Autor Wątek: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki  (Przeczytany 136286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 26, 2012, 16:27:17 pm »
Żarty żartami, ale czy Elysia się dobrze czuje? Bo jak jej te gazy tak długo dokuczały, to szczęśliwa na pewno nie była...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 26, 2012, 16:45:05 pm »
Bidulka, taka wzdęta, że aż za ciężarną wzięta...
Dobrze, że nie przypłaciła tego życiem...

Może warto się zastanowić, czy nie brakuje Wam wiedzy i doświadczenia, by samemu diagnozować króliki...
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline ola1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 26, 2012, 19:12:39 pm »
Witajcie,

chciałam się dowiedzieć co słychać u Ally. Chciałam ją adoptować,jednak mój mąż miał obawy jak "dogada" się z naszym 4-letnim synem. Czy Ally już pozwoliła poznać swój charakterek?

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 26, 2012, 19:21:38 pm »
Eni ja jej nic wzdymającego nie dawałam, nie była osowiała, nie miała gorączki, teraz jest na klinikach, czeka na jutrzejszą sterylizację - lekarz nie powiedział nic o wzdęciu, ma taki duży brzucho i już... To ja popełniłam błąd biorąc "kotłowanie się" w brzuchu za ciążę...
ola1 - Ally wobec mojej córki nie wykazywała agresji, co do dogadania się to wiele zależy od dziecka - jeśli będzie dobrze traktować królika, nie męczyć, nie nosić, a to Ty będziesz sprawować opiekę nad Ally to wszystko powinno grać :) jeśli masz więcej pytań to pisz do Kasi: kasia.domagala@kroliki.net
Asiol odebrałam z poczty paczuszkę od Ciebie :bukiet dziękujemy!! Jutro wszystko trafi do Kasi, która przekaże te rzeczy do potrzebujących DT :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2012, 19:24:48 pm wysłana przez marciula »

Offline ola1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 26, 2012, 19:29:35 pm »
Dziękuję marciula, na pewno skontaktuje się, ponieważ chciałabym ją zobaczyć...

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 26, 2012, 20:01:27 pm »
Elysia nie była wzdęta, brzuszek miała mięciutki, sama ją oglądałam.

"Może warto się zastanowić, czy nie brakuje Wam wiedzy i doświadczenia, by samemu diagnozować króliki..."
Eni jeśli nie podoba ci się nas sposób działania i leczenia i tylko nas krytykujesz zacznij działać w swoim regionie, króliczki wszędzie potrzebują pomocy!!!! A Ty patrzysz tylko na ręce osobom, które poświęcają swój czas by ratować te bezdomne istoty i krytykujesz.... Wiedzę i doświadczenie zdobywa się w trakcie podejmowania działania. Te działania ciągle podejmujemy i wiemy coraz więcej . Przykre jest znoszenie stałej krytyki , kiedy staramy się robić wszystko dla tych króliczków. Natomiast Tobie proponowałabym podjęcie kreatywnych działań w zakresie Twoich możliwości, a nie skupiania się na krytyce i obrażaniu innych. Jeśli zaczniesz działać tworząc dobro, zarówno Twój świat jak i innych wokół Ciebie, będzie lepszy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2012, 20:08:23 pm wysłana przez klara703 »

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 26, 2012, 20:11:55 pm »
A ty patrzysz tylko na ręce osobą, które poświęcają swój czas by ratować te bezdomne istoty i krytykujesz....

Patrze na ręce osobom, które zobowiązały się pomagać królikom, a wg mnie działają sporo na szkodę, bo za taką uważam brak opieki weterynaryjnej. Na samym przykładzie królików ze Smardzowa widać, że nie da się nie zaszkodzić, jak się nie bada zwierząt ani nie stosuje profilaktyki (nie stosuje do podstawowych wymogów SPK w stosunku do opiekunów)...

A o swoich działaniach nie trąbię na forum, bo po co - ale dzięki za radę.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 26, 2012, 20:18:02 pm »
Gaya bardzo dobrze się czuję po sterylizacji, pięknie je :)
Kto pokocha króliczka? :heart piękne maluszki, dorosłe panie i panienki, oraz uroczy samczyk czekają na DS!

