Autor Wątek: Zabawy z królikiem  (Przeczytany 7859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SUROyong

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Zabawy z królikiem
« dnia: Czerwiec 28, 2012, 16:51:38 pm »
Witam, mam kólika Gacusia.  :krolik Jest to mieszanka Holenderskiego i Lwa. Rodzaj futra ma taki jak lwy a maści jest takiej jak holenderskie. Gacuś ma już 3 lata i wydaje mi sie, że to taki wiek średni u królików. Mogli byś cie mi napisać jak można sie bawić :lajkonik:  ze starszymi królikami, bo wydaje mi się, że on jest indywidualistą :serenada: i nie zabardzo  lubi głaskanie :placze(nienawidzi jak go biorę na ręce :(). On 'cały' dzień(od 7 do 23) jest wypuszczon :piesek: z klatki i biega sobie po moim pokoju. Zazwyczaj biega sam, bo ja najczęściej jestem w salonie(nie ma dosępu do kabli :pokoj:). Rok temu zbudowałem mu tak jakby norę z kartonów i pufy :DD. Norka ma 3 wejścia i jest długa na ok. 2 metry a szeroka na 0.5 metra. Gacuś przesiaduje/leży :rotfl2: w niej całymi dniami i nic nie robi :spie:. Pamiętam jak był mały :krolik to chodził za mną  :piesek:kicał po całym pokoju(i czasami po salonie), a teraz tylko czasami wyjdzie żeby go pogłaskać :D albo dać dropsa. Staram sie z nim raz w tygodniu wychodzic na dwór żeby mógł sobie pobiegac :piesek: na świeżym powietrzu ale on i tak chwile se pobiega :piesek: a puźniej sie myje :titanic: i kładzie spać :spie:(dodam, że on nie lubi trawy  :nie_powiem). Doradcie mi co mam zrobić  :dookola: żeby Gacuś miał bardziej rozrywkowe  :bunny: życie :wazuup:.

ps. Na wakacjach postaram się tak zrobić żeby dało sie wskoczyć :pokoj: na tą norkę co ma teraz.

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Zabawy z królikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2012, 16:56:29 pm »
nie dajemy dropsów królikom! Tak samo kolb, wapienek i mieszanek! Powodują otyłość i różne choroby....

Może twój królik nie lubi się bawić i pieścić?  Jest po prostu indywidualistą, woli przebywać sam...


I nie wstawiaj tylu emotikon, szczególnie w środku zdania- trudno się czyta :/
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Zabawy z królikiem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2012, 17:12:43 pm »
Gacuś ma już 3 lata i wydaje mi sie, że to taki wiek średni u królików.
eeeee tam jaki tam wiek średni ;) 3 lata to jeszcze malutko, starsze króliki potrafią jeszcze nieźle szaleć. Króliki w każdym wieku lubią wszelkie tunele zakamarki, gdzie mogą się schować i w ogóle odkrywać nowe tereny. Moje dwie niecnoty potrafią być nieźle zdziwione zwykłym przestawieniem ich tunelu (ze zwykłego kartonu). Czasem niewiele trzeba żeby zwierzak miał zajęcie.
Pozdrawiam Gacka, może jakieś zdjęcie uszaka?
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Spyro1993

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie (wcześniej Tychy)
  • Moje króliki: Jasiek, Toffie
  • Pozostałe zwierzaki: Czarusia (1992-2011), Torvi
  • Za TM: Fikuś (2001-30.10.2014)
Odp: Zabawy z królikiem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2012, 17:22:30 pm »
Po tym jak mojemu ponad 10-cio letniemu Fikusiowi kupiłem tunel, to odkryłem na nowo w nim młodego królika, tak więc nie wiem czy u tych zwierząt coś takiego jak wiek średni lub starość istnieje. :P

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zabawy z królikiem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2012, 18:08:51 pm »
Daj mu kartony (szare, koniecznie bez nadrukow !! Tusz jest trujacy dla uszoli). Zrob z nich domki i tunele. Daj rolki po szarym papierze (po szarym bo po kolorowym na rolce zostaje klej) i to już dla uszaka bedzie zabawa. Mozesz kupic mu kule wierzbowe, dac galazki (spisz masz na miniaturkabeztajemnic.com), do tego tunele np z trawy.
A najlepiej to wykastrowac i towarzyszke znalezc :D