Autor Wątek: Pokarm Vitakraft  (Przeczytany 4261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
Pokarm Vitakraft
« dnia: Marzec 18, 2006, 13:29:14 pm »
Kupiłam zwierzaczkom nowy pokarm - typowy dla Seniorów. Chciałabym poznać i Wasze zdanie na jego temat.
białko -11,4%
tłuszcz - 2,9%
włókna - 16,3%
popiół - 6,0%
wilgotność - 10,0%
wapń - 0,6%
fosfor - 0,5%
sód - 0,3%
dodatkowe składniki: witaminy A, D3, C, B1, B2, biotyna, kwas nikotynowy, miedź, żelazo, cynk, mangan, jod

Maja

  • Gość
Pokarm Vitakraft
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2006, 00:10:33 am »
No właśnie, nie słyszałam żadnych opinii o Vitakrafcie. Też go daje zwierzątku (tyle że Junior), więc chętnie poznam zdanie innych o tym produkcie. Może i procentowa zawartość włókna nie jest jakaś super zadowalająca ale nie myślałam o przeżuceniu się na inny granulat bo małemu ten wyjątkowo zasmakował.

Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
Pokarm Vitakraft
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2006, 20:26:29 pm »
W Juniorze wyczytałam 11 z haczykiem tego włókna. Wydaje mi się, że ogólnie nie jest tak źle z tym składnikiem :)

Maja

  • Gość
Pokarm Vitakraft
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2006, 22:42:51 pm »
Podobno włókna powinno być ponad 16%... Wiec nie wiem czy zmieniać czy sobie odpuścić. Może maluchom wystarcza mniej tego składnika? Jak to jest :hmmm:

Monia

  • Gość
Pokarm Vitakraft
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2006, 07:54:24 am »
z tego co ja sie orientuje to wlokno jest bardzo wazne w kroliczej diecie, wiec chyba nie bardzo mozna mu zmieniac te ilosci :/ nio chyba ze zapewniasz uszatkowi wlokno w innych pokarmach ;)

anUSZka

  • Gość
Pokarm Vitakraft
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2006, 16:28:55 pm »
To nie jest za dobra karma, ale jesli sie karmi krolika duza iloscia siana, nie podaje nic innego niezdrowego ani zadnych dodatkowych przysmakow, to pewnie dla wielu krolikow moze byc.

Maja

  • Gość
Pokarm Vitakraft
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2006, 16:38:10 pm »
rozumiem. mimo że nie dokarmiam go przysmakami i siana je dużo to wolę zmienic. co dla Juniorów polecicie?

anUSZka

  • Gość
Pokarm Vitakraft
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2006, 17:00:00 pm »
Jesli maluch ma sie dobrze teraz na tej karmie, to na razie nie zmieniaj. Poszukasz lepszego pokarmu, jak bedzie mial 6-8 m-cy i trzeba bedzie szukac karmy "doroslej".
Te vitakrafty zupelnie bez sensu sie nazywaja i tylko dlatego, ze tamten nazywa sie "junior", to nie znaczy, ze jest dla juniorow ;) Trzeba patrzec na sklad zawsze, nie na opisy producentow na opakowaniu ;).

Maja

  • Gość
Pokarm Vitakraft
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2006, 21:35:27 pm »
Taka roztrzepana jestem, że dałam sobie wcisnąć ten pokarm bez dokładnego sprawdzenia go. Mój błąd. Zrobie jak mówisz, zmienie za kilka miesięcy. Dzieki :) A i jeszcze chciałam się ogólnie dowiedzieć czym różni się granulat Junior od tego regularnego i Seniorowego. Podejżewam, że proporcją składników, tak?