Autor Wątek: Pestka ma kota na punkcie zwierząt  (Przeczytany 10884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« dnia: Czerwiec 25, 2012, 13:38:36 pm »
Każdy Poznaniak chyba wie gdzie mieści się w tym mieście Galeria Pestka. Otóż dostaliśmy stamtąd propozycję wzięcia udziału w imprezie pt. "Pestka ma kota na punkcie zwierząt" która odbędzie się w dniach 7-8 lipca. Będzie można zorganizować coś w rodzaju stoiska, wynająć konferansjera (pestka dysponuje sceną, z tego co się zdołałam zorientować inne organizacje pro zwierzęce prowadzą na niej w tych dniach swoje przedstawienia, wykłady etc.). Można także dostarczyć jakiegoś uszaka adopcyjnego, deadline do jutra na sesję zdjęciową - fotografia znajdzie się potem w folderze reklamowym i na ulotkach Pestki wydawanych z tej okazji. Czy ktoś z was miałby chęci i możliwości pomóc, dysponuje jakimiś materiałami? :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2012, 13:48:03 pm »
SZaraczek jest z Poznania , jest zangażowana i robi piekne zdjęcia

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2012, 00:50:45 am »
Zachęcam do jakiejkolwiek pomocy - dzielenia się pomysłami na organizację tej imprezy, a mieszkańców Poznania i okolic także o pomoc w samej organizacji :)

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2012, 00:30:25 am »
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w sobotę i niedzielę na nasze stoisko  :DD

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2012, 10:59:36 am »
Oooo.. nie widziałam wcześniej tego wątku! :) Będę na pewno! :)
WO AMIGO

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2012, 21:30:21 pm »
No i po pierwszym dniu. Lekko nie było, bo to 11 godzin stania tam, siedzenia, wstawania, gadania tego samego, tłumaczenia itp :) Ale opłacało się, bo mamy dwóch obiecujących potencjalnych Nowych Opiekunów  :jupi
Myślę, że jest to tylko kwestia czasu i jakieś króle do nich polecą  :lol


Jutro mamy dzień drugi, zobaczymy co nowego przyniesie.
Zdamy później relację i pokażemy zdjęcia :)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2012, 21:42:54 pm »
Ja od siebie mogę powiedzieć tyle, że wyglądało Wasze stanowisko bardzo profesjonalnie! :) Świetnie, że tyle ludzi się tam kręciło :) A fretki mnie zauroczyły :P
WO AMIGO

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2012, 21:52:05 pm »
Dziś w pestce:
dog frisbee w wykonaniu Kapsla





freciszony:

stoisko spk








trzeci prowadzący



Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:51:19 pm »
Fajny pomysł z tym opisaniem takich nazwijmy to "ciekawostek" na pluszaku :)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2012, 22:03:18 pm »
Na zdjęciach za bardzo nie widać, ale zaprezentowałyśmy także modelowe klatki "dobrą" i "złą", w środku były pluszaki i wielu ludzi podchodziło myśląc, że to żywe zwierzaki  :icon_lol Reakcje ludzi były przeróżne - przychodzili zapytać o coś, niektórzy wykazali się sporą wiedzą i doświadczeniem, inni mieli okazję trochę dowiedzieć się o tym jak powinna wyglądać opieka nad królikiem; o dziwo reakcji z gatunku "a te króliki to nadają się na pasztet?" było wg mnie zaskakująco mało więc moje wspomnienia są bardzo dobre :) Magda mam nadzieję, że wrzuci wam jeszcze jakieś fotki :)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2012, 22:07:13 pm »
brawo, brawo  :hura:
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2012, 22:08:14 pm »
a jak dziś poszło? ile uało się uzbierać? Nie stawiliśmy się dziś, bo niestety uszata odchorowała klimatyzację :/

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2012, 22:15:56 pm »
Do 18. było ponad 150 zł, ale po tej godzinie musiałam się zmyć na pociąg więc nie wiem, mam nadzieję, że Magda poradziła sobie ze zwinięciem stoiska ;)

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2012, 22:19:16 pm »
Łe no to super!  :jupi

