Autor Wątek: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?  (Przeczytany 17029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Katarzyn92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« dnia: Maj 26, 2012, 19:44:46 pm »
Przeglądając portale z ogłoszeniami wpadłam na ogłoszenie SPK o adopcjach królików. Niestety, żeby je w ogóle zobaczyć musiałam przejść przez kilka stron. Wiadomo, portale takie są co chwile zasypywane nowymi ogłoszeniami i jedno o SPK szybko znika.

Sprawdziłam więc koszty ogłoszenia wyróżnionego na stornie tablica.pl i są one niewielkie.
Ogłoszenie takie byłoby widoczne przez 30 dni na górze podstrony 'pozostałe' w dziale zwierząt (bo tam właśnie trafiają króliki do oddania). Dzięki temu informacja o króliczkach do adopcji szybciej i skuteczniej docierałaby do odbiorcy  :icon_biggrin

Jestem chętna by poprowadzić takie 'ogłoszenie wyróżnione' i je ufundować SPK. Chciałabym prosić Was o radę. Co myślicie o tym pomyśle?
I gdy pomysł się spodoba - jak miałoby brzmieć takie ogłoszenie i jaki powinno mieć tytuł? Nigdy takiego nie pisałam :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2012, 20:27:49 pm »
Brzmi super, a jeśli jesteś chętna to ufundować to jeszcze lepiej :) Rewelacyjny pomysł :)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2012, 20:27:59 pm »
Mnie pomysł się podoba.
Ogłoszenie mogłoby mieć tytuł KRÓLIKI ADOPCJE wtedy wyszukiwało by się jeżeli ktoś wpisze w wyszukiwarkę słowo "królik"

Jeżeli jesteś gotowa zająć się takim promowaniem to musisz zwrócić się do kogoś z zarządu żeby pomysł dokładnie obgadać i dostać pozwolenie.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Katarzyn92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2012, 20:31:40 pm »
Tak też zrobię i zaraz do kogoś napiszę :) Jakby nie patrząc jest to ogłoszenie nastawione na dużą liczbę odbiorców, więc chciałabym by było dogadane i dobrze zorganizowane :)

Co myślicie o tym, by w zdjęciu głównym takiego ogłoszenia było logo SPK? Oczywiście, muszę załatwić na to zgodę. Wydaje mi się to dobrym pomysłem, bo logo jest bardziej neutralne (nie jest konkretnym królikiem) i przez to stanie się też lepiej rozpoznawalne.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2012, 20:46:59 pm wysłana przez Katarzyn92 »

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2012, 22:25:55 pm »
Pomysł super! :) Też myślę, że tytuł mógłby być coś w stylu "Króliki do adopcji" czy inaczej.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2012, 22:55:17 pm »
A kto podejmie się odpowiadania na "mądre" odpowiedzi na to ogłoszenie? Katarzyn92, trafiłaś na ogłoszenie z Wrocławia? :)
Ostatnio np. pewien Pan napisał mi, że bierze całą ósemkę i żebym je kurierem wysłała... Trzeba być bardzo cierpliwym przy czytaniu i odpowiadaniu na takie wiadomości - mimo, że w treści ogłoszenia jest mail adopcyjny, to osoby korzystają z odpowiedzi przez tablicę - tym powinna się zająć jedna osoba - jeśli SPK zgodzi się oficjalnie na taką formę ogłoszeń to potrzebny byłby mail @kroliki.net specjalnie dla takich ogłoszeń, żeby mail adopcyjny nie był zaśmiecany przez osoby, które dobrych zamiarów nie mają...
To duża odpowiedzialność, bo ludzie potem wyrabiają sobie zdanie o SPK po odpowiadaniu na takie maile - musi to być osoba wyjątkowo cierpliwa.
Albo stwórzmy gotowe formułki do odpowiadania zainteresowanym :)


Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2012, 23:00:57 pm »
Przed podjęciem jakichkolwiek kroków , proszę najpierw zawiadomić i zapytać zgodę zarząd SPK , na to musi być zgoda .
A pomysł fajny .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2012, 23:03:12 pm »
Ja ogarniam szczecińskie króliki na tablica.pl - i jestem samowystarczalna, ew. ktoś może mi ogłoszenia po podnosić, ale odpowiadać wolę sama :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Katarzyn92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2012, 23:28:24 pm »
marciula - tak, to było od Was :)

Myślałam już o tym, że niektórzy są tacy, że i tak napiszą przez tablicę. Miałam tam czasem jakieś drobne ogłoszenia, więc orientuje się jak to funkcjonuje. Pomysł z formułkami jak dla mnie jest bardzo dobry :)  Hm.. myślę, że w ogóle założyłabym to ogłoszenie na jakiegoś osobnego maila, co by móc je dobrze obserwować. Co do cierpliwości, to u mnie nie ma problemu. Różni są ludzie i różne rzeczy piszą, ale i tak przy takim ogłoszeniu nie byłoby prywaty, tylko oficjalne podejście. Uważam, że jakiekolwiek słowa skierowane przeze mnie do takiego odbiorcy muszą reprezentować SPK, a nie mnie. Cóż, myślę że wspólnie w razie czego przez forum będziemy kontrolować to ogłoszenie i odpowiedzi na maile :)

kasiagio - na razie nic nie robię. Napisałam do Pani Iwony Kossowskiej na maila o tym pomyśle i zobaczymy co dalej :)

a jeśli chodzi o zaśmiecanie maila adopcyjnego hm.. będzie to trzeba jakoś faktycznie ogarnąć. Jakieś pomysły? :)

Jeśli w ogóle ogłoszenie ma powstać, to najpierw lepiej się przygotować dobrze czego można się spodziewać, tak myślę.

