Autor Wątek: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!  (Przeczytany 62514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« dnia: Maj 06, 2012, 22:52:51 pm »
ostatnio w kolejce spedzilem ca 7 godzin i to jest przegiecie  :wisielec:
i naprawde nic mnie nie obchodzi czy balagan czy to ze sobie nie radza czy ze kiedys tam sie przeniosa ..... i ponoc ma byc lepiej
to jest po prostu nie do pomyslenia

powinni IMHO miec system znizek a wszystkich ktorzy czekaja powyzej 2-3 godzin od rejestarcji przyjmowac gratis
bo to jest normalny brak poszanowania i zwierzat i ludzi = klientow
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2012, 02:36:42 am wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2012, 13:28:06 pm »
Niestety ale czasem się tak zdarza, że pacjenci w każdej lecznicy siedzą po kilka godzin. Zwłaszcza jeśli mowa jest o wizytach w weekend, kiedy lekarzy jest zazwyczaj mniej, a pacjentów więcej bo maja wolne. Nigdy do końca nie można oszacować ile czasu wyniesie wizyta a wystarczy, że zbiegnie się trzech pacjentów wymagających ponad godzinnej wizyty w tym samym czasie i już wychodzą godziny czekania. Niestety ale jeśli już zwierzak z właścicielem doczekuje się swojej kolejki to „chce wiedzieć za co płaci” i oczekuje, że przyjmie się go z wystarczającą uwagą i zrobi wszystkie potrzebne badania, a czas płynie. Często jest tak, że pacjenci zapisują się na „obcięcie pazurków”, zakłada się że zajmie to dziesięć minut, po czym w czasie wizyty przypominają sobie o czymś jeszcze co zajmuje minut kilkadziesiąt. (Bo skoro już jestem to zapytam, co z tym uchem)

Zazwyczaj jest tak, że na raz w lecznicy zjawiają się pacjenci wymagający szybkiej interwencji i zajmują zespół na kilka godzin. (prawo serii) Zatrudnienie większej liczby lekarzy jest niemożliwe, bo te kilka korków w miesiącu nie utrzyma nowej osoby na stanowisku pracy. Taki też „zawalony” dzień utrzymuje finansowo „bardziej luźne dni”. W związku z tym faktem niemożliwe są zniżki. Banki nie dają zniżek na raty a hurtownie też nie oferują zniżek na leki.

Często pacjenci pomijają kolejkę: „bo poród”, „bo złamanie”, „bo ciężki stan padaczkowy”, „bo zatkanie i trzeba od razu robić zabieg” i ludzie w kolejce nie potrafią zrozumieć dlaczego nie zostali przyjęci o czasie. Kiedy jednak ich zwierzak znajduję się w stanie emergency oczekują przyjęcia od ręki. W przypadku lecznic pośpiech jest naprawdę nie wskazany, ponieważ generuje błędy.

Wiem, że kolejka po kilka godzin jest nie do zniesienia. Ale lecznica oraz organizm, to nie maszyna i czasem trudno wyliczyć roboczogodziny. Chciałam troszkę przybliżyć stanowisko lekarskie z perspektywy lekarza. Dokładna diagnoza wymaga czasu, a sytuacja jak zbierze się kilku pacjentów z pacjentami „potrzeba przyjąć bez kolejki” jest niestety patowa.
lek. wet. Sowa

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2012, 18:46:39 pm »
teraz juz wiem kto bedzie stal za mnie w kolejce bez slowa skargi czy zajakniecia .... skoro tak lecznicy broni, poprosze jeszcze telefon do kontaktu i nastepny raz jak bede mial chore zwierze napewno zadzwonie  
sorry ale powyzsza agrumenatcja jest od czapy .... za to jak dziala lecznica placa klienci i zwierzaki swoim czasem
i wierz mi jak postoisz kilka razy po tyle godzin jak ja to optyka patrzenia bardzo szybko Ci sie zmieni  :diabelek

powinna byc obsluga na takim poziomie (= tempie) aby nie trzeba bylo czekac i kilka roznych osob robilo rozne rzeczy .... no chyba ze beda przyjmowac gratis wtedy rozumiem, 1 godzina czekania ale 2 i wiecej nadal bedzie nie do przyjecia ....
zawsze mozna mowic ze jest beee i cala odpowiedzialnosc i koszty przerzucac na klientow ... bo nazwijmy rzeczy po imieniu ... oni zaoszczedza na personelu ale zaplaci klient i zwierze np. swoim czasem
albo inaczej .. nie oplaca sie lecznicy zatrudnic dodatkowego personelu ale oplaca sie aby klienci czekali godzinami
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2012, 23:38:35 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2012, 19:14:35 pm »
Mam dla Ciebie sposób na Twoje problemy z Ogonkiem..........po prostu zmień przychodnie.
 Jest zawsze możliwość umówienia się na tzw. "zapisy" ostatnio tylko tak u nich funkcjonuje i czekam na kolejce 10 min, w sumie z własnej winy bo za wcześnie przychodzę. Niektóre zabiegi są pracochłonne i muszą swoje trwać, ja ze swoim Buńczkiem byłam w gabinecie prawie godzinę "obsługiwana" bo doktor musiała precyzyjnie korygować zęby, a paszcza królicza malutka, bez narkozy więc to się przeciągało a jak dojdzie rtg, kilka pytań, wywiad i tak godzinka zleci.
Ja mam o Ogonku jak najlepsze zdanie bo uratowali mi królika a tez czkałam 4 godziny na swoją kolej.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2012, 19:32:09 pm »
Tak, to prawda, w Ogonku na wizytę oczekuje się faktycznie GODZINAMI. Wiem coś na ten temat gdy mój Trusio się zatkał i wymagał operacyjnego usunięcia ciała obcego (zbitej w kokon sierści i innych treści pokarmowych). Przyjeżdżałam wtedy z uszkiem codziennie prawie przez dwa tygodnie i tak sobie pomyślałam, że chyba najbardziej to mi się opłaca rozstawić namiot pod lecznicą i w nim nocować. Wysiedziałam się na tych twardych drewnianych krzesłach Ogonkowych do bólu. Ale mój Trusio przeżył, lekarze wyprowadzili go po operacji do doskonałego stanu i tak naprawdę myślę, że mogłabym tam siedzieć od świtu do nocy aby tylko uratować życie i zdrowie mojego uszaka. Bo bez dwóch zdań - kadra w Ogonku jest wysoko profesjonalna i z dużą empatią podchodzi do opiekunów zwierzaków.
A kolejki ..... no cóż, za jakość czasem płaci się nie tylko kasą.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2012, 23:02:46 pm »
Mam dla Ciebie sposób na Twoje problemy z Ogonkiem..........po prostu zmień przychodnie.
 Jest zawsze możliwość umówienia się na tzw. "zapisy" ostatnio tylko tak u nich funkcjonuje i czekam na kolejce 10 min, w sumie z własnej winy bo za wcześnie przychodzę. Niektóre zabiegi są pracochłonne i muszą swoje trwać, ja ze swoim Buńczkiem byłam w gabinecie prawie godzinę "obsługiwana" bo doktor musiała precyzyjnie korygować zęby, a paszcza królicza malutka, bez narkozy więc to się przeciągało a jak dojdzie rtg, kilka pytań, wywiad i tak godzinka zleci.
Ja mam o Ogonku jak najlepsze zdanie bo uratowali mi królika a tez czkałam 4 godziny na swoją kolej.

ta, to naprosciej ... niech klient idzie won bo po co ma sie zmieniac lecznica skoro mozna olac klienta ..... i to jest dokladnie to co proponujesz
bardzo przewidywalne, plytkie i nie na temat .... sorry moja droga ale to lecznica ma problem z obsluga skoro trzeba czekac godzinami a nie ja, i to ona sie nie wyrabia a nie ja .... wiec dziekuje za Twoje "serdeczne" rady ale wsadz sobie je w buty .... i nie kaz mi pisac wprost co chcialbym napisac

dla jasnosci nie pisalem nic o kwalifikacjach personelu bo ten jest ok, ale TYLKO o czasie oczekiwania ktory jest pomylka .... tak wiec jesli
- ktos sie wychowal za czasow gierka lub
- nie ma co robic z czasem lub
- jest bezrobotny lub wrecz
- lubi czekac z nudow w kolejkach tj aguleks
to jest chyba wlasnie na to lecznica liczy, ze nikt sie wychylac nie bedzie i kazdy jak owca bedzie czekal .... i co wiecej bedzie klepal na forum ze czekanie godzinami jest jak najbardziej na miejscu  

dla tych co nie wierza, to tkj  wprzypadku ludzi tak i przypadku zwierzat powinno byc tak ze sie zalatwi na poziomie ... i sie nie czeka w nieskonczonosc
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2012, 23:11:16 pm »
ta, to naprosciej ... niech klient idzie won bo po co ma sie zmieniac lecznica skoro mozna olac klienta ..... i to jest dokladnie to co proponujesz
bardzo przewidywalne, plytkie i nie na temat .... sorry moja droga ale to lecznica ma problem z obsluga skoro trzeba czekac godzinami a nie ja, i to ona sie nie wyrabia a nie ja .... wiec dziekuje za Twoje "serdeczne" rady ale wsadz sobie je w buty .... i nie kaz mi pisac wprost co chcialbym napisac
Bardzo proszę o szacunek , bo Twoje wypowiedzi zaczynają atakować bezpodstawnie , koleżanka wypowiedziała swoje zdanie , nie rozumiem Twojego oburzenia . Nikt nie chce niepotrzebnych kłótni , więc proszę o spokój i moderowanie tonów .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2012, 23:19:30 pm »
W imieniu wszystkich klientów Ogonka bardzo dziękuję za ostrzeżenie i podzielenie się spostrzeżeniami.

Widzę jednak, że odmienne postawy niezbyt Ci się podobają, skoro można je sobie wsadzić w buty - czy zatem założyłeś temat po to tylko, by mogli się w nim odzywać klienci niezadowoleni? Może wartało to podkreślić w pierwszym poście? Wtedy zadowoleni - z różnych powodów - może by się nie wyrywali i nie podnosili Ci już najwyraźniej mocno podniesionego ciśnienia?  :icon_lol
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2012, 23:20:39 pm »
ta, to naprosciej ... niech klient idzie won bo po co ma sie zmieniac lecznica skoro mozna olac klienta ..... i to jest dokladnie to co proponujesz
bardzo przewidywalne, plytkie i nie na temat .... sorry moja droga ale to lecznica ma problem z obsluga skoro trzeba czekac godzinami a nie ja, i to ona sie nie wyrabia a nie ja .... wiec dziekuje za Twoje "serdeczne" rady ale wsadz sobie je w buty .... i nie kaz mi pisac wprost co chcialbym napisac
Bardzo proszę o szacunek , bo Twoje wypowiedzi zaczynają atakować bezpodstawnie , koleżanka wypowiedziała swoje zdanie , nie rozumiem Twojego oburzenia . Nikt nie chce niepotrzebnych kłótni , więc proszę o spokój i moderowanie tonów .

jest spokojnie, dla mnie powyzszy komentarz jest zenujacy i obrazliwy .... podkreslajacy iz zdaniem niektorych klienta mozna miec za nic i niczym niezwyklym jest powodowanie iz musi czekac tyle czasu
szkoda ze wlasnie na to zwrocilas uwage a nie na to ze poziom obslugi lecznicy jest jaki jest .... a szkoda bo imho  rzetelnosc jest podstawa dzialania osoby tj moderator

nie mam zamiary nikomu sie podlizywac ale faktom jest trudno zaprzeczyc ..... trudno jest je tez tolerowac !!!
to ze ktos ma KAZDY dzien wolny lub z braku alternatyw chetnie spedzi caly dzien go w ogonku nie zmienia staus quo ze ... czas obslugi .... jest jaki jest
i nie kazdy ma tyle czasu i nie kazdy sie nudzi calymi dniami
a proponowanie iz nalezy zmienic lecznice ... jest zenujace, biorac pod uwage iz lecznic od malych zwierzakow w wawie ... brak
wystepowanie wiec z pozycji monopolisty i kazanie klientom tyle czekac .... jest brakiem szacunku do nich nie mowiac juz o tym ze kaze im sie na koniec za to wszystko jeszcze placic ....
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2012, 23:30:17 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2012, 23:27:36 pm »
Ja jestem moderatorem , nie mogę wypowiadać się na temat lecznicy w której nigdy nie byłam , ale muszę pilnować porządku na forum i tego co dzieje się we wszystkich wątkach , także proszę o zrozumienie i wyjście mi na przeciw , wtedy wszystkim będzie miło :)  Dziękuję :)



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2012, 23:31:41 pm »
W imieniu wszystkich klientów Ogonka bardzo dziękuję za ostrzeżenie i podzielenie się spostrzeżeniami.

