny, przewracający z choroby  zwierzak.
Dobrze, że je, bo to jest najważniejsze.
Siemka jesteśmy z Tobą :)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:44:04 am »
Maluch ma się lepiej.
Bardzo się cieszę :D
glut siemieniowy
Czy możesz napisać, jak go przygotowujesz i podajesz? Czy ten Bobotic kupuje się w aptece? Jak go sie podaje?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:48:04 am »
Zalewasz siemię wodą i po jakimś czsie masz gluta - siorb do strzykawki i do pysia :) Bobotic to krople na wzdęcia dla niemowląt - kupisz w każdej aptece. Ja daję 2-3 kropelki i lekko rozcieńczam wodą - siorb do strzykawki i do pysia :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:53:16 am »
Zalewasz siemię wodą i po jakimś czsie masz gluta - siorb do strzykawki i do pysia :) Bobotic to krople na wzdęcia dla niemowląt - kupisz w każdej aptece. Ja daję 2-3 kropelki i lekko rozcieńczam wodą - siorb do strzykawki i do pysia :)
Ja akurat mam espumiasn bo boboticu nie była w mojej miniaptece (tej w pobliżu chałupy), ja nie rozcieńczałam espumisanu tylko do pysia w strzykawce dawałam 0,3 ml. Choć moja Polcia to wszystko wtrynia nawet gorzkie leki pije ze strzykawki, baaa nawet zwykła wodę - nie wiem może przezywa drugi stan niemowlęctwa :) 
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: nie ma siły wstać, przewraca się, nie je, nie pije
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 29, 2013, 12:12:21 pm »
Może to głupie pytanie jakie zadam, ale skąd właściwie zator się bierze? tyle słyszę o tej przypadłości, że coraz bardziej boję się, że nie potrafiłabym rozpoznać że nie daj boże Semirek ma zator. Jak temu zapobiec? jak pomóc uszakowi jeśli to wystąpi?
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations