Autor Wątek: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?  (Przeczytany 8543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« dnia: Maj 14, 2012, 22:20:13 pm »
czy mozna zmienic podzial sklepow z aktualn ego podzialu gdzie kazdy sklep moze byc nie dosc ze n-razy w roznych watkach to na dodatek nie ma zadnej rejonizacji na dzial wojewodztwo i/lub miast i wtedy dla jednego rejonu
- all info odnosnie wszytskich sklepow w jednym watku, bedzie przejrzyscie
- w pierwszym poscie bedzie na biezaco update wszystkich info z ilus tam stron danego watku, wiec nie trzeba bedzie przeszukiwac n-stron zeby znalezc to czego sie szuka

co wy na to ?
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2012, 22:35:14 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2012, 22:29:01 pm »
Jestem za. Sam podzial na wojewodztwa by byl super.
Swoja droga w wielu dzialach moznaby zrobic cos na zasadzie update i najwazniejszych info w pierwszym poscie- to bylaby super sprawa.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2012, 08:39:08 am »
Mozna tez w temacie napisac jakie to wojewodztwo

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2012, 12:08:02 pm »
jestem za propozycją Andy_wawa! Świetny pomysł bo przeszukiwanie całej masy stron żeby znaleźć np jakiś polecany sklep w twojej okolicy jest niezmiernie uciążliwe.  

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2012, 12:11:03 pm »
Moim zdaniem to bez sensu. Aktualny podział nie jest bardzo trudny do "ogarnięcia" .
No i kto niby miałby uaktualniać te pierwsze strony każdego wątku?
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2012, 12:24:44 pm »
Iskra no przecież że nie zwykli użytkownicy, bo takiej "mocy" nie mają :)

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2012, 12:45:47 pm »
Hmm , no ale samo spójrzcie na forum , nowi użytkownicy a nawet staży , nie mają ochoty przeszukiwać forum w różnych sprawach ba , nie czytają nawet przyklejonych wątków czy w chorobach czy opiece i innych tylko zakładają bezsensowne nowe tematy w tych samych sprawach , więc , myślę ,że to żadne ułatwienie , tylko masa pracy dla kogo ?? No dla mnie bo ja się akurat zajmuje tymi działami .........

A jak mi nie wierzycie , to mogę Wam powklejać kilkanaście linków do tych samych tematów , czy o chorobach oczu , wzdęciach , zaparciach zębach i takich innych . Nawet się nie chce przeglądać forum i podpiąć pod inny podobny temat , tylko od razu się zakłada nowy , mój Maki miał 3 razy wzdęcia i nic nie zakładałam czytałam i pytałam we własnym wątku , bo po co zaśmiecać forum ?? Taki temat otrzyma 5 odpowiedzi a potem ląduje do archiwum i tylko niepotrzebnie zaśmieca i robi zamieszanie , a  policzcie ile nowych i starych też użytkowników zakłada takie bezsensowne tematy i spójrzcie ile to pracy i niepotrzebnego bałaganu.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2012, 12:51:47 pm wysłana przez kasiagio »



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2012, 13:28:20 pm »
Póki co nikt nie zgłaszał problemu z dotychczasowym podziałem. Nie mamy wystarczających zasobów kadrowych (ładnie napisałam, prawda? :) ), żeby przeznaczyć jednego moderatora tylko i wyłącznie do pilnowania sklepów. A niestety do tego by się to sprowadzało, bo to bardzo dużo pracy.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2012, 13:39:14 pm »
i znowu to samo .... nikt nie zglaszal, a po co zmiany, dobrze jest jak jest, nie umieja szukac :-)) jak ja kocham te spiewke
w efekcie zamiast zmian lepiej nic nie zmieniac ... i pamietajce ze odrzuca to glownie nowe osoby, ta organizacja ... a chyba na nowych Wam zalezy bo starzy juz ... przywykli

jak zmienicie tak jak ja proponuje (a chetnie Wam dokladnie opisze i narysuje jak ma to wygladac) to moge sam tego pilnowac, mysle ze dam rade 1 w tygodniu zrobic  update, i bedzie to choc wygladalo inaczej niz reszta forum gdzie ja mimo ze chyba szukac umiem to sam niewiele czaaami znalezc moge :-)
 
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2012, 15:14:21 pm »
Przy kolejnym konkursie na moderatorów na pewno weźmiemy to pod uwagę. :)

A wszystkie propozycje przedyskutujemy w gronie administracji. Dziękujemy za zainteresowanie. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2012, 23:34:02 pm »
no tak, czekamy zatem na wyniki konkursu ....  :P
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2012, 23:43:29 pm »
Blacky co do zasobow kadrowych- kilka miesiecy temu pisalam do Ciebie i Tajniaka, iż mogę pomoc w moderacji forum, gdyz przebywam na nim bardzo często i mam na to czas.
Nadmieniajac iż obecnie jako moderatorzy widnieja osoby ktore nie korzystaja już z forum, lub robia to bardzo bardzo rzadko.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2012, 00:19:25 am »
Podobnie jak Tocha, uważam, że to strata czasu - dla moda, robić takie rzeczy. Owszem, jak ktoś ma wielki problem z wyszukiwarką, to go poratuje zmiana wg województw, ale to stworzy kolejne działy, do których trzeba zajrzeć, a naprawdę wygląda to tak, że większość na forum wchodzi i życzy sobie odpowiedzi na talerzu :(

Sprawa ze sklepami i ich oceną nie jest taka prosta, bo zawsze mogą się zdarzyć wpadki, a zdanie powinno się wyrabiać po przeczytaniu większości opinii, przynajmniej tych ostatnich, a nie oceny kogoś, kto za nas to przeczyta i zaopiniuje.

Ludzie powinni zacząć korzystanie z forum od przeczytania regulaminu - żeby nie ostawać ostrzeżeń, jak Andy :P A nie od zaczynania wątku czy zdobywania "wszechwiedzy" (czy to o sklepach, czy o sposobach leczenia czy zabiegach kastracji). Nie róbmy z ludzi idiotów, nie każmy się cofać w rozwoju (wiedza na talerzu to poziom podstawówki, a własna opinia po przeczytaniu danych to już wyższy poziom :P).

Jest wyszukiwarka, ważniejsze tematy są podczepione - czego jeszcze chcieć?
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2012, 02:02:04 am »
no wlasnie po co zmieniac na lepsze skoro i tak jest dobrze i teraz moze byc np. 100 watkow dotyczacych warszawy, tego samego sklepu i zawsze czegos innego o nim samym
po co zmieniac i poukladac to wszystko pod brandem ... warszawa i okolice gdzie sa wtedy wszystkie okoliczne sklepy w jednym watku i robi sie update w jednym watku dla calej okolicy, lepiej jest mnozyc watki, i pisanine ... to sie nazywa dopiero logistyka i ergonomia

dla niektorych niestety postep i upraszczanie korzystania z np. forum oznacza rzekome cofanie sie jak rowniez rzekome robienie z nich idiotow ... ciekawostka

IMHO zawsze znajda sie ludzie ktorzy znajda milion powodow na nic nie robione .... lub mowienie sie najlepiej jest tak jak jest i zmiany i postep sa zbedne
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2012, 02:15:08 am »
Blacky co do zasobow kadrowych- kilka miesiecy temu pisalam do Ciebie i Tajniaka, iż mogę pomoc w moderacji forum, gdyz przebywam na nim bardzo często i mam na to czas.
Nadmieniajac iż obecnie jako moderatorzy widnieja osoby ktore nie korzystaja już z forum, lub robia to bardzo bardzo rzadko.

Madzia nie licz na to :) Ja wiele razy pytałam czy mogę pomóc jako moderator tym bardziej że jestem często na forum ... niestety nic z tego a nie wiem dlaczego  ...

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 16, 2012, 09:57:04 am »
Monia ja również nie mam pojęcia dlaczego nie mogę być moderatorem. Z tego co widzę, konkurs na moda się odbywał (albo i konkursu nie było a sam wybór się dokonał) bo do moderacji doszły 2 osoby. Szkoda tylko że to nie było oficjalne, tak aby osoby zainteresowane mogły zgłosić swoją kandydaturę.
Jak to się u nas mówi przy wyborach "głosuje swój na swego"..... Może i tu podobna zasada działała, dlatego inne osoby nie zostały wytypowane nawet do roli moderatorów. A potem są zażalenia, że kadry za mało.... Coś tu nie tak jest...
Oczywiście nadmieniając, iż obecnie jako moderatorzy widnieją osoby nie korzystające od dawna z forum, jak np Misokyaa, albo np Mysza- która korzysta z forum sporadycznie.
Moim zdaniem modami powinny być osoby które poświęcą na forum znacznie więcej czasu niż 1 wizyta dziennie.
I takie osoby potrafiłyby się podjąc zrobienia porządku nawet z tymi sklepami- bo to ich zajęcie jest. A jak się ma czas- to jest to wykonalne.
Więc ja się nie dziwie że obecnych moderatorów porządek ze sklepami wprost przeraża...


Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 16, 2012, 10:07:34 am »
Ja uważam, że taki podział, jaki zaproponował andy to świetny pomysł, ale skoro moderatorzy mają za dużo pracy, to czy nie można np. wyznaczyć osoby, której nie nada się statusu "moderatora" tylko pewne uprawnienia do modyfikowania wiadomości w danym dziale?? Bo jak widzę, tutaj zgłosiły się już trzy osoby chętne do pomocy: andy, madzia7 i Monika :)
Tzn. pytam czy to możliwe z czysto technicznego punktu widzenia, czy "zwykłemu, szaremu użytkownikowi" można nadać takie uprawnienia? :)
WO AMIGO

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2012, 10:14:15 am »
Nie,nie ja tylko napisałam że kilka razy pytałam o to czy mogła bym zostać moderatorem ale byłam zbywana więc teraz już dziękuję ... nie lubię się prosić.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 16, 2012, 10:15:46 am »
No tak czy inaczej andy się zgłosił, a też jest zbywany, stąd moje pytanie czy taka możliwość :)
WO AMIGO

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 16, 2012, 10:21:20 am »
Słuchajcie, na pewno nie będziemy w tym miejscu roztrząsać powodów, dla których ktoś jest albo nie jest moderatorem. Nie będziemy także roztrząsać powodów, dla których jakiś moderator ma przerwę w pracy, bo to są osobiste powody każdego moderatora. Madzia7, sugerowania, że ogłoszony konkurs nie odbył się (bądź odbył na nieuczciwych zasadach) nie będę nawet komentowała.

Każda opinia na temat forum jest oczywiście  cenna i za wszystkie dziękuję, natomiast na pewno nie każda zgłoszona zostanie uwzględniona i to się nie zmieni niezależnie od składu administracji czy jej liczebności.

A na marginesie, większa liczba moderatorów nie równa się większemu porządkowi na forum.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 16, 2012, 10:25:05 am »
bosniak, a co z moim pytaniem? da się tak normalnemu użytkownikowi przypisać takie "uprawnienia" ? :)
WO AMIGO

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 16, 2012, 10:28:06 am »
O, przepraszam, nie zauważyłam. Tak, technicznie jest taka możliwość :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 16, 2012, 10:29:35 am »
Dziękuję za odpowiedź

To super :) To może tak to "rozwiązać"? Jest to pewnego rodzaju kompromis :)
WO AMIGO

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 16, 2012, 10:29:55 am »
Nie powiedziałam, żeby wcale nie robić porządku w dziale. Duble o tym samym sklepie powinny być scalone albo usunięte, jak nie ma w nich nic na temat. Ale widać Andy zamiast zgłosić konkretne watki do moderacji, woli się rozpisywać, jakie to forum jest niefajne a ludzie na nim zacofani :/

Madzia7, MartaP - propozycja Andego zakłada skrót info o sklepie w pierwszym poście, ale to wymaga znajomości użytkowników, ich wiarygodności oraz np. sposobu karmienia. Czemu? Bo jak się czyta wypowiedzi niektórych (pewnie nowych użytkowników), to dla nich fajne jedzenie, to mieszanka, a inni mają bardzo bujną wyobraźnię i nim jeszcze zrobią zakupy, wypowiedzą się o sklepie. To nie jest proste, kopiuj wklej. Dlatego uważam, że każdy sam powinien się poświęcić, jak chce sobie wyrabiać opinię i poczytać temat (oczywiście jeden o danym sklepie !!).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 16, 2012, 10:33:31 am »
Eni mi nie chodziło o ten skrót o każdym sklepie w pierwszym poście, tylko o ten podział na województwa, bo to wg mnie fajny pomysł :) No i oczywiście + skelpy internetowe, nie nadające się przyporządkować do województw :)
WO AMIGO

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 19, 2012, 20:35:19 pm »
A na marginesie, większa liczba moderatorów nie równa się większemu porządkowi na forum.

