Autor Wątek: Dieta jelitowa - czyli dieta po zatkaniu czy chorobie jelit  (Przeczytany 83582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Dieta jelitowa - czyli dieta po zatkaniu czy chorobie jelit
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 05, 2014, 18:21:38 pm »
edit: Annie do jakiego weta chodzisz ? może mały nie jest leczony tak jak powinien skoro problem powraca....

Do króliczego, tylko że jak zaczął się bardziej na miękko załatwiać to jeszcze z nim w klinice nie byłam. Jak pisałam wcześniej zebrałam najpierw bobki do zadania, a że nic nie wyszło a objawy ustały to uznałam, że nie ma sensu go do weta targać i znowu stresować.
Teraz już bobczył normalnie. Dam mu lakcid na wieczór, a jak się sytuacja powtórzy skoczę do kliniki i tyle.  

Lakcid zawiera białko mleka krowiego (a podobno taki nieszkodliwy ;p)  a skoro królik bobczy normalnie  ... no jak tam chcesz ;) ja nikomu nic do gardła nie wleje ani z ręki nie zabiorę :D , jakby mnie korciło na leczenie to bym chyba jednak wolał dać rumianek. (działa na kilka frontów a nie jeden i to wątpliwy).

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Dieta jelitowa - czyli dieta po zatkaniu czy chorobie jelit
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 05, 2014, 18:34:23 pm »
Sensej daj juz spokój :P Annie ten Lakcid nawet weterynarz polecal a jak nie ma zadnych niespodzianek w bobkach po analizie a bobki nie sá normalne to trzeba postawic na jelita a rumianek to wiesz do diety mozna dolaczyc tak jak ja to robié ale nie jak juz cos sié dzieje i liczyc na to ze pomoze odrazu :)
Konczmy juz te analizé Lakcidu i nie zasmiecajmy wátku,dziékujé.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2014, 18:40:26 pm wysłana przez monika2415 »

Offline Ronja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta jelitowa - czyli dieta po zatkaniu czy chorobie jelit
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 06, 2014, 22:28:45 pm »
Eni dziękuję za polecenie Multilacu. Kuniemu nie przypasował, ale już wiedziałam czego szukać i idąc za jego składem znalazłam ten jedyny - Biopron 9
http://www.doz.pl/apteka/p66659-Biopron_9_kapsulki_30_szt_10_szt
Ma szczep Lactobacillus plantarum, który jest w stanie przetrwać nawet w bardzo niskim ph króliczego brzuszka, a do tego są badania potwierdzające jego zastosowanie w redukcji wzdęć. Oczywiście szczególnie polecam go uszakom ze wzdęciami, nie wiem jak się sprawdzi u reszty jelitkowców.

Dla obniżenia kosztów zaczęłam też sama robić coś na kształt HerbiCare/RodiCare za pomocą maszynki do mielenia mięsa, bo blender nie dał rady z rozdrobnieniem na pył. Masa jest drobna, dobrze miesza się z wodą i Kuniemu smakuje- już nie muszę dawać w strzykawce, tylko formuję kopczyki i podaję na talerzyku  :jupi







« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2014, 22:34:00 pm wysłana przez Ronja »