Iskra - a też masz jakieś wyróżnione czy coś? bo zastanawiałam się nad tym czy jak je wyróżnię to będzie ono ogólnopolskie czy rejonowe. Myślę, że to moje byłoby w razie czego bardziej ogólne :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2012, 15:53:18 pm »
Myślę, że w razie czego nie będzie problemu z założeniem nowej skrzynki, np. ogloszenia@kroliki.net Problemem jest ktoś  SPK, kto miałby czas odbierać takiego meila i odpisywać. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2012, 16:41:58 pm »
Ja mogę zając się odpowiedziami na maile. Mam na to czas, więc zainteresowani otrzymywaliby odpowiedzi od razu.

Offline Katarzyn92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2012, 17:16:53 pm »
Trochę więcej informacji:

Trzeba wziąć też pod uwagę, że ogłoszenie idzie na konkretne miasto. Czyli, jeśli ktoś przegląda oferty ogólnie, to wtedy zobaczy także to ogłoszenie. Ale, jeśli osoba taka zdecyduje się przeglądać ogłoszenia tylko w swoim rejonie to wygląda to już inaczej. Jeśli ja założę ogłoszenie na rejon załóżmy Poznania, to Wrocław już tego nie zobaczy przy takich kryteriach.

A co za tym idzie - jedno wyróżnienie ogłoszenia to koszt 14,99zł na 30 dni, ja mogę ufundować takie dla maks 6/7 regionów.
Najlepiej by to były duże miejscowości (więcej osób przegląda) i z pośrednikami adopcyjnymi.

Wtedy można by to było jakoś rozdzielić i wtedy nie spadałaby cała Polska na jedną osobę  :P
I może wtedy po prostu zrobiłoby się tak, że jeśli marciula np. prowadzi ogłoszenie dla Wrocławia, to prowadziłaby je jako ogłoszenie wyróżnione? tzn, wiadomo musieliby być na to chętni i z innych miast. Odpowiedzialni ludzie, którzy byliby wstanie prezentować SPK.

Lub zakładamy ogłoszenie tylko dla stolicy i liczymy na tych 'ogólnie przeglądających' :P

Co Wy na to? Jakby nie patrząc organizacja takiego ogłoszenia nie jest za prosta, ale chyba warta 'zachodu' :)

Dodam jeszcze, że pomysł trafił już do grupy decyzyjnej stowarzyszenia :)

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2012, 17:28:10 pm »
Jest już Wrocław, Szczecin, Poznań(jeśli Ty się zajmiesz)... Jeszcze kilka miast trzeba ogłosić, ale tym się może zająć jedna osoba, ale to kilka ogłoszeń i większy koszt...
Uważam, że pomysł jest dobry, to może pomóc w adopcjach i może w pozyskiwaniu darczyńców :) i DT... :)
Kto stworzy uniwersalny tekst ogłoszenia i odpowiedzi na ogłoszenia?
Ja będę Ci bardzo wdzięczna, jeśli zasponsorujesz promowanie ogłoszenia wrocławskiego - to może dużo pomóc :)

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2012, 18:12:53 pm »
A w tekście ogłoszenia co miałoby być? tzn. jakie informacje zawarte?
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Katarzyn92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2012, 18:18:27 pm »
Najlepiej jakby to były informacje na temat możliwości adopcji, DT i może jak można wspomóc SPK? :)

Ja się mogę zająć Poznaniem. A Wrocław musi być promowany - jest duży, a w dodatku wiem, że macie problem z DT :)
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2012, 18:22:38 pm wysłana przez Katarzyn92 »

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2012, 18:26:21 pm »
"Jeśli szukasz królika, odwiedź w sieci Stowarzyszenie Pomocy Królikom i adoptuj któregoś z maluchów.
Króliczki różnej płci, maści i typów szukają swoich domów i kochających opiekunów.

Ponieważ zależy nam na dobru króliczka staramy się doradzać przyszłym opiekunom oraz weryfikować ich intencje. Obowiązuje umowa adopcyjna (zobowiązanie do właściwej opieki i żywienia) oraz spotkanie przed-adopcyjne.

Jeśli przemyślałeś sprawę i chcesz adoptować, pisz na adres: martamusialowska(małpa)gmail.com

Jeśli chcesz, możesz zostać domem tymczasowym dla króliczka i pomóc mu w dobrych warunkach poczekać na dom.
Możesz też wesprzeć domy tymczasowe darowizną, suszonymi ziółkami, sianem lub żwirkiem drewnianym. Na zdjęciach: Zosia, Sroczka, Tadzik, Krówka, Tuptusia, Miriam, Biszkopt i Gienia."

To jest nasze ogłoszenie - chyba Eni je napisała :) teraz zmieniłam i podałam mojego maila, aby wszystkie pytania trafiały do mnie - można je ulepszyć, coś dodać odjąć...
Katarzyn92 mogę Ci na pw wysłać dane do logowania na moją tablicę i wyróżnisz ogłoszenie :)

« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2012, 18:29:58 pm wysłana przez marciula »

Offline Katarzyn92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 27, 2012, 19:30:42 pm »
Stowarzyszenie Pomocy Królikom codziennie przyjmuje pod swoje skrzydła kolejne króliki. Każdego dnia wolontariusze z całej Polski pomagają się nimi opiekować oraz szukają im nowych domów.

Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem królika, zapraszamy Cię na stronę www.adopcje.krolik.net
Tam znajdziesz całą listę naszych podopiecznych czekających na nowy dom. Są to króliczki różnej maści, płci i w różnym wieku.

Adopcja króliczka ze Stowarzyszenia ma wiele zalet:
- każdy króliczek przeszedł kontrolę weterynaryją i był ewentualnie leczony
- otrzymujesz informacje o charakterze, przyzwyczajeniach przyszłego pupila
- podczas adopcji (a także po niej) możesz liczyć na porady dotyczące prawidłowej opieki nad królikiem

Aby móc adoptować króliczka obowiązuje Cię wypełnienie formularza adopcyjnego, rozmowa przed adopcyjna, podpisanie umowy adopcyjnej.
 
Stowarzyszenie Pomocy Królikom wciąż poszukuje także chętnych na zostanie domem tymczasowym. Dom taki ma za zadanie opiekować się królikiem czekającym na adopcje. Stowarzyszenie zapewnia opiekę weterynaryjną, pożywienie, akcesoria potrzebne do trzymania zwierzątka, stały kontakt z pośrednikiem adopcyjnym, materiały na temat prawidłowej opieki.

Jeśli chcesz wspomóc Stowarzyszenie, możesz zostać opiekunem wirtualnym lub wesprzeć opiekę nad króliczkami finansowo dokonując dowolnej wpłaty na konto:
79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
Volkswagen Bank Polska S.A.

Wszelkie informacje na temat adopcji, domu tymczasowego, wirtualnej opieki znajdziesz na stronach:
www.kroliki.net
www.adopcje.kroliki.net
www.forum.kroliki.net
Lub pisząc na mail: <i tu mail pośrednika z danego regionu>

Wszystkim, którzy chcą pomóc, bardzo dziękujemy!


To jest moja propozycja, sugerująca się tym co było w ogłoszeniu Eni. Niestety dane do przelewu są nie pełne, ale można to uzupełnić. Trzeba jeszcze podać nazwę i tytuł :) Co Wy na taką formę ogłoszenia?

marciula - jasne, wyślij mi pv, nie ma problemu! Chociaż może poczekam z wyróżnieniem na zgodę zarządu i żeby wszystkie ogłoszenia wrzucić na wyróżnione w jednym czasie i by brzmiały podobnie?
Myślałam o tym by takie ogłoszenie wyróżnione mogło mieć w zdjęciu głównym logo SPK - żeby one wszystkie były takie oficjalne:) mogłoby tak być? oczywiście  sprawa logo też jest w toku.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 27, 2012, 19:40:00 pm »
A nie da się puścić takiego ogłoszenia żeby szło na cała Polskę niezależnie od tego jakie ktoś miasto wybierze w wyszukiwarce?
Jeżeli chodzi o treść ogłoszenia to wydaje mi się że powinno być właśnie dosyć rozbudowane. Powinno być też tam o możliwości przekazywania niechcianych królików do adopcji.

I tak samo jeżeli chodzi o nazwę ogłoszenia to raczej powinno być może mało gramatycznie KRÓLIKI ADOPCJE czy ADOPCJA
żeby mogli znaleźć je też ludzie którzy chcą oddać królika.

Dobrze by było żeby rzeczywiście ktoś jeden przejął takiego specjalnego maila i przesyłał tylko ogólne informacje i przekazywał kontakt do chętnego osobie odpowiedzialnej w danym rejonie.


NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Katarzyn92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 27, 2012, 19:59:03 pm »
No właśnie z tym na całą Polskę to nie bardzo się da. Bo jak zakładasz ogłoszenie musisz podać miasto i region - wypełnienie tych pól jest obowiązkowe.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Ogłoszenie wyróżnione? Co Wy na to?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 27, 2012, 20:24:49 pm »
W takim przypadku rzeczywiście najlepiej by było dać ogłoszenia regionalne na stolice województwa i żeby mail był bezpośrednio do inspektorów.
Ja np nie miałabym problemów z odpisywaniem na wiadomości. Nie spodziewam się zatrważającej ilości. Natomiast potrzebowałabym sponsora na takie ogłoszenie :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.