Autor Wątek: Bolące guzki pod brzuchem co to może być? pomocy  (Przeczytany 68638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Białe krostki przy narządach płciowych
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 19, 2015, 17:42:04 pm »
Czy te krostki dotyczą zwierzaka o którym pisałaś na shoutboxie, że robi gniazdo?
Jeśli tak, to może te zmiany to efekt urojonej ciąży?
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline szajac

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Moje króliki: Felusia
  • Pozostałe zwierzaki: Piesio Wendy, Kotek Lusia i parę innych :)
  • Za TM: Tosia <3
Odp: Białe krostki przy narządach płciowych
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 19, 2015, 19:40:13 pm »
Tak dotyczą właśnie jej... Tyle że to gniazdo próbowała mi robić jakoś na wiosnę. Teraz już dała sobie spokój. Myślisz, że te zmiany mogą być normalne? Raczej nie widać żeby ją coś bolało czy swędziało bo nie zajmuje się tym miejscem jakoś nadzwyczajnie. Poza tym to całkiem zdrowy i radosny króliczek. Jeśli jakoś by to pomogło w "diagnozie" mogę zrobić zdjęcie...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Białe krostki przy narządach płciowych
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 19, 2015, 20:47:23 pm »
Najlepiej po prostu umów sie na sterylkę z dobrym króliczym wetem i przy okazji wet obejrzy co i jak. Tu na forum możemy tylko sobie gdybać a diagnozę to musi postawić lekarz. Mała dojrzewa i zabieg sterylizacji jest konieczny ze względów zdrowotnych (nowotwory, ropomacicze .. . )
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline szajac

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Moje króliki: Felusia
  • Pozostałe zwierzaki: Piesio Wendy, Kotek Lusia i parę innych :)
  • Za TM: Tosia <3
Odp: Białe krostki przy narządach płciowych
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 20, 2015, 08:40:17 am »
Wiem wiem... Tylko, że u mnie jest taki problem, że mieszkam całkiem na południu Polski więc nawet do Krakowa (najbliższy króliczy wet) mam daleko. Nie jestem pewna jak Felcia zniesie taką podróż :(. Ewentualnie w Nowym Sączu jest weterynarz, który robił już sterylkę króliczkom ale nie jest on specjalistą od króli czy gryzoni...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Białe krostki przy narządach płciowych
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 20, 2015, 10:21:24 am »
Króliki ogólnie całkiem nieźle znoszą podróże - adopcyjne wędrują czasem przez całą Polskę więc nie ma się czym martwić :) I lepiej sobie zaplanować dłuższą podróż do polecanego króliczego weta - Możesz skontaktować się z wolontariuszami SPK z Krakowa - może dadzą radę ci pomóc z transportem i logistyką po zabiegu :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Białe krostki przy narządach płciowych
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 20, 2015, 10:46:14 am »
Króliki ogólnie całkiem nieźle znoszą podróże - adopcyjne wędrują czasem przez całą Polskę więc nie ma się czym martwić :) I lepiej sobie zaplanować dłuższą podróż do polecanego króliczego weta - Możesz skontaktować się z wolontariuszami SPK z Krakowa - może dadzą radę ci pomóc z transportem i logistyką po zabiegu :)
Właśnie, może uda się coś załatwić. Podejrzewam, ze największy strach to transport po zabiegu, sama to doskonale rozumiem, rana - trzęsienie w samochodzie...
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Białe krostki przy narządach płciowych
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 20, 2015, 15:01:33 pm »
Popatrzyłam , do Krakowa jest tylko około 100 km. Wielu z nas jeździ dalej do weta w innych rejonach  Polski

Offline szajac

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Moje króliki: Felusia
  • Pozostałe zwierzaki: Piesio Wendy, Kotek Lusia i parę innych :)
  • Za TM: Tosia <3
Odp: Białe krostki przy narządach płciowych
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 20, 2015, 21:05:26 pm »
Strach to raczej bardziej przed funduszami które na to pójdą... Tego najbardziej się boję. Ale w końcu czego nie robi się dla tak słodkich króliczków ;).

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Białe krostki przy narządach płciowych
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 20, 2015, 21:10:29 pm »
Strach to raczej bardziej przed funduszami które na to pójdą... Tego najbardziej się boję. Ale w końcu czego nie robi się dla tak słodkich króliczków ;).
Hmmm, fakt zabiegi do tanich nie należą, ale ... zdecydowanie droższe jest późniejsze leczenie gdy coś zacznie się dziać. Ceny są różne w zależności od miasta i cenienia się weta ;)
Skonsultuj te krostki, jeśli się okaże że to niegroźne to ze sterylką można poczekać aż odłożysz odpowiednią kwotę.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline szajac

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Moje króliki: Felusia
  • Pozostałe zwierzaki: Piesio Wendy, Kotek Lusia i parę innych :)
  • Za TM: Tosia <3
Odp: Białe krostki przy narządach płciowych
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 21, 2015, 09:13:24 am »
Strach to raczej bardziej przed funduszami które na to pójdą... Tego najbardziej się boję. Ale w końcu czego nie robi się dla tak słodkich króliczków ;).
Hmmm, fakt zabiegi do tanich nie należą, ale ... zdecydowanie droższe jest późniejsze leczenie gdy coś zacznie się dziać. Ceny są różne w zależności od miasta i cenienia się weta ;)
Skonsultuj te krostki, jeśli się okaże że to niegroźne to ze sterylką można poczekać aż odłożysz odpowiednią kwotę.

Masz rację... Po prostu czeka nas wizyta u doktorka ;).

Offline jagodalusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: poznań
  • Moje króliki: Lusia SPK
  • Za TM: Teki, Nodek, Pasztet
Zapalenie kikuta macicy po sterylizacji lub mocznica
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 03, 2015, 20:10:09 pm »
Witam,musieliśmy wykonać sterylizacje ratującą życie. Po sterylce nastąpiło chwilowe bardzo mocne spowolnienie  pracy jelit obniżenie temp -została na szpitalu pod lampami.Podnieśliśmy się kupy normalne, 5 dni antybiotyku. w 11 dniu  królik zaczął robić mniejsze bobki ..do kliniki na zdjęcie szwów (zaczęła sobie sama zdejmować) i 13 dzień brak kup ..brak apetytu wzdęcie. Klinika guzek pod skórą - diagnoza zator i stan zapalny delikatny ale pod skórą. 14 dzień kolejna wizyta tym razem u chirurga po USG zapalenie kikuta macicy bez płynu, podejrzenie mocznicy -niewydolności nerek. Jeść skubie dokarmiamy, napina przy sikaniu, bobki małe są.  Ktoś miał przypadek takich powikłań ? cały czas podajemy espunisan.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Zapalenie kikuta macicy po sterylizacji lub mocznica
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 03, 2015, 21:23:16 pm »
Jakie badania miał królik robione poza USG? Jakie leki dostawał? W jakim jest wieku?
Gdzie leczycie?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline jagodalusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: poznań
  • Moje króliki: Lusia SPK
  • Za TM: Teki, Nodek, Pasztet
Odp: Zapalenie kikuta macicy po sterylizacji lub mocznica
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 03, 2015, 21:52:15 pm »
lat 5,5 . leki baytril 6x , tolfine 4x, badanie krwi. Na mieszka 1 sterylizował króliczy wet.  Objawy źle rozpoznała przypadkowa lekarka- niestety jest ich tam dosść sporo a jak jest źle to jedziemy czy to dzień czy noc....Dziś pobrali na krew i na mocz- Dzisiejsza Lekarka leczyła nam poprzedniego królika godna polecenia ale z racji tego, że jest bardzo dobrym chirurgiem mało dostępna.Czekaliśmy dziś na nią 2 h
Mówimy o tym króliku http://forum.kroliki.net/index.php/topic,11199.msg225360.html#msg225360
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2015, 21:57:38 pm wysłana przez jagodalusia »

Offline jagodalusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: poznań
  • Moje króliki: Lusia SPK
  • Za TM: Teki, Nodek, Pasztet
Odp: Zapalenie kikuta macicy po sterylizacji lub mocznica
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 04, 2015, 18:41:05 pm »
nerki działają prawidłowo...

Offline anywise

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
guz pod skórą
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 02, 2015, 21:07:39 pm »
Hej. Z góry przepraszam, że tworzę nowy wątek, ale nie mogę znaleźć nic podobnego. Wczoraj zauważylam u mojej króliczki tzn. wyczułam guzek pod skórą tak między łapkami przednimi. Ma on wielkość na oko z 2 cm średnicy... to taka jakby kulka... nie wiem co to może być, a niestety najbliższy specjalista weterynarz od królików jest 80km ode mnie. Nie chciałabym go narażać na taki stres, tym bardziej pociągiem, bo nie mam możliwości pojechania autem. Moze ktoś z Was miał podobne objawy u swojego pupilka? :( Strasznie się martwię. Moja Zuzia ma ok. 6 lat. Błagam o jakiekolwiek podpowiedzi ;(

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: guz pod skórą
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 02, 2015, 21:29:25 pm »
Czy  ma jeszcze jakies inne objawy ?? Np. wytrzeszcz oczu ?? przyspieszony oddech ?? Tym guzkiem można poruszać czy jest twardy ?? Widać go ??

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: guz pod skórą
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 03, 2015, 07:59:17 am »
Bez wizyty u weta się nie obejdzie. Nikt ci na forum nie zdiagnozuje czy to guz jakiś złośliwy, czy tłuszczak, czy ropień. Możemy tylko coś domniemywać ale wizyta u weta to konieczność- i lepiej trochę królika postresować niż ryzykować, że umrze bo ci ktoś coś źle doradził.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline anywise

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: guz pod skórą
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 03, 2015, 09:03:10 am »
jest to taka kulka którą można poruszać, jest jakby oderwana od reszty, taka pileczka. nie widac tego, poczulam to przez przypadek. nie ma innych objawów, nic sie nie zmienilo w niczym. ani w zachowaniu ani w wyglądzie. niestety nie wiem, jak zalatwic to z weterynarzem...nawet nie mam transporterka na chwile obecną....

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: guz pod skórą
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 03, 2015, 09:40:49 am »
niestety nie wiem, jak zalatwic to z weterynarzem...nawet nie mam transporterka na chwile obecną....
Jeśli nie możesz kupić lub pożyczyć profesjonalnego transportera, możesz zaadaptować do tej roli niewielki karton, wyciąć z boku małe dziurki (lub na górze, wszystko zależy od inwencji...), wyścielić kocem aby mała miała miękko i z takim "transporterem" udać się do weta.
Niestety nic nie zastąpi wizyty u lekarza. Większość z nas mimo, że ma doświadczenie z uszakami to niestety zdalnie nie zdiagnozuje zmiany jaką ma Twoja podopieczna. Tylko wet to może zrobić.
Jeśli teraz nie możesz się udać do lekarza to obserwuj ten guzek, czy nie zmienia wielkości, czy mała się po nim nie drapie, nie liże, nic z tego miejsca nie wycieka.
Powodzenia i informuj nas co się dzieje.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: guz pod skórą
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 03, 2015, 10:38:17 am »
O ile sobie przypominam  to mieszkasz w Lublinie , poszukiwałaś kiedyś kogoś do opieki nad Zuzią . W Lublinie jest znakomity chirurg  dr Różańska  w przychodni weterynaryjnej REX na ul. Balladyny . Doktor obejrzy i powie na temat tego guza , co sądzi.
Polecam panią doktor