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 11, 2012, 22:12:40 pm »
Dziewczyny GRATULUJĘ na fotkach wyglądą, że wyszło SUPER  :bukiet :bukiet :bukiet
Żałuję, że mnie nie było w mieście, nie mniej nastepnym razem chętnie pomoge w organizacji stoiska i dyżurowaniu :)

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 18, 2012, 15:53:26 pm »
Na wstępie bardzo przepraszam za opóźnienie, ale na początku ImageShack nie chciał ze mną współpracować i nie ładował zdjęć, potem internet mój domowy chyba na złość zwalniał przy każdym zdjęciu aż w końcu umarł a na koniec moja skleroza się nasiliła  :PP

Nasze stoisko w Galerii Pestka cieszyło się dość dużym zainteresowaniem. Bywały chwile spokoju, gdy nikogo nie było (wtedy mogłyśmy się z miguelle posilić  :P ), ale były też takie momenty, gdy do stoiska podchodziło tyle osób, że musiałybyśmy się rozdwoić albo roztroić... Ludzie bardzo często podchodzili, oglądali ulotki, zadawali pytania  :lol

Oto jak wyglądało nasze stoisko:

lewa strona:

Tu miałyśmy taki kącik dla dzieci. Mogły tam siedzieć i kolorować kolorowanki z króliczkami :) Na początku było nimi małe zainteresowanie, więc ja pomalowałam pierwszy, miguelle drugi i jak dzieciaki widziały że coś już pomalowane to też chciały  :DD

Zdarzało się nawet, że biedne zmęczone zakupami kobietki brały GARŚĆ naszych cukierków i siadały na miejscu dzieci i jadły...  :jezyczek: No tak...

Środek:

miguelle pięknie prezentuje nasze stoisko  :P Na stole miałyśmy pełno ulotek, plakatów itp. Chyba jednak przydałby się nowy baner z nazwą i logo SPK, żebyśmy były bardziej widoczne z daleka. Ten obecny co wisi - za miguelle jest ręcznie robiony i już powili na dosyć  :PP

Na stole zrobiłyśmy też koszyczki z dobrymi i złymi przysmakami dla królików:

Też było o nie ze 100 pytań typu, "Czemu nie może kolb i dropsów?", "A ja swojemu daje i jakoś żyje"... Była też przmiła starsza pani, która przez dobre 15 minut opowiadała o swoim króliczku. Wydawało się że bardzo dobrze się nim zajmuje, nie ma klatki, biega luzem itp. Na koniec powiedziała, że uwielbia czekoladowe kuleczki...  :wow :wow



Prawa strona:

Tu miałyśmy taką esencję wiadomości o pielęgnacji i opiece. Po pierwsze nasz wielki przyjaciel królik był naznaczony  :P informacjami o tym, że jest zajęczakiem - nie gryzoniem!!!, ile musi dziennie biegać, że trzeba chodzić z nim do weterynarza itp. Trochę tylko głowa mu opadała do tyłu, musimy nad tym popracować na następny raz...


Wpadłyśmy też wspólnie na pomysł z klatkami. Okazały się strzałem w dziesiątkę! Wystawiłyśmy dwie klatki - jedna była nazwana "dobrym domem", druga "złym domem". Dobry dom to klatka 100 cm, z pełnym wyposażeniem (kuwetka ze żwirkiem, kocyk, poidełko, miseczka i paśnik). W złym domku były wysypane trociny oraz trochę sianka na dno.


Nie było osoby, która przeszłaby koło naszego stoiska bez spojrzenia na te klatki. Wiele ludzi podchodziło, bo myślało, że mamy tam żywe króliki, ale cierpliwie tłumaczyłyśmy, że byłby to dla nich duży stres  :)
Dzięki temu były osoby, które podchodziły, patrzyły na klatki i pytało czemu to zły dom. Tłumaczyłyśmy o co chodzi. Na to odpowiadali, że własnie taką klatkę mają (60-tkę). Próbowałyśmy przekonać, że króliczek czuje się tam jak w więzieniu i żeby chociaż zapewniali mu duży, częsty wybieg.
Nasze pluszowe króliczki w klatkach też cieszyły się zainteresowaniem dzieciaków. Ten w 60-tce wyglądał jakby faktycznie próbował uciec i błagał o wypuszczenie, nie?  :P :P


Miałyśmy także taką tablicę, na której zaprezentowałyśmy króliki obecnie czekające na nowy dom w Poznaniu. Wydrukowałyśmy duże ich zdjęcia, przykleiłyśmy ich imiona z krótkim dopiskiem, jak do nas trafiły.

