Autor Wątek: Jak wprowadzić zieleninę?  (Przeczytany 6217 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Mya

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« dnia: Marzec 20, 2006, 20:07:51 pm »
Na początku może się przywitam, ponieważ piszę tutaj po raz pierwszy :) Od miesiąca jestem szczęśliwą posiadaczką rudziutkiego rojbera - Morrisa. Mały (lub mała, jeszcze nie byłam z wizytą u weterynarza, a sama nie potrafię określić płci, to mój pierwszy króliczek) właśnie skończył 12 tygodni, więc chcę wprowadzić do jego diety zieleninę. Niestety, gdy tylko wkładam łodyżkę natki pietruszki do klatki, Morris nie ma kompletnie pojęcia, co z nią zrobić, najpierw obwąchuje ją, a później kładzie się na nią i to wszystko... To samo z sałatą... Jak nauczyć go jeść coś więcej, niż tylko sianko i granulat?

Pozdrawiam  :elou:

Maja

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2006, 20:25:36 pm »
A gdzie kładziesz mu zieleninkę? Bo myślę, że jeżeli będziesz ja umieszczała na początku w miseczce z granulatem to powinien się zorientować, że skoro leży to razem z jedzeniem to jest jadalne :) . Powiem Ci, że ja zaczęłam od bazylii. Jest ona bardziej aromatyczna niż natka więc może to go skusiło :hmmm:

anUSZka

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2006, 22:13:26 pm »
Jak nie jadl nigdy wczesniej, ani matka nie dostawala, to daj mu troche czasu. Mozesz rozgniesc lodyzki, zeby bardziej pachnialo ;)
Poloz i zostaw, moze sprobuje za jakis czas... czasami to troche trwa, zanim kroliczek zalapie.

Monia

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2006, 22:16:08 pm »
jak sałata jest zwykła taka zielona, to kroliczek nie powinien jej jesc, jesli dobrze pamietam to z salat nalezy podawac tylko rzymska, ta zwykloa mozna dawac tylko i wylacznie jak sie ja samemu wyhoduje :)

Mya

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2006, 01:14:42 am »
Dziękuje Dziewczyny za odpowiedź, na pewno zastosuję się do wskazówek i zobaczymy, co z tego wyniknie :)

Maja

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2006, 15:31:51 pm »
Powodzenia, trzymam kciuki :mrgreen:

ankabro

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2006, 11:25:45 am »
Powiem Ci tak-Nala na zielenine wszelaka rzucala sie od kiedy ja mialam w domu czyli juz majac 8tyg-jadla razem z mama trawe i pietruszke, wiec tez jej dawalam troche.
Natomiast bardzo dlugo nie jadla warzyw i owocow! Marchewka mogla sobie lezec w klatce a ona nawet nie skosztowala (no chyba ze wersja suszona). Ale przyszedl taki moment jak miala prawie 4miesiace, ze po prostu zaczela jesc jakby jadala to od zawsze!
Takze, powolutku sam sie przekona, ze to pyszne :)

ewe_lina89

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2006, 20:34:58 pm »
Ja mam takie pytanko.  :elou:  Jak wprowadzam zieleninę w jednym tygodniu jeden rodzaj i w drugim mam zamiar wprowadzic inny, to razem z tym drugim moge też podawać ten pierwszy już wprowadzony, czy ograniczyć się tylko do tego nowego?  :hehehe:

anUSZka

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2006, 21:06:27 pm »
Tak, podawaj caly czas te zielenine, ktora wprowadzalas.

Anula_1960

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2006, 16:52:50 pm »
A czy króliki mogą jeść koper włoski(fenkuł)? chyba tak bo jak mogą koperek to fenkuł to odmiana kopru.

anUSZka

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2006, 17:54:20 pm »
Tak, ale w ilosciach umiarkowanych, bo to jednak ziolo :)

Hania

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2006, 15:07:55 pm »
moj jadl troszke kopru, narazie jest z nim ok.
Mya: masz slicznego kroliczka gratuluje

donagd

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2006, 17:56:22 pm »
Witam. mam pytanko...czy można dawać kroliczkowi  listki rzodkiewki?? jak tak to ile tego dac po raz pierwszy zeby nic sie niestało?

Hania

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2006, 18:26:23 pm »
jak naj bardziej;). ostatnio gdy wlozylam uszatemu do miski bazylie, pietruszke(natke i korzen) natke marchwii, troszke zerzuchy i liscie rzodkiewki to na co sie rzucil najpierw? oczywiscie na liscie :icon_8P

Maja

  • Gość
Jak wprowadzić zieleninę?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2006, 19:45:42 pm »
daj ze 3 listki a jak na nastepny dzien nic nie bedzie sie działo to trochę więcej i tak stopniowo go przyzwyczajaj