Autor Wątek: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie  (Przeczytany 16393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 23, 2012, 15:19:01 pm »
Olinka_88 napissłam priv :)

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 26, 2012, 20:02:59 pm »
Mam dobrą wiadomość  :lol Najprawdopodobniej w sobotę Perempuan zabiera bidaka ze sklepu i przywozi go do Poznania. Tu czeka na niego olinka_88 , która oferuje tymczasowy tymczas :P Po weekendzie majowym pewnie maluch będzie miał przeprowadzkę do nowego DT. Także wszystko udało się zorganizować i maluszek nie będzie już zamknięty w małej klatce w sklepie. Ciekawe jaki będzie po roku takiego więzienia  :/

Olinka_88 także nadała maluchowi już imię - KOSTEK  :DD (bo z Kościana)

Trzymajcie kciuki za pomyślne odbicie malucha i jego podróż do DT! Obiecuję, że jak tylko Kostek przybędzie do Poznania to zrobimy jakieś fotki i wrzucimy.

Offline Katarzyn92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 26, 2012, 20:20:07 pm »
Oooo ciesze się, że maluch ma DT :D Jak już maluch na prawdę by nie znalazł DT, to nawet chciałam poratować, ale fajnie że jest ok :)

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 26, 2012, 20:50:50 pm »
Wszystko się zgadza, w sobotę z narzeczonym pójdziemy zabrać małego, mam nadzieję, że bez problemów i że będzie miał szansę na nowe życie:) na początek w dt.  :bukiet w sobotę dam znać co i jak smsem i się umówimy na przekazanie KOSTKA  :bunny:

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 01, 2012, 13:41:38 pm »
Jak tam Kostek w dt ?:>

Offline olinka_88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 02, 2012, 17:23:35 pm »
Konstanty ma się dobrze :icon_biggrin
Nie najgorzej je sianko, czasem skubnie trochę suszków, gałązki i listki brzozy. Chrupki też już mu wchodzą ładnie.
Jak otwieram klatkę, to od razu wybiega i bródkuje (brudkuje?) wszystko po kolei. Nawet miskę z jedzeniem, mniszka podawanego z ręki i naderwaną tapetę  :crazy:
Człowieka się nie boi. Można koło niego chodzić nawet kiedy odpoczywa. Pozwala na grzebanie w klatce. W ogóle nie wykazuje agresji (nawet podczas łapania).
Nie widać, żeby był spięty - po kilku rundkach z wysuniętą brodą wyciąga kopytka  :icon_biggrin
Toleruje inne króliki (mój Pasztet i Trusia dt), ale po kilku minutach kontaktu goni, żeby gwałcić. Do tej pory nie bzyczał inaczej niż tylko kilka pojedynczych "bzzzy".

Ktoś może mnie poinstruować, jak wrzucić zdjęcia? Wyrzuca mnie z forum, kiedy próbuję :nie_wiem
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2012, 17:27:17 pm wysłana przez olinka_88 »

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 02, 2012, 19:42:23 pm »
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9249.0 - tu jest wątek o dodawaniu zdjęć :)

super że króliś się zadomowia :bunny: na pewno będzie kochany, bo od początku nie wykazywał agresji , jedynie uległość :) jak całkowicie się oswoi z ludzką ręką będzie najcudowniejszy na świecie:)

na pewno będzie musiał przejść kastrację, bo przy moich króliczkach tez troszkę wpadał w hormonalny szał :D


Offline olinka_88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 06, 2012, 22:18:09 pm »
Proszę Państwa, oto Konstanty




Nie jest typem łakomczucha. Zjeść coś dobrego lubi, ale nie siedzi przy misce dłużej niż kilka minut.


Dobrze dogaduje się z innymi królikami. Po kastracji jak najbardziej będzie się nadawał na towarzysza  :icon_mrgreen

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 07, 2012, 22:21:46 pm »
Śliczny jest Konstanty.. super go widzieć takiego wyluzowanego.  :icon_lol
i wspaniale, że ma króliczych przyjaciół na dt!  :bunny: :bunny: że ma futerko, do którego może się przytulic słodziak  :zakochany:
ps. ten drugi biały królik niemal identyczny jak Kostek!

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 08, 2012, 18:21:22 pm »
Tak, Kostek jest bardzo wesołym i energicznym królaskiem. Dziękuję olinka za fotki!!! Dobrze go widzieć  :lol

Fajnie, że Pasztet jest towarzyski i jakoś się dogadują.
Już go tak nie molestuje?


Tak przy okazji chciałabym pokazać jakie pazury miał Kostek po przyjeździe z Kościana:


Na całe szczęście Kostek już ma świetny DT i miejsce do biegania oraz towarzyszy. Teraz tylko brakuje mu Domku Stałego.

Może ktoś chciałby przygarnąć do siebie malucha?  :lol

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 09, 2012, 23:48:45 pm »
Kostek nareszcie doczekał się ogłoszenia  :jupi Dziękuję olinka za fotki  :bukiet
Zapraszamy do adopcji Kosteczka http://adopcje.kroliki.net/rabbits/703#yield

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 10, 2012, 10:45:25 am »
Ale szpony! :)

Trusieńka  :zakochany: Brakuje nam Trusi Tapetopożeraczki ...
A Konstentego widziałam na żywo i ma boskie hobbickie stopy. Wieeelkie jak rakiety śnieżne, jeszcze takich nie widziałam u żadneuszęgo króla :diabelek

Offline olinka_88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 11, 2012, 18:20:24 pm »
Konstanty jest bardzo podłogowym królikiem. Najwyżej się wspiął...

na transporter w taki sposób


Jest ciekawski. Zwiedza całe mieszkanie, nie boi się chodzić po płytkach, czaaaasem zajrzy do pokoju z panelami.

zwiedzanie


Chrupki je w bardzo uroczy sposób. Jest niezwykle delikatny i nie zabiera ich z ręki tylko odgryza w trzech turach!

Pozwala się głaskać :bunny: Na początku, gdy próbowałam go dotknąć, kiedy był w klatce, to był tak zlękniony, że kładł się na boku. Z ręką zaczęłam go oswajać kiedy narzucał się Pasztetowi, bo 1.wtedy był tak podniecony, że na nic nie zwracał uwagi i 2.miałam nadzieję, że zadziała to uspokajająco. Od kilku dni pozwala się głaskać także wtedy gdy Paszteta nie ma w pobliżu :brawo: I... zaszczycił mnie kilkakrotnie zgrzytaniem ząbkami  :lol

Na wszelki wypadek dodam, że z ręką oswajam go poza klatką, a w klatce podjęłam 3 takie próby, żeby sprawdzić reakcję.

I mam wrażenie, że trochę tłuszczyku zrzucił. Chyba zacznę mu robić zdjęcia od góry, żeby obserwować czy boczki się zmniejszają :>

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 23, 2012, 23:28:18 pm »
Jak tam żyje Konstanty ?? :) może jakieś zdjęcia Kościaniaka :D

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 14, 2012, 00:54:42 am »
Olinka, Madzia, co tam u Konstantego? Kibicuje naszej drużynie w dt czy może już w ds? ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline olinka_88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 18, 2012, 18:43:59 pm »
Kościu jest u nas... sam. W zeszłym tygodniu zmarł Pasztecik :(

Konstanty chyba już się przyzwyczaił do nowej sytuacji. Wcześniej nie było problemu z nawiązaniem z nim kontaktu i głaskaniem, ale teraz spędza przy nas dużo więcej czasu, przybiega do pokoju, w którym jest człowiek. Zaczął nawet wskakiwać na kanapę, żeby być bliżej nas.
Kostek jest królikiem, który bardzo lubi kontakt z człowiekiem (i królikiem - sam przychodził przytulić się do Paszteciaczka). Pozwala na głaski, zaczął mi wskakiwać na kolana - rekord to 40minut!, przybiega na cmokanie i wołanie po imieniu. Załatwia się w klatce albo w kuwecie, nigdzie indziej. Lubi brykać, potrafi się turlać, tak jak Trusia :bunny:
Zjada wszystko, co dostanie, a po nowych warzywach czy owocach nie ma żadnych problemów brzuszkowych.
Od kilku tygodni w ogóle nie jest zamykany w klatce, chociaż zniszczył moje buty :placze
Niestety niszczy kable. Czasem skubnie tapetę (chyba usłyszał, że planujemy remont :]), lubi podgryzać kanapę, swoje kocyki i pościel.
Na pewno nie ma pasożytów.
W ramach reklamy napiszę jeszcze, że ma cudownie mięciutkie futerko :)
Właśnie wyleguje się na kanapie, bo przecież nie będzie leżakował na podłodze!

Offline olinka_88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 12, 2012, 18:05:58 pm »
Kościuszko ma DS w Poznaniu!

z wyprawką od nas, choć ma dostęp do ogrodu


gotowy do drogi:)

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Poznań] króliczek ze sklepu w Kościanie
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 12, 2012, 19:01:37 pm »
Super! Bardzo dziękuję Olince za opiekę nad małym psotnikiem przez ten cały czas i przepraszamy za ewentualne szkody jakie wyrządził...  :/

Teraz będzie w swoim Domku Stałym! Będzie tam miał wybieg na ogródku, gdzie jego poprzednik kopał tunele - mam nadzieję, że Kostek też tak tam będzie szalał  :lol Oby tylko nie przyszło mu do głowy ucieczka...  :rotfl2

Może doczekamy się Kostkowego wątku w "Naszych Królikach"?

Tymczasem proszę o zamknięcie wątku, Kostek szczęśliwie w DS  :jupi :jupi :DD