Na stole leżał też katalog k®ólików długo oczekujących na dom.


Dzieciaki malowały pilnie przeróżne króliczki. Niektóre chciały brak swoje dzieła do domu, inne nam je sprezentowały  :lol
Dziewczyna z bluzeczką z króliczkiem  :jupi







Zbierałyśmy też pieniądze... Szło z początku średnio. Miałyśmy puszkę, która była słoikiem po kawie obklejonym przeze mnie (trochę nieudolnie) naklejkami ze zwierzakami. W sumie to mało rzucała się w oczy. Siemka wpadła na pomysł postawienia miseczki na klatce - no i troszkę wtedy ruszyło  :lol
Po podliczeniu całości z dwóch dni wyszło nam 177, 64 zł i 20 euro centów  :DD



Obok nas ustawiony był Koci Pazur:


Z drugiej strony (ale tylko pierwszego dnia) ustawili się ze Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek  :lol Oni ściągali ludzi bo mieli żywe fretki no więc całe tłumy do nich podchodziły. Ale dzięki temu, że my byłyśmy zaraz obok to przy okazji spojrzeli co my mamy.

Tak trwały nasze porady, tłumaczenia i przekonywania  :P




Jeden z naszych gości (dokładniej mój tata  :PP ) poradził nam, byśmy wystawiły napis "bezpłatne porady" bo każdy jak zobaczy że za coś nie musi płacić to od razu podchodzi - ZADZIAŁAŁO  :DD

Już podczas przyklejania napisu podeszła pani, mówiąc że ma króliczka i nie wie dokładnie jaką karmę wybrać itp.
Od tego momentu pojawiło się więcej osób, które chciały z nami rozmawiać. Była para, która ma poważne problemy ze zdrowiem królika. Poleciłam weterynarza, porozmawialiśmy o jedzeniu, bieganiu itp. Mówili, że wpłacili dla nas 1% podatku  :lol Były też osoby, które były faktycznie zainteresowane adopcją. Dwie osoby na pewno prędzej czy później wezmą pod swój dach jakiegoś bidaczka.
Wiele ludzi dziwiło się, ze króliki się szczepi, że odrobacza... Mówiłyśmy też bardziej zainteresowanym o kastracji i sterylizacji.
Zdarzali się też oczywiście  tacy, którzy mówili że królika to się powinno na rożen, ale było ich zdecydowanie mało  ;)

Ogólnie uważam, że akcja zakończyła się powodzeniem. Na pewno teraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że nie tylko psy i koty borykają się z bezdomnością. Chyba na wielu ludzi zrobiły wrażenie nasze klatki, może chociaż zapamiętają ten widok na przyszłość. Może dzieki nam kilka osób, k†óre chciały "kupić króliczka dla dziecka" itp zrezygnuje, lub bardziej przemyśli swą decyzję.
Dla nas to też było ważne i wartościowe doświadczenie na przyszłość.

Bardzo dziękuję miguelle  za zaangażowanie i pomoc w stoisku, wiele cennych pomysłów i wiele godzin przesiedzonych wspólnie, a także  Agacie za przekazanie materiałów i cennych rad i wskazówek przed imprezą  :heart  :bukiet
Dziękujemy także siemce, która nas odwiedziła i pomogła  :bukiet

Tutaj piękne przedstawicielki SPK  :DD


Bardzo będziemy wdzięczne za komentarze, co się Wam podobało, co mniej w naszym stoisku. Może ktoś zaproponuje jeszcze coś innego, jakieś pomysły na przyciągnięcie ludzi, coś ekstra? Im więcej pomysłów tym lepiej, ponieważ niedługo (dokładniej we wrześniu) będziemy miały również swoje stoisko w Poznaniu na Dniach Organizacji Pozarządowych więc nowe pomysły mile widziane  :lol

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 18, 2012, 16:00:08 pm »
To może tym razem postaramy się o coś na sprzedaż?
A co z zoobotaniką we Wrocławiu. Czy ktos z spk się wybiera?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 18, 2012, 16:50:35 pm »
super stoisko :) i bardzo fajne pomysły na edukowanie ludzi - co dla królika dobre, co złe :)

gratuluję! :)



Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 18, 2012, 17:39:13 pm »
Naprawdę super wygląda to stoisko  :brawo:

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 18, 2012, 18:42:02 pm »
BRAWO dziewczyny ;D
A że miguelle aż tam wywiało, no no ;D
Pluszaki w klatkach śliczne, też do adopcji ? :PP
Na Targach we Wro w Botanice też będziecie ? ;p

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 18, 2012, 19:59:14 pm »
Dziewczyny, bardzo się cieszę, że... jesteście :) że macie tyle energii, chcecie poświęcić swój wolny czas, działać. Nie ukrywam, że obawiałam się o dalsze losy poznańskiej propagandy ;) a Wy przeszłyście wszelkie mojego oczekiwania, nadzieje :)
Ja również bardzo Wam dziękuję! i trzymam kciuki za kolejne działania. To jest naprawdę kawał dobrej roboty!
Oczywiście jak tylko będę mogła to chętnie będę Wam pomagać.

 :dookola:

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 18, 2012, 20:57:02 pm »
Super! Bardzo mi się podoba :) Kawał doooobrej roboty :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:30:32 pm »
Szkoda, ze nie wiedzialam wczesniej, chetnie bym Wam pomogla, jestem z Poznania. :) Zglaszam sie od razu jako pomocnik na wrzesien :P:))

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 18, 2012, 22:32:18 pm »
Hordra - w celach edukacyjnych mnie wywiało :D. O targach we Wrocku nic nie wiem, ja tam jestem gotowa na wszystko :P
Co do sprzedaży - nie wiem jak to rozwiązać prawnie, na razie całą letnią kuchnię mam zawaloną pękami ziół w stanie mniej lub bardziej ususzonym i bliżej niesprecyzowane plany wobec nich... ;)

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 18, 2012, 23:37:41 pm »
Dzięki za miłe komentarze  :DD Może ktoś ma jakieś słowo krytyki? Często jest ono ważniejsze niż te miłe słówka  :P
Króliczki w klatkach nie są do adopcji - to moje misiaki z dzieciństwa  :P :P A swoich przyjaciół się nie wydaje!

Co do sprzedaży i zbiórki pieniędzy to już powoli działam. Będę szykować wniosek o pozwolenie.

Postaramy się następną taką imprezę bardziej rozgłośnić, żeby wszyscy chętni do pracy zdążyli pomóc  :P

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 19, 2012, 00:19:50 am »
Madzia - absolutnie nie ma czego tutaj krytykować - wyglądało i wyglądałyście  :niegrzeczny rewelacyjnie   :brawo:

Strasznie się cieszę, że Poznań znowu ma tak aktywnych króliczych działaczy  :bukiet

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 19, 2012, 07:11:55 am »
miguelle - we wro jest zoo botanica we wrzesniu ;p O te targi mi chodzi ;))

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 20, 2012, 00:08:13 am »
Wow widzę, ze i mój Migotek Śmigotek się reklamował ;)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 17, 2013, 21:47:09 pm »
Chciałabym po raz kolejny pochwalić się zorganizowanym przez nas stoiskiem w Gelerii Pestka z okazji imprezy "Pestka ma kota na punkcie zwierząt", która miała miejsce w zeszły weekend tzn. 11-12 maja :)

Jak zwykle wystawiliśmy klatki, na które wielu zakupowiczów się nabierało, myśląc, że są w nich żywe uszatki  :diabelek Jakież było ich zdziwienie, a nawet rozczarowanie gdy podchodzili bliżej. Niektóre dzieciaki, a nawet dorośli jednak uparcie próbowali dostrzec jakiekolwiek oznaki życia u maskotek :D Zatem, tak jak przy innych okazjach - pomysł wypalił, ludzie przechodzili i czytali napisy przyklejone do klatek traktujące o prawidłowej opiece nad królikiem. Nie zabrakło, także już tradycyjnie, stolika z kolorowankami dla dzieci. Przy okazji próbowaliśmy nawiązać rozmowę z rodzicami brzdąców na tematy związane z naszą działalnością. Na stole, udostępnionym przez organizatorów pojawiły się ulotki, szczególne "branie" miały broszury dotyczące opieki, bowiem znalazło się parę właścicieli królików zainteresowanych takimi kwestiami.

