Autor Wątek: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki  (Przeczytany 136346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nathka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 14, 2012, 23:22:00 pm »
Ok, to czekamy na wieści i na nowe kluchy :) Jak na razie leci przelew :]

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 14, 2012, 23:27:43 pm »
nathka  :bukiet

Gaya


By marciula23 at 2012-06-14


By marciula23 at 2012-06-14

Elysia, kuleczka piękna  :zakochany:


By marciula23 at 2012-06-14


By marciula23 at 2012-06-14

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 14, 2012, 23:32:03 pm »
Elysia jest sama w klatce - co mam jej dać do klatki, aby wygodnie jej się rodziło maluchy?

Siano, ale takie jak najbardziej miękkie i bez pyłu. Na dno też możesz coś dać, ale u mnie potwornie kopała i w ręczniku potratowała młode przy urodzeniu - lepiej coś czego łatwo nie zroluje - dywanik, przykleić podkład. Po porodzie nie możesz od razu sprzatać, więc tylko ew. większe nieczystości usuniesz, ale dna nie zmienisz. Ja bym żwirku na dno nie sypała, przynajmniej tam, gdzie zacznie się budować, bo pogniecie w nim małe.

Musi mieć wodę - przy jej braku może zagryzać młode. Tu masz zioła, które lepiej podawać i takie, których trzeba unikać: http://miniaturkabeztajemnic.com/opiekanadsamiczka.html
Klatka im większa, tym lepiej - bo nie będzie chciała być blisko młodych w dzień. Dobry jest też domek albo jakiś kartonik, czy kuweta jako gniazdo - to się małe nie rozpełzną i nie pomarzną.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 14, 2012, 23:50:07 pm »
Aurea od około 25 minut nie odstępuje poidła na krok. Dużo pije, dużo je także serce mi rośnie jak na nią patrzę i porównuję z moimi niejadkami :)




Aurea poleca się do adopcji!!! :bunny:
Jutro postaram się wydrukować ogłoszenie i wywiesić w pracy, a nóż widelec...

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 15, 2012, 00:04:00 am »
jaki jęzorek  :zakochany: "dużo je" pomnóżmy przez 5 dodajmy ciężarną samicę oraz mamusię opiekującą się maluchami i... Będzie wiadomo ile moje stadko zjada :lol
Szczerze mówiąc to jestem przerażona tymi ilościami. Nie chce im żałować, bo małe rosną, Elysia zaraz rodzi,... Głodomory :)
Nikt sie nie zachwyca Elysią i Gayą? :(

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 15, 2012, 00:06:59 am »
elysia wyglada jak ZOsia:0 a gaja mnie zachwyciła :) nevi i bashi tez są boskie:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 15, 2012, 01:55:43 am »
Wszystkie uszate aniołki są cudowne, ale mnie najbardziej wzruszyły smutne oczy Ally wtulonej w kanapę... Dobrze, że te kochane stworki mają teraz szansę na prawdziwe domy  :przytul

Cytuj
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Spyro1993

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie (wcześniej Tychy)
  • Moje króliki: Jasiek, Toffie
  • Pozostałe zwierzaki: Czarusia (1992-2011), Torvi
  • Za TM: Fikuś (2001-30.10.2014)
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 15, 2012, 13:13:53 pm »
Nikt sie nie zachwyca Elysią i Gayą? mutny

Jak się nie zachwyca, jak ja się zachwycam, choć cichutko. Tak na prawdę wszystkie te króliczki są ładne.  :)
Gdybym mógł, to bym je przygarnął, ale póki mieszkam z rodzicami (a to raczej się nie zmieni w ciągu najbliższych 3 lat, chyba że gdzieś uda mi się wyemigrować), to może być z tym problem, bo rodzice powiedzieli, że jeden królik na raz wystarczy. Po drugie - wątpię aby Fikuś dobrze reagował na nie.


Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 15, 2012, 20:58:11 pm »
Dzisiaj przyszły dwie paczki:
od Pana Jarosława z Łodzi :bukiet duża paczka CC i poidło :bukiet :bukiet
i od Zgagi :bukiet napakowana po brzegi wieloma paczkami sianka, suszek Zuzali i Herbal Pets  :bukiet :bukiet :bukiet
Jedzonko powędruje do DT w których są maluchy, a część zostanie u mnie dla Elysii i jej przyszłych maluchów :)

Pinkie Pie jest najbardziej ciekawska i nieustraszona :) Nevi lubi zwiedzać zakamarki, a Hassi wszędzie pójdzie za siostrzyczką - Pinkie Pie :) poszli razem biegać pod prysznicem... :oh: Rao nie potrafi usiedzieć w miejscu, Bashi z boku przygląda się towarzystwu i obserwuje :) pięknie razem biegają :zakochany:
Gaya coraz częściej załatwia się do kuwetki, chętniej nadstawia łepek na głaski :) widać, że lubi ludzkie towarzystwo :) A Elysia jest genialną agentką... Pięknie jej posprzątałam klatkę, nalałam miseczkę wody, do drugiej dałam CC, CP i suszki, a ona... chciała zjeść zupę, więc wszystko wsypała do miski z wodą :lol

Jutro dwa króliczki jadą do wspólnego DT - muszę się zastanowić które i jeszcze raz im poszperać pod ogonkami, aby do DT pojechały króliczki jednej płci :)
W niedzielę, kolejna dwójka mnie opuszcza - wszystkie maluchy znalazły DT we Wrocławiu. No i zostanie jeden, samotny maluszek :( kto go poratuje DT? :heart
Gaya, Mea i Ally szukają transportu do Torunia! Prosimy o pomoc! :) transport do Poznania też będzie pomocny :)
Maluchy Elysii ciągle kotłują się w brzuszku, ale do wyjścia im się nie śpieszy :) ale kto wie, może tej nocy się urodzą? :) ciekawe ile...

Kto pokocha któregoś króliczka i zapewni mu wspaniały DS? :heart

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2012, 21:03:58 pm wysłana przez marciula »

Offline nathka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 15, 2012, 22:25:48 pm »
Pinkie Pie mnie urzekła ^^ (czyżby ktoś tu też poniaki oglądał? :icon_mrgreen). Przypomina mi mojego Negerka, zawsze mi tych czarnulków jakoś strasznie szkoda i na sercu mi leżą. Negera nikt nie chciał, bo był "czarny i brzydki" i już wyrośnięty :< Wycałuj jej te smole uszka :heart
A tak swoją drogą, wysyłać potwierdzenie wpłaty na tego maila podanego wcześniej (do Kasi, tak)? Bo już zgłupiałam, tak pobieżnie niektóre posty przeczytałam :glupek:

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 15, 2012, 22:41:36 pm »
Tak, bardzo prosimy o potwierdzenie wpłaty na maila Kasi - będziemy wiedzieć ile nam brakuje do opłacenia 3 zabiegów sterylizacji :)
Też mam sentyment do czarnuchów... Mój pierwszy tymczas to była czarna, 4letnia Minnie - na szczęście znalazła kochający domek :)
Ale Pinkie Pie ma nieco białych kłaczków na jednym boczku :bunny: co do My Little Pony to Pinkie Pie jest moim ulubionym kucykiem :lol
Stresuje się ciążą Elysii... Wolałabym, żeby było już po porodzie, boję się, że może coś nie tak pójść :(

Gaya szuka DT! No i jeden maluch :)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 15, 2012, 22:51:40 pm »
A słyszeliście o tym "efekcie czarnego psa" (nie jestem do końca pewna czy to tak się nazywało)? To m.in. dlatego całe czarne zwierzaczki mają trudniej - bo ich dobrze na zdjęciach nie widać :(

Dlatego ja ubóstwiam każdego czarnego królaska! :heart W tym moją Tiggunię najbardziej!! :zakochany: :P
WO AMIGO

Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 16, 2012, 12:22:12 pm »
Po jednodniowej kwarantannie Aurea zwana u mnie Aurelią została zabrana na spacer po łóżku :) Szybko okazało się, że ten mały szkrab będzie idealną kandydatką do adopcji. Jest trochę strachliwa, ale kto by nie był w 2 dniu w nowym dt, natomiast po 5 minutach już skakała wesoło po całym łóżku :D Wchodziła na mnie, lizała, a z mojej ręki, którą podpierałam głowę zrobiła sobie tunel :):):) Troszeczkę burczała w pierwszym dniu jak wkładałam jej rękę do klatki, ale już jej minęło-teraz wesoło podbiega jak tylko podchodzę bliżej. A na koniec BARDZO miłe zaskoczenie - kuwetkuje jak ta lala! Przez całą noc tylko 3 bobki wylądowały za kuwetą, wszystkie siuśki oczywiście pozostały wewnątrz także BRAWO! :doping:

A teraz fotorelacja z wczorajszej bieganiny, tylko kilka zdjęć wyszło w miarę ostrych, bo szogunka ma dużo energii :)



Wspomniany tunel :)




Z moim Kamilem, który jest panną zachwycony!


I na koniec dupka z ogonkiem :D

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 16, 2012, 13:31:31 pm »
Cudna ;)
Pingwinek mały ;)

Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 16, 2012, 15:52:34 pm »
Jeszcze najważniejsze. Aurea wieczorem kiedy ją wzięłam miała lekkie wzdęcie, później było już wszystko ok, ale dzisiaj znowu to samo. Odstawiłam jej granulat, wkropiłam do wody espumisan dla bobasów w kroplach, dałam babkę i krwawnik i puściłam żeby polatała. Co dziwne mała je bardzo dużo siana i ziółek, robi książkowe bobki i lata jak wariatka po łóźku. Także mam nadzieję, że szybko uda się nam to opanować. Wymasowałam jej delikatnie brzucho, ale może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak jej ulżyć do poniedziałku (dr Piasecki będzie dopiero w pn)?

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 16, 2012, 18:26:45 pm »
eMu, kontaktowałaś się z Kasią? Na własną rękę nie idź do weta. Skoro robi bobki, ładnie je to nie widzę powodów...
Bashi, Hassi i Rao pojechali do Kasi, stamtąd jutro trafią do DT. Niestety osoba od dt dla dziewczyn nie odezwała się jeszcze do mnie, więc dzisiaj są u mnie.
We wtorek jadę do Torunia, jeśli usg panienek wyjdzie dobrze to pojadą ze mną :) Elysia jeszcze się trzyma :) jest wyjątkowo kochana :zakochany:
Kto pokocha pięknego króliczka? :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 16, 2012, 19:52:42 pm »
Na własną rękę nie idź do weta. Skoro robi bobki, ładnie je to nie widzę powodów...

Jak ma wzdęty brzuch i to ponownie, to ja tam bym się martwiła (u maluchów częste są kokcydia, a problemy z brzuszkiem bywają niestety groźniejsze jak u dorosłych). Ale Marciula ma rację, nie powinnaś nic robić bez konsultacji z Pośrednikiem - to Kasia decyduje czy i do jakiego weta, ona odpowiada za króliczka.

Cytat: marciula
lysia jeszcze się trzyma usmiech2 jest wyjątkowo kochana

A gniazdo buduje? Zwykle to jest ostateczny objaw przed rozsypaniem. Bo mleko może mieć stale, jak rodzi kolejne :/

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2012, 19:56:00 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: [Wrocław] Stadko królików ze Smardzowa prosi o pomoc i dobre domki
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 16, 2012, 20:14:40 pm »
Mleko ma, bo jak była ze swoją czwóreczką to ją cycały. Ledwo wytacza się z klatki... Muszę ściągać górę klatki i czekać aż się wytoczy by jej posprzątać :) Gniazda brak.
Nevi przed chwilą opuściła swoją mamusię i przebywa ze swoją koleżanką Pinkie Pie.
Obie mamusie są bardzo opiekuńcze, ale odchowały już maluchy(no Elysię czeka jeszcze jeden miot...) i teraz mogą trochę odpocząć :)
Kto pokocha jedną z dużych pannic? Ally i Gaya to śliczne, ciapate baranice, a Mea to miniaturka o niesamowitym, grafitowym umaszczeniu :)
aaa... bym zapomniała! Przecież jest jeszcze Rokko - sprawca całego zamieszania*! :zonka: on też czeka na domek! :)

* nie licząc nieodpowiedzialnych i niemyślących właścicieli.