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 26, 2012, 20:20:53 pm »
czasem lepiej pomagać czynnie, w dostępny i możliwy sposób,, niż jedynie zajmować się klikaniem w klawiaturę;

leki dla małych będą jutro,
działamy na miarę możliwości i ograniczonych funduszy;
działamy i będziemy działać;
dzięki temu króliczki żyją  :)

króliczki czekają na kochane domki;
kto pokocha króliczka ?  :lol
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 26, 2012, 20:58:28 pm »
Pinkie Pie:





Offline Takerusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 26, 2012, 21:04:40 pm »
To zdjęcie na głowie hahah pokazuje kto tu króluje :D

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 26, 2012, 21:43:20 pm »
Moim zdaniem Eni ma rację.Dodam też że nawet jeśli się podejrzewa ciążę u królików lub wzdęcie trzeba pokazać uszaczka weterynarzowi a nie samemu stawiać diagnozę.Pamiętajcie weterynarz na I miejscu.
Nie będe już robić ot,napisałam tylko swoje zdanie,dlatego że nie mogę czytać jak się "jedzie" po osobie która naprawdę potrafi pomóc królikom,i nie zasługuje na takie wypisy jak tutaj czytamy - piszę o Eni.Ona chce pomóc a czy jest to "stukanie w klawiature" czy pomoc bezpośrednia to nie ma znaczenia - ważne że chce pomóc.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 26, 2012, 22:11:49 pm »
To w takim razie kto następnym razem bierze do siebie 13 królików, przechowuje je, opłaca z własnej kieszeni ich leczenie i sterylizacje, a oprócz tego pracuje po 12h dziennie?! Ktoś na ochotnika?
Niestety ja na tyle pozwolić sobie nie mogę - wykreśliłam jedynie leczenie.
Minął tydzień, wszystkie króliki żyją, prawie wszystkie mają DT, 3 są po zabiegu sterylizacji, jeden ma DS, wszystkie jutro dostaną leki.
Może gdyby darczyńców było więcej SPK mogłoby sobie pozwolić na badanie przeglądowe każdego królika - skoro pośrednik adopcyjny mówi, że nie możemy zbadać wszystkich królików, tzn, że nie możemy.
Przepraszam, że nie jestem wszechwiedząca i nie oceniłam prawidłowo, przepraszam po raz drugi ile razy mam to jeszcze zrobić?! Jestem DT, a nie wetem.
We Wrocławiu nie mamy weta, który da nam zniżkę, który zrozumie, że to bezdomne króliki, potrzebujące.
Zrób źle jedną rzecz = wszystko co robisz jest złe. Dziękuję.
A co do Eni - niestety nie wszystko co robi jest pomocne dla królików.



Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 26, 2012, 22:20:17 pm »
wg mnie powinniśmy Marciuli dziękować! wzięła na siebie na prawdę spory ciężar i spisała się świetnie. Nie wymagajmy od ludzi niemożliwego. Dziewczyna nie może wydawać nie swoich pieniędzy bez jakiegokolwiek zezwolenia. Skoro napisała że pośrednik nie zezwolił na badanie każdego odebranego uszaka, nie mogła tego zrobić. Poświęciła swój czas, a mało kto mógłby ze swojej kieszeni zapłacić za wizyty u weta dla 13 królików. Z drugiej strony wiem, że mogło to się skończyć bardzo nieciekawie.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwiec 26, 2012, 22:21:52 pm »
Kurczę- przestańcie się kłócić.
Jeżeli nie ma się u siebie ugodowego weta, który rozłoży albo płatności w czasie- np. co miesiąc faktura za pewną część sumy całkowitej- lub da zniżki, to jest naprawdę ciężko.
Gdyby nie lecznica idąca mi na rękę, to Wałczaki były by tylko obejrzane i były by wykonane tylko dwie sterylizacje. Bo dopiero niedawno do końca została spłacona cała należność za wszystko co zostało wykonane przy nich. Zobaczcie po jakim czasie udało się stopniowo zebrać finanse na zapłacenie. Czy to daje do wyobraźni?

