Autor Wątek: 3 miesięczny królik baranek miniaturka  (Przeczytany 6620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
3 miesięczny królik baranek miniaturka
« dnia: Maj 17, 2012, 00:09:50 am »
Hej moja króliczka ma już 3 miesiące i zastanawiam się czy powinnam ograniczać jej dostęp do granulatu czy powinna jeść go dużo jeszcze? Pozdrawiam

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: 3 miesięczny królik baranek miniaturka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2012, 00:45:32 am »
Hej moja króliczka ma już 3 miesiące i zastanawiam się czy powinnam ograniczać jej dostęp do granulatu czy powinna jeść go dużo jeszcze? Pozdrawiam

A ile podajesz tego granulatu? Ja jestem zdania, że taki mały królik może jeść granulat do woli, o ile je też siano i suszki !! Jeśli najada się samym granulatem, to trzeba ilość zmniejszyć. Nie podaje się go dużo na raz, a często, żeby królik dojadał czym innym.

Ale jest też szkoła, która mówi, że królik powinien mieć granulat cały czas dostępny.

Królik rośnie intensywnie do 4 miesiąca, a w ogóle do 6-8 miesiąca życia. Do 4 mies. włącznie powinien mieć jedzonko cały czas dokładane - choć nie musi to być granulat, lepsze są zioła i sianko. Tak od 3-go, 4-go jeśli ma delikatny brzuszek można zacząć wprowadzać warzywa i zieleninę świeżą.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: 3 miesięczny królik baranek miniaturka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2012, 10:41:18 am »
je sianko warzywa zielenine (po wprowadzeniu tych dwóch ostatnich nie zauważyłam biegunki, dobrze przyswaja) a granulat daje tak że wrzucam pare kostek ona sobie to powoli je i po prostu za jakiś czas dosypuje jak widze że wszystko zjadła. Ale właśnie nie wiem czy odpowiednią ilość siana je