Widzę jednak, że odmienne postawy niezbyt Ci się podobają, skoro można je sobie wsadzić w buty - czy zatem założyłeś temat po to tylko, by mogli się w nim odzywać klienci niezadowoleni? Może wartało to podkreślić w pierwszym poście? Wtedy zadowoleni - z różnych powodów - może by się nie wyrywali i nie podnosili Ci już najwyraźniej mocno podniesionego ciśnienia?  :icon_lol

spedzisz tyle czasu ile ja .... to zmiekniesz i nie bedziesz tak bronic prywatnej inicjatywy
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2012, 23:32:59 pm »
W imieniu wszystkich klientów Ogonka bardzo dziękuję za ostrzeżenie i podzielenie się spostrzeżeniami.

Widzę jednak, że odmienne postawy niezbyt Ci się podobają, skoro można je sobie wsadzić w buty - czy zatem założyłeś temat po to tylko, by mogli się w nim odzywać klienci niezadowoleni? Może wartało to podkreślić w pierwszym poście? Wtedy zadowoleni - z różnych powodów - może by się nie wyrywali i nie podnosili Ci już najwyraźniej mocno podniesionego ciśnienia?  :icon_lol
cisnienia ? czyjego .... bo napewno nie mojego ... mowa jest o faktach a nie o cisnieniu, kto byl choc raz w ogonku to wie jak to wyglada a kto nie byl to nie wie
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2012, 23:41:50 pm »
W imieniu wszystkich klientów Ogonka bardzo dziękuję za ostrzeżenie i podzielenie się spostrzeżeniami.

OMG czy teraz juz SPK firmuje ogonek swoja reklama ? w imieniu wszystkich klientow ogonka ? wierz mi Bosniak lubie Cie i szanuje za to co robisz ale takimi tekstami przeginasz .....  
 Nie piszemy postu pod postem. Używamy opcji modyfikuj.
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline karina_tosia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiek
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2012, 23:42:09 pm »
Witajcie,
ja w Ogonku podczas pierwszej wizyty spędziłam w gabinecie 1,5 godziny mimo iż myślałam że będzie to krótka wizyta.
Finalnie Tosiek miał wycięte 5 torbieli oraz "klejnociki" w związku z tym bywałam tam jeszcz kilka razy i cóż można powiedzieć:
 ilość pacjentów jest ogromna i nie jest to wina lecznicy że tak niewielu specjalistów umie się zając profesjonalnie naszymi uszakami. Życzę wszystkim dużo cierpliwości i zrozumienia w końcu i My i Lekarze działamy dla naszych Ucholków :)
w miarę możliwości polecam wizyty w tygodniu wtedy czas oczekiwania zdecydowanie krótszy  :bunny:

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2012, 23:45:22 pm »
wierz mi Bosniak lubie Cie i szanuje za to co robisz ale takimi tekstami przeginasz

Bardzo dziękuję :) Pozwalam sobie czasami na odrobinę szaleństwa ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 07, 2012, 23:46:13 pm »
ja bylem w tygodniu, dzis spotalem te same osoby ..... ja juz prawie wszytskich z kolejki znam :-)
nie zmiania to faktow iz czas oczekiwania .... nie bede pisal bo mnie admin znowu obetnie, heh

personel i obsluga ok, nie pisalem nigdzie inaczej .... w gabinecie inny swiat
ale zeby sie dostac do gabinetu ..... gehenna  

 
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline karina_tosia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Kobieta
  • Tosiek
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 07, 2012, 23:50:24 pm »
no niestety tak jest ale czego nie zrobimy dla zwierzaków :)
muszę się również wybrać ponownie więc zasilę kolejkę  :pokoj:

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 07, 2012, 23:58:22 pm »
wierz mi Bosniak lubie Cie i szanuje za to co robisz ale takimi tekstami przeginasz

Bardzo dziękuję :) Pozwalam sobie czasami na odrobinę szaleństwa ;)

oj Bosniak Bosniak .... na zarty Ci sie zebralo :-)
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 08, 2012, 09:05:40 am »
andy kolejki sa takie bo wszystkim zależy by akurat Ci lekarze przyjęli ich uszy- lekarze z poświęceniem czekają do ostatniego pacjenta i każdemu poświęcają maksimum uwagi- mnie przyjmowali o 24 i wyszłam stamtąd o 1:30 , w poczekalini spedziłam 4h z bardzo cięzko chorym królikiem więc wiem co to znaczy czekać więc jeśli wolisz by ograniczyć kolejki moga po prostu mówić szczerze że maja komplet i przyjmuja tylko do 22 i trzeba czekać na wolny termin- tylko że takie czekanie na termin to luksus na który często nie można sobie pozwolić więc bądź odrobinę dla nich wyrozumiały bo naprawdę starają się jak mogą może zatrudnia kiedyś kolejnych lekarzy od uszu i będzie lepiej ale póki co jest jak jest
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 08, 2012, 09:29:56 am »
W życiu nie byłam w "Ogonku", ale jak dla mnie to, że doświadczona Bośniak wypowiada się na jego temat dobrze jest ważnym głosem:)
 
A jeśli chodzi o kolejki w gabinetach  -jasne, że każdego wkurza, gdy czeka - w "naszej" przychodni nieraz zdarza się tak, ze czekamy z uszakami długo - bo nagle przywieziono jakiegoś zwierzaka po wypadku. I pewnie, że wolałabym w tym czasie być w uszakiem w domu, ale trzeba wybrać mniejsze zło - i bez gadania przepuszczam w kolejce opiekuna z psiakiem potrąconym przez auto czy pogryzionym kotem - bo top czyjeś pupile, tak samo dla kogoś ważne jak dla mnie Kuba, Fifi czy Koki. I liczę, że w razie nagłego wypadku moich futrzaków dla nas znajdzie się termin "bez kolejki" i nikt nie będzie się z tego powodu buntował i robił wyrzutów m i ani weterynarzowi.
Z naszymi 3 bestiami nawet "przeglądy" są czasochłonne, więc tym bardziej doceniam to, że wet nie spieszy się, robi to dokładnie i cierpliwie odpowiada na pytania.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 08, 2012, 11:01:23 am »
Ewa, bardzo mi miło :) Uczciwie powiem jednak, że ja to trochę z innego regionu jestem ;) i w kolejkach w Ogonku nigdy nie miałam okazji tkwić. I jakkolwiek oczekiwanie 3h na przyjęcie jest trudne do zniesienia, to jest to ryzyko nieco wkalkulowane w kontakty z placówkami oferującymi - poza usługami abonamentowymi czy z wyłącznym uprzednim umówieniem - także usługi ratowania życia w sytuacjach nagłych. Wiadomo, że takie sytuacje zaburzają harmonogram pracy lecz jednocześnie nie do końca są możliwe do przewidzenia. I to się tyczy nie tylko klinik weterynaryjnych, ale też np. szpitali z oddziałami SOR (a tam to dopiero można utknąć na dobre ;)).

Może mam bardziej lajtowe podejście do czekania, bo sama nie raz powoduję jakąś obsuwę w grafiku?

Aczkolwiek 7h na pewno nie mogłabym czekać (zwłaszcza jeśliby to zdarzało się ciągle) i rozumiem, że to faktycznie może człowieka mocno wyprowadzić z równowagi. Zastanawiam się - i tu pytanie do Andy'ego - czy nie byłoby możliwości np. zostawienia zwierzaka na zdiagnozowanie, jeśli od personelu wiemy, że jest jakaś straszna obsuwa, i odebranie go np. po pracy? Może można się w ten sposób dogadać?

Życzę wszystkim miłego dnia i żadnych dzisiaj kolejek :)

Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 08, 2012, 18:36:35 pm »
ja o jednym reszta o czym innym .... ja pisze o czekaniu, a reszta o fachowosci personelu
ja o fachowosci w kontekscie ale nic nie pisalem ... wiec po co w ogole Wy o tym ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 08, 2012, 18:46:30 pm »
Aczkolwiek 7h na pewno nie mogłabym czekać (zwłaszcza jeśliby to zdarzało się ciągle) i rozumiem, że to faktycznie może człowieka mocno wyprowadzić z równowagi. Zastanawiam się - i tu pytanie do Andy'ego - czy nie byłoby możliwości np. zostawienia zwierzaka na zdiagnozowanie, jeśli od personelu wiemy, że jest jakaś straszna obsuwa, i odebranie go np. po pracy? Może można się w ten sposób dogadać?
Życzę wszystkim miłego dnia i żadnych dzisiaj kolejek :)

njagorsze bylo nawet nie czekanie a to ze w efekcie czekania, wizyty nie bylo efektu ... bo nie bylo wiadomo co jest ze zwierzakiem, znajoma bardzo dobrze poinformowana i duzo wiedzaca o krolikach stawiala wstepna diagnoze ale ja chcialem lekarza i pewnosci zeby wiedziec co robic,
lekarz niestety nie potrafil tego zdiagnozowac - nie mam o to pretensji
nastepnego dnia znowu pol dnia stracilem, juz prywatnie tym razem z tym samym spkowskim zwierzem na badanie w innym miejscu gdzie bez kolejki .... i za darmo dowiedzialem sie co jest, wiem wreszcie co jest i wiem ze operacja jest potrzebna teraz ... na szczescie chwilowo zwierze przestalo krwawic

lekarka jest mloda i nie ma jeszcze doswiadczenia ... ale nie mam pretensji bo zrobila wszystko co w jej mocy i dala leki, ktore nomen omen mialy pomoc i pomagaja
starszy lekarz dzien pozniej diagnoze postawil od razu
chodzi o to ze polaczenie czekania z brakiem efektu ... jest niezbyt dobra mieszanka zeby nie powiedziec wybuchowa
a ponadto problem dlugasnych kolejek w ogonku istnieje, bagatelizowanie go i dyskusje ... tego nie zmieni

ta sama lekarka jednak potrafila zrobic kilka dni pozniej u innego stowarzyszeniowego zwierza .. cos co lekarz przeoczyl i chwala, w imieniu zwierza jej za to .... bo napewno po zabiegu poczulo sie lepiej
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 08, 2012, 18:47:26 pm »
Bo niefachowy lekarz przyjmuje krótko bo jest kolejka i czas trzepać mamone. Fachowy przyjmuje tyle ile trzeba i czeka się 7 godzin.
lek. wet. Sowa

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 08, 2012, 18:50:12 pm »
dokładnie- na gagarina za nic zapłaciłam 250zł, w ogonku 80zł za 1,5h wizyty andy coś za coś kolejki są trudne do zniesienia ale czasem wyjścia nie ma- jakoś na kolejki u dr Krawczyka nikt nie narzeka i go nie krytykuje z tego powodu- są kolejki znaczy lekarz jest wart czekania
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 08, 2012, 18:54:05 pm »
ja o jednym reszta o czym innym .... ja pisze o czekaniu, a reszta o fachowosci personelu
ja o fachowosci w kontekscie ale nic nie pisalem ... wiec po co w ogole Wy o tym ?
nie no, Andy, ja akurat pisałam o czekaniu:D

Offline Iskra

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 08, 2012, 18:56:07 pm »
andy_wawa - respektuj regulamin tego forum i nie pisz wiadomości jedna pod drugą. Opcja "edutuj" do czegoś jednak służy.