Wydaje mi się, że zainteresowanie było jednak nieco mniejsze niż w tamtym roku, wielu ludzi czytało wspomniane już napisy, ale jakoś nie miało odwagi nawiązać rozmowy. Nieco odbiło się to na datkach oferowanych na utrzymanie królików w poznańskich DT. Z drugiej strony - zbrakło osób zaczynających dyskusję od stwierdzeń dotyczących smakowitości paszteta  :bejzbol

Poniżej prezentuję kilka zdjęć z imprezy, dzięki uprzejmości pana fotografa - Sławomira Obsta (http://owocowistudio.pl/):







Z tego miejsca chciałabym podziękować także naszym nowym poznańskim pomocnicom - Natalii i Monice poznanym w Kuchni Społecznej :) Na warcie oprócz mnie stała także Magda M. oraz mój chłopak Michał, który jednak ledwie odróżnia królika od kota  :oh:
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2013, 21:53:32 pm wysłana przez miguelle »

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 18, 2013, 08:00:50 am »
Brawo dziewczyny! Jak choćby jedna osoba dowiedziała się czegoś o królikach, to było warto! Dziękuję :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 18, 2013, 10:12:09 am »
Pomysl super :)
Moze w warszawie daloby sie cos takiego zrobic?
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 18, 2013, 15:39:42 pm »
Klaudiapiwo - pewnie tak :) centra handlowe i inne podobne przybytki są czymś takim zainteresowane, bo to przyciąga dodatkowo ludzi i poprawia ichni image :P Podejrzewam, że w tym dniu spory zyski miał sklep zoologiczny - ludzie kupowali karmę dla psiaków i kociaków, my próbowałyśmy zebrać sianko, ale trochę za późno wpadłyśmy na taki pomysł :P

Offline triss.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kotlina Kłodzka/Praga
  • Moje króliki: Franek vel Franca [*]
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 18, 2013, 16:11:31 pm »
Pomysł ze zbieraniem sianka super - ja za każdym razem, kiedy zdarza mi się robić zakupy w stacjonarnym zoologu (przyznaję, że rzadko bo staram się nie kupować w miejscach, gdzie sprzedają żywe zwierzęta), daję się wciągać w akcje zbierania paczek i puszek z karmą dla psiaków czy kotów ze schroniska. To tylko parę złotych, a jak się ładnie uśmiechnąć, to ludzie kupią tą paczkę czy dwie. Zwłaszcza, że niektórzy mają opory przed dawaniem kasy ("bo wszędzie pełno naciągaczy"), łatwiej im kupić konkretną rzecz i podarować.

Generalnie to brawa za super inicjatywę, oby więcej takich! Galerie rzeczywiście lubią takie akcje, jak pracowałam we wrocławskiej Magnolii to co tydzień była jakaś wystawa, pokaz albo akcja charytatywna.

Właśnie mi przyszedł do głowy pomysł: a jakby tak pogadać ze sklepami zoologicznymi w takich centrach handlowych, żeby zgodzili się na ustawienie koszy na dary?  We Wrocławiu widywałam takie dla kotów. Dla sklepu to zarobek, bo ludzie kupią coś więcej a dla SPK i króliczków sama korzyść...

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 18, 2013, 16:36:50 pm »
Ale w przypadku królików trzeba pamiętać, że to by było raczej samo siano. Pamiętam jak na vege lunchu zbierałyśmy sianko i żwirek do kuwet, to dostałyśmy same sianko, jak to jeden z organizatorów przyznał - mało komu zwyczajnie się chce poszukać "żwirku drewnianego niezbrylającego" :P

Offline triss.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kotlina Kłodzka/Praga
  • Moje króliki: Franek vel Franca [*]
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 18, 2013, 17:13:18 pm »
No pewnie tak, ale w sumie to chyba zawsze coś... Poza tym w zoologu można ustawić taki kosz "akurat" przy stojaku z ziółkami...

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pestka ma kota na punkcie zwierząt
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 18, 2013, 22:47:33 pm »
Właśnie :D Dzięki za pomysł :)