raczej inaczej - brak pomyslu na zrobienie porzadku na forum nie zmieni fakt iz moderatorow jest X czy Y .... wazny jest pomysl na systematyke, i konsekwentna realizacja za pomoca zasobow jakie sie posiada
a to juz komus musi sie chciec zeby to zrobic = poukladac
jednak jak rozmowy o zmianach zaczynamy od odpowiedzi o ... braku czasu, brakow kadrowych .. a status quo sie nie zmienia to jest to chyba nie tylko dla mnie jednoznaczne iz zmian nie bedzie bo po co zmiany jak dobrze jest jak jest ....
co wiecej dalsze dyskusje prowadza, de facto, donikad .... przy podejsciu jw
jesli ktos bylby zainteresowany (po stronie serwisu) to juz by to dawno zaistnialo .... prawda ?
a powody na nie to jest tylko mydlenie oczu

zapytalem i dostalem odp .... "na zachodzie bez zmian"
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 19, 2012, 23:56:58 pm »
Ja pamietam czasy, kiedy na forum byl naprawde balagan ;) I pamietam rowniez ile czasu zajelo wszystkim modom i adminom zrobienie porzadku i reorganizacja po przenosinach na inny serwer;) Ile czasu zajelo redagowanie 'przyklejonych' postow (ktorych i tak nikt nie czyta), aby ulatwic uzytkownikom forum szukanie informacji... Takze latwo krytykowac i komenderowac :]
Co do czasu, to kazdy poswieca taka ilosc czasu jaka jest potrzeba i na ile pozwalaja na to warunki (praca, zycie prywatne).
Co do uzupelniania pierwszego postu przez upowaznionego uzytkownika-Juz byl taki pomysl w temacie o krolikach z Allegro. Niestety uzytkowniczka przestala korzystac z forum...

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: sklepy polecane i niepolecane ...... a moze inny podzial ?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 22, 2012, 12:32:34 pm »
Blacky co do zasobow kadrowych- kilka miesiecy temu pisalam do Ciebie i Tajniaka, iż mogę pomoc w moderacji forum, gdyz przebywam na nim bardzo często i mam na to czas.

Monia ja również nie mam pojęcia dlaczego nie mogę być moderatorem. Z tego co widzę, konkurs na moda się odbywał (albo i konkursu nie było a sam wybór się dokonał) bo do moderacji doszły 2 osoby. Szkoda tylko że to nie było oficjalne, tak aby osoby zainteresowane mogły zgłosić swoją kandydaturę.
Jak to się u nas mówi przy wyborach "głosuje swój na swego"..... Może i tu podobna zasada działała, dlatego inne osoby nie zostały wytypowane nawet do roli moderatorów. A potem są zażalenia, że kadry za mało.... Coś tu nie tak jest...

Bosniak już napisała, że nie będziemy jednostkowo tłumaczyć się czemu ktoś został lub nie został moderatorem.
Gwoli wyjaśnienia napiszę dwa ogólne zdania. Zapominacie, że administracja forum stanowi całość - to jest grupa, która musi ze sobą współpracować i się wspierać, a idealnie jest jak wszyscy się lubią. :) Dodam też, że tu nie ma demokracji - nie miejcie wątpliwości. To nie użytkownicy decydują kto zostanie moderatorem, ale administracja i okazjonalnie Zarząd. Ja sama startowałam w konkursie na moderatora i zostałam wybrana przez osoby, których wtedy niemal nie znałam. Dostałam okres próbny, a dopiero potem prawa moderatora. Nie jest to też konkurs popularności. Użytkownicy nie wiedzą o sobie nawzajem mnóstwa rzeczy, które my wiemy i które wykluczają możliwość zostania moderatorem. Nie upubliczniamy wielu faktów, co nie znaczy, że o nich nie wiemy. Do tego możemy po prostu nie mieć ochoty z kimś współpracować. Samo przebywanie na forum nie jest przesłanką do zostania moderatorem - mielibyśmy wtedy samych moderatorów. ;) Każdy w swoim odczuciu byłby wspaniałym moderatorem czy administratorem, co nie znaczy, że jesteśmy zobligowani każdemu dać szansę.

Moderatorów nie jest za mało, jest ich w tej chwili w sam raz do doglądania forum. Długo pracowaliśmy, żeby doprowadzić forum do takiego stanu. Nie będziemy dokoptowywać sobie nowej osoby, żeby zrealizować projekt, którego po prostu nie chcemy realizować, bo nie widzimy w nim sensu czy potencjału. :)

Mam nadzieję, że to wyjaśni sprawę, bo ostatnio spędzamy stanowczo za wiele czasu tłumacząc się z rzeczy, z których tak naprawdę wcale nie musimy się tłumaczyć. I nie wiem na ile jeszcze starczy nam zapału. ;)

Na chwilę obecną uznaliśmy, że nie potrzebujemy nowego podziału sklepów. Nie jest to też na tyle ważna kwestia, żeby tak długo się nad nią rozwodzić.

Jeśli będą jeszcze jakieś komentarze czy pomysły dotyczące działu o sklepach zoologicznych, to zapraszam. Inne wypowiedzi będą uznawane za off-topic i odpowiednio nagradzane.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog