Autor Wątek: Coś na linienie?  (Przeczytany 3387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rainbow

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ełk
  • Moje króliki: Pysia i Julian
Coś na linienie?
« dnia: Czerwiec 18, 2012, 15:47:46 pm »
Mam problem z futerkiem Pyśki otóż przy głaskaniu sierść wychodzi i fruwa :/ Może ktoś zna sposoby na nie-linienie ? Niewiem czy to przez to że idzie lato i pozbywa się nadmiaru siersci czy poprostu tak ma , nawet nie wiem czy inne króliki linieją cały czas czy tylko np2 razy w roku , a może to jest znak na zmianę diety ? Teraz Pyśka dostaje cały czas siano i wodę , czasami jabłko , marchew ,świerze zioła, czasami granulat.
W sumie w moim domu nikt nie ma alergi ale czepiająca się sierść do nosa mnie wkurza heheh , codziennie jest szczotkowana a mimo to nadal jej wyłazi , jak nie szczotkowałam jej to nie miała problemu z gubieniem sierści , już sama nie wiem co mogło by pomóc ...

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Coś na linienie?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2012, 15:58:25 pm »
Na linienie najlepsze jest niestety czeste szczotkowanie  :D No i trzeba przeczekac ten czas. Teraz taki okres. Idzie lato, puchacze gubia futra i zmieniaja kolecje na letnia  :bunny:

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Coś na linienie?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2012, 16:35:18 pm »
Polecam zakupić pastę odkłaczającą (BezoPet) bądź tabletki (Papaya Fruits). Do tego podawaj kiwi lub sok z ananasa- rozpuszczają kłaki :) I siemię lniane również można. + oczywiście ciągłe czesanie (najlepiej zwilżyć dłoń i głaskać uszaka, wtedy najwięcej sierści wychodzi).


Zapraszamy do naszej galerii :)