Autor Wątek: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!  (Przeczytany 62018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 12, 2012, 17:34:50 pm »
Obsługa szybka i wielu nowych weterynarzy.
Ale mam pytanie, czy waszym zdaniem KAŻDEMU z ogonkowych weterynarzy można zaufać?
Czy trafiliście na tych "lepszych" i "gorszych"
Trochę mnie to niepokoi, bo wszyscy wydają się bardzo młodzi, może się mylę.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 12, 2012, 17:49:09 pm »
wiek lekarzy Cie niepokoi ? czy Twoim zdaniem brak doświadzcenia ... wiesz kazdy lekarz ma specjalizacje, ja zawsze szedlem do dr. Kuby Kliszcza, ale tez z innych bylem zadowolony bo w tej lecznicy umieja wspoldzialac, wzajemnie sie dopytywać jesli ktoś czegoś nie wie, a jak przychodzi do gabinetu inny lekarz to sam sie pyta np. co sie stalo tym razem albo ze potrafili mowic ze jakies nowe zwierze tym razem (=inne niz zwykle)  

nie ma lekarzy ktorzy wiedza wszystko ...
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 12, 2012, 18:14:03 pm »
Ogólnie wydaję mi się, że młodszy ( młody, nie mówiąc o takim dr.Kliszczu, ale o takich świeżo upieczonych zaczynających samodzielne przyjmowanie pacjentów) lekarz ma mniejsze doświadczenie, ale to oczywiście nie reguła.
Co do tego, że lekarze ze sobą współpracują i że wchodzi się do gabinetu a weterynarz już wszystko wie o pacjencie leczonym przez kogoś innego to prawda. To bardzo ułatwia leczenie.
Mimo, że lekarze ze sobą współpracują ( czytają relacje z wizyt itp.) to nie zmienia faktu, że jeden wet może coś przeoczyć, inaczej coś zdiagnozować niż inny. Oczywiście każdy może popełniać błędy, ale myślę, że możemy tu mówić o lekarzach "lepszych" i "gorszych". Używając tego terminu nie mam na myśli jedynie tego, który jest bardziej nieomylny, a który mniej. Biorę pod uwagę też jak sprawnie wet przeprowadza badanie, uspakajanie właściciela i tłumaczenie mu co się ze zwierzakiem dzieje też jest bardzo istotne.
Przykładowo dr.Kliszcz robił wszystko sprawnie i spokojnie, za to dr. Denuszek wszystko mi dokładnie tłumaczyła i upewniała się czy wszystko rozumiem jak mało kto.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 12, 2012, 18:19:31 pm »
wydaje mi sie ze inny lekarz potrafi bardziej ocenic lekarza .... bardziej niz osoba z boku
niemniej nawet osoba z boku (i nie bedaca lekarzem) chyba potrafi (d)ocenic np. specyficzny sposob leczenia zebow przez ich  :nie_powiem ... wyrwanie ....   przeciera_oczy bo to nie jest zadne leczenie tylko robienie ze zwierzaka kaleki  :wisielec:

i jako ze dr. Kliszcz jest tez specjalista od zebow, od kroliczych zebow .... to w jego wykonaniu wyrwanie zebow jest ostatecznoscia  :brawo:
bo to tak jakby leczenie rany na nodze polegalo na obcieciu nogi ... i rany juz nie ma (nogi tez, ale co tam noga, w koncu nie moja)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2012, 18:22:48 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 12, 2012, 18:32:17 pm »
wydaje mi sie ze inny lekarz potrafi bardziej ocenic lekarza .... bardziej niz osoba z boku
niemniej nawet osoba z boku (i nie bedaca lekarzem) chyba potrafi (d)ocenic np. specyficzny sposob leczenia zebow przez ich  :nie_powiem ... wyrwanie ....   przeciera_oczy bo to nie jest zadne leczenie tylko robienie ze zwierzaka kaleki  :wisielec:

i jako ze dr. Kliszcz jest tez specjalista od zebow, od kroliczych zebow .... to w jego wykonaniu wyrwanie zebow jest ostatecznoscia  :brawo:
bo to tak jakby leczenie rany na nodze polegalo na obcieciu nogi ... i rany juz nie ma (nogi tez, ale co tam noga, w koncu nie moja)
Andy może nie w każdej kwestii się z Tobą zgadzam ale to co napisałeś tutaj to najszczersza prawda. Ja gdy jeszcze korzystałam z usług Ogonka, to zawsze kierowałam się do dr Wojtyś lub dr Kliszcza.  Faktycznie oboje odradzali usunięcie zębów mojego uszatego, właśnie dlatego, ze to ostateczność. Baaaa Dr Kliszcz wprost, bez owijania w bawełnę stwierdził, że u Buńcza operacji usunięcia niemal wszystkich zębów się nie podejmie. Cenię takich lekarzy, którzy nie "kozakują" tylko szczerze mówią, ze z tym sobie nie poradzą. Za to doradził mi inne rozwiązanie - za co dozgonnie jestem mu wdzięczna, dzięki temu pomysłowi mój łobuziak ma większość zębów, je w miarę normalnie i jest szczęśliwy.
Żeby nie zasłodziło nas dodam łyżkę dziegciu, owa "łyżka" nazywa się dr Strąk, nie mam nic do dziewczyny, ale jej kultura osobista i poniekąd wiedza (przynajmniej w naszym przypadku) pozostawia wiele do życzenia.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline lidia123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 141
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 28, 2013, 21:37:43 pm »
niedzielna wizyta z królikiem w ogonku kosztowała mnie  220zł.
królik miał rtg zębów i pobraną krew.Na ptyanie dlaczego tak drogo pani w recepcji zdawkowo odopwiedziała
że tyle kosztuje świąteczna wizyta ale nie powiedziała właściwie ile za co zapłaciłam.
Prawdopodobnie była to ostatnia wizyta w tej przychodni .Uważam też że mój królik nie został prawidłowo
zdjagnozowany ,bo po zrobieniu rtg króre wykazało zmiany ropne w kości szczęki ,fak że dostał antybiotyk i środek przeciwbólowy,
ale do domu nie dostałyśmy żadnych rozsądnych wskazówek i żadnych środków przeciwbólowych ,a króliś nie przyjmuje żadnych pokarmów conajmniej od trzech dni.
zdecydowanie zmieniamy przychodnię ,byłam dzisiaj u innego weterynarz i mam nadzieję że będzie dobrze.Radzę przed wizytą pytać ile kosztuje bo można się nieżle naciąć

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:09:50 pm »
My się z Ogonka wypisujemy. Teraz będziemy chodzić do dr Kliszcza do Dogeri a sterylki/kastracje zrobimy u dr Rzepki, jak otworzy swoją nową klinikę. Ogonek zostanie do spraw nagłych, weekendowych i nocnych.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:16:28 pm »
jak kogos stac na Rzepke to niech placi .....
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:21:13 pm »
jak kogos stac na Rzepke to niech placi .....
A to że niby sterylki/kastracje w Ogonku tańsze niż u dr Rzepki?

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:26:24 pm »
jak kogos stac na Rzepke to niech placi .....
A to że niby sterylki/kastracje w Ogonku tańsze niż u dr Rzepki?


a czy ja napisalem ogonek :-))))))
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 29, 2013, 09:52:05 am »
220- 300 to my placimy niestety w ogonku za kazdym razem- czasem co tydzien, czasem 2 razy w tyg
nam w Ogonku została tylko dr Procyszyn- dr Denuszek sama w kwestii zaburzeń małej przyznała ze brakuje jej doświadczenia i chwała jej za to - czasem najtrudniej jest się przyznać do tego że się czegos nie potrafi i to tez jest oznaka profesjonalizmu
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:31:37 am »
Na operacje przybywajcie do nas do Lublina hehe, jakby co przenocuje kogoś w mojej norze ;)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:42:08 am »
W Ogonku kastracja: 220-300 zł a sterylizacja: 330-400 + obowiązkowe badanie krwi 70 zł
W Medicavet jak pracowała tam dr Rzepka kastracja 180 zł a sterylizacja 290 zł bez obowiązkowych badań krwi
No to rożnica jest ogromna...

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:44:36 am »
ale w medicavecie placisz dodatkowo za badanie przed 50zl, za wizyty po, za leki itd
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:46:59 am »
ale w medicavecie placisz dodatkowo za badanie przed 50zl, za wizyty po, za leki itd
I to samo jest w ogonku. Wizyta przed z pobieraniem krwi, wizyty po i leki. I tak wychodziło w Medicavet taniej. No ale już tan nie idę z Niuniolami, bo dr Rzepki tam już nie ma. Czekamy, jak otworzy swoją klinikę.