Wolę weterynarza, który zrobi wszystko dobrze- a się nasiedzę, niż być przyjęta po 10 minutach i niczego się nie dowiedzieć.
Do dr Krawczyka również są długie kolejki, do weta króliczego do którego aktualnie uczęszczam w ciężkich przypadkach- również można w poczekalni jajo znieśc(ostatnio czekałam 3,5 godziny, zostałam przyjęta już poza "normowymi" godzinami czynnego gabinetu). Ale jakoś wszyscy rozumieją, że w niektórych przypadkach czas nie gra roli.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Merico

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 08, 2012, 19:01:02 pm »
andy_wawa - no przepraszam ale jeśli wolisz wejść i po 5 min wyjść i myśleć że już "koniec" zamiast wejść posiedzieć 3-4 h i dowiedzieć się czegoś sensowniejszego to ja nie wiem w jaki sposób dbasz o swojego uszaka, jak widać skoro tak ci się "spieszy" to raczej marnie :/

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 08, 2012, 19:18:06 pm »
Andy, a probowales porozmawiac z kims z lecznicy nt. tych kolejek? Zglosic jakies zazalenie albo cos? Bo nie sadze, zeby ten temat tutaj na forum w jakikolwiek sposob cos zmienil.
Prawda jest taka, ze jesli nie bedzie wiecej wetow z prawdziwego zdarzenia, to kolejki w lecznicach nie znikna. I coz to zmieni jak zatrudnia wiecej lekarzy, jesli nie beda oni kompetentni. To chyba dobrze, ze sa ostrozni w doborze personelu a nie biora wszystkich jak leci, byle by 'obrobic' wszystkich pacjentow.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 08, 2012, 19:21:58 pm »
andy_wawa - no przepraszam ale jeśli wolisz wejść i po 5 min wyjść i myśleć że już "koniec" zamiast wejść posiedzieć 3-4 h i dowiedzieć się czegoś sensowniejszego to ja nie wiem w jaki sposób dbasz o swojego uszaka, jak widać skoro tak ci się "spieszy" to raczej marnie :/

napisze merico brutalnie .... jesli Ty bedziesz poswiecac na zwierzaki (nie swoje wlasne) w tygodniu tyle czasu co ja to mozesz mi przygadywac, a poki co chyba nie przeczytalas o czym jest watek ... bo uwaga chyba nie na temat
wiec ladnie poprosze ... odpusc
dzien pozniej bez kolejki i czekania .... zrobilem w innej lecznicy to samo ... od reki, z diagnoza i znawstwem, i to tez juz napisalem
tj napisalem wyzej .... nie mam pretensji do lekarza ... wiec nie drąż tematu i mnie nie prowokuj takimi tekstami jw

co wiecej w ciagu dyskusji kilka razy juz wyjasnialem o co chodzi nie bede tego robil po raz kolejny bo, no offence, ale trace czas .... co chcialem to napisalem
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 08, 2012, 19:26:37 pm »
Andy, a probowales porozmawiac z kims z lecznicy nt. tych kolejek? Zglosic jakies zazalenie albo cos? Bo nie sadze, zeby ten temat tutaj na forum w jakikolwiek sposob cos zmienil.
Prawda jest taka, ze jesli nie bedzie wiecej wetow z prawdziwego zdarzenia, to kolejki w lecznicach nie znikna. I coz to zmieni jak zatrudnia wiecej lekarzy, jesli nie beda oni kompetentni. To chyba dobrze, ze sa ostrozni w doborze personelu a nie biora wszystkich jak leci, byle by 'obrobic' wszystkich pacjentow.

problemem jest to ze problem lecznic jest naszym problemem czyli klientow .... i za niewydolnosc lecznic placa klienci
i to nie jest wazne ze 90% osob powyzej pisze ze woli czekac ale miec dobra obsluge .... bo oni najwyrazniej nawet nie wiedza ze moze byc inaczej, ze moze byc i szybko i dobrze i tanio ....
ich zdaniem jest jak za gierka .... byl jeden chleb, pierwsze 3 osoby zjadly a reszta sie odchudzala ... bo juz dla niech nie starczylo wiec obeszly sie smakiem
dla mnie to jest zawsze bylo i jest dziwne podejscie .... godzic sie na wszytsko co ci daja, nigdy sie nie odzywac i wszytsko akceptowac ... tak jak jest, po co zmiany
po co lepiej ???? skoro dobrze jest jak jest .....

i jak mam to  ... scalic ? nie mam takiej opcji nawet dostepnej ... to jest jakis joke te ustawienia techniczne tutaj  .... przewaga formy nad trescia  
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2012, 19:31:11 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Merico

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 08, 2012, 19:28:28 pm »
andy_wawa też napisze brutalnie, skoro nie chcesz drążyć tematu do po co go zakładałeś? Żeby sobie pozaśmiecać forum? Nikomu prócz ciebie kto tam uczęszcza nie przeszkadzają aż tak kolejki. Myślisz że jak tu się wyżalisz to coś zmieni się? Chyba w marzeniach, jak ci nie odpowiada to udaj się z tym do lecznicy lub zmień ją całkowicie, a nie się wyżalać tu będziesz.
I dziwisz się że masz ostrzeżenie? Jest coś takiego jak opcja MODYFIKUJ, tylko tak dalej a za niedługo będziesz całkiem zbanowany za naruszanie zasad forum  :>
NIE ma czegoś takiego jak scal tylko nad twoją wiadomością koło cytuj pisze MODYFIKUJ, tak ciężko to nacisnąć?

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 08, 2012, 19:35:25 pm »
andy_wawa też napisze brutalnie, skoro nie chcesz drążyć tematu do po co go zakładałeś? Żeby sobie pozaśmiecać forum? Nikomu prócz ciebie kto tam uczęszcza nie przeszkadzają aż tak kolejki. Myślisz że jak tu się wyżalisz to coś zmieni się? Chyba w marzeniach, jak ci nie odpowiada to udaj się z tym do lecznicy lub zmień ją całkowicie, a nie się wyżalać tu będziesz.
I dziwisz się że masz ostrzeżenie? Jest coś takiego jak opcja MODYFIKUJ, tylko tak dalej a za niedługo będziesz całkiem zbanowany za naruszanie zasad forum  :>
NIE ma czegoś takiego jak scal tylko nad twoją wiadomością koło cytuj pisze MODYFIKUJ, tak ciężko to nacisnąć?

w opcji modyfikuj NIE ma opcji scal ... normalnie admin by scalil i byloby po sprawie, ale lepiej kogos ukarac .... dla zasady a moze i nie tylko, kto go tam wie .... normalnie bylaby opcja scal wiadomosc, wybierz ktore, kliknij i zaznacz, zatwierdz  i po sprawie ... widzisz taka opcje ?
a co do reszty ... rozumiem iz chcesz za mnie ze stowarzyszeniowymi krolikami stac w kolejce ... prosze o telefon, uprzedze o ile bedzie to mozliwe i bez stekania Ty postoisz i potraciusz swoj czas
nie musisz naprawde nic wiecej pisac .... tym razem bedziesz mogla zrobic cos dla SPK
chcesz - prosze bardzo

reasumujac caly watek i poniewaz dyskusja prowadzi donikad ... ale efekt jest konkrety i taki iz GORACO ZAPRASZAM OSOBY chetne i posiadajce duuuzo czasu na stanie w kolejce ... podejrzewam iz za dla zwierzakow SPK pomoc nieodzowna i jak najbardziej wskazana, w wawie jest duzo zwierzakow ktorze potrzebuja pomocy lekarskiej mniej lub bardziej regularnie

.... info prosze na forum i/lub na pw
nie wiesz jak pomoc inaczej - tutaj masz okazje sie wykazac

Merico, z tonu wypowiedzi wnosze, iz jest numero uno ... kto jeszcze ?
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2012, 19:46:28 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Merico

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 08, 2012, 19:43:33 pm »
o i tak ciężko modyfikować?

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 08, 2012, 19:53:51 pm »
Nikomu prócz ciebie kto tam uczęszcza nie przeszkadzają aż tak kolejki. Myślisz że jak tu się wyżalisz to coś zmieni się? Chyba w marzeniach, jak ci nie odpowiada to udaj się z tym do lecznicy lub zmień ją całkowicie, a nie się wyżalać tu będziesz.  

widze orła cień .. czy Ty stalas kiedys w ogonku ? a moze tylko ja mam niefarta i tak trafiam ? a moze ci wszyscy ludzie w kolejce ktorych o to pytam i ktorzy podzielaja mniej lub bardziej niz ja ... powyzszy i moj punkt widzenia sie myla
po prostu wszyscy sie myla, nie maja racji i sa do niczego .... ale Ty jestes orłem i Ty wiesz najlepiej

to jak w tym dowcipie .... firma jest boska, tylko, echh ci klienci ... czegos ciagle chca, jakby ich nie bylo bylibysmy jeszcze bardziej boscy :-))

dyskusja bez sensu bo nie dyskutuje sie z faktami, faktow tez nie da sie nagiac .... moze nikt nie pomyslal ale tej quasi dyskusji by nie bylo gdyby w lecznicy byly male kolejki lub nie bylo ich wcale
i jestem pewien iz nadal mozna by tam otrzymac bardzo fachowa pomoc
dlaczego w ogole nikt takiej opcji nie rozwaza ? nie rozwazal ? a moze to po prostu jest niemozliwe ?!
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Merico

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 08, 2012, 19:59:57 pm »
Ale myślisz że pisząc tu o tym i robiąc wielkie "halo" o tym to coś się zmieni z tymi kolejkami?
Napiszesz sobie- ale te kolejki są okropne .....
I co następnego dnia pójdziesz tam i nie będzie żywej duszy?
No przepraszam bardzo, ale myślisz że co, ktoś z nas pójdzie się kłócić tam za ciebie?