Nikt nie twierdzi, że dobre jest branie królików bez przeglądu weterynaryjnego.
Ale w momencie, gdy nie stać na taki przegląd, lub stać tylko na przegląd części królików- to trzeba kombinować. I wybierać mniejsze zło. Nie cały świat jest niestety czarno-biały.

Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 26, 2012, 22:27:42 pm »
Każda wizyta kontrolna to, przynajmniej u mnie, ok. 20-25 zł+ ewentualne leczenie. 25*13=ponad 300 zł. Marciula robi BARDZO dużo dla bezdomnych królików, widzę ją prawie w każdym wątku, płaci za wszystko od siebie, a przecież musi jeszcze za coś żyć i wykramić swoje prywatne zwierzęta. Więc i tak robi bardzo wiele, odważę się powiedzieć- wszystko co w jej mocy, aby te króliki znalazły dobre i szczęśliwe domy. I nei rozumiem, jak można ją krytykować za to że nie zrobiła czegoś, na co nie mogła sobie pozwolić... :/
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 26, 2012, 22:29:28 pm »
wg mnie powinniśmy Marciuli dziękować! wzięła na siebie na prawdę spory ciężar i spisała się świetnie. Nie wymagajmy od ludzi niemożliwego. Dziewczyna nie może wydawać nie swoich pieniędzy bez jakiegokolwiek zezwolenia. Skoro napisała że pośrednik nie zezwolił na badanie każdego odebranego uszaka, nie mogła tego zrobić. Poświęciła swój czas, a mało kto mógłby ze swojej kieszeni zapłacić za wizyty u weta dla 13 królików
dokładnie, nic dodać, nic ująć! Moim zdaniem Marta robi, co może i daje z siebie 140%, więc fajnie by było, gdyby ktoś ten trud docenił...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 26, 2012, 22:32:17 pm »
Ta dyskusja poszła w złym kierunku:( Pamiętajmy, że pomocą królikom zajmują się wolontariusze i organizacja utrzymująca się z datków a nie wyspecjalizowani, świetnie opłacani eksperci z bogatej korporacji i wszystkie tego typu uwagi powinny być wypowiedziane mniej oskarżycielskim tonem, i może warto lepiej je przemyśleć. Gdyby nie dziewczyny te króliki spotkał by o niebo gorszy los, możliwe, że śmierć. Czy naskoczyłybyście tak na matkę, która nie leci z każdym katarem do lekarza a ocenę zdrowia dziecka pozostawia swojemu osądowi ? A może objechałybyście od góry do dołu taką, której nie stać na najdroższe/ najlepsze odżywki ? Zwierzakom nie dzieje się żadna krzywda, a że mogły by mieć lepiej to pewne - jak któraś z dziewczyn wygrała by w totka to kupiły by sobie prywatnego weta :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 26, 2012, 22:36:19 pm »
Nie przesadzajcie - baaardzo dużo jedzonka dostałam od wielu osób! :bukiet tzn, jedzonka dla królików  :lol i akcesoriów!  :bukiet
Około dwa tygodnie przed odbiorem królików prosiłam z Kasią i Julitą na forum o DT dla maluchów - nikt się nie zgłosił, tak więc większość musiała trafić do mnie, albo zostać w tym strasznym miejscu.
Każdy pomaga jak może, a niestety we Wrocławiu jest niewiele osób, które mogą zostać DT :( takiej pomocy nam bardzo potrzeba... Tak więc jak trzeba szybko DT to jestem gotowa...
Zdaję sobie z tego sprawę, że Elysia mogła oddać życie przez moje niedopatrzenie - bardzo mi z tym źle, ale również dzięki temu będę uważniejsza. Bardzo ją pokochałam... Nie wybaczyłabym sobie, gdyby zmarła...




Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 26, 2012, 22:40:13 pm »
Pinki Pie jest moją ulubienicą, a te zdjęcia są rozczulające! (Tak, świadomie wracam do tematu wątku, jak chcecie się kłócić, czy wypominać sobie różne rzeczy, czy też napisać kto co robi a kto czegoś nie robi, róbcie to w innym wątku lub na PW :) O! załóżcie sobie wątek "Kłótnie" i tam piszcie swoje wypociny! :P)

Proszę o więcej zdjęć maluszków!  :blaga: :blaga:
WO AMIGO