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:48:34 am »
Ja za sterylizejszyn Roksanki niecały rok temu zapłaciłam 170 zł w gratisie leki, kołnierzyk i wizyta posterylizacyjna w sensie sprawdzenie czy ok i zdjęcie szwów.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 29, 2013, 11:37:41 am »
Na decyzję o tym, gdzie kastrujemy, a zwłaszcza sterylizujemy królicę ma też wpływ nie tylko cena, ale i użyty środek do narkozy.
Do wyboru jest ketamina, propofol i środki wziewne - też różne, ale zazwyczaj izofluran chyba.
Robimy ostatnio rekonesans, która lecznica używa jakich środków i do jakiej operacji - wiadomo, że operacje mają różną długość, uzyte środki mają swoje zasady używania, jeden lekarz może sobie nie poradzić z monitoringiem narkozy podawanej cały czas (wziewna czy propofol).

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 29, 2013, 11:58:59 am »
Na decyzję o tym, gdzie kastrujemy, a zwłaszcza sterylizujemy królicę ma też wpływ nie tylko cena, ale i użyty środek do narkozy.
W Ogonku można robić z narkozą wziewną, a u dr Rzepki to nie wiem. Czy narkoza wziewna jest dla króli najlepsza? (pamiętam, że gdzieś tak czytałam) A jeśli tak, to który ze środków jest najbardiej polecany?

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 29, 2013, 12:30:48 pm »
u rzepki chyba tez wziewna
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 29, 2013, 12:32:46 pm »
Musiał by się wypowiedziec ktoś, kto lepiej się na tym zna niż ja :)

Na razie z mojego rekonesansu wynika, że:

- w medycynie ludzkiej wycofano ketaminę w państwowych lecznicach, w prywatnych nie do końca wiadomo, podobno też
- ketamina nadal stosowana jest w weterynarii z powodu swoich licznych zalet, posiada jednak również wady
- w medycynie ludzkiej stosuje się różne rodzaje narkozy wziewnej - im lepszy środek i ma mniej efektów ubocznych, tym droższy, uzycie środka refundowanego z NFZ nie podlega chyba wyborowi pacjenta
- pierwszy raz o tym problemie usłyszałam ponad 10 lat temu, kiedy to weterynarz oświecił mnie, że stosowano wówczas u ludzi nagminnie wziewnie halotan, chociaż sewofluran jest o wiele lepszy, ale droższy i nie mówi się o tym pacjentom, ale przy narkozie psa o tym sie z kolei informuje i oczywiście mam prawo wyboru,
- tak więc wydaje mi się, że przy narkozie wziewnej u krolików mamy do wyboru kilka środków, z których jedne są droższe, a inne tańsze, ale wszystkie razem i tak sa droższe niz narkoza dożylna, czyli operacja jest droga
- wynika to pewnie też stąd, że do obsługi takiej narkozy musi być dodatkowa osoba? a i sam środek jest drogi
- nie do każdej operacji mozna zastosować narkozę wziewną, ale tu musielibysmy się zorientować w temacie i zasadach, np do operacji zębów chyba średnio się nadaje, podobnie jak do operacji w obrebie klatki piersiowej
- na razie wiadmo mi o 2 środkach do narkozy dozylnej: ketamina i propofol
- ketamina jest wstrzykiwana w wiekszej dawce - i albo raz albo pewnie, jesli operacja długa, to ponownie, ewentualnie, aby znieczulic bardziej, jesli zwierzę nadal coś odczuwa, przez co jest bardziej ryzykowna, bo w wiekszej dawce na raz obciąża organizm, i nie da się jej szybko zniwelowac
- propofol jest dozylnie podawany w małych dawkach, ale często, przez co ma chyba zblizone dzialanie do narkozy wziewnej i szybciej jest ta narkoza odwracalna, mniej naraz obciąża organizm, ale jest klopotliwa w dawkowaniu, o ile się zorientowałam, na razie dopiero testujemy operacje z uzyciem propofolu, nasze najnowsze warszawskie kastracje i sterylizacje są z uzyciem tego srodka, z informacji lekarzy wynika też, że jego uzycie moze byc dobre przy krotszych operacjach jak kastracja czy nawet sterylizacja, ale przy dluższych może juz nie, tak więc tez potrzebne nam uscislenie,na temat zasad stosowania tego srodka,
Propofol był ulubionym srodkiem nasennym Michaela Jacksona i to on go w końcu zabił, własnie się zaczytuję tymi informacjami.