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 08, 2012, 20:19:45 pm »
Ale myślisz że pisząc tu o tym i robiąc wielkie "halo" o tym to coś się zmieni z tymi kolejkami?
Napiszesz sobie- ale te kolejki są okropne .....
I co następnego dnia pójdziesz tam i nie będzie żywej duszy?
No przepraszam bardzo, ale myślisz że co, ktoś z nas pójdzie się kłócić tam za ciebie?

za mnie ? nie
za zwierze SPK ? tak

piszac "nas" masz rozumiem na mysli "my spk" ?!

niestety nie mam nadal Twojego zgloszenia do stania w kolejce, czy mam zatem rozumiec iz jestes od pisania ale juz z krolikiem spk w ogonku nie postoisz ?

co wiecej, IMHO jesli nikt o tym pisac nie bedzie .... tym bardziej sie nic nie zmieni !!!!!!

i finalnie, jesli Tobie to nie przeszkadza, tez mnoge zaczac pisac do Ciebie jako .. do ciebie
w koncu co tam kolejki, co tam konwenanse ....
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2012, 20:25:52 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 08, 2012, 21:57:54 pm »
Ja osobiście nigdy w Ogonku nie byłam więc nie wiem jakie tam są kolejki. Ale przecież zawsze można zmienić przychodnię. ;) W MedicaVecie nigdy nie miałam problemów z kolejkami - z tego co wiem, to tam można się tylko na konkretną godzinę umówić, chyba, że jest coś pilnego to można się jakoś wcisnąć. A dr Rzepka jest wspaniała :) Wydaje mi się, że tylko w ten sposób można cokolwiek zdziałać. Jeżeli w Ogonku zaczną tracić klientów, to może zastanowią się, dlaczego tak się dzieje i poprawią się.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 08, 2012, 22:22:27 pm »
oj, jak napisze ... to mnie to w ogole zbanuja, ukrzyzuja i zabiora wszystkie swoje kroliki  spkowkie ..... to juz wole ogonek i ich kolejki
ja pisze a michalina mnie wlasnie podgryza
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 08, 2012, 22:25:30 pm »
M? Nie rozumiem. MedicaVet jest bardzo polecaną przychodnią, zdarzało mi się tam widywać króliki z SPK. Dr Rzepka jest rewelacyjną weterynarz króliczą. Myślę, że nikt się nie pogniewa jak się tam przeniesiesz ;)

Offline Merico

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 09, 2012, 18:29:39 pm »
andy_wawa
Wiesz, ja mogła bym stać w kolejce z królikami z SPK, nie było by to dla mnie nic trudnego. Ale jak zauważyłeś mieszkam ponad 300 km od Ciebie... --

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 09, 2012, 21:25:00 pm »
a ja rozumiem o co chodzi andy'emu (jeżeli mogę tak "zdrobnić") osobiście nigdy nie byłam w Ogonku, ale u weterynarzy bywam dość często. Sama wiem jak ciężko i męcząco czeka się w kolejce w nieskończoność z więcej niż jednym zwierzęciem, po to by w efekcie nie uzyskać praktycznie nic. Wiem też jak to jest pójść do "mniej trendy" kliniki i czekając znacznie krócej uzyskać co najmniej taki efekt(nierzadko lepszy) jak po tych wielogodzinnych oczekiwaniach. Uważam że jest to praktycznie niedopuszczalne. Żadne zwierze nie lubi czekać i szybko się niecierpliwi. Czy to pies na smyczy, czy królik w transporterze. Uważam że w XXI wieku są telefony, często strony internetowe więc powinno się stosować rejestracje na godzinę tak jak w przypadku ludzi. Ktoś się spóźni na swoją wizytę trudno jego sprawa. Znaczy to tylko tyle że jest nieodpowiedzialny (nie mówię tu o wypadkach losowych itp.). Zaoszczędzi się w ten sposób i klientów i zyska jako taką organizację i systematyczność. Podzielam też zdanie tych, którzy mówią że pisanie tu nic nie da. Fakt od tego są ankiety, tudzież rozmowa z lekarzami/właścicielem kliniki. Dobra klinika potrafi zadbać o pacjentów i ich opiekunów i tyle z mojej strony :)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 09, 2012, 23:31:10 pm »
ale wiesz z ogonkiem jest też inna sprawa- to praktycznie jedyna klinika królicza w kórej cię przyjmą nawet jak jest po 22 i nikt nie odchodzi odprawiony z kwitkiem- ja czekałam ze sparaliżowanym królikiem w poczekalni wiele godzin i ponieważ to by już 6 czy 7 dzień bez snu to im tam mdlałam ale wiem że nigdzie indziej by mnie wówczas nie przyjęli i nawet nie chcieli inny spróbować walki o mojego zwierza- od razu spisywali go na straty i nie widzieli wielu rzeczy które w Ogonku dostrzegli
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 10, 2012, 09:45:33 am »
Tak, to prawda. Ogonek przyjmuje wszystkich pacjentów choćby i pracować mieli do północy. Nikogo nie odeślą jak czeka z chorym zwierzakiem. Z tego co wiem to cały czas starają się o zmianę lokalizacji lecznicy i szukają przestronniejszego lokalu. Pozwoli to zapewne na sprawniejszą obsługę pacjentów bo będą mogli zatrudnić więcej wetów.
Jest więc nadzieja, że coś się poprawi z tymi kolejkami. Bardziej niż długie kolejki martwią mnie wysokie ceny w Ogonku. Nie ma chyba w Wawie droższej lecznicy dla uszaków niż Ogonek. Ale tak jak pisałam za jakość się płaci. Najważniejsze są efekty.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 10, 2012, 09:48:31 am »
jest- Medicavet- masakra cenowa pełną gębą
no i Gagarina- tylko tam płacisz setki złotych za nic bo nie znają sie na uszach- moga tylko w razie awaryjnej sytuacji utrzymać przy zyciu uszy do rana (mają dyżur nocny)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 10, 2012, 19:41:33 pm »
ech nie wiem po co wróciłam do tego wątku, ale nic to! Ja kocham Ogonek, nie przeszkadza mi dojeżdżać do nich aż z Lublina, ja w przeciwieństwie do naszego kolegi andy'go "tracę" dla tej przychodni cały dzień czyli jakieś 12-14 godzin - na dojazd i jeszcze w kolejce, mogłabym koczować dłużej jeśli to pomogłoby mojemu uszakowi. Powtórzę to raz jeszcze, choć pewnie mi się oberwie, w Ogonku funkcjonuje coś takiego jak umawianie się na "zapisy" i na prawdę można te kolejki ominąć. Tylko też trzeba zdecydowanie wcześniej zadzwonić - ma to sens przy wizytach kontrolnych, gdy zwierzak nie musi być przyjęty "w tej chwili". My umawialiśmy się do dr Gajdy tydzień wcześniej niż dr ma wyznaczoną wizytę "umawianą"  jest to wtorek od 15:30 i byliśmy pierwsi w kolejce. Więc można ............
Co do cen, to faktycznie jest to kosztowna "impreza" nam się nie przelewa, ale przynajmniej wiem u nich za co płacę, bo w lublinie płaciłam 10 razy mniej ale lekarze - tłumoki zmarnowali mi zwierzaka, więc wole nawet kredyt wziąć ;) ale pojechać tam gdzie pracują ludzie kompetentni
Pozdrawiam
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 14, 2012, 21:37:27 pm »
ech nie wiem po co wróciłam do tego wątku, ale nic to! Ja kocham Ogonek, nie przeszkadza mi dojeżdżać do nich aż z Lublina, ja w przeciwieństwie do naszego kolegi andy'go "tracę" dla tej przychodni cały dzień czyli jakieś 12-14 godzin - na dojazd i jeszcze w kolejce, mogłabym koczować dłużej jeśli to pomogłoby mojemu uszakowi. Powtórzę to raz jeszcze, choć pewnie mi się oberwie, w Ogonku funkcjonuje coś takiego jak umawianie się na "zapisy" i na prawdę można te kolejki ominąć. Tylko też trzeba zdecydowanie wcześniej zadzwonić - ma to sens przy wizytach kontrolnych, gdy zwierzak nie musi być przyjęty "w tej chwili". My umawialiśmy się do dr Gajdy tydzień wcześniej niż dr ma wyznaczoną wizytę "umawianą"  jest to wtorek od 15:30 i byliśmy pierwsi w kolejce. Więc można ............
Co do cen, to faktycznie jest to kosztowna "impreza" nam się nie przelewa, ale przynajmniej wiem u nich za co płacę, bo w lublinie płaciłam 10 razy mniej ale lekarze - tłumoki zmarnowali mi zwierzaka, więc wole nawet kredyt wziąć ;) ale pojechać tam gdzie pracują ludzie kompetentni
Pozdrawiam

czesto niestety umowic sie NIE mozna, lub przyjmuja TYLKO na zabiegi, albo nie mozna sie umowic i zapisac do kolejki jak ktos jest 100km od wawy i wiecej, bo nie i juz  .... nie ma sensu walkowac tematu i zbaczac z tematu watku bo ja nic nie pisalem o fachowosci personelu a o czasie oczekiwania
kolejki sa fajne bo .... mozna i duzo sie dowiedziec o roznych rzeczach dotyczacych zwierzakow
ale dlugie kolejki .... nigdy nie sa fajne
i to prawda, sa i drozsze lub i drozsze i gorsze lecznice ....
w ogonku czas przyjec (do poznych godzin) mi odpowiada ale jest on wywolany IMHO kolejkami a nie ilosci pacjentow, brakiem pelnej obsady tudziez malymi gabarytami gabinetu jako calosci
do ogonka jako obslugi + personelu mam zaufanie ... i to jest, o czym czasami sie zapomina, najwazniejsze
do zwierzecych lekarzy niewielu mam .... a ogonek jest na tej shortliscie
nie zmienia to faktu iz jak od poczatku pisalem .... czas oczekiwania jest kosmiczny

szczesliwie dla najbardziej chorego futra ma on zalatwiona chwilowo i darmowa opieke i leki i pelna diagnostyke w nowym nie tylko dla niego miejscu w wawie, bez kolejek i bez umaiwania sie .... przynajmniej do czasu operacji
wazne iz lekarz dobry, i sie zna i ma full osprzet na miejscu i nie trzeba jezdzicgdzie indziej na czesc badan
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2012, 22:16:29 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline MartaB

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lucynka
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 16, 2012, 20:19:54 pm »
Ja chodzę do ogonka z moją Lucynką. Rzeczywiście, czeka się masakrycznie długo:( Niestety, w Wawie tak naprawdę niewiele jest specjalistów, którzy znają się na królaskach. Myślę, że to z tego właśnie wynikają te straszne kolejki. Okropnie się wkurzam, jak muszę tam tyle czekać, ale trzeba też przyznać, że podejście lekarzy do pacjentów jest fantastyczne! Nigdy w życiu nie poczułam tam, że Lucynka jest tam olewana. Zawsze siedziałyśmy w gabinecie tyle, ile było trzeba i lekarze wyczerpująco odpowiadali na wszystkie moje pytania (a jestem lekką panikarą...;). No i coś, co jest moim zdaniem super - przed wizytą można napisać maila, jeśli się nie jest pewnym, czy ta wizyta jest konieczna. Zawsze odpowiadają. Kiedyś jak byłam na urlopie to napisałam, bo królas dostał okropnego kataru i nie wiedziałam co robić. Dostałam wyczerpującą odpowiedź. To się chwali!

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 09, 2012, 23:25:49 pm »
Andy, czy nie cieszyłeś sié, że ktoś zrobił dokładny wywiad i na serio potraktował Twojego pupila? Czy nie jest Ci lżej, że jak Twój podopieczny będzie w kiepskim stane, to przyjmą Cię bez kolejki? Ja spędzilam wiele godzin w poczekalni Ogonka. Normą jest, że pracuję zdalnie z Ogonka. Cóż, chcesz najlepszych i najbardziej troskliwych lekarzy, to muszę się z tym pogodzić. Masz inne zdanie? Trzeba było przygsrnąć pieska. Jest dużo psich lekarzy. Leczenie to nie praca w korpo!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 10, 2012, 13:21:53 pm »
Andy, czy nie cieszyłeś sié, że ktoś zrobił dokładny wywiad i na serio potraktował Twojego pupila? Czy nie jest Ci lżej, że jak Twój podopieczny będzie w kiepskim stane, to przyjmą Cię bez kolejki? Ja spędzilam wiele godzin w poczekalni Ogonka. Normą jest, że pracuję zdalnie z Ogonka. Cóż, chcesz najlepszych i najbardziej troskliwych lekarzy, to muszę się z tym pogodzić. Masz inne zdanie? Trzeba było przygsrnąć pieska. Jest dużo psich lekarzy. Leczenie to nie praca w korpo!

o czym ty w ogole piszesz ? bo imho nie na temat ... i w ogole wbrew temu co ja napisalem .... poczytaj prosze moje odpowiedzi najpierw
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 10, 2012, 13:54:44 pm »
Dzięki naszym sugestiom czas oczekiwania się zmniejszył i to znacznie, również w weekendy, a od października czeka wszystkich niespodzianka :)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 11, 2012, 20:55:24 pm »
czyli chyba jednak mozna...i bardzo dobrze jesli faktycznie to sie zisci
a dla tych ktorzy nie dziela.....dzielenie polega na oddzieleniu tego
A czyli beee ktore jest w postaci czekania na dostanie sie do srodka od
B czyli miodzio czyli tego co jest czesto w srodku
i teraz przy zachowaniu B czylio miodzio rozumiem iz mowa jest o zmianie A? ! i rozumiem iz mowa jest o zmianie na lepsze dla klientow
czy przewidziane sa jakowes haczyki w tych zmianach?  ;-))
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 21, 2012, 14:05:01 pm »
a od października czeka wszystkich niespodzianka

Pewnie o tym ais mówiłaś (info ze strony ogonka):

Zapraszamy na PARAPETÓWKĘ!

2012-10-17 02:42 przez Milena Wojtyś-Gajda
Drodzy Państwo!
Z niekłamaną radością informujemy, że budowa nowej siedziby Ogonka dobiega końca. Wprawdzie nie mamy jeszcze blatów a ozdobniki na ścianach dopiero powstaną, już dziś zapraszamy Państwa serdecznie na imprezę powitalną. Zatem:

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PARAPETÓWKĘ!
Impreza specjalnie dla Państwa - naszych Klientów odbędzie się 27 października 2012 r. (sobota) o godzinie 16:00, w naszej nowej siedzibie czyli na ul. Krępowieckiego 10, lokal U-14.
Będą Państwo mogli zwiedzić nasz lokal z jego wszystkimi zakamarkami, normalnie niedostępnymi dla ludzi z zewnątrz, będą Państwo mogli podyskutować z lekarzami Ogonka, ale także po prostu z nami pogadać, będą Państwo mogli wziąć udział w losowaniu nagród a na koniec może coś przekąsić :)
Serdecznie zapraszamy!


Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 21, 2012, 15:10:01 pm »
Tak! :) właśnie to mialam na myśli :)

nie mogę się doczekać, tym bardziej, że Ogonek będzie teraz naprawdę blisko naszego biura!! :)
to już na piechotę będzie można latać z królikami.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 12, 2012, 10:50:50 am »
SUPER NEWS ODNOŚNIE OGONKA! :DD

"Nowy grafik nowego Ogonka

2012-11-10 01:00 przez Milena Wojtyś-Gajda
Szanowni Państwo.
Dziękujemy Państwu za tych kilka lat przychodzenia do naszej piwniczki. W poniedziałek staniemy wreszcie wyprostowani i w warunkach, jakich nie powstydziłyby się kliniki dla ludzi. Piątek był bowiem ostatnim dniem pracy Ogonka jako przychodni weterynaryjnej oraz ostatnim dniem naszej pracy na ul. Klemensiewicza 7. W trakcie weekendu planujemy przenieść firmę i nas wszystkich razem z nią do naszej nowej siedziby, czyli na ul. Krępowieckiego 10, do lokalu U-14.
 
Z racji przenosin i tak... na dobry początek... mamy dla Państwa rewelacyjną wiadomość.

Otóż ustaliliśmy, że Ogonek będzie pracował całodobowo w dni powszednie.

Zaczynamy zatem w poniedziałek, 12 listopada 2012 r. o godzinie 8:00 i pracujemy bez przerwy aż do soboty. Dyżur sobotni kończymy o 19:00, w niedzielę zaczynamy o 9:00 i kończymy o 19:00, i znów od poniedziałku od 8:00 pracujemy bez przerwy do kolejnej soboty.
Ta zmiana grafiku jest dla nas - lekarzy - sporym wyzwaniem. Uwarunkowała też zmianę obsady osobowej lecznicy. Witamy więc w naszym zespole dr Gabrielę Podleśną oraz, po przerwie technicznej, dr Milenę Wojtyś-Gajdę.
Szczegółowy grafik dyżurów znajdą Państwo tutaj.
Serdecznie zapraszamy do nas.
Mamy nadzieję, że razem usprawnimy lecznicę jeszcze bardziej.
Wszak bez Państwa nie mamy sensu istnieć :)
Zespół Ogonka"

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 12, 2012, 13:33:52 pm »
super wiadomość
wreszcie w razie co bedzie gdzie pojechać... na Gagarina wolałabym juz nigdy w zyciu nie trafic
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 12, 2012, 13:45:15 pm »
Ja tez się ucieszyłam, bo zawsze ze swoimi uszami na Powstańców jeździłam w razie wypadku ale... lepiej nie mówić. A teraz czekam na odp w sprawie DT dla jednego lub dwóch zwisłouchych :D (no może prawie zwisło :P), więc może się okazać, że będę kiedyś potrzebować całodobowej lecznicy.

Offline monika52j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 25, 2012, 08:39:59 am »
Byłam ostatnio w ogonku z moim krolisiem na obcieciu pazurkow w nowej siedzibie ogonka i jestem pod wrazeniem nowej siedziby

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 11, 2012, 11:03:16 am »
Byłam ostatnio w ogonku z moim krolisiem na obcieciu pazurkow w nowej siedzibie ogonka i jestem pod wrazeniem nowej siedziby

Mało jest miejsca do siedzenia w tej niby poczekalni na niby siedzeniach - parapetach...

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 12, 2012, 16:48:39 pm »
kiedys sie dluzej czekalo i byla kupa krzesel, i wszystkie czesto zajete .... teraz duzo mniej siedzenia to i szybciej pewnie jest z obsluga
zaleta tego "kiedys" bylo to ze wszyscy siedzieli do siebie przodem lub prawie przodem .... i byl klimat, i czas duzo szybciej plynal ..... tutaj jest jak w lecznicy
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 12, 2012, 17:34:50 pm »
Obsługa szybka i wielu nowych weterynarzy.
Ale mam pytanie, czy waszym zdaniem KAŻDEMU z ogonkowych weterynarzy można zaufać?
Czy trafiliście na tych "lepszych" i "gorszych"
Trochę mnie to niepokoi, bo wszyscy wydają się bardzo młodzi, może się mylę.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 12, 2012, 17:49:09 pm »
wiek lekarzy Cie niepokoi ? czy Twoim zdaniem brak doświadzcenia ... wiesz kazdy lekarz ma specjalizacje, ja zawsze szedlem do dr. Kuby Kliszcza, ale tez z innych bylem zadowolony bo w tej lecznicy umieja wspoldzialac, wzajemnie sie dopytywać jesli ktoś czegoś nie wie, a jak przychodzi do gabinetu inny lekarz to sam sie pyta np. co sie stalo tym razem albo ze potrafili mowic ze jakies nowe zwierze tym razem (=inne niz zwykle)  

nie ma lekarzy ktorzy wiedza wszystko ...
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 12, 2012, 18:14:03 pm »
Ogólnie wydaję mi się, że młodszy ( młody, nie mówiąc o takim dr.Kliszczu, ale o takich świeżo upieczonych zaczynających samodzielne przyjmowanie pacjentów) lekarz ma mniejsze doświadczenie, ale to oczywiście nie reguła.
Co do tego, że lekarze ze sobą współpracują i że wchodzi się do gabinetu a weterynarz już wszystko wie o pacjencie leczonym przez kogoś innego to prawda. To bardzo ułatwia leczenie.
Mimo, że lekarze ze sobą współpracują ( czytają relacje z wizyt itp.) to nie zmienia faktu, że jeden wet może coś przeoczyć, inaczej coś zdiagnozować niż inny. Oczywiście każdy może popełniać błędy, ale myślę, że możemy tu mówić o lekarzach "lepszych" i "gorszych". Używając tego terminu nie mam na myśli jedynie tego, który jest bardziej nieomylny, a który mniej. Biorę pod uwagę też jak sprawnie wet przeprowadza badanie, uspakajanie właściciela i tłumaczenie mu co się ze zwierzakiem dzieje też jest bardzo istotne.
Przykładowo dr.Kliszcz robił wszystko sprawnie i spokojnie, za to dr. Denuszek wszystko mi dokładnie tłumaczyła i upewniała się czy wszystko rozumiem jak mało kto.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 12, 2012, 18:19:31 pm »
wydaje mi sie ze inny lekarz potrafi bardziej ocenic lekarza .... bardziej niz osoba z boku
niemniej nawet osoba z boku (i nie bedaca lekarzem) chyba potrafi (d)ocenic np. specyficzny sposob leczenia zebow przez ich  :nie_powiem ... wyrwanie ....   przeciera_oczy bo to nie jest zadne leczenie tylko robienie ze zwierzaka kaleki  :wisielec:

i jako ze dr. Kliszcz jest tez specjalista od zebow, od kroliczych zebow .... to w jego wykonaniu wyrwanie zebow jest ostatecznoscia  :brawo:
bo to tak jakby leczenie rany na nodze polegalo na obcieciu nogi ... i rany juz nie ma (nogi tez, ale co tam noga, w koncu nie moja)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2012, 18:22:48 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 12, 2012, 18:32:17 pm »
wydaje mi sie ze inny lekarz potrafi bardziej ocenic lekarza .... bardziej niz osoba z boku
niemniej nawet osoba z boku (i nie bedaca lekarzem) chyba potrafi (d)ocenic np. specyficzny sposob leczenia zebow przez ich  :nie_powiem ... wyrwanie ....   przeciera_oczy bo to nie jest zadne leczenie tylko robienie ze zwierzaka kaleki  :wisielec:

i jako ze dr. Kliszcz jest tez specjalista od zebow, od kroliczych zebow .... to w jego wykonaniu wyrwanie zebow jest ostatecznoscia  :brawo:
bo to tak jakby leczenie rany na nodze polegalo na obcieciu nogi ... i rany juz nie ma (nogi tez, ale co tam noga, w koncu nie moja)
Andy może nie w każdej kwestii się z Tobą zgadzam ale to co napisałeś tutaj to najszczersza prawda. Ja gdy jeszcze korzystałam z usług Ogonka, to zawsze kierowałam się do dr Wojtyś lub dr Kliszcza.  Faktycznie oboje odradzali usunięcie zębów mojego uszatego, właśnie dlatego, ze to ostateczność. Baaaa Dr Kliszcz wprost, bez owijania w bawełnę stwierdził, że u Buńcza operacji usunięcia niemal wszystkich zębów się nie podejmie. Cenię takich lekarzy, którzy nie "kozakują" tylko szczerze mówią, ze z tym sobie nie poradzą. Za to doradził mi inne rozwiązanie - za co dozgonnie jestem mu wdzięczna, dzięki temu pomysłowi mój łobuziak ma większość zębów, je w miarę normalnie i jest szczęśliwy.
Żeby nie zasłodziło nas dodam łyżkę dziegciu, owa "łyżka" nazywa się dr Strąk, nie mam nic do dziewczyny, ale jej kultura osobista i poniekąd wiedza (przynajmniej w naszym przypadku) pozostawia wiele do życzenia.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline lidia123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 141
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 28, 2013, 21:37:43 pm »
niedzielna wizyta z królikiem w ogonku kosztowała mnie  220zł.
królik miał rtg zębów i pobraną krew.Na ptyanie dlaczego tak drogo pani w recepcji zdawkowo odopwiedziała
że tyle kosztuje świąteczna wizyta ale nie powiedziała właściwie ile za co zapłaciłam.
Prawdopodobnie była to ostatnia wizyta w tej przychodni .Uważam też że mój królik nie został prawidłowo
zdjagnozowany ,bo po zrobieniu rtg króre wykazało zmiany ropne w kości szczęki ,fak że dostał antybiotyk i środek przeciwbólowy,
ale do domu nie dostałyśmy żadnych rozsądnych wskazówek i żadnych środków przeciwbólowych ,a króliś nie przyjmuje żadnych pokarmów conajmniej od trzech dni.
zdecydowanie zmieniamy przychodnię ,byłam dzisiaj u innego weterynarz i mam nadzieję że będzie dobrze.Radzę przed wizytą pytać ile kosztuje bo można się nieżle naciąć

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:09:50 pm »
My się z Ogonka wypisujemy. Teraz będziemy chodzić do dr Kliszcza do Dogeri a sterylki/kastracje zrobimy u dr Rzepki, jak otworzy swoją nową klinikę. Ogonek zostanie do spraw nagłych, weekendowych i nocnych.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:16:28 pm »
jak kogos stac na Rzepke to niech placi .....
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:21:13 pm »
jak kogos stac na Rzepke to niech placi .....
A to że niby sterylki/kastracje w Ogonku tańsze niż u dr Rzepki?

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:26:24 pm »
jak kogos stac na Rzepke to niech placi .....
A to że niby sterylki/kastracje w Ogonku tańsze niż u dr Rzepki?


a czy ja napisalem ogonek :-))))))
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 29, 2013, 09:52:05 am »
220- 300 to my placimy niestety w ogonku za kazdym razem- czasem co tydzien, czasem 2 razy w tyg
nam w Ogonku została tylko dr Procyszyn- dr Denuszek sama w kwestii zaburzeń małej przyznała ze brakuje jej doświadczenia i chwała jej za to - czasem najtrudniej jest się przyznać do tego że się czegos nie potrafi i to tez jest oznaka profesjonalizmu
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:31:37 am »
Na operacje przybywajcie do nas do Lublina hehe, jakby co przenocuje kogoś w mojej norze ;)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:42:08 am »
W Ogonku kastracja: 220-300 zł a sterylizacja: 330-400 + obowiązkowe badanie krwi 70 zł
W Medicavet jak pracowała tam dr Rzepka kastracja 180 zł a sterylizacja 290 zł bez obowiązkowych badań krwi
No to rożnica jest ogromna...

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:44:36 am »
ale w medicavecie placisz dodatkowo za badanie przed 50zl, za wizyty po, za leki itd
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:46:59 am »
ale w medicavecie placisz dodatkowo za badanie przed 50zl, za wizyty po, za leki itd
I to samo jest w ogonku. Wizyta przed z pobieraniem krwi, wizyty po i leki. I tak wychodziło w Medicavet taniej. No ale już tan nie idę z Niuniolami, bo dr Rzepki tam już nie ma. Czekamy, jak otworzy swoją klinikę.

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 29, 2013, 10:48:34 am »
Ja za sterylizejszyn Roksanki niecały rok temu zapłaciłam 170 zł w gratisie leki, kołnierzyk i wizyta posterylizacyjna w sensie sprawdzenie czy ok i zdjęcie szwów.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 29, 2013, 11:37:41 am »
Na decyzję o tym, gdzie kastrujemy, a zwłaszcza sterylizujemy królicę ma też wpływ nie tylko cena, ale i użyty środek do narkozy.
Do wyboru jest ketamina, propofol i środki wziewne - też różne, ale zazwyczaj izofluran chyba.
Robimy ostatnio rekonesans, która lecznica używa jakich środków i do jakiej operacji - wiadomo, że operacje mają różną długość, uzyte środki mają swoje zasady używania, jeden lekarz może sobie nie poradzić z monitoringiem narkozy podawanej cały czas (wziewna czy propofol).

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 29, 2013, 11:58:59 am »
Na decyzję o tym, gdzie kastrujemy, a zwłaszcza sterylizujemy królicę ma też wpływ nie tylko cena, ale i użyty środek do narkozy.
W Ogonku można robić z narkozą wziewną, a u dr Rzepki to nie wiem. Czy narkoza wziewna jest dla króli najlepsza? (pamiętam, że gdzieś tak czytałam) A jeśli tak, to który ze środków jest najbardiej polecany?

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 29, 2013, 12:30:48 pm »
u rzepki chyba tez wziewna
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 29, 2013, 12:32:46 pm »
Musiał by się wypowiedziec ktoś, kto lepiej się na tym zna niż ja :)

Na razie z mojego rekonesansu wynika, że:

- w medycynie ludzkiej wycofano ketaminę w państwowych lecznicach, w prywatnych nie do końca wiadomo, podobno też
- ketamina nadal stosowana jest w weterynarii z powodu swoich licznych zalet, posiada jednak również wady
- w medycynie ludzkiej stosuje się różne rodzaje narkozy wziewnej - im lepszy środek i ma mniej efektów ubocznych, tym droższy, uzycie środka refundowanego z NFZ nie podlega chyba wyborowi pacjenta
- pierwszy raz o tym problemie usłyszałam ponad 10 lat temu, kiedy to weterynarz oświecił mnie, że stosowano wówczas u ludzi nagminnie wziewnie halotan, chociaż sewofluran jest o wiele lepszy, ale droższy i nie mówi się o tym pacjentom, ale przy narkozie psa o tym sie z kolei informuje i oczywiście mam prawo wyboru,
- tak więc wydaje mi się, że przy narkozie wziewnej u krolików mamy do wyboru kilka środków, z których jedne są droższe, a inne tańsze, ale wszystkie razem i tak sa droższe niz narkoza dożylna, czyli operacja jest droga
- wynika to pewnie też stąd, że do obsługi takiej narkozy musi być dodatkowa osoba? a i sam środek jest drogi
- nie do każdej operacji mozna zastosować narkozę wziewną, ale tu musielibysmy się zorientować w temacie i zasadach, np do operacji zębów chyba średnio się nadaje, podobnie jak do operacji w obrebie klatki piersiowej
- na razie wiadmo mi o 2 środkach do narkozy dozylnej: ketamina i propofol
- ketamina jest wstrzykiwana w wiekszej dawce - i albo raz albo pewnie, jesli operacja długa, to ponownie, ewentualnie, aby znieczulic bardziej, jesli zwierzę nadal coś odczuwa, przez co jest bardziej ryzykowna, bo w wiekszej dawce na raz obciąża organizm, i nie da się jej szybko zniwelowac
- propofol jest dozylnie podawany w małych dawkach, ale często, przez co ma chyba zblizone dzialanie do narkozy wziewnej i szybciej jest ta narkoza odwracalna, mniej naraz obciąża organizm, ale jest klopotliwa w dawkowaniu, o ile się zorientowałam, na razie dopiero testujemy operacje z uzyciem propofolu, nasze najnowsze warszawskie kastracje i sterylizacje są z uzyciem tego srodka, z informacji lekarzy wynika też, że jego uzycie moze byc dobre przy krotszych operacjach jak kastracja czy nawet sterylizacja, ale przy dluższych może juz nie, tak więc tez potrzebne nam uscislenie,na temat zasad stosowania tego srodka,
Propofol był ulubionym srodkiem nasennym Michaela Jacksona i to on go w końcu zabił, własnie się zaczytuję tymi informacjami.



Offline Agga

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 19, 2013, 19:10:35 pm »
Moja 7-letnia Tośka w listopadzie miała w Ogonku usuwaną macicę ze zmianami nowotworowymi. W karcie choroby ma napisane: "operacja sterylizacji samicy w znieczuleniu ogólnym wziewnym po premedykacji (Domitor, Butomidor, Ketamina)".
Mimo poważnego stanu zapalnego, operacja przebiegła pomyślnie i, gdyby nie obecne problemy z kamieniami nerkowymi, byłaby królikiem w pełni zdrowia.
Co do Ogonka, byłyśmy tam już kilka razy i na pewno przy każdej wizycie w Wawie będziemy tam wracać, ponieważ dr Wojtyś i jej zespół to naprawdę profesjonalni lekarze, bez których mojego zwierzaka już by nie było (tydzień wcześniej w klinice poznańskiej Tośka była badana i nikt nie wyczuł żadnych zmian w macicy przy badaniu palpacyjnym, a dr Wojtyś po pierwszym dotknięciu postawiła trafną diagnozę).
Jeśli chodzi o młodych lekarzy, kiedy czyta się na stronie ich profile, widać, że to ludzie z pełnymi kwalifikacjami, a pracują do tego u boku jednego z najlepszych lekarzy futrzaków, czyli dr Wojtyś-Gajdy.
Gabinety od tylnej strony nie mają drzwi, lekarze się przez cały czas ze sobą kontaktują, jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, idzie do drugiego na konsultację.
Wydaje mi się, że naprawdę można tam każdemu lekarzowi zaufać, bo to naprawdę dobry zespół, a wiek nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia.

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 20, 2013, 15:10:41 pm »
Cytuj
- w medycynie ludzkiej wycofano ketaminę w państwowych lecznicach, w prywatnych nie do końca wiadomo, podobno też
Wycofano w większości ośrodków, jednak nadal jest stosowana np na laryngologii
Cytuj
- ketamina nadal stosowana jest w weterynarii z powodu swoich licznych zalet, posiada jednak również wady

Każdy środek znieczulający posiada wady i zalety. Główną zaletą ketaminy jest to, że dokładnie zbadana jest jest farmakodynamika oraz jest tania. Większość właścicieli zwierząt chce wykonać zabiegi jak najtaniej. Popatrzcie chociażby po forum infrormacja podawana to 380 zł, 220 zł, 180 zł. (bez wnikania co wchodzi w cenę)

Cytuj
- w medycynie ludzkiej stosuje się różne rodzaje narkozy wziewnej - im lepszy środek i ma mniej efektów ubocznych, tym droższy, uzycie środka refundowanego z NFZ nie podlega chyba wyborowi pacjenta

środek do narkozy wybiera lekarz, czasem drogie środki są niestety przeciwwskazane i trzeba zabieg wykonać na środku tańszym

Cytuj
- wydaje mi się, że przy narkozie wziewnej u krolików mamy do wyboru kilka środków, z których jedne są droższe, a inne tańsze, ale wszystkie razem i tak sa droższe niz narkoza dożylna, czyli operacja jest droga

Tak dokładnie, drogi jest środek znieczulający np izofluran a dodatkowo drogi jest sam aparat do narkozy wziewnej. Dokupienie odpowiednich parowników, laryngoskopu do intubacji, wykonanie intubacji, zakup rurek intubacyjnych, personel nauczony wykonania intubacji (co jest trudne), dodatkowo odpowiednie dozowniki powietrza etc (z tego co mi wiadomo złączki do wziewki dla gryzoni i zajęczaków trzeba ściągać ze stanów, bo w Polsce ich nie ma)

Cytuj
- wynika to pewnie też stąd, że do obsługi takiej narkozy musi być dodatkowa osoba? a i sam środek jest drogi

musi być na sali anestezjolog oraz trzeba kupić ten sprzęt i go konserwować

Cytuj
- nie do każdej operacji mozna zastosować narkozę wziewną, ale tu musielibysmy się zorientować w temacie i zasadach, np do operacji zębów chyba średnio się nadaje, podobnie jak do operacji w obrebie klatki piersiowej

Ciężko wykonać zabieg w obrębie trzewioczaszki np a zębach gdy mamy w miniaturowej paszczy królika rurkę. Narkoza wziewna jest wskazana przy wykonywaniu zabiegów na klatce piersiowej. Potrzebna jest respiracja do płuc powietrza jeśli wywołamy odmę.

Cytuj
- na razie wiadmo mi o 2 środkach do narkozy dozylnej: ketamina i propofol

jest ich cała masa: butorfanol, bupremorfina, medetomidyna, dexmedetomidyna, ksylazyna

Cytuj
- ketamina jest wstrzykiwana w wiekszej dawce - i albo raz albo pewnie, jesli operacja długa, to ponownie, ewentualnie, aby znieczulic bardziej, jesli zwierzę nadal coś odczuwa, przez co jest bardziej ryzykowna, bo w wiekszej dawce na raz obciąża organizm, i nie da się jej szybko zniwelowac, propofol jest dozylnie podawany w małych dawkach, ale często, przez co ma chyba zblizone dzialanie do narkozy wziewnej i szybciej jest ta narkoza odwracalna, mniej naraz obciąża organizm, ale jest klopotliwa w dawkowaniu, o ile się zorientowałam, na razie dopiero testujemy operacje z uzyciem propofolu, nasze najnowsze warszawskie kastracje i sterylizacje są z uzyciem tego srodka, z informacji lekarzy wynika też, że jego uzycie moze byc dobre przy krotszych operacjach jak kastracja czy nawet sterylizacja, ale przy dluższych może juz nie, tak więc tez potrzebne nam uscislenie,na temat zasad stosowania tego srodka,

Do propofolu potrzeba jest pompa infuzyjna. Dodatkowo propofol nie znosi silnego bólu trzewnego. Można na nim robić długie znieczulenia ale zazwyczaj nie ma zabiegów trwających długo o niskim stopniu bólu. 
lek. wet. Sowa

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 20, 2013, 23:17:45 pm »
sorry ale co to ma wspolnego z ogonkiem ? .... dla mnie po ostatnich numerach ze zwierzakami znajomych ogonek sie SKONCZYL
pomijam wymiane skladu personelu

i propofol nie potrzebuje pompy infuzyjnej LOL
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2013, 23:29:27 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 20, 2013, 23:59:05 pm »
Oczywiście Andy wawa doktor habilitowany interpares anestezjologii medycyny ludzkiej i weterynaryjnej wie, dokładnie jakie jest dawkowanie propofolu oraz wszelakie możliwe sposoby.

Przypomnę więc doktorowi, że propofol dawkuje się w mg/kg masy ciała na godzinę. Tylko indukcja powinna być podawana jednokrotnie z tak zwanej ręki, a dalsze znieczulenie powinno być podawane za pomocą pompy infuzyjnej. (przeliczeniowo ile mg ma dostać zwierzę w ciągu 60 minut). To, że ktoś robi inaczej to jego biznes. Wtenczas zwierzę wybudza się i następnie dostaje kolejną dawkę leku.

Mam nadzieję Andy, że kiedyś przestaniesz się wypowiadać na tematy na jakie nie masz pojęcia. Doradzając ludziom stosowanie jodyny na martwicę lub zapewniając, że propofol nie potrzebuje pompy infuzyjnej zwyczajnie wprowadzasz ludzi w błąd. Czytają te forum też laicy i jeszcze ktoś pójdzie za twoją poradą boleśnie się nacinając.
lek. wet. Sowa

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 21, 2013, 00:48:20 am »
Oczywiście Andy wawa doktor habilitowany interpares anestezjologii medycyny ludzkiej i weterynaryjnej wie, dokładnie jakie jest dawkowanie propofolu oraz wszelakie możliwe sposoby.

Przypomnę więc doktorowi, że propofol dawkuje się w mg/kg masy ciała na godzinę. Tylko indukcja powinna być podawana jednokrotnie z tak zwanej ręki, a dalsze znieczulenie powinno być podawane za pomocą pompy infuzyjnej. (przeliczeniowo ile mg ma dostać zwierzę w ciągu 60 minut). To, że ktoś robi inaczej to jego biznes. Wtenczas zwierzę wybudza się i następnie dostaje kolejną dawkę leku.

Mam nadzieję Andy, że kiedyś przestaniesz się wypowiadać na tematy na jakie nie masz pojęcia. Doradzając ludziom stosowanie jodyny na martwicę lub zapewniając, że propofol nie potrzebuje pompy infuzyjnej zwyczajnie wprowadzasz ludzi w błąd. Czytają te forum też laicy i jeszcze ktoś pójdzie za twoją poradą boleśnie się nacinając.

ja nie slyszalem o miejscu w bydgoszczy ktore stosowaloby propofol, co wiecej gabinetow i ludzi ktorzy stosuja srodek jw w PL jest jak na lekarstwo ... czy mam rozumiec ia ty tez go uzywasz na codzien ? gdzie dokladnie jesli mozna "lek wet sowa" bo napewno kiedys odwiedze ....

i ja nikomu NIC nie polecam oprocz wizyty u lekarza i odradzam leczenia sie via forum .... co wiele osob niestety praktykuje

i z ciekawosci, jakim cudem Ty nie jestes na ogolnokrajowej liscie polecanych kroliczych vetow ?!
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2013, 01:37:15 am wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 21, 2013, 09:29:37 am »
Nie będę tutaj udowadniać że propofol stosuję czy stosowałam bo nikomu niczego to nie udowodni. My propofol mamy. Znam wiele lecznic które propofol ma. Od 2012 roku jest na synku propofol weterynaryjny, wcześniej był tylko ludzki. (Lecznice w Warszawie, Bydgoszczy, Poznaniu, Olsztynie)

z ciekawosci, jakim cudem Ty nie jestes na ogolnokrajowej liscie polecanych kroliczych vetow ?!

mnie się o to nie pytaj, mam swoich króliczych pacjentów, większość spoza forum
jeśli chcesz mnie odwiedzić to zapraszam, adres znajdziesz w komentarzach
lek. wet. Sowa

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 21, 2013, 09:32:23 am »
andy zaprzestań polowania na czarownice:)- przeciez ten wątek nawet anestezjologii kroliczej nie dotyczy- nie kłócić się
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 21, 2013, 18:11:05 pm »
dla mnie po ostatnich numerach ze zwierzakami znajomych ogonek sie SKONCZYL
Dla mnie też. Z resztą już o tym nie raz pisałam...

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 21, 2013, 22:02:19 pm »
ja na nikogo nie poluje .... dla mnie liczy sie transaparentosc TYLKO z punktu widzenia naszych uszatych przyjaciol
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 22, 2013, 10:25:03 am »
Zamiast pisać niejasno lepiej wyjaśnijcie swoje zarzuty w lecznicach bezposrednio, inaczej mozecie się narazic na sprawy karne z ich strony za zniesławienie.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 22, 2013, 13:12:29 pm »
ja juz dawno wyjasnilem, i sie przekonalem osobiscie nawet czasami asystujac na ile moge i sie znam przy zabiegach  czy dokumentujac jw
i bynajmniej nie przepisuje rzeczy z ksiazek medycznych :-)
wiec, tak mozna ale nie jest to niezbedna koniecznosc .... jesli ktos umie to kontrolowac czyli ma doswiadczenie ze srodkiem

a pisanie jw w stylu na czym to ja rzekomo sie znam a na czym nie jest generalnie .... nawet zabawne  :diabelek
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline aaasia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Gandalf
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 11, 2014, 10:52:04 am »
Ogonek jest moją "rodzinną lecznica";) Od kilku lat przychodzę tu z moimi uszakami i jestem zachwycona pełnym profesjonalizmem. Na poranną wizytę faktycznie trzeba troszkę poczekać, ale popołudniu istnieje możliwość umówienia się do konkretnego lekarza na określoną godzinę. Mój senior- 7letni prosiaczek morski zawdzięcza życie Ogonkowi, w kwietniu przestał jeść, stał się osowiały i ciągle popiskiwał-od razu poszliśmy do weterynarza (byliśmy przepuszczeni bez kolejki ze względu na zły stan zwierzaka). Okazało się, że miał zapalenie pęcherza i kamień co zostało potwierdzone przez rtg. Prosiaczek bo szybkiej i trafnej diagnozie miał przeprowadzoną operację. Zwierzaczka mogło już nie być, a cieszy się nowym życiem.
Wraz z prosiaczkiem i  bratem królikiem: Dziękujemy Całemu Zespołowi Ogonka!!! :bukiet 

Offline Kama516

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Moje króliki: Krysia, Rudy, Pchełeczek
  • Na DT: Marcysia, Lucek, Zuzia
  • Pozostałe zwierzaki: Pies- Leoś, przepiórki. i Żółw Jadzia
  • Za TM: Pysiaczek [*] (9.02.2014) , Bąbel[*] (13.10.2015) żólw Tupka [*]
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 26, 2014, 01:19:57 am »
A Ja z całego serca nie polecam... jeszcze nigdy nie spotkałam sie z taka igrorancja klienta....
Przyjeła mnie bardzo przesympatyczna Pani dr ( pozwolicie ze nie bede uzywala nazwisk) potrzebowałam na cito zrobic uszakowi rtg.... Przesympatyczna Pani dr  stwierdzila ze to nic nie da, i probowala mi wcisnac swoja bajke.... przyszlam z problemem opadnietego ucha, a wyszlam cala wkur..... bo Pan doktor uznala ze uszak ma brzydka siersc i moze miec chore narzady wewnetrzne.... ( +100 do spostrzegawczosci ale to byl okres lnienia, i potrafie go czesac nawet 4 razy dziennie....). Po czym dodała od niechcenia ' no a co do ucha... to ja nie mam pojecia co mu moze byc'  Tak wiec... nie dosc ze czekalam bardzo dlugo ( co jest moim zdaniem nie powinno miec miejsca w tak ' renomowanej' przychodni..) odmowili mi zrobienia badania, plus probowali mi zamydlic oczy, sooryy ale troche za dlugo w tym siedzę, poza tym wiedze medyczna  posiadam.... dla mnie ta przychodnia juz jest skreslona nie, nie, nie i jeszcze raz nie.
P.s uszak narzady wewnetrzne ma jak najbardziej zdrowe + siersc po okresie lnienia jest blyszczaca i mieciutka.... ;)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 26, 2014, 09:24:27 am »
Biorąc pod uwagę iż to jest wawa Tob wybór masz ograniczony to raz a dwa jak się dowiedziałem gdzie fpk leczy zwierzaki w wawie to mi ręce opadły :-(
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Iskra

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 26, 2014, 11:20:25 am »
Biorąc pod uwagę iż to jest wawa Tob wybór masz ograniczony to raz a dwa jak się dowiedziałem gdzie fpk leczy zwierzaki w wawie to mi ręce opadły :-(

Ale to ich wybór, gdzie leczą :) Skoro chodzą- znaczy, są zadowoleni, a i uszaki jak śledzę ich stronkę, nie wyglądają źle :)

Ja też nie leczę w najbardziej znanej króliczej przychodni w Szczecinie- zachodzę tam jedynie jak muszę zrobić USG/RTG czy coś w tym stylu. I króliki też się mają dobrze.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 26, 2014, 11:23:19 am »
Andrzej Kajman wcale nie jest taka złą przychodnią jak myślisz
a co do Ogonka powiem tak jakość leczenia zalezy do kogo trafisz
dr Wojtys czy dr Procyszyn to opcje pewne i sprawdzone ale za nową kadre ręki bym sobie uciac nie dala
dr Małek jest tam jeszcze dość dobrym wetem
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Kama516

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Moje króliki: Krysia, Rudy, Pchełeczek
  • Na DT: Marcysia, Lucek, Zuzia
  • Pozostałe zwierzaki: Pies- Leoś, przepiórki. i Żółw Jadzia
  • Za TM: Pysiaczek [*] (9.02.2014) , Bąbel[*] (13.10.2015) żólw Tupka [*]
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 26, 2014, 13:02:41 pm »
Biorąc pod uwagę iż to jest wawa Tob wybór masz ograniczony to raz a dwa jak się dowiedziałem gdzie fpk leczy zwierzaki w wawie to mi ręce opadły :-(
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi... Nie moge nic jako wolontariusz i osoba prywatna zarzucic Kajmanowi( nawet jeśli bardzo bym chciala, a jestem bardzo czepliwa osoba), tak, lecze tam swoje prywatne uszy, żółwie i psa!. Są zdrowe, zadowolone i co najwazniejsze nie dostaja padaki ze strachu jak wiekszosc zwierzat u weterynarza, gdy przyjezdzamy.!  Przesympatyczna Pani dr z ogonka chciala zajrzec Pchełkowi w zęby, bujała sie z tym 10 min a i tak nie dała rady, a najbardziej odrzucilo mnie to ze mowie do niej ze Pchel ma pałeczke ropy błekitnej ( wiec jako weterynarz chcac zajrzec mu do pysia, i dotykajac miejsc pysia, oczu i nosa...powinna zalozyc rękawiczki, ale tego nie zrobila...) po czym poszla na hotelik gdzie jak wiadomo leza oslabione po zabiegach zwierzaki.... nawet niewiem czy rece umyla;o
 Gdzie Monika jest w stanie to zrobic w 2 min, razem z ewentualnym przycieciem ( oczywiscie rekawiczki zawsze ma).  Nie robi bez potrzeby badań ( tak jak zaproponowala mi to dr w ogonku....) udziela bardzo rzetelnych informacji ( skad, gdzie, co i po co) tak zeby kazdy opiekun pacjenta wiedzial na czym stoi. Jeśli czegos nie wiedzą mowia to, a nie wciskaja bajke, jaka mialam przyjemnosc uslyszec. I najlepsze jest to ze nie ciągną kasy!

I nie bardzo rozumiem czemu masz taka opinie, skoro zapewne nawet tam nie byles..?


Marta ja absolutnie nie mam nic do zarzucenia lek wet ktorych nie znam, moja wypowiedz tyczy sie jedynie wetow z ktorymi mialam na nieszczescie sie spotkac.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 26, 2014, 13:05:58 pm »
wiem przecie o ktorego weta chodzi i wiem jak  tam czasem wyglada leczenie
traumaaaaaaaaaaaaaa
w paru innych przychodniach tez drajmat
cale szczescie mam jeszcze dr Ziętka:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 26, 2014, 13:26:04 pm »
Bosman i Benek i inne często bezimienne zwierzaki się niestety z Wami nie zgodzą ale bo były zaniedbane i i olane wtedy kiedy potrzebowały pomocy zanim zostały przyjęte
Lol.....i co za obrona lecznicy, ja nie napisałem kajman przecież to raz
A dwa niektórzy lekarze mają swoją "ciekawa" historie która nie ma nawet roku
Czy chcecie mi powiedzieć ze można tak się zmienić w ciągu kilku miesięcy mimo że przez lata miało się takie lub inne podejście do leczenia......nigdy nie uwierzę !!!! Bo kasa rządzi .....

"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Iskra

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 26, 2014, 13:28:21 pm »
Chciala bym wam przypomnieć, że nie jest to wątek o lecznicy "Kajman" w Warszawie, tylko o Ogonku. Luźne wtrącenie- niech będzie, ale widzę, że to rozwija się w dyskusję.

Bardzo was zatem proszę o zalożenie sobie nowego wątku na temat waszych opinii o lecznicy "Kajman" i prowadzenie dyskusji tam. Albo ja zalożę taki wątek i przesunę posty do niego.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 26, 2014, 14:15:01 pm »
Bosman i Benek i inne często bezimienne zwierzaki się niestety z Wami nie zgodzą ale bo były zaniedbane i i olane wtedy kiedy potrzebowały pomocy zanim zostały przyjęte
Lol.....i co za obrona lecznicy, ja nie napisałem kajman przecież to raz
A dwa niektórzy lekarze mają swoją "ciekawa" historie która nie ma nawet roku
Czy chcecie mi powiedzieć ze można tak się zmienić w ciągu kilku miesięcy mimo że przez lata miało się takie lub inne podejście do leczenia......nigdy nie uwierzę !!!! Bo kasa rządzi .....


Andrzej ale jak nie bronić lecznicy w której leczysz zwierzaka ...Ja wiem o co Ci chodzi...ale uszaki z PK naprawdę mają dobrą opiekę inaczej byśmy tam nie jeździły  :/ Co do Ogonka , to byłam tam dwa razy  :) Za pierwszym razem miałam RTG i wtedy było ok.  Przyjęła mnie Pani Gajda  :) Za drugim razem, to był dramat  :/ bo czekałam 3 h na RTG po wcześniejszym umówieniu się przez telefon  ;) Dobrze,że to była niedziela i o 19 zamykali, bo bym siedziała  jeszcze dłużej  :D

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 26, 2014, 20:39:54 pm »
Dla jasności ja nie bronie ogonka i nie zamierzam .... nie będę też bronił żadnego lekarza, jeśli bierze jakakolwiek kase za leczenie bezdomnych (czytaj niekomercyjnych zwierzaków i bez swojego wlasciciela) i mu się nie chce, bo błędy zdarzają się kazdemu
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 26, 2014, 20:45:11 pm »
Dla jasności ja nie bronie ogonka i nie zamierzam .... nie będę też bronił żadnego lekarza, jeśli bierze jakakolwiek kase za leczenie bezdomnych (czytaj niekomercyjnych zwierzaków i bez swojego wlasciciela) i mu się nie chce, bo błędy zdarzają się kazdemu

To tacy w Polsce istnieją, tzn. niebiorący jakiejkolwiek kasy za leczenie bezdomnych zwierzaków ?

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 26, 2014, 21:39:57 pm »
No właśnie. .....po co klaskac na czyjś biznes ? Po co chwalić kogokolwiek kto nie umie lub nie chce rozgraniczyc między klientem komercyjnym a bezdomnym....dla niego to po prostu klient ;-)

I tak, są tacy....
i tak, nie tylko w naszym kraju są tacy

Tym bardziej chwalenie lekarzy którzy zarabiają na bezdomnych jest IMHO naganne a co innego jesli robia to po kosztach

bo to jest tj ja bym chcial kase i pochwal i glaskania za to co robie dal zwierzakow ... zenada  :lanie:
ja robie to bo lubie,  bo sprawia mi to frajde, bo sprawia mi to fajna frajde i 99,9% osob nie ma pojecia o tym co robie w tym zakresie, bo robie to anonimowo etc
frajda powoduje iz nie chce podziekowan i pitolenia ile to kto wplacil i ze to ja wplacilem ....  czy cos dalem

tak wiec zarabianie na bezdomnych daje wyrazna plakietke iz robie to dla kasy i wala mnie wasze problemy czy to ze zwierze jest bezdomne czy nie
i potem taki jeden czy drugi lekarz wyrywa sie bez skrepowania z tekstami np. "no zajalbym sie tymi bezdomnymi zwierzakami gdyby mi zaplacili z pln 5000 miesiecznie"  :dobani
a chodzilo tylko o jedno konkretne miasto .....
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2014, 22:08:55 pm wysłana przez Pan_Krolik »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 26, 2014, 21:58:13 pm »
A gdzie w Polsce są tacy ??

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 26, 2014, 22:00:12 pm »
wawa, slask .... etc
krakow
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,17248.60.html

a co do reszty dto organizacje same sa sobie winne ze holduja nawykom lekarzy i daja sie robic w rogi  :wisielec:
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2014, 22:11:48 pm wysłana przez Pan_Krolik »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 26, 2014, 22:01:15 pm »
Nie, globalnie cała Polska, jeśli oczywiście masz taką wiedzę.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 26, 2014, 22:07:08 pm »
bez urazy integra ale ja nie kaman o co ci chodzi

dla mnie watki w stylui polecani lekarze powinni szczeznac raz na zawsze ..... bo dobry lekarz poleca sie sam i jego klienci o nim mowia, i z tym sie zgodze w 100%
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 26, 2014, 22:13:33 pm »
Skoro napisałeś że są weterynarze, którzy leczą bezdomne zwierzęta za darmo, to ja chcę wiedzieć jacy to weterynarze. Co tu nie jest jasne dla ciebie ? Po mandaryńsku nie piszę.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 26, 2014, 22:28:00 pm »
Ty chcesz ?! sorry integra ale ci sie chyba osoby pomylily  :P

IMHO dobrze wiesz gdzie lecze, jak nie wiesz to poczytaj historie moich wpisow ....
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 26, 2014, 22:33:06 pm »
Proszę o powrót do tematu wątku.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 26, 2014, 22:37:05 pm »
Ok, juz jestem grzeczny ;-)
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 26, 2014, 22:47:18 pm »
Ty chcesz ?! sorry integra ale ci sie chyba osoby pomylily  :P

IMHO dobrze wiesz gdzie lecze, jak nie wiesz to poczytaj historie moich wpisow ....

Tym tonem to do koleżanki swojej, a nie do mnie chłopcze.

Przepraszam Pani Moderator za wypowiedź poza tematem wątku, ale na chamstwo pod adresem mojej osoby nie pozostaje bierna.

Offline Kama516

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Moje króliki: Krysia, Rudy, Pchełeczek
  • Na DT: Marcysia, Lucek, Zuzia
  • Pozostałe zwierzaki: Pies- Leoś, przepiórki. i Żółw Jadzia
  • Za TM: Pysiaczek [*] (9.02.2014) , Bąbel[*] (13.10.2015) żólw Tupka [*]
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 26, 2014, 23:05:45 pm »
Hahahahahahha xD  ubaw po pachy na samo dobranoc. XD
Jeszcze ja wtrące,  weterynarz to zawód, Ci ludzie tez musza za cos żyć, utrzymac rodzine, przede wszystkim leki i zabiegi tez kosztuja i nie male pieniądze ( to tak jakby ktos nie zdawal sobie z tego sprawy).

Integra nie denerwuj sie szkoda zdrowia, ale tez z checia chcialabym sie dowiedziec gdzie są tacy weterynarze.... ;D
Dobra. Koniec. Wracamy do tematu. :D

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 26, 2014, 23:11:33 pm »
od tego maja komercyjnych klientow ..... i sie musza zakrecic a nie od biednych ciagnac, to chyba proste jak konstrukcja cepa
i wybacz integra ale chciec ty sobie mozesz, i taki byl sens wypowiedzi a ze zrozumialas jak zrozumialas to juz jest twoje interpretacja
a chlopcow to szukaj w swoim towarzystwie .... ja napisalem tylko w odpowiedzi na chce ze chciec to ty mozesz do swoich znjomych i w stosunku do nich mozesz wymagac

przez takie podejscie jest stan jaki jest .. ze wszyscy klepia i pozwalaja na to zeby lekarze ciagneli od biednych na prawo i na lewo, wiec zamiast bic piane na forum zakrec sie w czestochowie/bedzienie czy gdzies indziej i zalatw darmowego lekarza dla uszakow, sama zalatw a nie czekaj ze ktos to zrobi za ciebie
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2014, 23:17:40 pm wysłana przez Pan_Krolik »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ogonek.wet

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: OGONEK warszawa .... czas obslugi = przegiecie totalne !!!!
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 20, 2015, 09:45:53 am »
Witam wszystkich.
Wątek zaczął się w maju 2012 r, kiedy to Ogonek mieścił się w suterenie bloku, dysponował 2 przejściowymi gabinetami i sami lekarze ledwo się w nim mieścili. Od prawie roku trwały już jednak prace nad naszą nową siedzibą, do której przenieśliśmy się w listopadzie 2012 r. Teraz jesteśmy jedyną lecznicą dla małych ssaków w Polsce, która pracuje całą dobę, mamy do dyspozycji 5 gabinetów, umawiacie się z nami na konkretne godziny, na miejscu robimy niezbędne badania a szpital z całodobową opieką techniczną jest dla Was niesamowitym ułatwieniem życia. Czekanie zdarza się tylko wtedy, gdy ktoś się spóźni (na to my nie mamy wpływu) albo przeciągnie nam się wizyta (np. pobranie krwi nie idzie tak, jakbyśmy sobie tego życzyli albo z "tylko zastrzyku", umówionego na 20 minut robi się pełne badanie z RTG... zajmujące minimum 40-60 minut) albo wpadnie do lecznicy ktoś ze zwierzakiem w ciężkim stanie (wtedy opóźnienie zależy od stanu zwierzęcia).
Przekonajcie się sami. Serdecznie zapraszam. 
lek.wet. Milena Wojtyś-Gajda